Jüeio Duikelaar" NAAISTER, TE ARNHE M. bijdroeg in hel pensioenfonds der Maatschappij. Dooi den dood der moeder erlangt hel jongste kind lol zijn zestiende levensjaar een jaarlijk- sche uiikeui'iog uil dat fonds, van achl gulden. O ii in hel bezil daarvan ieder kwartaal twee gulden le komen is het niet genoeg dat de vader om de drie maanden een attestatie de vita overlegtwaarin ten overvloede dagmaand en jaar der geboorte van het kind zijn opgenomen, maar wordt bovendien gevorderd een authentiek extract uit de geboorte-actevoor welk laatste stukwegens zegel- en legesgeldentelkens een gulden verschuldigd is, tenzij de belang hebbende vader den betrokken ambtenaar van den burgerlijken stand een certificaat van onver mogen kan toonen, tot het verkrijgen waarvan hij zich telkens inel getuigen kan vervoegen daar waar zulks behoorten dat alles om acht gulden 's jaarsminus de porto's van de op te zenden stukken. Op zijn zachtst gesprokeu is hel, zegt genoemd blad, belagchelijk. De sneltrein van Parijs naar Frankfort naderde hel station Langenlonsheimtoen p.j.seling twee kinderen door hel gesloten hek drongen en over de rails wilden loopen. De moeder die aan de andere zijde stondbespeurde het groote gevaarwaarin zij verkeerden en schoot toe om hen voor den naderenden trein weg te trekken doch zij kwam Le laateen oogenblik later was de tre.n voorbij en bleven er drie deerlijk verminkte lijken op den weg achter. In Engeland is eene beweging in ging om bij executie van moordenaars het ophangen door een andere stral te vervangen. De veelvul dige schandalen, die onder Binns'scherpregter- schap reeds zijn voorgekomenhet breken van stroppen en het bijna een kwailior leven van den veroordeelde na hel van de galg afnemen van zijn ligchaam heeft den wensch naar een ander middel van voltrekking der doodstraf doen ontstaan, te meer nog, omdat Binns een dronkaard isdie incl zijn ambt in kroegen praal) en men geen kans ziet een fatsoenlijk man voor net baantje te vinden. Een paar veertienjarige knapen schoolkame raden uit Keulenhadden stilletjes de onder lij-te woning vei laten, met het plan om naar Amerika le gaan. De oudeluinog in tijds ge waarschuwd hadden hel geluk de jongens in Rotterdam le achierhalen en ze weder mede naar huis le nemen. Op den boulevard Bonne-Nouvelle le Parijs zijn eergisteren door eene gasontploffing twee personen gedood en 21 gewond. Te Gent zijn weder twee katoenfabrieken ge sloten waardoor 800 werklieden thans zonder werk zijn. De oorzaak hiervan wordt aan de builenlandsche concurrentie toegeschreven. Zondag overleed te Leuven, gem. Vuren, de kooiman P. Vroege, oud-si rijder bij Waterloo, die den ouderdum van 89 jaren bereikt had, Thans bevindt zich nog één oud-strijder binnen die gemeentezijnde P. Scheffers die insge lijks 89 jaren lelt. Te Antwerpen zou, naar men verneemteen persoon aangehouden zijndie een der gesig naleerde bankbiljetten (van den diefstal van het postkantoor le Breda) heelt uitgegevenzonder de herkomst le kunnen aanduiden. In zekere Friesche gemeente is proces-ver baal opgemaakt tegen twee leden van het be stuur der vereeniging voor volksvermaken twee raadsledenden president van 't Nut den voorzitter der Rederijkerskamereen lid van 't collega van notabelen der IJ. G.twee onderwijzers en een ouderlingallen wegens 't vertoeven vac verboden lijd in eene herberg. Men berigl uit Sneek De beer R. Bierling uit Groningen