toe om hem le helpen en na tien uiterst pijnlijke minuien trok men hein met behulp van trouwen weder in veiligheid op hel dek. Ondanks den éoorgesUnen doodsangst verklaarde de metselaar lick een uur later weder bereid om hel werk te hervallen. Meermalen komt het voordat hel onvoorzig- tig eten van hielstuk den dood door verslikking ten gevolge heelt. Ook is zulks tc Zwolle hel geval geweest. De kastelein uil het logement Het Speeljacht is aan tafel dood geblevendaar een stuk vleesch hem in de keel steken bleef. Men schrijft ons uit Hilversum Woensdag is alhier ongeveer een half uur builen de kom der gemeenteeen meisje van omstreeks 16 jaren aangerand, met hel kenne lijk doel haar te onteerenzij heelt zich echter zoo krachiig verweerddal de dader zijn doel niel heeft kunnen bereiken. De aanrander die hier niel thuis behoort en reeds twee jaar ge- vangenisstral heelt ondergaan is in handen der justitie." Arasl CL Uit Lynchburg in Virginia berigt mendat door eene ontploffing in een kolenmijn bij Pocahontas 150 mensi hen zijn omgekomen. Om trent de oorzaak der ontploffing wordt vei moed dal een der mijnwerkers eene met gas gevulde sldeeling is binnengegaan. De mannen die lot redding der verongelukten in de mijn afdaalden vonden een aantal verminkte lijken; het was hen echter onmogelijk in de inijn le blijven. De catastrophe had tegen middernacht plaats de slagtoffers zijn grootendeels vreemdelingen. In eene brochure over de «Eereraak" der speelschulden le Utrechl die zells een bloede loos duel tengevolge hadwordt een en ander over dien speelnactil meegedeeld en wel door een der betrokkenen «Op den dag, dal de heer G. zijn candidaals- exainen deed ging ik met anderen na het diner ons door den heer G. gegeven, naar de Nieuwe Bak; daar is gespeeld zonder dat ik juist kan opgeven door wie maar loen wij des morgens te 9 uren er mede ophielden, speelde ik mei de heeren W. en P.loen waren zij niel dronken. Er is dien nacht zeer hoog gespeeldzoodal er zelfs een oogenblik wasdat de heer W. mij 800.000 schuldig was; ik meen althans, dal dil de som wasen loen hebben wij gespeeld voor f 100,000 de partij. Dien morgen eindigde hel spel hiermede dat ik 150,000 van den beer W. won. Het spel tussi hen mij en de heer \V. was een ernstig spel; ik heb van mijn kant royaal gespeeld, en herinner mij, dat de laatste inzetdien ik verloor125,000 was." De Gedeputeerde Slaten der provincie Utrecht, aan wie door Mr. J. L baron Nepveu en andere ingezetenen van Amersfoort een adres weid ingediend mei bezwaren tegen hel besluit van den raad dier gemeente ombij hel in eigen beheer nemen van de gemeentereiniginghet terrein «de zandhonpen" aan le wijzen als ver zamelplaats van vuilnis en laecaliënhebben aan de adressanten berigt Dal ingevolge arL 27 der wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad no. 95) de vei gunning van dat cellegie wordt vereischt lot hel oprichten van de voormelde verzamelplaatsdal eene daartoe strekkende aanvraag door het gemeentebestuur nog niel is gedaan en dal, wanneer dit zal zijn geschiedde plannen ter visie moeten gelegd worden, terwijl alsdan de daartegen bestaande bezwaren bij de bevoegde magl kunnen worden ingediend. Door het kanlongeregl le 's llage zijn de bekende hondenscheerslcr voor de MOmaal en maken Zij bemerkte nielhoe het bloed eensklaps naar Roeline's wangen steegtoen deze achteloos zeideterwijl zij de knoopjes van hare lange wille handschoenen open- en dichtknoopte «Ocb, ja. Misschien wacht ons wel de ver rassing dat hij ons eene jongeschoone fransche jonge darne als zijne bruid voorstelt." «Hebt gij daarvan dan iets vernomen klonk hel xacht van Cecilia's lippen terwijl zij de hand op haar hart legde, «of is het slechts «ene veronderstelling van u Bod ine «Natuurlijk kind. Maar zoo zulks eens niet bel geval warewat zou dat dan nog zijn Graaf Alexis d'Embrécourt behoelt niemand dan zijn eigen smaak in hel kiezen van eene echtgenoote te raadplegen." «Ja daarin hebt gij gelijkmaar ik dacht..." «Dat hij onszijne speelgenoolendeze tijding wel vroeger zou kunnen mededeelen dan tegelijkertijd met het geheele hof, niet waar OchCilezulke banden zijn zoo broos en daar in den vreemdeie midden der vele Tbéodora Schiffel voor de 96ste maal