schrijflijke wanorJe. Bene zangeresgeen uit weg vindende liet zicli tusschen de muzikanten vallen waarbij zij gelukkig slechts ligte kneu zingen bekwam, doch hare inexpressibles wel wat gechiffonneerd werden. Men heeft de hulp der dienstdoende machinisten en pompiers noo- dig gehad om het paard te bedwingen. Vele dames *jn in zwijm gevallen. Een geheel gezin manvrouw en vijf kinderen welke een in den Kloveniersburg wal te Amsterdam liggende schuil bewonen, werd Vrijdag in het gasthuis opgenomen. Allen waren door het eten van bedorven visch erns tig ongesteld geworden. Hun toestand is thans «enigszins verbeterd. Een dame te Rotterdamdie zich in haar woning naar een andere kamer wilde begeven opende in plaats van de kamerdeurde trap deur. In de meening dal zij de kamer binnen trad, deed zij een slap, met het ongelukkig gevolg, dat zij met gebroken schedel werd opgenomen. De dood volgde eenige dagen later. Bij het op 8 dezer te 's Gravenhage gehouden examen voor postdirecteur is o. a. geslaagd mej. D. R. v. d. Walleerlinge van het postkantoor te Wildervank. Dit is de eerste jonge dame die hel examen voor posldirectrice met gunstig gevolg heelt afgelegd tevens in het bezit zijnde van het telegraafradicaalwaardoor zij lol hoofd van een vereenigd post- en telegraafkantoor benoemd kan worden. Zooals reen weetis de looneelspeler W. J. van Zuylen door de Rotierdamsche Reglbank in staal van kennelijk onvermogen verklaard. Hij was geëngageerd door de .Nieuwe Rolterd. Schouwburgmaaischappij voor f 140 per week. Toen na de verklaring in staat van kennelijk onvermogen bet bestuurder Maatschappij voort ging die som aan den heer van Zuylen uil te betalendagvaardde de curatoruir. Hooge- weegende Maatschappij om deze aan hein mittekeeren. De Rotierdamsche reglbank velde op 10 No vember in deze zaak vonnis. Zij overwoog dal aan den curator, als be heerder alle sommenverschuldigd aan den in staal van kennelijk onvermogen verklaarde moeten worden uitgekeerd onverschillig «I die verpiigting lol betaling ontslaan is uit het praesteeren Tan dienstenof wel uit andere «oorzaken daar de wet niet onderscheidt. Op dien grond werd de Schouwburg maatsch. veroordeeld om aan den curator de sedert de dagvaarding aan den heer van Zuylen verschul digde gage te betalen. Twee kameraden, beiden 17 jaren oud, Itregen Zondagmiddag onder 'l kaartspel in een kroegje te Winschoten ruzie over twee centen. Na een klap van den eenenvolgde een on willekeurige stoot van den anderen met een afgebroken steel van een Goudsche pijp. Dit had het treurig gevolg, dal de steel even boren hel eene oog tot in de hersen«n doordrong. Kort daarop is de eene knaap aan hersensoatsteking overledende andere is in arrest genomen. noemthier vindt." «Och, laat heiu nog een weinig slapenten minste als hij de freule niet hindertZie eens hoe vriendelijk hij lachtgeen wonderkind want geene akelige droomen verschrikken u verstoren den vrede, welke in uwe kinderlijke ziel heerscht't Is gelukkig ook dat er ten minste «en tijdperk in hel leven iswaarin de meosch geene smarte kentte betreuren is het, dat wij het dan niet waardeeren!" «Daarin ligt mijn inziens, het geheim van de zorgeloosheid der kinderjaren, baron," zeide Annie, hel levendig oog op hem gericht«kon den de kleinen bevroedendal die gelukkige periode niet lang duurtdal hen in de toekomst veel slrijds wachtden een wel is waar meer d.m den anderdan was hel gedaan met hun vrede, met hunne blijmoedigheid Neen, baron, den kinderen voegt zorgeloosheid en ilt zal ze zoo lang mogelijk in onwelenheid latendal het leven niet altijd kalm daarheen vloeit." «Foei, foei, wal zijt gij ernstig, Annie," schertste Claire wie de wending die 't gesprek dreigde aan te nemen, volstrekt niet beviel, «en uwe sombere stemming heeft zich zelfs aan den baron medegedeeld." «Zoo dal het geval is hernam Annie seherp «dan wil ik gaarne bekennendal hel buiten mijne schuld geschied is. daar ik mij wachten zal om den vroolijken baron von Heltnsiein, den ervaren cavalier, zijne voortreffelijke hoe danigheden. welke zyo gezelschap zoo begee- renswaardig makenook slechts voor één oogenblik (e ontnemen; bovendien acht ik...." «Ham niet in itaat om eens ernstig te zijn," Uitslaf dor Harstororolnson voor de Tweed© Kamer. Utrecht. J. N. Rastert, alir. lid, tl). 