Y r ii Augustus 1884 j\& oo03. Uitgever A. H. VAN CLEEFP te Amersfoort. Dit blad teraehijnt Maandag en Vonderdagatand. Abonnement per 3 maanden 1.—Franco per poet/1.16. Advertentie, 10 regel* 60 (JU. elk* regel meer 10 CU.; grooU letter* naar plaatsruimtevoor randen en ander* extra inrigtiag geschiedt lieogere prijsberekening. Legale officieMe en onteigen. Adv. per regel 16 CU. Iteclame* per regel 96 Cu. dft. unmunm 10 I'M Bureau MUURHUIZEN hoek KortegrachtWijk B 60. Hulpbank te Amersfoort. Tol hel geven van gelden tkh leen zal eene Commissie oil hel besluur op MAANDAG, den 4. AUGUSTUS aanslaande 's namiddags van halftwek lol halpdiue, zillmg houden in een der localen van hel Raadhuis alwaar de belanghebbenden zich kunnen aanmelden ook voor hel teruggeven van gelden. J. C. LEINWEBEU, Secretaris. Politieke Revue. Omtrent arl. 8 van het wetsontwerp betreffen de de grondwetsherziening in Frankrijk, dat de bevoegdheid van den Senaal regelt in hnancicele aangelegenhedenis inen hel in den Senaal niet eens kunnen worden en nadat de commissie die hel ontwerp heeft onderzochtbij inonde van den rapporteurden heer Dauphinver klaard had dal zij besloten had elk amendement te bestrijden, ten doel hebbende om art. 8 in het ontwerp te herstellenheeft de heer Ferry beloofd den inhoud van dit artikel zoodanig ie wijzigendal hel den Senaat kan voldoen. In alwachling van de goedkeuring der Kamer van Algevaardigden van deze nieuwe wijziging is derhalve de arlikelsgewijze behandeling van dit ontwerp in den Senaal geslaakt. Beriglen uil Engeland bevestigen dat 'l met de conferentie niet vlotten wilzooals men dat wel zou wenschen. Volgens de Observer zou Duilschland door Engeland zijn uitgenoodigd om door zijn invloed Frankrijk tol andere ge dachten te brengenwaar zijne vertegenwoor digd s op de conferentie eene vijandige houding aannementegenover het voorstel lot reductie der rente van de Egyptische schuld. Uit het antwoord door Duilschland gegeven blijkt, dat ook hier als altijd eigenbelang voorzitwaar men gezamenlijk de belangen van een ongelukkig land heelt voor te staan. Duilschland wil geen pressie in deze uitoefenen om hankrijk toch vooral niet te kwetsenen ook omdat het bij de quaestie geen bijzonder belang heeft. Voor waar zeer welwillende en onbaatzuchtige ge voelens Eergislerenochtend genoten de le Londen ver gaderende algevaardigden ter conferentie een aangename verpoozing van hunne alles behalve aangenainen en lot nog toe weinig vruchtdragen- FEUILLETON. Eene theevisite en hare gevolgen 14) door S Larue zette zich aan het venster neder en nam hel boekske ter hand terwijl Eveline voortging de kopjes en bordjes oin te wasschen. Reeds bij de eerste regelen dwaalden Larues gedachten af. Zijne oogen volgden peinzend de bewegingen der jonge vrouw dieonbewust dat hij haar gadesloegal hare opmerkzaamheid aan hare bezigheid scheen te wijden. Iloe gelukkig was zijn vriend niet in haar bezithoe zalig moest hel hem niet le moede zijn le welendat een wezen met ongeduld zijne tehuiskomst alwaihtte zich slechts gelukkig gevoelde in zijne nabijheid. Onwillekeurig kwam in Larues hart ook hel verlangen op naar eenen huiselijken haardmaar wie zou hem ter zijde willen slaan En aan wie zou hij zijn levensgeluk toevertrouwen Had hij ooit eene vrouw die geleek aan het ideaal zijner droomenontmoet Schoonheid rijkdom eischte hij nietmaar wel een liefdevol gemoed, versland en eenvoudigheid. En al de vrouwen met wie hij in kennis gekomen was beantwoordden in geen enkel opzicht aan zijne eischen eerst gisterenavond had hynaar hij gelooide, in Lisette gevonden wat hij zocht. Was zij