reiki heeft. Wel is waar zal de Maatschappij lot Nul van 'l Algemeen eerst in November den vollen lOOjarigen leeftijd hebben bereiktmaar nu de Nutsinannen lol liet houden hunner 99e «lgeraeeiuj vergadering in de hoofdstad bijeen warenbood zich geen schooner gelegenheid <lan deze aan voor dit juhilé. Volgens een correspondentie der Toss. Ztg. vit New-York gaat het met het Panatnakanaal niet naar wensch en dit wordt bevestigd door een rapport van luitenant Brown aan den mi nster van marine, llij berekent, dal de hellt van het voor hel kanaal bestemde geld reeds is uitgegeven, terwijl men naauwelijks met de voor bereidende werkzaamheden gereed is. l)e geza menlijke kosten zijn op 120 miliioen dollars en de tijd van uitvoering is op 7 jaren geraamd. Men schattedal 75 miliioen cub. meter grond moest worden verplaatst en er is op hel oogen- Wik weinig meer dan 5 miliioen uitgegraven. Van dtfn beginne schijnt men zeer verkwistend te werk te zijn gegaan. Vooreerst ignoreerde men de resultaten van vroegere, zeer naauw- keurige opraetmgen evwi als belangrijke advie zen van deskundigen. Zondag deed U Groningen een zwerm van «kleinezwarte, gevleugelde insecten," een vijandelijken inval vooral op de tuinen. Hel insect schijnt geweken te zijn in cen ilollandsch blad wordt opgegevendal het «een milimeler lang is en de dikte van een paardenhaar heelt." De bezoekers van hel nieuwe aangelegde ge deelte van 't Sterrebosch aan de zuidzijde van den vijverhebben eene voorireflelijke gelegen heid gehad om kennis te maken inel het lasiige {eéieric. De nieuwste vond op het gebied der praclische •kookkunst wordt thans lr Berlijn ingevoerd. De voormalige lijfkok van den vorst van Hyderabad in IndiëMulei theelt nl. met de Brighlon-visch- eompdgnie een contract geslotenwaarbij de compagnie op zich neemt, hem zoo veel levende ■baaijen te leve* enals hij zal noodig hebben voor sijne haai-restauralie in de Sciilossbraueri te Schöneberg. De haaij-n zullen niet beneden 6ü0 pond en te Antwerpen aan wal geleverd worden. De visschen jullen in bakken van Brighton via Antwerpen overgebracht worden. Ten einde hel warm wor den van hel zeewater te voorkomenwordt ijs gedaan lusschen de dubbele wanden van den bak. qllal haoijevlcesth wordt aan het braadspil ge roosterd.» Vrijdag-avond sprong een elfjarige knaap in •het bassin van He Rad- en Zweminrichting aan Hen Weslerdoksdijk te Amsterdam en kwam daarbij juist neer op den buik van een jonge ling die er even ie voren ingesprongen was en nu, op den rug liggendenaar boven kwam. Deze gevoelde zich aanstonds onwelbrakingen volgdenen ofschoon hij onmiddellijk de hulp van een geneeskundige inriep die zijn toestand •met gevaarlijk achtte is hij den volgenden dag overledenvermoedelijk aan inwendige kneu zingen. De zaak wordt verder door de justitie onder zocht De lleintjeshocksteeg te Amsterdam was eer- fisteren avond van 8£ lot 's nachts 1 uur het tooneel van een strijd lusschen vrouwen waar- want ik heb eene ernstige zaak met u te be spreken. Ik ken u al sedert geruiraen tijd én uil uwe gesprekken èn uil uwe brievengij zijl de eerste vrouw die op mijn hart een blijvenden iadruk hebt gemaaktin 't kort Liselle, wilt gij mijn echtgenoot worden?" t Mijnheel.Larue.stamelde zij verlegen, «daarop., hadik niet hel minste vermoeden." «Begrijp mij goed, Liselle, ik ben geen achttienjarig jongeling, die slechts vreugde en gr-nol aanbiedt Ik ben een man die veel onder vonden heeltdie naar een huiselijker! haard verlangtnaar een wezen dat hein ter zijde staat, dat hem begrijpt, in u meen ik eene vrouw gevonden le hebbendie aan mijtie wenschen beantwoordt. Ik bied u mijne hand, mijne toegenegenheid aan cn meen u wel te runnen verzekerendat u aan mijne zijde cen kalme, gelukkige toekomst wacht." «Maar, Larue," hervatte Liselle, die zich van hare verbazing een weinig hersteld had gij vergeet het verschil in leeftijd. Ik ben..." <lk wil oprecht jegens u zijn, Liselle, eerst achtte ik dal cen bezwaar doch bij een ccnigs- zins dieper nadenken kwam ik tol de overtuiging, dat hel volstrekt geen beletsel was voor onze echlvereeniging. Ware ik een jongeling van 20 