wegens openbare dronkenschap veroordeeld. De sigarenmaker B., die in zake den postdicf- slal te Bredater instructie als verdachte in verhoor geweest, doch daarna losgelaten, is wegens ernstige legen hem gerezen vermoedens weder in arrest genomen. In een dorp bij Frankfort heeft de burge meester een zigeunerbendedie hel den bewo ners lastig maakte en niet heen wilde gaan op een eigenaardige manier verjaagd. Hij liet de brandklok luiden en zond de boerendie daarop van alle kanten kwamen toesnellen met de brandspuit naar het karnp der onwelkome gastendie nu spoedig weggespoten waren. Uit 's Gravenhage wordt gemeld «Er is van eene reis van den Koning en de Koningin naar Spanje geen sprake geweest. Maar wel blijft het plan bestaan omna de Brusselsche reis, in 't begin van Mei, vooreen zestal weken naar Carlsbad en Kissingen le gaan en van daar een bezoek te brengen aan hel hof van Weenen. Het zou niet onmogelijk zijn dal dil bezoek zamenviel met een verblijf van den koning en de koningin van België in de üoslen- rijksche hoofdstad. «Onlangs is mij medegedeeld dal aan den prins van Oranje een tijdelijk verblijl te Mariënüad is aanbevolendoch de prins heelt daarvoor geen opgewektheid. Zijn gezondheidstoestand moet overigens in de laatste weken gelukkig vrij be vredigend zijnwat de verschillende diners die hij gegeven heeft, trouwens voldoende be wijzen. De prins heelt zich in de laatste dagen nog al bezig gehouden met de rangschikking zijner kostbare collectie kunstwerken en ver schillende schilderijen zijn weder naar hel paleis van zijn overleden broeder overgebraglwaar ze voor de wereld als verloren zijn met zoovele andere kunstschatten, die er verborgen blijven." De collecte voor de Maatsch. van Weldadigheid heeft tot 14 Maart bruto opbrengst f48,000. DAGELIJ KSCHE WATERSTANDEN van de Luntarsche beek en de rivier de Eotn. Ditvm Rood** Htm o«» Lim 14L- Qbiri- LCI beaed ei.v a*co. •Tll* K*m. 1814 M M. M M. M. M. M. M. 9 Mn 4,35 4,49 5,11 9.84 2.51 1,49 0.45 -0,40 10. 5,33 4,88 5,15 9.90 2.45 1,44 0,85 0,40 11 5,34 4,79 5,38 3,15 9.78 1,84 0.88 —11,25 12. 5,31 4.78 5,49 3.40 2,92 1.98 0,78 0.15 13 5,38 4,80 5.59 3,65 3.14 2.04 U.85 0,25 14. 5,39 4,81 5,38 3.44 3,05 1.9& 0.78 0,15 15» 5,38 4,80 5,31 3,37 2.M 1.88 0,88 0,10 liet Uekr* i« beaedee A P. AMERSFOORT, 17 Maart 1884. Vrijdag jl is in Amicitia le Amersfoort eene vergadering gehouden van leden uil de collegiën van Gedeputeerde Staten van Utrecht en Gel derland ter zake de eeuwenoude kwestie van de aiwatering der Geldersche Vallei. Zalurdag jL is aanbesteed het verbouwen van het voorgeaeelle der Sociëteit Concordia te Amersfoortwaarvoor minste inschrijver was de heer W. van Doornik te Baarn voor f16,506 wien hel werk vermoedelijk wordt gegund. Bij de Donderdag jl. gehouden verhuring van landerijen behoorende aan hel Hoogheemraad schap De Bunscholer Veen- en Veldendijk voor den tijd van twee jaren, hebben deze opgebragl f9815.— 'sjaars, tegen f10181.in 1882. Ter zitting van den Gemeenteraad van heden Maandagnamiddag gepresideerd door den heer vermakelijkhedenheeft hij zeker nooit aan onseenvoudige prinsessengedachtdie slechts een trouw hart bezitten en onbekend zyn met de verleidelijke coquetterie der doch- teren van Frankrijk. Doch komCileein digde zy opstaandeterwijl zij een witten hermelijnen mantel l«a over de schouders wierp «kom, laat ons dit gesprek afbreken, want 'l wardt tijd om naar de zaal t« gaan. Ik hoor reeds de naderende voetstappen van August en Rudolf." En werkelijk na een vluchtig kloppen werd de deur geopend en twee hooge mannen- geslallen traden het vertrek binnen. De voorste scheen niet ouder dan dertig jaren te zijn en waswal men noemteen knap man. Hij was in politiek gekleed slechts een enkel ridder kruis versierde zijne breede borst. De tweede was eerst vijf en twintig jaar en zijn voorkomen duidde aan dal hij nog weinig van het zoel des levens genoten had en dus volstrekt niet «geblaseerd" was, zooala op onzen tegenwoor- digeri lijdhelaas1 WorUl veiuokjd. Burgemeester Jhr. Mr. T. A. J. van Asch van Wijck, waren aanwezig 14 leden en afwezig met kennisgeving de heer Gerritsen. Na voorlezing en goedkeuring van de notulen der vorige vergadering was aan do orde 1. Kohier van