M 3504. Dings dag* 5 SpÈS Augustus 1884. 1HBH COIUI. Uitgever I>it lilad Tcrxchljnt Ma ah day rn lhmJerdajavoHd. Abonnement per 3 maauden /I.—. Kranoo per BlireSU I A H VAN CLEEFP pust 116. A d verten tien I--O re^el» flü Gte. elke regel meer 10 Cte.grootc letter» uaar MUURHUIZEN plaatsruimte j vuor runden eu uudere extra iurigting geschiedt hoogere prijsberekening. Legale te Amersfoort. oflicieële en nnteigeu. Adv. per regel 15 Cts. Reclames per regel 25 Cti. Af*. nummert 10 Cts. tlOOk KOftOgrUCtlt Wijk B GO. Aldus versterkt en vergroot zich de Duitsche vloot steeds meer en terwijl de zucht lot ko- loniseeren zoowel bij de regering als onder hel volk altijd groote.r wordtschijnt hel Duit sche rijk eene nie we toekomst tegemoet ie gaan, of liever, hel schijnt bestemd, eene nieuwe roeping le vervullen in het behouden van hel staalkundig evenwigt. Thans komen uil Londen zeer gunstige berig- tcn over de onderhandelingen in de Egyptische conferentiewaaruit blijktdat de kans op eene bevredigende regeling der quaestie ver- belerd is. Uit goede bron verneemt mendat een voorstel tol hel verkrijgen van overeenstem ming tusschen Engeland en Frankrijk ter Con ferentie werd ingediend en aan de kennisneming der verschillende Europeesche mogendheden onderworpen. Verscheidene gevolmagtigden ont vingen instructiënwelke de verwachting op een gunstig resultaat wettigen. Het nieuwe voor stel zou met voorloopigmaar van deflnilieven aard zijn. De beweging tot de hervorming van het lloogerhuis neemt toe. Dit bleek nog in eene vergadering van gedelegeerden der radicale ver- eenigingen in het St. James Hall te Londen ge houden welke door den heer Morley werd ge presideerd. De heeren Wilfried LawsonBradlaugh en verscheidene andere redenaars der geavanceerde partij hielden lange redevoeringen en allen toonden aandal voortaan de kieswethervorraing en de herziening van het lloogerhuis twee on afscheidbare quaestiën waren. Vervolgens hebben zijterwijl de houding der regering in de quaestie betreffende de kieswethervorming werd goedge keurd met kracht gesprotesleerd tegen de po gingen van eenige gematigde liberalen om de klachten tegen het lloogerhuis, die over het geheele land opgaante smoren. Tegen 9 Augustus is door de radicalen een groote meeling in Hydepark te Londen aange kondigd waarin zij de eenvoudige afschaffing van hel lloogerhuis zullen vragen. Allerlei. Twee werklieden van den tunnel van 's Gra- vonbrakel hadden zich op het plat van een wag gon geplaatst om huiswaarts te keeren. Juist kwam de sneltrein van Brussel naar Parijs aan, waarnaar zij kekentoen hun waggon de brug van llcnnuyères naderde. Zij bleven dus reglstaan en met veel geweld botsten zij mot het hoofd tegen hel gewelf van den viaduct. De eene werd op den slag gedood en de andere dCodeiijk gekwetst. Bij de laatste trekking der eerste Russische premieleening le Petersburg op 13 Julij is een hoofdpri js van 40000 roebel gevallen op het lot dat in 't bezit was van eene arme vrouw die in de gevangenis ie Petersbui g eenige maanden gevangenisstraf onderging. Het toeval wilde, dat juist haar straftijd om waszoodat zij met het berigtdat zij wedet vrij wastevens de blijde boodschap ontving, dat zij een welgesteld per soon was geworden. Van vreugde hierover tot tranen geroerd besloot zij onmiddellijk hare roedegevangenen te tracleeren op haring en brood. Een dokter te Arnhem verkeerde in Singel straat in een alles behalve aangename positie. Onderwijl hij aldaar een patient op een hoven- woning bezochthaalde een gemeenterciniger een dier reuklooze tonnetjes weg doch had het ongeluk te struikelenwaardoor de geheele in houd in den vorm eener cascade langs de trap pen stroomde. De dokter was genoodzaaktoen onder minder aangename omstandigheden zijn visite vrij wat langer te rekken dan noodig was. Dingsdagavond ontving de politie te Delft het berigt, dal door den geraeente-ieinigingsdienst in een der faeraliëntonnendien dag aan de huizen der ingezetenen opgehaaldhel lijkje van een pasgeboren kind was gevonden. Aan deu inspecteur Van Affclen van Saerosfoorl werd het onderzoek in deze zaak opgedragen. Deze had hel geluk om na eenige inlurmatiën betrek kelijk de plaats van herkoin.