heel den nacht jammerlijk schreeuwend op de daken rood. Doch verloor de kat een stuk staartde kok kwam er mede niet zonder schade at De eige naar «an hel beest klaagde hem aan en de driJtige kaltenjager moest f 18 boete betalen. Erger was, dat 11 buren een aanklagt indienden over nachtelijke verontrusting, wat den kok ruim i i^iX» kostte. Ten slotte werd hij nog ontslagen wiji de club geen kok. die veroor deeld was, in dienst hebben wou. Op den boulevard Mootparnasse was onlangs een bedelaardi- hel den voorbijgangers zoo lastig maaktedat hij gearresteerd werd. Up hel politiebureau vond raen in zijn bezit een portefeuille me! vijf pakjes bankpapier, te za- men ter waarde van 25,000 gulden In zijn gordel droeg hij een aantal goudstukkenmet het borstbeeld «an Napoleon L De politie dacht natuurlijk aan diefstaldoch het bleekdat de nun wel degelijk eigenaar van het geld was. Hij woonde in een eigen huis; hel geld, dat bij bij zich droeg, was zijn geheele tortuin die by een «ijitig jaar geleden geërfd had. Hij leefde geheel alleen hi een vuil kamertje en verschatte zich het noodige levensonderhoud door te bedelen en afval te zoeken in de Halles. De rijke tnao zal nu teregt staan wegens bedelarij Dingsdag jl. had te Groningen eengelukkig zeldzaam, rreeselijk voorval plaats. Twee jonge kaaskooper1 broeders uil Zwaagwesteinde, Sietse Jan en Ale Uulsinga, 16 en 21 jaar oud waren aldaar aangekomen om hunne waar aan den man te brengen en haSden hunnen intrek ge nomen bij den sl3apsteéhouder van der Veen aan het gedempte Zuiderdiep bij de Jonker straat aldaar. Daar kregen ze 's middags een woordentwist De oudste verweet den ander dat hij ie weinig verkocht had en de jongste, die geslagen wasontstak in driltDam een kaasmes en bragl daarmede zijn oudsten broeder een steek in het Imker bovenbeen toe. De steek was noodlottigeen slagader was doorstoken. De getroff-.'ne bloedde verschrikkelijksta melde r-^g de woorden «O God! ik siert," en rid daarop in zwijm, waaruil hij ondanks de onmiddellijk verleende heelkundige hulp van den heer chirurgijn Schreuder en la er van den heer professor Ranke niet meer mogt ontwaken. Zijn li_k ligt thans in hel academie h ziekenhuis. De dader vlugtte na de bedreven misdaad in de riging van Friesland, doch hel roogt der politie gelukken hem nabij Hoogkerk te ach terhalen. Bij de veldmanoeuvres van het 5de Fransche legercorps is de commandant Senauidoor een kogel getroffendood van het paard gestort Hij was bij eene zoogenaamde dubbele ma noeuvre in 'ivoor van twee tegenover elkaar staande compagnieën toen het ongeluk plaats greep. Het is nog onbekend of hier aan een ongeluk of een misdadig opzet gedacht moet worden. O, Mevrouw het tooneeldat ik daar aan schouwde zal ik nooit vergeten. Mijn broeder lag doodsbleeknaar adem hijgende in het prachtige ledikant, met zijne zware donker- roode gordijnen. Eene diepgebogen vrouw uiijne arme moederhield den arm om hem heengeslagen en blikte ten prooi aan groo- Ik vertwijfeling op haar lieveling. Ik naderde hen; Eduard staalde mij onverschillig aan. eensklaps bezon hij zichen de handen naar snij uitbreidende, kreet bij«Broedero God zijl gij daar eindelijk." Lang en innig hielden wij elkaar omarmdterwijl ook onze moeder haar deel aan mijne lielkoozingen kreeg. Door hare aandoeningen overmand verliet zij ons za-dukens wij bleven dus alleen. Middelerwijl was de Schemering gevallen 't was bijn geheel donker in hei veilek en aan de zijde geknield van rnijn innig ge'iefdcn Eduard vernam ik de oorzaak van zijne ziekte, van zijnen snel naderenden dood. If ij wist zelf, dat zijn laatste uur weldra slaan zoudu? ik behcefde hem daarop niet voor le berijden. Hij vertelde mij dal hijliefde opgevat hebbende voor eene getrouwde vrruw haar wist over te halen hem te volgen. Hij huwde rael haar in den vreemde, maar langzamerhand zag hij in, dat hij zich in de opgewondenheid van 'toogenbiik had laten medeslepen. Zijn hartstocht bekoelde en zelfs de geboorte van eenen zoon kon zijne liefde voor die vrouw niet meer opwekken. Hij zocht builen zijne woning vergoeding voor 't geluk, dat irj bij zijne vrouw en zijn kind niet meer vinden kon en