iaardan gaf ik het toe maai de opgewonden heid dei jeugd is ook bij mij voorbij. Neen Liselle, dal ziet gij zelve ook wel in. onder van zeker allooi. Hol moet er schuin toe gegaan zijno. a. sleepte een van deze laatste soort eene andere bij de haren langs den grond waarop een mannelijke toeschouwer de furie een duchiigen klap gal, die haar tegen den grond deed tuimelen en een hall uur werkelijke ol voor gewende flaauwle ten gevolge had. Onbegrij pelijk is liet dal zulk ruinoer zoo lang heelt mogen duren, daar er eerst te 1£ uur door de policie cen einde aan gemaakt is. Twee officieren van een regiment te Warschau in garnizoen waren beiden in kennis met eene rijke damedoor wie zij steeds werden ontvan gen. De dame werd weduwe en een der twee officieren vroeg haar ten huwelijk. De ander trachtte hem over te halen van dit huwelijk af te zien, jen eindigde met le verklarendat het slecht zou ailoopenwanneer hij in zijn voornemen volhardde. Hel huwelijk had echter plaats. Eenigen lijd later noodigdo de ongehuwde officier zijn vriend by zich en doode hem on verwacht door raiddel van een revolver. Toen de moordenaar zijn slachtoffer zag valleischool hij zich zelf ook een kogel door hel hooid. Eenige dagen geleden kwam op de «Schnee- koppe," het hoogste punt van het Reuzenge bergte, dat in dit jaar zeer druk bezocht is een telegram, waarin gevraagd werd of het gerucht op waarheid berusttedal in het Hirsch- berger dal liepals zoude de eigenaar van liet «Koppen"-hotelde beer Pohl, gestorven zijn. Het antwoord luidde: «Ik heb geen tijd om dood le gaanhel is veel le druk. PohL" In de zitting der Arr. Reglbank te Rotterdam stonden teregl A. v. d. P., varensgezel en M. J. A. v. d. M. vleeachhouwersknechlbekl. van op Dingsdag 3 Junij des avonds ten circa 9 uren den agent van politie A. Luijendijk met opzet in de sloot bij de Cooischeslraat te hebben geworpeneen handeling welke zij gemeenschappelijk hebben gepleegd. De agent van politie Luijendijk ver klaarde dat hij op verzoek van den tapper Schuuring in diens tapperij gekomen is en daaruit verwijderd heeft de bekl., welke in eenigszins opgewonden toestand verkeerden en dan lapper over gelddal hij nog aan den ln bekl. schul dig was, lastig vielen, dat hij vervolgens met die twee personenwelke zeer kalin geworden waren opgewandeld isen hun gesprek zelfs van dien vriendschapp'.lijken aard wasdat de le bekL hein een borrel aanboodwelke hij weigerde. Eensklaps echter ligtte de le bekl. hemte-wijl hij langs de sloot liephet beentje en gaf de tweede hem een duwwaardoor hij in de sloot tuimelde zij liepen vervolgens hard weg. De 1e bekl. ontkende het feit gepleegd te hebbenhij gaf voer dal de tweede bekl. het gedaan had en hij zoo verstijfd van schrik was, dat hij toch niet helpen kon en maar weg liep. De 2e bekl. gal voor dat hij struikelde en den agent vastgehouden hadwaardoor deze in het water viel. 6 getuigen werden in deze zaak ge hoord. De gel. v. d. Meerlapsierverklaarde dal te halfften de 2e bekl. erg bezweet in de tapperij gekomen was en op haar vraag hoe dit kwain, ten antwoord kreeg, «ik of wij hebben een agent in het water gegooid." Het Openbaar Ministerie vond de ten laste gelegde feilen wettig bewezen en requireerde 3 maanden gev. cell, voor ieder. Uitspraak aansL Dingsdag. «Maar ik gevoel niet die liefdevoor u, welke m. i. eene vrouw hem moet toedragen dien zij voor 'l altaar trouw zweert Dal ik u hoogacht dat ik trelseh er op ben u mijnen vriend te noemen, is geloof ik niet voldoende om een gelukkig huwelijk te grondvesten." «Tenminste niet voor zulk een, als in de boeken beschreven wordtmaar wel voor een in 't dagelijksch leven. Ik eisch van u geene verliefdheid, uwe achting, uwe vriendschap is mij vooralsnog genoeg, later zult gij ook wel uwe genegenheid schenken, daarvan ben ik overtuigd. Leg nu uwe hand maar in de mijne Welaan danLarueik Hoe het vol ver trouwen. Wat zal Mama verrast zijn." En dat deze haren zegen niet weigerdeblijkt ons dat er op weinige «vonden later bij Mejuffrouw Bommel in allerijl een theekrans belegd werd waarop iedere darne met een groote kartonnen kaart verscheenop welke mei