-t der ton hetwelk hem bleek le zijn het Begijnhof en omstreken, de vermoedelijk schuldige uil te vinden. Door hem werd al zeer spoedig de zevenenlwintigjai ige ongehuwde C. G, naar het politic-bureau ge- bragt als de vermoedelijke daderes van dit wan bedrijf. Door den commissaris van politie in verhoor genomen, onikende zij aanvankelijk zich aan het misdrijf te hebben schuldig go- Polilieke Revue. Naauwelijks beval het Fransche Hegeringsblad de wet op de echtscheidingen of er zijn reeds meer dan 3000 aanvragen om echtscheidingen ingekomen. 'l Bewijst dat in Frankrijk, 'tland waar de Belde 'l meest verheerlijkt wordtook de liefde bij zoo velen niet «bestendig van duur" is, zoo- als onze Tollens zong. Dal men van die wel op de echtscheiding nog al wal rariteiten in dat land zal beleven is wel vooruiilezien. Voor de Fransche regters zullen die aanvra gen nog al ingewikkeld werk aanbrengen. Voor advocaten geeft dal vette processen. De quaestie der grondwetsherziening heeft thans weder de Fransche Kaïner bereikt. Door den Senaat was besloten om artikel 8 niel op te nemen in liet ontwerp der herziening dus geldt hel thans de vraag of de minister-president de toestemming der Katner hierop zou kunnen bekomen. De Frankf. Zeil., deelt het volgende plan mede van den aanstaanden parlementairen veldlogl te Berlijn; de verkiezingen voor den lijksdag zul len plaats hebben in hel begin of omstreeks het midden van Octoberen de rijksdag zal bijeen komen in het begin van November, liet eerste gedeelte der zittingsperiodelol hel einde van liet jaarzal gewijd zijn aan de discussie over het budgetdaar geen enkel der belangrijke ontwerpen waarover zal te beraadslagen vallen tegen dien tijd klaar kan zijn. Waarschijnlijk zal na de stemmingen over hel budget de zit ting verdaagd worden tol het voorjaar, en eerst dan zullen de gewigtige bezigheden een aanvang nemen. Op die wijze zou men het gelijktijdig zitting houden van rijksdag en landdag voor komen daar deze laatste in de eerste dagen van Junuarij wordt bijeengeroepen. Door de Duitsche vloot zijn dit jaar proefne mingen gedaan otn de nieuwe torpedobooten escadersgewijze te doen optreden welke proef nemingen uitstekend moeten geslaagd zijn. Tegen de kracht cn snelheid dezer escaders zijn noch de zware pantserschepen noch de snelvarende kruisers bestandterwijl zij door hel geschut der groote oorlogschepen hij hunne snelle be wegingen zeer moeijelijk le treilen zijn. FEUILLETON. Eene theevisite en hare gevolgen 15) door S Om twaalf uur verscheen Gerard en korten tijd na hem Gabriël, die eene flinke wandeling ge maakt had. Welgemoed zette ons viertal zich aan de koffietafelwaar alles tot toetasten als hel ware noodigde. Een uur later vertrok de dokter om nog eenige patiënten le bezoeken en Gabriel vergezelde hem een eind weegs. Larue begaf zich naar den klaver- tuin achter het huis en zette zich op eene bank neder, 'l Was le vroeg om eene visite bij Liselte te maken eerst over een half uur kon zulks gevoegelijk geschiedenwant in zulke plaatsen moet men stipt zekere vormen in acht nemen om noodcloos gebabbel te voorkomen. Immers ach die goede luitjes hebben gewoonlijk weinig te doen en hetgeen bij den buurman