weldra was hij in de snikken verward van eene tooneelspeelster die hem door hare buitengewone schoonheid boeide en... Maar wat schort u, mevrouw," onderbrak de graaf eensklaps zijn verbaal, Zaturdagr.acht beeft te Helder een hevige gasontploffing plaats gehad in dc winkelhuizen bewoond door raej de wed. Kamper en de boek handelaars Beikhoul en Co.. aan ie Zuidstraat welke zulk een omvang had. dat de slag, daardoor veroorzaakt op ongeveer 2riO meter a.'stand duidelijk werd vernomen en ajn eene aardbeving deed denken, hetwelk ook niet is te verwonderen als men de verwoesting aan schouwt, die in beide huizen is aangerigt Naar den toestand van een en ander te oordeelen moet de ontploffing onder den vloer rijn ont slaandaar deze geheel is opengebroken en de planken naar alle kanten werden weggeslingerd terwijl de zware leggers als kinderspeelgoed zijn aigebroken. Voorts is niets hoegenaamd gespaard: ruiten, deuren, luiken, toonbanken en winkelarukelenalles ligt vernield op en door elkander. Een jongen die bij de ontplof fing juist passeerdebekwam door de uiteen- springende ruiten eene belangrijke wonde aan hel hoofdweikenaar men verneemtniet gevaarlijk moet zijndoch verder hebben geen persoonujke ongelukken plaats gebad. Te Koelen iBohemei zijn zes vrouwen, die in het veld werkten en onder een boom een schuilplaats hadden gezocht gedurende hel on- weder door den bliksem getroffen en gedood. Drie andere vrouwen hebben ernstige brand wonden bekomen. De stoker, van wien wij indertijd hebben gemeld d<t hij bewusteloos is gevonden op den trein tusschen Ede en Veenendaal en dien tengevolge in het Ziekenhuis te Utrecht was opgenomenheeft die inrigting hersteld ver laten om voor den regter te Arnhem inlich tingen te geven. Er bestaat plan lot het houden eener inter nationale tentoonstelling van sigaren, pijpenen andere rookbenoodigdhedon le Londen. Te Barcelona zal een vrouwen-congres plaats hebbenwaartoe het comité alle dames der werelden de Spaansche zusteren in de eerste plaats, oproept om «de middelen te beramen tot verbetering van liet lol der vrouw, in over eenstemming met de eischen van natuur en rede." Men deelt mede, dat de ambulante postamb tenaren, dienstdoende op trein 14 van Emmerik naar Amsterdamgisteren ochtend aan een groot gevaar ontsnapt zijn. Een jager toch schoot welligt bij gebrek aan hazen bij kiloraeterpaal 77 op het postrijiuig no. en verbrijzelde eene glasruit aan de achterzijde er van zoodat de scherven door hel rijtuig vlogen. De ambtenaardie anders aan die zijde de aangeteekende correspondentie behandeltwas gelukkig juist aan de voorzijde van het rijtuig zoodal hel hem nu niet deerde. «uw gelaal is doodsbleek." «O, niets, graaf," haastte zich deze te zeg gen «eene voorbijgaande duizeling.'lis reeds w eer voorbij En gerustgesteld vervolgde d'Alcassie «Nu dan, hij verwaarloosde zijne vrouw ge heel en deze zijne liaison met de actrice ver nemende verrastlc hem in haar boudoir en stootte hem een dolk in de borst Zij werd aan de justitie overgeleverd en boette hare euvel daad in de gevangenis en rnijn arme broeder weid door een zijner vrienden naar diens wo ning gevoerdwaar hij na eene zorgvuldige oppassing in zooverre hersteldedat hij in de ouderlijke woning kon te^ugkeeren. Doch na korten tijd openbaarden zich tengevolge der wonde nieuwe verschijnselen eener krankheid die hem met snelle schreden naar 't graf voerde. Toen ik dat alles uil Eduards mond vernam was ik radeloos. Had hij moeten sterven ten gevolge eener ziekte, hem door God gezonden dun had ik met gelatenheid trachten te berus ten in Gods wil maar nu hij ons ontrukt werd door het moordend staal eener vrouwnu was hel mij onmogelijk om mij daaraan stil te onderwerpen dat eischle wraak. Ik liet Eduard echter niets bemerken van de gevoelensdie er in mijne ziel woelden maai bleef kalm en vraagde hemwat er van zijn kind geworden was. Hij verhaalde mijdal het zich hier bij zijne ouders bevond die hei knaapje liefdevol ontvangen hadden en hij beval hel ook dringend in mijne zorgen aan. Natuurlijk beloofde ik gaarne zijn kind als het mijne te zullen be schouwen en dal ik mijne belofte gehouden hebzult gij