IN- nttit:its c0., liners- en pat rjédeneen hunner bleek echter reeds overleden te zijn, de andere kon hare belagers aanwijzenzoodat zij thans voor den krijgsraad teregt staan. De Amsterdamsche regtbank heeft uitspraak gedaan op het verzoekschrift van Mej. Di*. Alella II. Jacobs om op de kiezerslijsten geplaatst te worden. De regtbank heeft gemeenddal het onmogelijk de bedoeling van den Nederland- schen wetgever kan zijn geweest dat de vrouw kiesbevoegdheid heeftimmersindien hij dit bedoeld hadzou hij het uitdrukkelijk gezegd hebben. Zij heeft daarom en uit overweging dat bij hel verzoekschrift niet aan alle vereischte formaliteiten was voldaanmej. Jacobs niet ontvankelijk verklaard in haar verzoek en haar veroordeeld in de kosten. Eene romantische ontvoeringshistoriedie waarschijnlijk nog aanleiding tot diplomatieke briefwisseling tusschen Rusland en Perzië zal gevenwordt uit Baku gemeld. In Januarij bragt de jonge schoone vrouw van een scheeps kapitein aan bekendenin de nabijheid der stad, een bezoek, vanwaar zij echter niet teruggekeerd is. Eerst na twee maanden heelt de bedroelde echtgenoot een spooi vsn zijn vrouw ontdekt. Zooals nu blijktis deze dame op den eenzamen weg door viermannen over vallen die haar knevelden en op een in de nabijheid liggend Perzisch schip bragten dat ontniddelijk hel anker liglle en naar de kust van Teheran voer, waar de vrouw in een konink lijken harem is opgesloten. Men zegt, dat de Russische gezant te Teheran reeds pogingen bij den Schab heeft gedaan om deze dame, eene geboren Zweedscheonmiddellijk in vrij heid ie stellen. Een veehandelaar te Pantin in Frankrijk keerde 's avonds laat naar huis terug. Hij werd aan gevallen door drie mannen, die dachten, dat Jiij geld bij zich droeg. Zij maakten zich van den man meesterdie weinig weerstand kon bicdendoch plotseling een bondgenoot kreeg in zijn honddie de aanvallers te lijf ging en ze spoedig deed terugdeinzen. Niet tevreden wet de loovers te verdrijven zette het dier hen achterna, waardoor hel gelukte, de mannen te vatten. De woede van het dier werd aan gevuurd door een messteek, dien het had ont vangen van een der mannen. Eene ontploffing van mijngas heeft Zaterdag te Lourchens bij Valenciennes plaats gehad. Zeven mijnwerkers verloren hierbij het leven en vele anderen bekwamen gevaarlijke wonden. Te Moskau is het circus Salamonski afge brand. l)e brand die in de nabijheid der stallen ontstond verspreidde zich met groots snelheid door het houten gebouw. De costumeszadels rijtuigen enz. werden een prooi der vlammen. Een aantal paarden verbrandden en een nog grooter aantal werden zwaar gewond. Persoon lijke ongelukken kwamen er niet bij voor. Men schat de schade op 2UU.000 roebel. De brand weer die jaarlijks een hall rnillioen roebel kost bleek bij deze gelegenheid in een zeer slechten staat te verkeeren. Te Weenen werd onlangs in het paleis van den Ruitscben ambassadeur prins Heuss Suppé's operette Zehn Madchen und kein Mann opge voerd door personen uit de hoogste standen. Prins Lichtenstein speelde den vader van de 10 dochters. Deze werden voorgesteld door de prinsessen Auersperg Kinsky Melternich de barones Rothschild en 6 andere jonge dames van adel. De prinses Pauline Melternich speelde voor de kamenier. Het publiek bestond uit 500 dames en heeren uit de «crème" der hoofdstad. Pourvu qu'on s'amuse. zag echterdat de deur geopend werd. Eene dichtgesluierde dame verscheen op den drempel en met wankelende schreden naderde zij Camillo's bed die rustig sliep. Zij drukte een kus op zijne hand en knielde