grootdoch persoonlijke ongelukken hadden er niet bij plaats. Men vermoedt dal de onbekende dader, die lich na.uurlijk bij tijds verwijderde, het op bedoeld gezelschap voorzien had. Over de wijze waarop men op de Zuidzee- oilanden een gebroken arm ol been geneest verhaalt W. Powell het volgende Heelt iemand het ongeluk een dezer ledematen te breken zoo wordt hem het vleesch tot op het been doorgesneden. De gebroken deelen worden dan weder te zanaen gevoegd en door hel bevestigen van een stuk bamboes in den reglen stand ge houden. Daarna wordt de wond verbonden. Is de breuk genezen dan komt het Bamboes uil de gemaakte wond, die nu ook heelen mag, te voorschijn. Ik hebzoo verklaart Poweli men.-chen ontmoetdie na zulk eene operatie ondergaan te hebbenweder volkomen goed konden loopen. Ook heb ik er een man gezien ■wiea vulscheuil perle d'amour vervaardigde tanden waren ingezet. Hierbij was men op de volgende wijze t# werk gegaan Hel tandvleesch werd op de plaats, waar de nieuwe tanden zouden worden ingezet, in de lengte tol op hel kaakbeen doorgesneden, ia welke snede een stukje perle d'amour in den vorm van een land werd aangebragtdat aan het kaakbeen een steunpunt vond. Daarna liet men het tandvleesch weder aanééngroeijen door hel, door middel van een soort busje uil bamboes vervaardigd tot elkander te brengen. De patiënt voedde zich tijdens het genezingsproces met vloeibare spijzen. Op het eiland Ischia zijn verl. week weder zwakke aardschokken gevoelddie onder de bewoners een grooten schrik teweegbragten doch geen schade veroorzaakten. Bij hel cenlraal- coinité tot ondersleuning der noodlijdenden op Iscliia is tot heden reeds ruim twee raillioen trancs ingekomen. Aan het strand te Bab-el-Ohed tAlgerië) heelt men eene geheimzinnige en afschuwelijke ont dekking gedaan. Kinderen vermaakten zich met •n het zand een groot gal te graven lot een van hen verschrikt terugsprongdaar hij een bebloed oor ontdekte. Weldra vond men een tweede oor en eindelijk hadden de kinderen een beeneen arm en bel ligchaara van eene vrouw opgegra vendat door messteken verschrikkelijk ver minkt was. Later werden deze overblijfselen herkend voor die van eene vrouw die veertien dagen geleden te Muslapha vermoord was. Te Osiende heeft de politie de hand gelegd op drie dievendie er werk van maakten de badkoetsjes te plunderen. De politie te Ostende scheen bij de heeren bekend te zijn daarom liet men een paar agenten uil Brussel komen, die de rol speelden van aanzienlijke badgasten. Van uil een der badkoetsen bespiedden ze een der dieven, die zich van het eene nummer naar het andere begaf. Ze lieten hem begaan tot hij in zijn eigen koetsje terugkeerde. Daar werd hij gesnapt. Ook de raedepligligen was men spoedig op 't spoor. Uit Amsterdam wordt medegedeeld Ik was in de zalen van de belgische schilde rijen en hoorde een hevigen woordentwist tus- schen een belgischen jagerdie de zalen moest bewakenen een langenmageren heer in bezorgdheid is overbodig." «Nu dan, Mevrouw Streit, 't geschiede zoo gij verlangt. Ik zal mijne bruid uw besluit bekend maken en zij zal dan zeker mijne be wondering voor de wel eenigszins te strenge opvatting uwer plichten deelen. Vergeet niet, dal de dienstboden ter uwer beschikking staan en zoodra gij eenige verandering in den toe stand des graven waarneemt, laat dan dadelijk den geneesheer ontbieden en mij daarvan in kennis stellen. Kn nuMevrouwverlaat ik u hopende dat gij mij spoedig betere berichten oruirenl den kranke zult kunnen mededeelen." II'J vat,e eerbiedig hare hand en verliet toen snel de kamer. Mevrouw Streit bleef rustig zitten en staarde reinzend naar den grond. Allerlei herinneringen wamen bij haar op en onwillekeurig biggelden eenige heete tranen langs hare wangen. Zij s< heen veertig jaren te tellen en slechts enkele grijze haren kon men bij nauwkeurig onderzoek in haren weelderigen haartooi bespeuren. Hare regelmatige edele gelaatstrekken en hare nog sprekende oogen gaven te kennen, dat zij in hare jeugd zeer schoon inoesi geweest zijn. Het stemmige eenvoudige zwart zijden gewaad