in 'l vervolg dezer treurige ge schiedenis vernemen. W'unit vervolgd. AMERSFOORT, 20 September 1883. Met verwijzing naar nevensstaande advertentie nopens'l Weldadigheidsfeest te Amersfoort ten voordeele der slagtoffer* v^n de vulcanische uitbarsting op hel eiland Krakatau uilen wij gaarne den vvenschdat velen door hunne tegenwoordigheid blijk zullen geven van hunne sympathie daarvoor, en waardoor alzoo de ijverige Regelingscornraissie in slaat gesteld wordt eene belangrijke som intezamelen voor de ongelukkigendie door deze vreeselijke ramp niet alleen 't verlies van eigendommen en vermogenmaar velen ook dat hunner familie betrekkingen hohben le betreuren. Bovendien belooft hel nevensstaande een aan- genaraen avondzijnde gezorgd voor veel af wisselend vermaak en genoegen. Bij de gehouden aanbesteding voor het Lig- slroo van bet garnizoens nachtleger alhier was de lieer Gerritsen de minste inschrijver voor f 11.de 1000 kilogram en is hem de levering gegund onder nadere goedkeuring des Ministers. De op de 2e bladz. 3e kol. van ons vorig nnmmer vermelde benoemingen tol ridder in de Urde van den Ned. Leeuw overgenomen uil een ander blad zijn ten minste voorshands nog niet door Z. M. den Koning geschied. Naar men verneemt heeft de President der Fransche Republiek benoemd lot commandeur van het Legioen van Eer, graaf De Saint Foix, consul-generaal en commissaris der Tentoon stelling Drie Fransche inzenders kragen het olficieiskruis dier orde en 32 het ridderkruis, Dingsdagavond omstreeks half twaalf begaf zit h een rnetselaar.-knechi van Hilversum langs den Oosterspoorweg naar Bussum. Ilij schijnt onder weg. misschien ten gevolge van dronkenschap in slaap te zijn geraaktten minst»; met bet hoold op de rails liggende is hij door een pas- seerenden goederentrein op afschuwelijke wijze verminkt. Het lijk is tijdelijk naar het station overgebragL De heer Snellen seint, dat de pool-expeditie Maandagmorgen in Kopenhagen is aangekomen en door de heer Gamel ontvangen werd die allen op schitterende wijze in hel hotel d Angle- terre installeerde. De leden vertrokken Dingsdag naar Hamburg. Bij arresten door den Hoogen Raad gewezen werden verworpen de cassatie-voorzieningen \an H. de K.warmoezier te Gorin. herntegen een arrest van het Geregtshof te 's-Gravenhage waarbij hij is veroordeeld tot 20 jaren tucht huisstraf ter zake van moedwilligen manslag en eenvoudigen dielstalen J J. C. IL, zaakwaar nemer le 's-Hagetegen een arrest van het zelfde Hof, waarbij bevestigd is een vonnis der Haagsche Regtbank houdende zijne veroordeeling tot 1 jaar celstraf wegens het smaden honen eB lasteren van den persoon des konings. Burgerlijke Stand van Amersfoort. GEBOREN: 12 Sept. Ida, d. van Huibert Louis Snoek en Ida Teseling. 14 SepL Ruintje d. van Marinus van den lloofl en Gerntje Kroes. Uermanusz. van Gerril van Drie en Berendina Bos. 15 SepL Alijda Hesier Maria d. van Gerrit van Wilpen en Johanna Maria Lavoor. Johanna Hendrika Mariad. van Maurits Wilhelmus Franciscus Johannes do Jong en Annelta Catharina Velaars. 17 Sept. Anna Pelronella Clasina d. van Pieter Zeeman en Anna Francisca Hendrina Ruitenbeek. 18 Sept. Gerril Nicolaas, z. van Gerrit van Nieuwen- huizen en Willemina Zevenboom. Johanna Josined. van Gerrit Jan Buijs en Josine Jo hanna Collard. Cornelia Alijda, d. van Jo hannes van Hamersveld en Jannetje van Agte- veld. Zacharias Johannes, z. van Mallheus van den Berg en Johanna A liar. Sept. Adrianus, z. van Adrianus Langras en Jacoba Williams. Pelronella. d. van Getril Gouw en Pelronella Gijsberta Blom, Arnoldus llen- drikus, z. van Boudewijn Brom en Naatje Krij- nen. Mijnden Everti. van Elberl van den Hoek en Jansje Kraan. 20 Sept. Evad. van Marcus Asser Klein en Beije Poortje. ONDERTROUWD: 20 Sept. Johannes Hen- drikus Broers en Bernarda Everarda Hermina Mater. Gerrit Willem Schepers en Bettha Bliekendaal. GETROUWD: 19 Sent. Willem Ilenricus Poeschmann en Susanna Renes. David Zoet mulder en Jacoba Anna Maria Jagtenberg. OVERLEDEN 13 SepL Johannes Hariogsveld, 30 j. echtg. van Annetje Ni ie boer 14 Sept. Hendrika Johanna Cornelia Pijpers6 m. 10

Amersfoortsche Courant | 1883 | | pagina 2