vervolgens aan zijne zijde nederterwijl zij fluisterde Nugeliefdeben ik bij u om u op te passen. Niemand kan mij zulks verbieden r «Behalve ik," zeide de gravin eensklaps die Beatrice herkend had en hare bewegingen stilzwijgend gadegeslagen had. Verschrikt stond de tooneelspeelster op staarde hare vijandin toornig aan en hernam toen kalrn doch vastberaden «Gij evenmin als iemand anders Mevrouw." «Dat zullen wij zien, Mejuffrouw doch wees zoo goed mij naar het naaste kabinetje te volgen daar ons gesprek wellicht den graaf zoti doen ontwaken." Wordl vervolyd. AMERSFOORT, 19 April 1883. De Nieuwe Rolt. Cl. vermeldt dat de Heer Heemskerk zijne voordragt van een nieuw Mi nisterie den Koning heeft aangeboden. Als dat waar isdan is «optreden" denkbaarmaar «lang aanblijven" ondenkbaar. Duor de 's Hertogenbossche Brandwaarborg- Maatschappij is de soin van f 20.beschik baar gesteld ter verdeeling onder hen die bij den brand ten huize van de heeren Gebrs. Pieck hulp verleenden. Door den Eerstaanwezend Ingenieur te Amers foort is eergisteren aanbesteed en daarvoor was als onderst, ingeschreven 1. het éénjarig onderhoud dér kazernege bouwen enz. Ie Amersfoort, raming /8300. P. Boks, Amersfoort8990. J. G. v. ri. Geest, Amersfoort »8225. J. H. Boks, »M60. G. Prins, »7998. W. van de Kooij>779i>. 2. hel éénjarig onderhoud van de wei ken in de Grebbelinie en de Linie in de Neder-Betuwe raming f 3450. P. Boks Amersfoortf3775. W. van de KooijAmersfoort »3395. G. Prins*3330. G. C. van Struivenberg. >3280. C. Vroorohoff, Wijk-bij-Duurstede >3204. Tevens was er een biljet van onwaarde. 3. het verven van kazernegebouwen enz. te Amersfoort, raming ƒ750. G. RuitenbergAmersfoortƒ788. Ph. Smit, >781. Tevens was er een biljet van onwaarde. Behoudens nadere goedkeuring van den Mi nister van Oorlog is hel bovenst, aan de minste inschrijvers gegund. Maandagnacht jl. is brand ontdekt in een huis op TSpui te Amersfoort bewoond door een bakkerwelke brand ruim een uur na het uitbreken daarvan bedwongen was. Huis en inboedel waren legen brandschade verzekerd. Uit BaarnSoestdijk wordt ons d.d. 18 April berigt: Als zeker kan worden gemelddat de in den laatsten lijd uitgestrooide geruchten omtrent de Koninklijke bosschen in deze Ge meente onwaar zijn. Evenals vroegerblijft de vrije wandeling verzekerd voor het zich fatsoenlijk gedragende publiek. Kaarten behoeven daarvoor niet te worden aangevraagdterwijl rustige wandelaars niet hebben te vreezendal zij des avonds verwij derd zullen worden. Maatregelen die alleen tot strekking hebben om het publiek tegen balddadigheiden de bosschen legen schade te beveiligenzullen door weidenkenden zeker toegejuicht worden en niemand afschrikken om Baarn te bezoeken. Binnen de omrastering van het Paleis blijll natuurlijk de publieke wandeling, verboden, wat altijd het geval is geweest. Het 0. M. der Regtbank te Arnhemheeft tegen den ontslagen atfaché bij het corps diplo matique te ParijsW. M. A. baron van Heecke- renwonende nabij Arnhem, beschuldigd van het tot ongebondenheid verleiden van jonge meisjes, geëischl zes maanden celstraf. Blijkens nevenstaande advertentie is hel bij wonen der feestelijke opening van de Tentoon stelling voor het publiek opengesteld en wel tegen betaling voor een heer van f 10 en een beer en dame f 15. De zaak van de <MiJlioenen-)uffrouw" werd gisteren naar de correclioneele regtbank te Rot terdam verwezen. De regtbank te Arnhem heeft uitspraak ge daan in zake vrouw Schulze en haar schuldig verklaard aan het debaucheeren van minder jarige meisjesonder verzwarende