verleende aan haar voorkomen iels deftigs iets rustigs, dat wel soms in tegenspraak was «net de onrustige flikkering harer oogen. Wurdl wruêlyd. burgerkleedingmet de decoratie van de Mil. Willemsorde op do borstwant hij was gepen sioneerdgeneraal van het ooslind. leger. De generaal was tegen het verbod mei zijn wandelslok de zaal binnengedrongen. De jager gebood hemde zaal te verlatenen zoo ont stond er eene hevige woordenwisselingtot eindelijk bij liet aanhoudend weigeren van den generaaldie den soldaat met minachting bezag onze belgische jager den oosl-ind. generaal bij de borst greep om hem met geweld uil de zaal te doen gaan. De officier verzette zich met woestheid ver loor ongelukkig het evenwigt, struikelde en rolde door de zaal. In woede stond hij weèr op. Men bragt den jager aan hel versland dat hij met een generaal te doen had. «Dal is mij onverschilligwie het ook zijik heb mijn orders en die zal ik hand haven antwoordde de kloeke soldaat. Middelerwijl was een bedaard man bij den oploop van tnenschen gekomendie zich tol den nog van woede hijgenden generaal wendde en hem zeide: «Ik ben ook een oud man; ik had ook gaarne mijn stok behoudenmaar omdat het verboden is heb ik dien algegeven en al ben jij generaaldaarom ben je niks beter dan een andei hoor je 1" Daarmede kon de generaal altrekkenhij wilde den Belg aanklagendoch twee dagen daarna kwam ik weer in de zaalen onze jager stond op nieuw moedig op zijn post. Twee buitenlandsche kooplieden waren bij gelegenheid van de Leipziger Mis bij een koop man ten eten genoodigd. De een laat bij het dessert zijn lepel vallen, raapt hem op, maar steekt hem levens in zijn hooge laars. De ander heelt dit bemerkt en zou niets liever dan ook zulk een lepel bezitten. Bij hel afscheid nemen bedankte hij den gastheer voor zijn vriendelijk onthaal en zegt, dal hij uit erkentelijkheid een kleine grap zal uilhalenhij kan namelijk goo chelen. Daarop neemt hij een lepel van de lalel steekt hem in den zak van zijne kalian klapt in zijn handen en zegt na eenige zinlooze tormu- lieren: «Nu is de lepel in de laars van mijn collega." Ieder lachtde lepel wordt natuurlijk op de aangegeven plaats gevonden. In zijn vuistje lagchend verliet de «gooche laar" inel zijn bedrogen vriend de gastvrije woning. «Overleden in Europa." «overleden in Ame rika" is hel treurige nieuws dal dagelijks aan de bloedverwanten te huis toegestuurd wordtter wijl in de meeste gevalleneen tijdig gebruik van het flop-Bitter de gelegenheid zulk eene treurige tijding over te brengen zou tegenge gaan zijn. POLITIE. Gedurende de maanden Juni, Juli en Augustus zijn aan het bureau van politie als gevonden gedeponeerd een zwarte Parapluieen zwarte Boezelaareen ko ralen Armbandje met gouden sluitingeen katoenen Vrouwenrok een gouden Oorbeleen Duimstok een lapje wit Katoen een onderstuk van een gouden Oorbeleenige Portemonnaieseen zilveren Horloge- kast een blaauw baaijen Kinderrokeen jongens Wandelstok een paar katoenen Handschoenen en een gouden kinder Oorbelletje. Daarop rechthebbende kunnen deze voorwerpen terug bekomen alle werkdagen des middags van 122 aan voormeld Bureau alwaar tevens gaarne inlichtingen zullen worden ontvangen omtrent een gladde gouden Hing, waarop aan de binnenzijde gegraveerd 24 Oct. 7731 Mei 78, dezer dagen verloren. De Commissaris van Politie Ch. F. BECK. DAGKLIJKSCHK WATERSTANDEN van de Luntor8che beek eu de rivier de Eem. Datum Haas lwn-4 OVKIL- TTm" BAL- OBS l'OTII MTJIH. Gas; l>* Km 189.3 M M M m m M. M, M. 2 Srpt. k,90 4, «Cl 5,0-2 3,11 2,70 2,31 0,53 —0,40 3 4,9» \60 5,00 3,11 2,68 2,27 0,58 -0,05 4 +.97 4,50 5,00 3,11 2,07 2,25 0.60 0,30 5 +.*7 MO 4,00 3,10 2,69 2,27 o,63 0,13 6 4,9(1 4,11 4.00 3.10 :\«7 2,25 0,(10 0,80 7 4,95 4.63 4,00 3,10 2.67 2,26 0.56 0,10 9 - 4.84 4,04 5,00 3,08 2,65 2,25 0,58 0,20 H*t toeken - i« beneden A P. LIJST DER ONBEKENDE BRIEVEN verzonden van Amersfoort en arrondissement gedurende de 1e helft der maand Aug. 1883. Plaats van Namen der geadresseerden. bestemming. 1. Wed. IlahrakenOosterhout. Briefkaarten. 1. J. CahenTiel. 