1282. Gekozen J. E. N. baron Srliiininelpenninck van der üye(a.-r. en k1341. Haarlem. Jlir. Mr. A. J. Rethaan Macaré, 71W- Gekozen W. de Meijier, aftr. lid. (I), 899. Drielle. Jlir. Mr. A. F. de Savornin Lohraan (a.-r.)412. G-'kozen Mr. ti. J. Goekoop(I.)600. 's Gravenhage. It. A. W. Sluiter, 984. Gekozen Mr. W. Wintgensaltredend lid, (cons.) ,1113. Zevenbergen. Mr. C. J. A. Heydenrijck, (k.), 813. Gekozen Mr. A. P. R. C. baron van der Borch van Verwolde aftredend lid(a.-r.)888. Delft. Jlir. Mr. W. Th. C. van Doorn. (L). 1123. Mr. A. J. VV. Farncombe Sanders, (I.), 1U30. Gekozen J. C. Fabiusaftr. lid, (a.-r.), 1932 en Mr. A. II. M. van Berckel, aftr. lid (k.), 1854. Almelo. Mr. A. van Laer, aftr. lid, (l.)1131. J. E. Stork, (I.), 1081 Gekozen Mr. J. R. Corver Hooftaftr. lid (cons.), 1272 en Mr. A. H. M. van Berckel, (k.)1504. Arnhem. A. baron Schiraraelpenninck van der Oye. altr. lid, (a.-r.), 1674. "Gekozen W. Rooseboora(L), 1696. Zuiphen. Mr. B. J. L. baron de Geer van Jutfaas, (a.-r.), 1597. Gekozen Mr. S. M. S. de Ranitz, (I.), 1656. Van Alkmaar en Middelburg wordt de uilslag eerst hedeo bekend. De uitkomstvoor zoover die zich thans laat beoordeelen, is dus, dat gekozen zijn 41 liberalen en 43 anti-liberalen (verdeeld in 21 anti-revolutionairen, 19 katholieken ee 3 con servatieven). Van de twee zetels, die nog te vervullen zijnzal Alkmaar nagenoeg zeker aan de libe ralen toevallenvan Middelburg is de uitslag Iwijlelachlig. Wanneer daar de heer Keuchenius gekozen wordtis de verhouding 44 anti-liberalen en 42 liberalen verwerft de heer van Eek de meer derheid dan zullen liberalen en anti-liberalen in de nieuwe Kamer beiden over 43 stemmen te beschikken hebben. Doordien de heer van Berckel in twee dis tricten (Almelo en Delft) gekozen iszal in een van deze beiden eene nieuwe verkiezing ge houden moeten worden. Ter aanvulling van de korte opgave in ons Extranummer der gemeenteraadszitting van Ainersloorl van Dingsdag jL nemen wij hel volgende uit het Ulr. Dagbi. over In de vergadering van den gemeenteraad van Amersfoort, Dingsdag gehouden werd nog een laatste nagalm vernomen van den verkiezings strijd die in de paar laatste maanden hier was gevoerd. De heer Croockewitdie in liet begin van dit zittingsjaar tot wethouder was benoemd en deze benoeming eerst had aangenomendoch kort daarna door als lid van den raad zijn ontslag te nemenzijn ambt in hel dagelijksch bestuur weder had neergelegd was den 9. October jl. weder tot raadslid gekozen en in de vorige zitting droeg de meerderheid van vulde von Uelmslein bitter aan, «niet waar freuledat wildet ge zeggen T Misschieu hebt u wel gelijkmaar niettegenstaande wil ik lot udie zoo verre boven mij verheven slaat eene kleine opmeiking wagen, nl. dal men iemand gemakkelijk verkeerd beoordeelen kan, echter daarmede zij niet beweerd dal ik u ten opzichte van uwe meening omtrent mijn melig persoon wilt terug brengeneindigde hij trolschterwijl hij haar uitdagend aanzag. Annie anlwoerdde niet. Zij gevoelde dal zij deze bejegening had uitgelokt en verdiend had. CUirewie hel onaangenaam wasdat von Helmstein zoo weinig notitie van haar nam maakte inlusschen Eddy wakker. De jongenheer, wien het volstrekt niet aangenaam was