Vit Kaiserslautern raddt mendat in den postwagen van den eersten irein lusschen Zwei- brücken en Pirmasens een dynamielonlploffing plaats had. De conducteur van den postwagen werd zwaar gekwetstde overige conducteurs en de reizigers bleven gelukkig allen ongedeerd. Staaltje van belangstelling in de publieke caak. Ta Bolsward waar 350 kiezers voor den gemeenteraad zijnstemden er dezer dagen 29. e uilslag wasdat met 20 steramen de heer II. Tuinegalogementhouder aldaartol ge meenteraadslid verkozen werd. De Amsterdammer verneemt uit particuliere berigtendat men in de handelskringen te Batavia zeer ontsticht is over hel votum der tweede kamer in zake de Billilon-Concessie. Men is er daar te lande toch van overtuigd dat bij het toestaan der verlenging volkomen te goeder trouw is gehandeld. In de ijzergieterij van Dame <Sc Sons Ie Stir ling zijn door het springen van een stoomketel vijl arbeiders op de plaats gedood en verschei dene anderen zwaar gekwetst. De helm van den ketel werd door de muur van het ketelhuis heen nog 300 voet ver geslingerdzonder verdere schade aan te rigten. Een weduwe en een weduwnaar te Ambt- Hardenberg, te zamen zich in hel bezit van 20 kinderen kunnende verheugenzijn voor de vierde maal in den echt getreden. Misschien komen er dan nog een paar dozijn kindei en bij. Voor de betrekking van kantoorbediend»1 bij een fabriekant te Eindhoven, salaris f1000, hebben zich aangemeld 312 sollicitanten. Bij de onlangs plaats gehad hebbende opvoe ring van de opera Carmen in den stadsschouw burg le Augsburg, geraakte een paard in de laatste acte met zijn achlerpoolen in hei soul' fleurshokje. Het paard hierdoor schrikachtig gewordentrapte in hel hokje benevens eenige voetlichten. De hierdoor ontstane opschudding onder de toeschouwers was van dien aard dat men het gordijn moest nederlalen. Hel orkest had reeds de vlugt genomen. Des nachts heeft te Warschau op den hoek der Lucka en Wroniaslraat een vreeselijke brand gewoed die minder door zijne uitgebreidheid dan wel door het verlies aan menschenlevens algemeene ontsteltenis teweeg brengt. De brand moet ontslaan zijn in een schrijnwer kerswerkplaats hel gebouw, was, zooals er daar nog vele zijn vooral in de achterw ijken van hout opgetrokken. 18 Personen, behalve de vele zwaar gewondenwerden vermist waarvan reeds elf bij hel aanbreken van den dag in akelig verminkten toestand gevonden zijn. Het jammeren en weenen op de plaats van 'l onheil was verschrikkelijk otn te hooren. Te Roulschouk is de vice-consul van Italië in den nacht van 14 April vermoord, welke moord op de volgende wijze heeft plaats gehad Drie gemaskerde mannen waren in huis gedron gen hadden de dienstboden gebonden waarop zij in de slaapkamer van den consul gingen en een hunner hem met een mes de borst door boorde. Om de vrouw van den consul te dwingen hun de plaats te wijzen, waar het geld verbor gen was, nam een hunner het kind uil de wieg en sloeg het tegen de muur dood. Toen de moeder hierop in zwijm vieljoegen de boos wichten haar een kogel door het hoofd. hemdie mij eens toebehoorde en die ik op eene listige wijze van mij verwijderde Ogij weet niet, wat het zegt den beker met frisch water af te wijzen om den brandenden dorst te lesschen." «Berouwt u uw besluit reeds," vraagde hij verwijtend, «ik dacht dal gij..." «O, neen, neen, graafl" «Dal d'Eprano niets vermoeden zal, dat wij alles vooral beraamd hebbendaarvoor zult gij wel zorgennietwaar? En nu, Signora is meen ik, ons onderhoud geëindigd..." «Bijna, graaf, doch ik heb u eene voor waarde te stellenn. 