sierlijke letters gedrukt stond Verloofd Mr. Frederik Larue en Liselte Graanders. De verwonderingde discussiën enz. waartoe hel vernemen van dat nieuws leidden, laat ik aan de verbeelding der lezers over die het karakter der dames nu wel kennoo. Tc Diisseldorf stond onlangs een kindermeisje druk le pralen zonder acht le geven op het haar in een kinderwagen toevertrouwde pand. Toevallig kwam de oom van 'l kind daar voorbij nam den kleine uit den wagen en brugi hem bij de ouders le huis. De babbelzieke meid twee uren later thuis gekomen en naar 't kind' gevraagd, antwoordde: «Hel slaapt." Toen eerst bemerkte zijdal de wagen ledig was en maakte naar vrouwenaard veel zenuwachtig misbaar, om daarna haar boeltje te pakkendaar zij uil de dienst werd gejaagd. Het voerval slaat als his torisch in de West. Merk. De 94jarige prinses van Salm Salm die haar geheel vermogen had verloren en stil leelda te Nogent, is gestorven. Zij was de dochter van mme. de Courvoisin hofdame van Marie Antoi- nettedie haar eenige reliquieën van de Konin gin vermaakte. Intertijd was zij om haar schoon heid zeer gevierd en Napoleon 1 maakte haar druk het hof, maar zij beantwoordde dien hartstocht niet. Wederom is er door de Gooische stoom tram een persoon overreden en wel ualiij de yzergieterij te Hilversum. Het ongelukkige slagt offer werd vreeselijk verminkt en was onmid dellijk een lijk. LIJST DER ONBEKENDE BRIEVEN verzonden van Amersfoort en arrondissement gedurende de 2e helft der maand Julij 188-4. Plaats van Namen der geadresseerden. bestemming. 1. H. ApeldoornHaarlem. 2. H. C. Cornelissen Amsterdam. 3. Mej. Joh. Marie Evers Rumeuil. Briefk. 1. D. VoorthuizenAmsterdam. Regthebbenden vervoegen zich aan het post kantoor te Amersfoort. AMERSFOORT, 14 Augustus 1884. Naar wij vernemen zal Z. M. de Koning de pleglige opening der Landbouwtentoonstelling te Amsterdam niet bijwonen. Ir de Ev. Luth. kerk le Amersfoort zal Zondag 17 Aug. e. k. de godsdienstoefening worden geleid door Ds. W. J. Manssenvan Zaandam. In eene woning aan den Soesterstra3twcg be woond door den eigenaar Spijker is brand ontstaan. Een hnis, omstreeks 5 meter er van af, be woond door v. d. Loodijkwerd ook door de vlammen aangetast en evenals dalwaarin de brand ontstond in asch gelegd. Men verneemtdat Spijker huis en inboedel verzekerd heelt voor 11500, terwijl een en ander de waarde van f100 niet zou vertegen woordigen. Zijn buurmanwiens inboedel door de vlammen is vernieldhad dien niet tegen brandschade verzekerd. Ulr. D. Hoewel er teekenen van geweldpleging aan hel lijk van v. L. ziglbaar waren (0. a. de sporen van slagen op hel aangezigl toegebragt), is aan het voornemen tol opgraving tol dusver geen gevolg gegeven. Naar men verneemtheeft de officier van justitie met hel feit in kennis gesteldgeenc termen gevonden om de opgraving te gelasten. Uit Straatsburg wordt van 12 dezer door een onzer vrienden gemeld Gisteren toen ik door het Juragebergle spoorde met den trein van 12 u. 50 ni. van Bienne hadden wij lusschen dat station en Délemond oen vreeselijk weder, namelijk een onverpoosde hagelbuiof liever ha- gelvloed. Dc hagelsleenen zoo groot als duiven- eijerenvielen met verschrikkelijk geraas bij stralen uit de luchtals wilden zij den trein verbrijzelen. Daarbij woedden bliksem en donder, zoodal aarde en trein schudden. Er waren vple Franschen in dien trein die hevig le keer gin gen. liet waren dan ook ijselijke oogenblikken. In 15 minuten zag alles wit en waren wij daar als midden in den winter. Alles wat te veld stond is daar vernield. Dc rogge en de tarwe in de dalen lagen onder dc hagelsleenen be dolven. Toen wij te Délemond aankwamen moest eene groote massa hagelsleenen voor dc deuren op de balkons der rijtuigen verwijderd worden, wilde men de deuren openen. «Jan, is de thermometer gedaald?" «Ja, mijnheer!" «Veel «Olot onder toe hij viel van den spijker en kwam beneden in den gang lercgL".... Die droinmelsche thermometer toch, ze brengt heel Parijs in abnormalen toestand. Verbeeld uverleden week sloot ook de Opera hare deurenen wat nog nooit gebeurd iswal een

Amersfoortsche Courant | 1884 | | pagina 2