heeft zijn roem als biljartspeler op schitterende wijze ge- handhaald. Niet minder dan 5 prijzen werden door hem gewonnen binnen den tij-I van 3 dagen. Vooreerst den prijs van f100 in een biljart wedstrijd; 2; in eene partij van 1000 punten een prijs van 150; 3) in eene gewone partij een mei zilver gemonteerd suikerstel en 4), 5) 2000 p.inl-n in 2 partijen, iedere paitij om een pi ijs van f20. Waar de man in Nederland le vindendie dezen Matador in eene partij overt relt Als 't geen broodwinning is, dan is 't toch zeker een geldwinning. De volgende advertentie vindt men in het tijdschrift SL Eloy «Een roosjessnijdster, doorgaand werk heb bende, vraagt twee bekwame knechts (meisjes). Franco brieven pnz." .Vis men knechts vraagtmaar meisjes noo- dig heult, dient men er dit dan ook wel by te zetten. Tachtig personen wonen thans op de «Villa, den naain die men in Groningen aan de cellu laire gevangenis geeft. Hun arbeid zal voorna melijk beslaan in het maken van stroohalmen voor fiesschen. Als curiositeit wordt uil Zui'ichem gemeld dal een lid van den gemeenteraad aldaar zich heelt verbonden als plaatsvervanger bij de nat. militie voor de ligiing 1884. Hij zal zijne be trekking als raadslid ncderleggen. De raillioenenjulvrouw is gisteren van Amster dam naar den Bosch getransporteerd waar zij 5 jaar in de gevangenis moei verblijven. Een Arnhemmer heelt den Koning de eerste kievitseijeren aangebodeneen Hagenaar bood Z. M. nieuwe aardappelen en aardbeziën aan. Een burgemeester van een kleine stad had iedereen veroorloofd op de binnenplaats van het raadhuis de wasch te droogen en op te hangen. De knecht meldde hem echter na eenigen tijddathet daarbij onbehoorlijk toeging waarop de gestrenge heer burgemeester ver ontwaardigd uitriep: «Voortaan laat ik niemand meer ophangen dan de leden van den raad Naar men verneemtzal Dingsdag 25 dezer te 2 ure, in een der lokalen van Krasnapolsky, eene vergadering gehouden worden door Neder- landsche industrieelenten einde daar te be spreken de wenschelijkheid van het oprigten van eene permanente commissiedie op ver schillende tentoonstellingen de belangen der Ned. industrieelen zullen behartigen. Het voornemen bestaat in die commissie ook kunstenaars te kiezen, aan wier zorg de belangen der kunst zullen worden toevertrouwd. Nieuwe vulkanische uitbarstingen schijnen op Java le verwachten. Volgens de Üostpost moet het gezigl op den Lamongan, die sinds eenige weken werkende is, zeer fraai zijn. Een lange vurige streep vertoont zich voortdurend op zijn helling, terwijl op den top de opstijgende dam pen bij lusschenpoozen in afwisselende lich tende kleuren prijken. Ook le Djokja loopt het gerucht, dat de Merapi aan heL werken iseiken avond ziel men een roodachtigen gloed in die rigting. Van het koloniaal werfdepdt le Harderwijk zijn eergisteren weder gedeserteerd de soldaten J. Alkeningkmet kortgnsneden bruin haar brutaal uiterlijk, gezonde kleuren zonder baard J. Zwickenpfluginel bruin haar, brutaal uit zicht bruinen knevelen Garl Herschel- inann, met bruin haac, gunstig uiterlijk en dunnenblonden knevel. Allen zijn wederom (bruinharige Duiischers die zichdoor even als koloniaal dienst le nemen op eene gemak kelijke wijze in het bezit van eene aanmerke lijke som handgeld hebben weten te stellen waarmede zij de terugreis naar hun vaderland hebben aangenomenterwijl zij zeker den domuien Hollander hartelijk uitlagchendie geene betere maatregelen weel le nemenoin het ontsnappen te voorkomen. Verkooping vaa Vaste Goederen. V r ij dag 21 Maart 1884 in «Het V a 1 k j e" le Amersfoort. Notaris: de heer Mr. J. DE LOUTER. 