BULLETIN DEE Woensdag 4 j|pjg Junij 1884. UÏÏEIIIlIil, Uitgever: A. H. VAN CLBEFF. Kennisgevingen. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Gezien eene aanschrijving van den heer Com missaris des Konings in de provincie Ulrechl van den 44. Mei 1884, No. 1 Az. (Provin ciaalblad No. 46)waaruil blijkt dal in den laatsten lijd klachten zijn ingekomen over hel moedwillig beschadigen van isolatoren der RIJKS TELEGRAAFLIJNEN langs andere wegen dan spoorwegenen hoofdzakelijk langs grintwegen. Vestigen de aandacht vau oudersvoogden onderwijzers en verdere ingezetenen op de verre gaande baldadigheden, waaraan vooral de jeugd zich te dezen opzichte schuldig roaakt, en noodigen hen uit zooveel mogelijk medelewer- ken tol hel voorkomen van beschadiging der rijks-telegraaflijnen en hel tekeergaan van han delingen welke volgens art. 257 van het Wet boek van Strafrecht met gevangenzetting voor den tijd van eene maand tot twee jaren en eene geldboete van 100 tot 500 franken gestraft worden. Amersfoort, den 3. Juni 1884. Burgemeester cn Wethouders voornoemd De Rurgeraeesler T. A. J. VAN ASCII VAN WIJCK. De Secretaris W. L. SCHELTUS. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Doen te welendal alle gebruikers of be heerders van gebouwen en ervenofwanneer dezen niet gebruikt worden de eigenaars daar van verplicht zijn de straat vóórachter en terzijde van die gebouwen of ervenuitle- wieden of te doen uilwieden, zoodat de straal op Donderdag, den 12. Juni aanslaande, des voormiddags te '10 uren, behoorlijk gezuiverd is, op straffe bij hel reglement bepaald. Amersfoort, den 3. Juni 1884. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester T. A. J. VAN ASCH VAN WIJCK. Dc Secretaris W. L. SCHELTUS. DAGELIJKSCI1E WATERSTANDEN van de Luntersohe beek en de rivier de Eem. Datum Rooden Haan over- Lam bal- POTH- Gebbb- LUI dr boran be ued. be». brug. stbik. aard. Kim. 1884 21 Mei It M. M M. M. M. M. M 5,18 4,70 4,97 2,88 2.77 2.39 2,18 0,55 —0,20 28 6,10 4,79 4,95 2.41 2,17 0,58 -0,20 27 6,08 4.80 4,93 2,91 2,53 2,21 0,58 -0.20 91 5,03 4,80 4,92 2,90 2,54 2,21 0,85 AP. 2» 5,02 4,81 4,91 2,90 2,63 2.20 0,85 -0,20 s> 6,01 4,80 4,90 2,90 2,54 2,20 0,65 0,81 AP. 91 5,81 4,80 4,90 2,90 2,53 2.21 0,20 Hel teekee is beneden A. P. AMERSFOORT, 3 Junij 1884. Z. K. H. de Prins van Oranje is in de laatste dagen bedlegerig en volgens ziekte-bulletin lij dende aan gastrische koorts. Dit heeft eergisteren bezorgdheid in de om geving van Z. K. II. ingeboezemdook wegens verschijnselen van bedenkelyken aarddie zich by hem openbaarden. Tegen den nacht had de ligchaamstempera- tuur reeds 41 graden bereikt. De toestand van den Prins was gisteren dezelfde. De koorts houdt aan. Heden Dings- dagochtend halltwaalf: dezelfde toestand. Door heeren Burgemeester en Wethouders van Amersfoort is heden in het openbaar aan besteed het maken van drie ijzeren pijpwellen. Daarvoor was ingeschreven door de heeren '"GjvaiifNieuwenhuizen voor f5,40 per M' diepte. J. Kool "Vóór f5,83-J?er M' diepte. Het.afbreken van^ft^houten en het maken van eene gemetselde brug aan de Slijkpoort. Daarvoor was ingeschreven door de heeren J. B. F. Lensing voor f 3845W. van Haselen f3900, W. van de Kooij f3920, J. H. Boks f3935, T. van Daal f4380, W. van Doornik f4625 en H. van Rhijn f4692. Deze werken zijn den minsten inschrijvers gegund. Heden is door de garnizoens-voedingscom- missie te Amersfoort in het openbaar aanbe steed de levering van de voor de iroepenrae- nages te Amersfoort benoodigde aardappelen voor hel tijdvak van 1 Junij tol 1 Nov. 1884. Daarvoor werd ingeschreven door den heer B. van Dijkhuizen te Amersfoort a f2,3ó per hectoliteraan wien de levering onder minis terieel voorbehoud, is gegund. Ter vergadering der Amersfoortsche vrijwil lige brandweer" werd kenbaar gemaakt dal van heeren Burgemeester en Wethouders de raede- deeling ontvangen was, dal door den gemeen teraad een jaarlijksch subsidie van f i00 is ver leend waarvoor dankbetuiging zal worden ge zonden. Op voorstel van den voorzitter werd besloten den heer A. Muldernaar elders vertrokken een stoffelijk bewijs van waardeering aan te bieden voor de diensten door hem in de be trekkingen van commandeur en van besluurslid- adjunci-onderbrandineesler aan de vereeniging bewezen. In zijne plaats en in dieopengevallen door vertrek van den heer S. Üeenikwerden lol bestuursleden-adjunct-onderbrandmeeslers be noemd de heeren 11. Dumoulin en J. van der Plankdie de