gebeurt, wordt door hen bepraat, ver- cn beoordeeld. Zij azen op het een of ander nieuwtje en houden zich voortdurend bezig met engagementendie op lil zijnof welke men denktdal spoedig ofliciüel zullen worden. Wee echter de jongelui zoo het niet geschiedtzooals reeds lang op de theekransjes besproken is al hunne handelingen worden bespied de nijd de algunst verbergt zich onder een vriendelijk lachjeonder een slevigcn handdruk en hoe oprecht gemeend klinkt niet do uilnoodiging«om loch spoedig heel spoedig de visite le herhalen." Doch dit lieve lachje verandert na hel vertrek der jonge lieden in een grijnzende» trek om de lippen vinnigscherp is de toonwaarop de minste beweging, elk woord der verloofden herhaald wordt cn gewoonlijk komt men algemeen tot de conclusie dal ze toch niel zeer verliefd zijn dat ze nog niet getrouwd zijn, enz. Maar onze held zit inlusschen nog bedaard uiterlijk ten minsteop de bank. Eveline had zich bij hem gevoegd. Ilaar morgengewaad had zij verwisseld voor eene zoogenaamde «gekleede japon en niettegenstaande het weer vrij guur was, zag zij er volstrekt niel koud uil; zij haJ een doek om het hoofd geknoopten haar liel gelaat met de schalksche oogen kwam daaruit brutaalmaar toch onbeschrijfelijk aantrekkelijk gluren. Zij wist hel zeer goed, hel aardige vrouwtje, dal elke heer gaarne zijne blikken op haar rusten liel enwij moeten hei om der waarheid getrouw te blijven, bekennen, dat zij dat nu niet onaangenaam vondja soms wel een weinig coquet was. Maar daar mede hebben wij nu ook alles gezegdde liefdewelke zij Gerard toedroegbewaarde haar om verder le gaanen zijdie met haar in aanraking kwamen en langzamerhand een blik wierpen in hare reinekinderlijke ziel hoedden zich wel om haren vrede te versloren zij gevoelden eene zekere gewetenswroeging als die guitigeoprechte oogen hen vragend aanstaardenzij hadden geen moed om haar geluk le verstoren. «Larue," zoo begon zij het gesprek," «gij denkt voorzeker na, over hetgeen gij mejuffrouw Lisette zult vertellen niet waar Krijg maar geene kleurlieve vriend 's is geene schande hoor. «Werkelijk, Eveline, gij slaat de plank ge heel mis. Vindt gij niel dat de lijd langzaam voorbijgaal «Voor een ongeduldige minnaar misschien, maar voor mij nietverzekerde Eveline met plechligen ernst. «Echter als gij nu toilet wilt maken dan begint het daartoe lijd le worden. En al is het misschien wal vroeg ora ergens eene visite altclcggenzoo hindert zulks niet bij Liseltedaar zij met hare huishoudelijke bezigheden altijd om twaalf uur gereed is." «En waarmede brengt zij dan den middag door Zeker met wandelenniet waaren dan ziet men haar vijf of zesmaal in dezelfde straat boodschappen doen hè vraagde Larue oogenschijulijk onverschillig. «Mijnheer is niet nieuwsgierig, doch weet gaarne allesplaagde Eveline. «Neen, tot die soort van «nielsüoende" dames behoort Liselte niel. Na afloop van hare bezigheden leest zij met hare zieke zuster een Engelsch ol Duiisch werk of wekt het arme kind en hare moede-r door haar pianospel een weinig uit hare droe vige overpeinzingen op. Na lal middagmaal houdt zij zich inet een handwerkje bezig, ter wijl Line slaapt, 's Avonds leest zij baar wat voor of zij bezoekthetgeen zeer zeldzaam is een barer kennissen 'l zal u na dit alles ver nomen le hebben dan ook volstrekt niet verwon deren dal nan haar te huis ongaarne ziel vertrekkendal hare moeder altijd de tranen in de oogen heeft, als zij over hare lieveling spreekt, dal Line haar met innige liefde aanhangr. Maarwat zal ik u meer van dat goede raeis,3 vertellen gij zult alles straks ze'f aanschou wenen 'k hoor reeds uwe opgewonden be schrijvingen Larue. Komga nuen mei

Amersfoortsche Courant | 1884 | | pagina 1