echler in alle opzichten geschikt om zijne levensgezellin in de ernstige beteekenis des woords te worden Zij was minstens zes acht jaren ouder dan hijals hij eerst lol den leeftijd kwam, waarin de idealen der jeugd verdwenen om plaats te maken voor den ernst van den den arbeid. Lord Granville heeft hen namelijk met z'n allen le ontbijten gevraagd waarschijn lijk bedenkendedat een vriendschappelijk en gezellig zamenzijn geen ondoelmatige alwisseling is van het ontwarren eener quaestie al6 de Egyptische. Terwijl de liberalen in Engeland demonstra tion organiseeren om le protesteeren legen de houding der lords in zake de uitbreiding van het kiesregl, zitten de leden der oppositie ook niet stil. Zaturdagtoen te Sheffieldonder het presidentschap van John Brighteen groote meeting werd gehoudentraden Sir Stafford Norlhcole en lord Carnavan voor eenige hon derden lories op le Wilbech en in hel park van lord Jersey te Oslerley om de zaak der lords le bepleiten. Maandagavond moesten met het zelfde doel de beide leiders der partij optreden in een bijeenkomst van de conservatieve ver- eenigingen te Londen. Het lloogerhuis heeft opnieuw een ontwerp, door het Lagerhuis aangenomeoverworpen. De welbetreffende het kiezen van de beheer ders der armenbelasting, werd met 110 legen 41 stemmen afgestemd. Stanleydie reeds te Plymouth is aange komen heeft o. a. als zijn raeening te kennen gegevendat wanneer de Gongo-streek in han den van de Portugeezen wordt gelalendit zeer nadeelig zou zijn voor de Engelsche belangen. Voorts gelooft hij dal generaal Gordon zich uit Khartoem naar Zanzibar of naar Congo zal kun nen begeven hij ontraadt het zenden eener groote krijgsmagl lol hulp van den generaal als gevaarlijk. In enkele Duitsche bladen doet een gerucht de ronde als zon er verleden week een aanslag gepleegd zijn op den Duitschen Kroonprins. Met zekerheid weel geen enkel blad daaromtrent echler iets mede te deelea Het Nederlandsch Laadbouwoomité. De grondslagen om volgens hel denkbeeld van den Congresvoorzitter, ontwikkeld in zijne openingsrede t") - tol zamenwerking te ge raken tusschen de verschillende provinciale landbouwmaatschappijen in Nederlandzijn als volgt Hel opterigten comité draagt den naam van rijperen leeftijddan was dal al een afgesloten l ij d pe i k voor haar, dan zou zij zich geminacht, verwaarloosd rekenen als haar echtgenoot nog in verschillende levensgenoegens vermaak vond en het gezelschap zijner vrouw die hem niet begreephciu niet altijd voldoende was. En hel gevolg daarvan zou zijndat de jaloezie haar hai l binnensloopen waar deze eens haren zetel heeft opgeslagen, wordt zij niet gemakkelijk verdreven, liet wantrouwen gaat met haar hand aan handelke handelingelk woord wordt dan verkeerd uitgelegd en 't is een ongelukkig levendal do echtgenooten leiden. Zij worden hoe langer zoo meer van elkander verwijderd en weldra is hunne verhouding voor niemand een geheim. Dc wereld verfieugt zich daarover en stelt steeds alles in een zooveel mogelijk kwaad daglicht. Deze en dergelijke gedachtten doorkruisten Larues brein, liet boek was zijne hand ontgleden en de slem van Evelina wekte Item als uit eenen diepen slaap op. «Treurige herinneringen schijnen u bezig te houdenmijn vriend zeide zij deelnemend 'l gevallen boek oprapende«'t bedroeil mij altijd ieiuand treurig te zien." «Och Eveline ik gevoel mij zoo verlaten zoo eenzaam." «Foei, moogt gij dat zeggen, zoolang Gerard Gabriël cn ik zich uwe vrienden noemen. Is dal hartelijk?" en zij legde haar handje op zijnen schouder. «Vergeef mijEvelineantwoordde hij som ber «tnijne biltere woorden. Maar gij kind der zonne