1. dal ik uwe zuster moet leeren kennen. Oordeel ik evenweldat zij geene geschikte gemalin is voor Caraillo dan zal ik een middel weten te vinden om het hu welijk niet te doen plaats hebben. Gij kunt mij mijn billijk verzoek toch niet weigeren 7" «O neen, voorzeker nietSignora. Binnen weinige dagen geven mijne ouders ter viering van mijn verjaardag een familiefeest en daar uw talent van reciteeren buitengewoon geroemd wordtzoo verzoek ik u ons de eer en hel genoegen te verschaffen om deze partij met Uit Catania wordt gemeld dat nieuwe schok ken van aardbeving le Nicolosigevoeld zijn. Een groot aantal huizen zijn ingestort. In de stad heerschl een groole paniek. In de menagerie van Barnum kreeg de olifant Pilot ruzie met zijn buurman Gipsy. De kornak bragt het beest lot bedaren; maar eensklaps kreeg Pilot een vlaag van woedegreep den armen oppasser met zijn slurf om den hals en verwondde hem met zijne slagtanden. Eindelijk slingerde hij den man weg en begon tegen de omringende voorwerpen te slaan. Met veel moeite bragt men hem in bedwang door zware ketenen doch Pilot bedaarde niet. Menschen en dieren in zijne nabijheid verkeerden voortdurend in levensgevaar, zoodal men besloot hem le dooden. Zijn oppasser schoot hem twee kogels in de borst en een in 't oog. 't Dier was terstond dood en woog 9000 pond. 't Was altijd een lastige klant geweesthij had reeds eenmaal een oppasser doodgeslagen. Iemand te New-York heeft onlangs een brevet genomen voor een draaijend tooneeldat hij uilgevonden heeft. Dit loone»:l moet het voordeel hebbendat aan de eene zijde gespeeld kan wordenterwijl men aan den anderen kant reeds hel tooneel in orde kan maken voor hel vol gende bedrijlzoodat men van lange entr'actes ontslagen is. In Japan bestaan reeds dergelijke tooneelen. K ii ii i n e v i ii u,- De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT, Gezien eene missieve van de Districts-cora- missie van het fonds tot aanmoediging en on dersteuning van den gewapenden dienst in de Nederlanden d.d, 24 April 1883; Doen te wetendat de gewone jaarlijksche collecte aan de huizen der ingezetenen ten behoeve van voonndd fonds zal plaats hebben op Maandag, den 7. M e i aanslaandedes namiddags te 5 uren. Burgemeester en Wei houders meenen de inge zetenen le moeten herinneren dat het doel der instelling niet alleen isom hulp en bijstand te verleenen aan de verminkten en infirmen van Waterloodoch ook oin jaarlijksche gratificatiën te verstrekken aan Nederlandsche miliiairen, die werkelijk in en door den dienst infirm zijn ge worden alsmede aan veteranen van veertigja rigen diensten hen tevens te moeten opwekken om, evenals in vorige jaren medetewerken lot bevordering van deze vaderlandslievende instel ling welke alleen door milde gifien en ruime bijdragen voortdurend aan haar nuttig doel zal kunnen blijven beantwoorden. Amersloortden 1. Mei 1883. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, De Secretaris, VAN PERSIJN. W. L SCHELTUS. Waterstand der rivier da Eem aan de Schotbalkalaia buiten Kleine Koppel te Amersfoort 32 April0,20 M. boven A. P. 230,10 0,10 25 AP. 28 0,35 - 0 A. P 28 0,10 onder Waterstand in de Lnnterecbe beek te Woudenberg: aan de Pothbrog aan bet Geereileiu*^:; acünt 28 April 2,3boven A P. 1.25 boveu A- P. 23 2,25 1,23 24 2,31 v 1,30 25 2,34 1,30 28 2,32 1,27 27 2,31 e 1,28 28 2,31 r 1,37 «0, ja, ik begrijp uviel Beatrice hem bitter in de rede, «ik reciteer prachtig, dat is waar ook Ik kan geene aanspraak maken om evenals elke andere jonge dame ten uwent aanwezig, eene uitnoodiging te ontvangen, zonder een mijner talenten ten algemeene «Foei. welke woorden," onderbrak Guidio haar verlegen. «Zij bevatten toch waarheid, beste vriend. Doch ik zal komen." «En nu, Signora, mijnen hartelijken dank voor al hetgeen gij voor mijne familie doen zult. God zegene u daarvoor en wijt het alleen aan de omstandighedenwanneer ik u