benoeming aannamen. Naar aanleiding der opmerking van een der ledenverklaarde hel bestuur zich bereid om een reglement van orde te ontwerpen en dit ter bekwamer lijd aan hel oordeel der vergadering te onderwerpen. nu hij voor eene maand vertrokken is, de geruststellende verzekering geven dal 's konings toestand geenszins reden lot bezorgdheid geelt. Hel nierlijden dal sedert eenige jaren zijn ge stel ondermijntbehoort wel lol de pijnlijkste ziektenmaar hel is gelukkig eene ziekte die telkens grootendeels en vrij spoedig kan worden onderdruktal keert ze ook bijna altijd na niet zeer langen duur weder terug. Deze week had Z. M. een ernsligen aanval van wat men noemt nephritische koliekdoch de hevige pijnenwaarmede dit gewone verschijnsel van nierziekte gepaard gingwaren reeds gisteren weder geheel bedaard en men ontving dus ook hier ter stede de meest geruststellende beriglen. Moge het zoo blijven 1 Onze gemeenteraad heeA deze week ook druk werk gehad. De vijfjaarlijksche herziening van de poiitie-verordening is ongeveer ten einde gebracht. Daartoe werden twee zittingen ge houden. Vermakelijk moet de discussie geweest zijn over het tegengaan van 't begluren der Uasgsche diana's in het zeebad. Een van de oudste leden meende dal men zeer wel kon volstaan met alleen bet blijven staan tusschen de plaats van de dames-badkoetsjes en de zee Ie verbieden. Alsof dan de Don Juansdie er meer behagen in scheppen de Najaden in 't zilte nat met ge wapend of ongewapend oog te volgendan liet achtenswaardig 70-jarig raadsliddal er niets aantrekkelijks meer in vondvrij mogen zijn om zich vlak achter de damesbadkoetsen te posleesen cn elke indompeling der schoonen na te gaanDe raad wilde van geen «toena dering" op dit terrein welen. De briefomslagen met zegels van 5 en 424 cent zullen voorlaan worden^verkrijgbaar gesteld voor 404 en 254 cenl de fwee stuks van iedere soortmet ingang van het tijdstip door den Minister van Waterstaat te bepalen. Drie verkoopers van sterken drank in het klein hebben sedert 4 Mei jl. te Amersfoort hun bedrijf gestaakt. Slechts een tweetal personen hebben gebruik gemaakt van de op Zaturdag jl. hun aangeboden gelegenheid om bij Burg. en Weth. bezwaren in te brengen legen de oprigting van eene in- rigting tot bewaring en bewerking van mest en meststoffen op de pi-rceelen genaamd «de Zand- hoopenbuilen de kleine Koppel. Een tiental inwoners van Amersfoort en Hoogland hebben per adres hunne bezwaren aan Gedeputeerde blaten medegedeeld. Blijkens de daarvan opgemaakte staal bevon den zich, volgens het bevolkingsregister, op 4 Jan. 1884 in deze gemeente 4097 kinderen tusschen de 6 en 12 jaren oud. Daarvan kwam een aantal van 341 niet voor op de lijsten der schoolgaande kinderen, van de hoofden der openbare en bijzondere scholen en van de huisonderwijzers ontvangen Doch van deze 341 kinderen blijven er 421 over, die geacht kunnen worden zonder «ge gronde redenen" geen onderwijs te genieten. Uil 's Gravenhage wordt gemeld Reeds voor de reis des Konings naar Belgie had Dr. Vinkhuysen geconstateerd dal zich by Z. M. opnieuw kenteekenen van nephralgia openbaarden. Daarom schreef ik u destijds dal de reis nog niet zoo onherroepelijk vaststond. Thans dreigde dit deze week op nieuw het geval te worden met de voorgenomen kuur te arlsbadhet was lot gisteren zeer twijfel achtig of Z. M. van Oranje-Nassau oord zou vertrekkengelijk het geval is geweester bestond alle kans op uitstel. Thans kan ik u Men schrijft uil Middelburg Vele geruchten omtrent den voortviugtigen postdirecteur Pieters zijn hier in omloop hel schijnt echter een feildat hij zich met het Engelsche stoomschip Queen naar Amerika heeft begevenbedoeld schip zou 4 Junij te New-York worden verwacht. De gemeente-opzigter P.te Scheveningen is in hechtenis genomen, beschuldigd van valsch- heid in geschriften. Een 85jarige grijsaard te Avollino heeft een zijner medeburgers met een geweerschol gedood. De oorzaak schijntvolgens een Italiaansch bladgezocht te moeten worden ineen liefdesgeschiedenis. ADVERTENTIE N. MEVROUW VAN HOLTHE verlangt 4 Augustus eene P. G.getuige van eerlijkheid is vereischle. Aanbieding in persoon. MCr» Wordt gevraagd op een builen <«>3^ in de OMSTREKEN van AMERS FOORT eene eenvoudige die genegen is ook huiswerk te verrichten. Adres Bureau Amersfoortsche Courant. Gedrukt ter Boek-, Kantoor-en Courantdrukkerij van A. H. VAN GLREFF tc Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1884 | | pagina 1