gij kunt u niet voorstellen wat hel be- leekenl oin steeds alleen zynen weg te moeten «Nederlandsch Landbouwcomilé' en bestaal uit voorzitters en leden der voormelde maatschap pijen. Deze zullen daarin aldus vertegenwoordigd zijn Minstens duizend leden worden vereischt om opgenomen te worden; 1000 tot 2000 leden geeft regt tot hei zenden van één afgevaardigde 2000 tot 4000 2 afgev., 4000 lol 8000 3 afgev. boven de 8000 leden 4 algevaardigden. Hel doel van 't comité is de algeroeene belan gen van land- en tuinbouw in den meest uilge- breiden zin opgevatgemeenschappelijk le be spreken en de verwezenlijking uaarvan le be vorderen. Telken twee jaar kiest hel comité uil zyu midden een voorzitter en een secretaris. De af- tredenden zijn niet terstond herkiesbaar. Telken jare zal hel comité vergaderen op den eersten Dingsdag in Junijafwisselend in eene der provinciale hoofdplaatsenvoorts ook wan neer de voorzitter hei coinilé oproept of drie vertegenwoordigde maatschappijen eene ver gadering wenschen. leder algevaardigde heeft 't regt, zich de goedkeuring van 't hoofdbestuur zijner maat schappij omtrent besluitendoor hel comité genomen, le reserveerenbinnen twee maanden moet dat hoofdbestuur zijn bestuil daaromtrent kenbaar maken aan den voorz. van hel comité. De kostendoor de werkzaamhedeo van het comité veroorzaaktworden omgeslagen over alle deelnemende maatschappijen naar even redigheid van hel aantal harc-r ledenbij dui zendtallen berekend. De bijeenkomstwaarin deze conceptbepalin gen zijn vastgesteld was een oiïicieuse. Daarbij waren vertegenwoordigd alle provinciale maat schappijen uitgezonderd die uil ZeelandLim burg en Drente. Het concept zal worden onderworpen en bloc aan de goedkeuring van de respectieve hoofd besturen. Hun berigt wordt ingewacht bij den voorzitter der Friesche Maatschappijden heer Fontein de Jong, vóór 1 December 1884. Van het Extre-Nnmmer tan Woenadag 33 Jolij waarin drie oprningsredr in haar geheel (beelaantle 7 kolommen) toorkomt lijn nog exemplaren aan on* bureau verkrijgbaar. bewandelen met de gedachtevoor wievoor wat doe ik dit of dal? Niemand bekommert zich om mij. Ik ben alleenIn deze drie laatste woorden lag eene wereld van smartvan innig zieleleed verborgen. Eveline begieep dal en mede lijden met den ongelukkigen jongen man was in haren loon op le merkentoen zij hernam «Arme, arme vriend, hoe diep terneergeslagen zjjt gij heden Maar wanhoop niet, gij zyt jong, en begaaid met talenten. Woeker daarmede en zoek u eenen werkkring welke al uwe krachten eisrhL Zie, ik ben slechts eene eenvoudige, onwetende vrouwwier grootste geluk bestaat in de lielde..." «Dal is het juistwat ik mis. Ik heb niemand die mij lielheeft, niemand die ik mag liefhebben. Als ik mijn lot bij dal van Gerard vergelijk verwondert hel u dan, dat ik my diep ramp zalig gevoel Hij heeft eene vrouwop wie hij vertrouwen kan te weten dal hare lielde hem toebehoortdoet hem vroolijk zijn de toekomst onbezorgd te gemoet gaan." «Maar, Larue, waarom trouwt gij niet, wie of wat belet u dat 01 hebt gy misschien nog nooit een wezen dat u aantrok ontmoet?" vraagde Eveline zacht. «Neen, nooit," antwoordde Larue aarzelend.' «Ja... neen... gisteren avond..." en by ovarlegde bij zich zelve of hij haar deelgenoot zou maken van zijno liefde... neen't was geene lielde... van zijne achting... dat was hel nog veel min der wal hy voor Lisette koesterde. Een blik echter op 't lieve, vriendelijke gelaaltegenover hemverwon alle twyfcüngen ca in korte woorden deelde hij haer mededat hij in U»ette eene geschikte euhlgenoote meende gevonden

Amersfoortsche Courant | 1884 | | pagina 1