omstandig heden gepleegd door eene moeder tegenover hare dochters en haar veroordeeld tot 4 jaren gevangenisstraf en f150.geldboete. In de sportskringen te Weenen wordt het plotselinge verdwijnen van een jongen man zeer besproken. Hij heeft Vrijdag zijne woning verlaten en is niet teruggekeerd. In een schrijven, dat hij achter gelaten heeften dat gerigt was aan een zijner bloedverwantengeeft hij zijn plan le kennen zich hel leven te benemen daar hij zijn geld op de beurs verloren heeft. De stoomketel der groole hleekerij te Cour celles nabij Parijs is gesprongen. Van de 30 werklieden zijn er vijf uoodelijk gewond. Burfcttrlijke SI and van Amersfoort, GEBOREN: 13 April, Thomas, z. van Hen- drika van Loenen. 14 April, Willem, z. van Pieter Mertz en Alida de Rooij. Krijn Wilhelmusz. van Jan van Doorn en Wille- mina van 't Riet. 16 April, Evert, z. van Evert van den Berg en Willeiniru Everarda Lambrechls. Willeuiijntjed. van Jacob van Zeldert en Keeltje van Beek. 17 April, Piet, z. van Johannes Hermanus Jacobs en Johanna Snijders. 19 April, Jan, z. van Teunis van Dijk en Ëvertje van de Geest. ONDERTROUWD: 19 April, Getril Wolfs winkel en Elisabeth van halsbergen. Hendrik Hulst en Christina Johanna Ramakers. Jan Butselaar en Johanna Wallers.Cornelis Rot tenburg en Catharina Maria Veem-ndaal. Matthijs van der Velden en Petronella van den Berg. GEHUWD: 18 April, Elbartus Wouterus Rouwendaal en Margarita Smink. OVERLEDEN 13 AprilJohanna van Santen. 78 j. wed. van Hendrik Koenen. Anlonie Gieliks 66 j. vvedr. van Cilia Vink. 17 April, Hendrika van Ouwerkerk, 68 j. wed. van Cor nelis van Mout ik. Jannetje van Asch79 j. wed. van Jacob Gcurtse. Aart Hendriks 21 j. ongeh. A D V E R T E N T I E N. Daar het mij onmogelijk is persoonlijk mijnen harldijken dank le brengen voor de menigvuldige blijken van deelneming betoond hij T overlijden van mijn innig gelielden Vader den Heer II. ROSENsTOK, doe ik zulks langs dezen gebruikelijken weg. Bovendien ben ik gevoelig voor al de blijken van achtingwaardeering en lieldebij de laatste eer aan hem bewezen. Amersfoort 19 April 1883. J. G. ROSENSTOK. VERGADERING op Maandag 23 Aprilin het achter-locaal van de Sociëteit CONCORDIA. Voor het Bestuurdes namiddags ten half drie uur. Voor de Leden des namiddags ten drie uur. De Deurwaarder J. C. KL Eb Eli te Amersfoort is voornemens op Maandag den 23. April 1883 des namiddags ten 2 ureten huize van den Heer BECKING in de St. Andriesstraat te AMERSFOORT, publiek om contant geld te verkoopen: een nel onderhouden INBOEDEL waar onder een mahonyhouten LINNENKAST, CANAPé. STOELEN, TAFELS, SPIE GELS, GORDIJNEN. TAPIJTEN. GLAS- cn AARDEWERK, eenigo BOEKEN en bet» geen verder te voorschijn zal worden gebracht. Op den dag van den verkoop le zien van 912 ure. Ondergeteekenden hebben de eer hunnen ge- achten Stadgenoolen le beriglendat zij zich alhier hebben gevestigd om in bovengenoemde vakken werkzaam te zijn zich vleijende door eene civiele en «oliede bediening de achting en het vertrouwen hunner Stadgenoolen waardig te worden en zich daarvoor minzaamst aan bevelende. FIftlU Sleusel&vanHamersyeld. Voorloopig adresKortegrachtA. 367. UITBETALING van COUPONS naar don Koers, ten Kantore van Koningstraat bij bet Plantsoen D. 35- Dl.' Veerscltippei (i. PUN zal inel zijn schip varen Maandag.vond 23 April va„ AMERSFOORT np Ha.stsa L'IP.N, 'b GltAVRKH.liK, DkLH, Si.lliBDaM, n.ar ROTTERDAM. Va,. ROTTERDAM over bouiJA naar AMERSFOORT Woenadag.vuiid 2 M"i. -Verzoekt beleeidelijk goederen en Cutumiaaiën.

Amersfoortsche Courant | 1883 | | pagina 2