1. Eene Bouwmanswoning met Schuur Hooiberg en best Bouw- en Weiland gelegen ter wederzijden van de Kip- steeg onder Nijkerkf 2550 2. Twee kampen best Weilandge- S legen in den polder Neêrduisl, j g ,..Qn aan den Bunscholer straatweg i 3191) 3. Twee dito, gelegen als voren (.e 4. Twee diio in den polder de Haar, van af den Bisschopsweg tol aan de Haarsche Wetering3190 5. Twee dito mede in den polder de Haar 2510 0. Een perceel Bouwgrondgelegen dicht hij den Bavoortscheu straatweg 600 7. Een perceel Bouwlandaan den Soestcrstraatweg>1120 8. Een perc. dito aan den Vlasakkerweg 365 ƒ13525 Ali K I rRIJZK> tk AUKIINFO11K AMERSFOORT Vrijdag 21 Maart 1884. Tarwe 18,- 19.—. Rogge 15.90 A 16,40. Boekweit f5,75 16.75. Boter f 1,30 A f 1,50 per kilo. Kaas f 4 f de 50 kilo. Eijeren f3.— 4 f3.50 du UK) atuks. Aardappelen 11.50 A f 1.80. Ap pelen f3.4 14. h»iini«K"viiiK De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT, Brengen ter kennis van de belanghebbenden dat de lijstenaanwijzende de personenin deze gemeente bevoegd tot liet kiezen van leden voor de Tweede Kamer der stulen-generaalde Provinciale staten en den Gemeenteraadzyn vastgestelden benevens diebehelzende dü namen der personenwelke ingevolge art. 35 der wel van den 4. Juli 1850 (Staatsblad No. 37van gemelde lijsten zijn geschraptop heden aan de bergplaats bij hel laadhuis, zyn a in geplakt welke lijsten gedurende veertien dagen, te rekenen van heden, allo werkdagen van 10 tot I uurop de Secretarie dezer ge meente voor eenieder ter inzage liggen. Amersfoort, den 22. Maart 1884 Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester T. A. J. VAN ASCII VAN WIJCK. Do Secretaris VV. L. SCIIELT'Js. A D V t! K T B N ft B i Tot onze diepe droefheid overleed heden onze gehelde Schoonzoon de WclKd.Geb. lieer W. II. J. CAMUIKR VAN NOOTEN Notaris te Lopikin den leeftijd van 73 jaren. L. SIUIIHÊ. A. SIUUIIÉ Amkrsfoort 21 Maart '84 Hubrrs. li TE AMERSFOORT, 24-27 JUNI 1884. De ingezetenen van Amersfoort, die bereid en genegen zijn aan leden van hel Congres eene KaMER met logies en ontbijt gedurende de Congresdagen aftesia.m worden verzocht zulks nan den Secretaris Mr. A. A. DE VRIES schriftelijk le willen kenbaar makenmet opgave van du verlangde ver goeding per dag. TIENDVRIJE Boerenhofstede te WOUDENBERG, groot 31 Hectaren, voor zes jaren, ingaande 22 Februari 1885. Aanwijzing op de plaats op den 10. April 1884 van 9 lol 2 ure. De Voorwaarden liggen ter lezing ten kan tore van Notaris VAN WIEKINGEN te Woudenbergbij wien de inschrijvings- biljetien moeten worden ingeleverd voor of op den 15. April 1884. Er biedt zich aan terstond of met i«l»- Mei eene fatsoenlijke KINDER MEID liefst in een klein gezinuok genegen eenig huiswerk le verrigten. De beste getuigen staan haar ten dienste. Adres onder letters H. B. Bureau Amersfoortèche Cburant. Er biedt zich aan eene bekwaam in hel maken van alle soorten van goederen. Brieven onder letter O. hij den Boekhandelaar J. J BERENDS. e alom bekende C. BECKER'S IttLlMSEN E\ BASCULES worden alleen vervaardigd en eijn le bekomen bij do Fabrikanten BECKERk BUDDING Gedrukt bij A. U. VaN CLEEFF le Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1884 | | pagina 2