iels ge zegd heb, dal u onaangenaam was." En na hare hand gedrukt te hebben verliet hij het vertrek, Beatrice ten prooi aan hevige aandoe ningen achterlatende. Weinige ougenblikken later trad Lina binnen en hare vriendin in hare armen sluitende, fluisterde zij haar toe; «Edel kind, ik heb alles gehoord in de naastgelegen kamer. Ik bewonder u en God schenke u kracht om uw besluit ten uitvoer te brengen." Wordt vervolgd. Getal kiezers in 1883. Tweed* Kamer. Pruv. Staten. Amersfoort 438 432 Baarn 211 201 Bunschoten 88 88 Eemnes 72 71 Hoogland 88 88 Leusden 59 59 Renswoude 24 24 Soest 129 124 Stoutenburg 21 21 1180 1108 AMERSFOORT, 8 Mei 1883 Dingsdag aanst. geschiedt in het lloofdkies- districl Amersfoort de verkiezing van drie leden voor de Prov. Staten van Utrecht, ter vervulling van de plaatsen der heeien Mrs. Cock Blouihoff, van Perstjn en de Louter, die aan de beurt van aftreding zijn, Reeds weken achtereen gaven wij aandacht aan hetgeen ter zake der gewestelijke vei kiezing in het algemeen en omtrent onze dislrici.ile verkiezing in hel hijzonder omging en dit heelt ons geleid tol de conclusiedal het vooral lei- wille van de algemeene hurmunie hel wensche- lijkst is beknopi en eenvoudig mogelijk ons electoraal gevoelen te kennen te gevenin de hoop dat de ovei groole meerdci lu id der kiezers zich genegen zal beloont-n om zich daarmede le vereenigen. Aan de eerste vereischlen ora in aanmerking te komen, namelijk «po.-itie" en «honorabel karakter" voldo-n de drie aftredende leden len volle en zijn hel tevens bezadigde mannen van rijke ondervindingtoegerust met zeer vele bekwaamheden in slant vele. provinciale kw»:S- liën en zaken grondig te beoordeden en le bep en zijn zij doorkneed in de kennis van dislriciale belangpn en aangelegenheden. Derhalve, kiezers waarom zouden wij dan ande>e vertegenwoordigers ki-zin? Men weet wal men aan de alt'edende leden heeft, maar wal andere candidaien zullen kunnen verriglen is niet le voorspellen. .Diensvolgens worden de kiezers verzocht aanst. Dingsdag 8 M-i hunne stemmen uitte- brengen op de altredende leden Mr. J. Cook Blomhof!, Mr. F. H. van Persijn Mr. J. de Louter. Ter gisterenavond gehouden vergadering der kiesvereeniging «Amersfoort" werden, na huis houdelijke weikzaamheden en nadat een can- didatengros was gevormd tol candidaten voor de Prov. blaten van Utrecht geproclameerd de aftredende leden Mrs. Cock BlomhufT, van Persijn en de Louter. In hel hoofdkiesdistrict Amersfoort worden voor de drie plaatsendie te vervull»;n zijn door sommige anti-revolutionairen twee candi- dalen acnbevolende heeren J. W. L. baron van doezelaer, te Amersfoort, en II. R. van der Flicrte Baarn. Ter zitting van den Gemeenteraad van Amers foort van hedenWoensdaggepresideerd door den Heer Burgemeester Mr. F. II. van Persijn, waren aanwezig 14 leden en afwezig de lieer van Burgsteeden met kennisgeving. Na voorlezing en goedkeuring van de notulen der vorige vergadering was aan de orde Ontwerp-besluit lot hel verleenen van concessie aan den heer B. van den Berkhof c s., voor de gasverlichting met de voorwaarden daaraan verbonden. De arlt. 120 dier voorwaarden worden ach tereenvolgens behandeld en is daarna le 4 uren de vergadering verdaagd lot Vrijdag 4 Mei, n/m. 1 uur. De uilslag op heden der gehouden verkiezing van elf leden voor hel kicscollegie der Herv. gemeente te Ainersloort was dat zijn gekozen de Heeren H. W. Nieuwboer347 stemmen. W. van Esveld227 G. Valewink220 J. Zand ijk Jr.217 L. Siddré206 J. W. Fröger205 i G. Grüncveld204 J. C. Leinweber203 II. W. de Heus203 Herstemming tussrhen de Heeren Mr. J. van der Leeuw.197 stemmen. G. Boshuizen Jllz.196 C. Koning190 P. de Wijs190 t

Amersfoortsche Courant | 1883 | | pagina 2