2. Mej. W. S. Dekelh Wiliomstad. Regthebbenden vervoegen zich aan het post kantoor te Amersfoort. AMERSFOORT, 10 September 1883. De opening van de vergadering der Slaton. Generaal zal door Z. M. den Koning geschieden Maandag 17 Sept. aanst.. volgen? programma waarin voorkomt dat ook de Prins van Oranje' daarbij tegenwoordig zal zijn. De door den Gemeenteraad van Amersfoort jn zijne avondzilling van Woensdag jl. vastgestelde voorwaarden eener nieuwe gaseoncessie van hljurigeu duur, aanvangende 17 Aug. 1884 zijn door de tegenwoordige gasconcessionna- rissen de Heeren B. van den Berkhof c. s. ge accepteerd. De lieer Mr. W. baron van Gollstein van OldenallerOud-Minister van Koloniën heeft het voorzitterschap aangenomen van liet in Junjj 1884 te Amersloorl te houden 37e landhuis- houdkundig Congres, hein door heeren Burge meester en Wethouders dier gemeente aange boden. In den avond van Zaterdag jl. omstreeks tien uren ontdekten zekere A. A. en J. M.in de Beek nabij de Groole Koppel aan hel vissclien zijndedat er in hunne nabijheid een man in 't water vieldie echter door hunne spoedige aangebragte hulp op liet drouge werd gehrngi De manzekere W. genaamd is vermoe delijk door de duisternis misleid aldaar ic water geraakt. Gisterenmiddag omstreeks vijf uren is een -ijarig zoontje van W. Sekel aan de kleine Koppelpoort ie Amersloorl in de Beek gevallen en gered door een aldaar wandelend voorbij ganger. Bij het depót-escadron van het 1e reg. hus sar en te Amersfoort in garnizoen, wordt voor drie maanden, met 1 Oct. e. k. gedetacheerd de 2. luitenant K. II. O. Sclilingcinann uit Deventerter vervanging van den 2. luitenant W. 11. Peters. Verleden weck zijn des nachts door iemand metstcenen enz. moedwillig eene menigte glas ruiten en een onderraam verbrijzeld van de woning eener vrouw van verdachte zeden, wonende achter dc Kamp le Amersfoort, die hem niet in hare woning had willen toelaten. Het treurig einde van den Engelsehen zwem meester kapitein Webbhee/t aan een lu New-\ ork verschijnend blad aanleiding gegeven om alle onbeilen, die reeds in de Niagara ge beurd zijn op te sommen. Hel aantal zelfmoorden in den waterval is zeer groot. Eens sprong een man van de 192 voet hooge brug in den stroom en men ge looft dat hij reeds sliertnog voor hij het water bereikte. Ongeveer 50 voet viel hij als een stuk loodtoen begon hij zich om te draaijen en viel oogenschijnlijk levenloos in 't water. Een vrouw die zelfmoord pleegde wierpom dc kracht van den stroom te onder zoeken haar parapluie naar benedenvóór zij voor den noodlotligen sprong haar rokken bij elkander nam. Eens bad een dubbele zelfmoord plaatsnamelijk van een man van middelbaren leeftijd en een jonge vrouw. Ook hebben er vreeselijke misdaden plaats gehad terwijl hel aantal ongelukken dat bij toeval plaats had ook niet onbelangrijk is. Reuler's agentschap seint uit Batavia Er is nog geen officieel rapport betreffende de ramp openhaar gemaakt. Hel aantal slagt- offers onder de inlanders ie Bantam Batavia en de Lampongsche districten wordt geschat op 30,000 dal der Europeanen is nog niet bekend. Hel garnizoen in hel fort en de resident Ie Telokh-Belong zijn gered. Aldaar hecrschl een vreeselijke nood, doordien de stad, wegens de enorme banken puimsteen van dc zeezijde niet toegankelijk is. Uit 's Gravcnhage wordt gemeld Sedert de eerste Heuler-telegrammen ons in kennis stelden met de ontzettende rampdie Bantamde Lampongsche districten en ver moedelijk ook wel Benkoclen heeft getroffen stroomden dagelijks honderden naar hel Plein om aan het dep. van koloniën zoo mogelijk zekerheid te erlangen over hel lot van dierbare bloedverwanten daarginds. Juist die angst waarin zoovelen leregt verkeeren, wettigt volkomen de voorzigtigheidwaarmee de Minister van kolo niën te werk gaal bij het publiceeren der uit Indië ontvangen telegrammen. Zoodra er in deze cijler-depëches onduidelijkheid voorkomt, wordt de geheelc volzinwaarvan men niet zeker is, weggelaten en overigens behelzen de bulletins van koloniën slechts datgene wol voor hel alge-

Amersfoortsche Courant | 1883 | | pagina 2