den hoofdclijken omslag over 1884. - Goedgekeurd t. h. o. De volgende inissieven van B. en W. worden in de heden te houden raadsvergadering ter lalel gebracht; 1*. Ten aanzien der politie. Bij schrijven van 21 February jl. No. 2wordt door den Commissaris van politie aan den Bur gemeester medegedeeld dal met het oog op den aanhoudenden ziekte-toestand van F. Velders, hooldagentwelke van langen duur zal 2yn eene spoedige voorziening in den dienst nood zakelijk is; volgens het oordeel van genoemden Commissaris is hel wenschelijk de belangen van dezen ambtenaar en die zijner vrouw en drie kinderen niet uil het oog te verliezen. Dientengevolge bestaat bij den Burgemeester als hoold der politie, het voornemen aan F. Veldersinet behoud van zijnen tegenwoor- digen rang, optedragen op het politie bureau weikzaam le zijn op eene jaarwedde van f500, één van de agenten Ie klasse, lot hoofdagent te bevorderenop eene jaarwedde van 1580 en aanstelling van een agent 2e klasse op eene jaarwedde van f450, ook door de overige agenten genoten. Door zoodanige regeling zou al reeds eene versterking van de politie-niai hl verkregen zijn aangezien de aantestellen hooldagentbehou dens eenige uitzonderingde gewone diensten van de overige agenten kan mederauken. Ons met die regeling vereenigendenemen wij de vrijheid uwer vergadering te verxoeken machtiging te verleenen tol het doen van de daarmede gepaard gaande mecidere jaarlyksche uitgave van 1870. Aangenomen z. h. o. 2°. ten aanzien van de regeling van hel lager onderwijs. Bij missieve van heeren Gedeputeerde Stalen van Utrecht van den S. Maart j.l.no. 17, weid ons teruggezonden de door l' vastge stelde verordening dd. 10 Januari 1884, be trekkelijk het getal en de bezoldiging van het onderwijzend personeel bij hel lager onderwijs. Met overlegging van die missievehebben wij de eer Uwer vergadering opleinerken dal ons de gemaakte bedenkingen van weinig ge wicht voorkomen en er mitsdien bij ons geeno bezwaren bestaanom lot voorkoming van verdere briefwisseling en lot bespoediging der goedkeuringaan het verlangen toelegeven waai om wij U voorstellen de verordening le wijzigen, als volgt: In hel hoofd de woorden «en de plaatsing" te doen vervallen. Art 5, 3e alinea, le lezen: «Voor de ove- «rige onderwijzers en onderwijzeressen op een «minimum van f600 en een maximum van «f650, terwijl het bezit eener acte als hoofd- «onderwyzer of hoofdonderwijzeres recht geeft «op eene verhooping van de jaarwedde met (75." Art 5, 6e alinea, te lezen«De jaarwedden «van de onderwijzers eener school 3e soort, «belast met het onderwijs aan de herhalings- «schoolworden voor zooveel hel hoold der «school betreft, met 1150 en voor de oveiige «onderwijzers met f75 verhoogd." Achter artikel 6 een nieuw artikel le voegen luidende «De gemeenteraad behoudt zich vuor, «om naar aanleiding van bijzondere omstandig- heden aan onderwijzers, met in achtneming der «wettelijke voorschriften, personeele toelagen «te verleenen." Aangenomen z. h. o. 4. Benoeming van een Directeur der ge meente-reiniging. De voordragt bestond uit de heeren P. K. Sikkeina architect le Hasselt en J. Velh, geëmployeerde aan de gemeente reinigingsdienst te Rotterdam. De heer Sikke ina verkreeg 12, de heer Stok 1 st. (1 blaneo.) 5. Benoeming van twee onderwijzers aan de openbare lagere scholentusschenschool en kos- telooze school Koningstraat. De voordragt bestaat uil de heeren G. E. ter Haar te Haar lemmermeer en C. H. Heunks te Blarictim. Benoemd de heeren ter Haar an Heunks beiden met 14 stemmen. Voorts heelt den Raad bereikt: 1. een verzoek van de vereeniging «Amers- foortsche vrijwillige brandweerom haar door het verleenen van eene subsidie in staal le stellenbij voortduring zich die middelen aan- teschaffen welke noodig zijn om steeds kracht dadig bij brand te kunnen optreden. In handen gesteld van B. en W. om advies. 2. een rekest van eenige inwoners, allen leden der Sociëteit «Veieeniging" alhier, daarbij ver zoekende om de bestrating dei' Valkeslraat en Slovenslraat binnen een niet le lang tijdsbestek le doen verbeteren door belegging met klinkers of platte keijen. In handen van B. en W. 3. een verzoek van Mej. il. M. Bosom eer-

Amersfoortsche Courant | 1884 | | pagina 2