oin in zijn slaap gestoord te wordenwilde dat door een liewijs van de kracht zijner longen toonen toen hij gelukkig ter rechter lijd den baron op merkte en door diens aanwezigheid zijn voor nemen vergat Hij klom dadelijk op Ernests knie terwijl Annie opstond om huiswaarts te keeren. Het meisje boog even voor den baron, kuste het kind en t" Claire, die haar volgde, de hand, terwijl zij lot haar zeide, zoo luid dal de jonge man het hooren kon «Blijf binnen, Claire, Jean zal mij wel uil- laten. Ik hoop, of neen, ik ben er zeker van, dal gij beter zult slagen oin een onderwerp, dat meer dan het inijne in den smaak des barons valttol gesprek te kiezen." En voordat Claire iels kon zeggen was Annie verdwenen en weinige seconden later bewees hel sluiten der straatdeur, dat Annie vertrokken was. Wwdi v$rv0lfd. den rand hem ook weder het ambt van wet houder op. ll'J had, na eenig beraad, die I benoeming weder aanvaard en betuigde nu in deze zitting daarvoor zijn dank. Hij voegde daarbij de verzekering, dat luj de bewijzen van vertrouwen hein door de burgerij en zijne me- deleden geschonken op Imogen prijs stelde, en ze te meer waardeerdeomdat hem daardoor op nieuw de gelegenheid werd geschonken de belangen van Amersioorl naar vermogen te blijven behartigen. De heer Gerritsen meende protest tc moeten aanteekenen legen deze woordenhij noemde 't een spelen met den tijd van hel gemeente bestuur dal de heer Croockewit zich zonder 'l geven van eenige reden of verklaring eerst onttrokken had aan de raadsvergadering en later zich weder eene benoeming had laten welge vallen. De h«er Croockewit verklaarde juist te hebben geineend in 'l belang der gemeente te handelendoor deze eenigszins afwijkende wijze van handelen, llij had aanvankelijk zijn mandaat als wethouder aangenomenom te bewijzen, dal de verstandhouding tusschen de leden van het dagelijksch bestuur onder de leiding van den nieuwen burgemeester, niets te wenscken overliet. Maar hetgeen er voor gevallen washad bij hem den wensch doen ontslaandat de burgerij zich zou uilen of zij verlangde, dat de gang van zaken bij hel ge meentebestuur verandering behoefde. Nu de burgerij zich had uitgesprokendoor hem op nieuw het mandaat op te dragenverklaarde hij zich gaarne beieid bare belangen als lot dusver te behartigen. De heer Gerritsen bleef onvoldaanook na deze opheldering. Had de heer Croockewit eene nieuwe uitspraak ge wenst hl of men den tegenwoordigen gang van zaken bij 't dagelijksch bestuur bestendigd wilde zien, dan ware 'l, naar de meening van den heer Gerritsenbeter geweestdat hij zijn mandaat van wethouderdal hem door den raad was opgedragen, weder in handen van den raad had neergelegd. De kiezers echter hadden daar in niet le beslissen. Na deze gedachtewisselingging de raad •ver tot de behandeling van de aan de orde gestelde zaken. De Wolfersleeg is aan de belendende eige naren die baar lol dusver als verhoefslaagden onderhielden in eigendom overgenomen door de gemeentedie er reeds bestraling in had aangelegd. Tol verbreeding van de steeg nabij den ouden Soesterwegis aan de gemeente afgestaandoor regenten van het Si.-Pielers en Bloklandsgasthuis 57 M2 grond voor f 10 en door regenten van het Burgerweeshuis 128 M2 grond voor f64. De heffing van vuur-, haven- en longelden is voor het volgende jaar bestendigd op 50 pet van het lat ielbij de ordonnantie van 1830 vastgesteld. Eene poging van den heer Bakeom in den geest van hel in 't vorige jaar verworpen voorstel van Burg. en Welh. voor ondernemingen die een- of tweemaal per week schepen in vasten dienst laten varen, eene reductie op hel tarief toe te staanslaagde niet. De door hem ingediende motie, waai bij Burg. en Welh. werden uitgenoodigd in dien zin eene nadere voordragt aan den raad te doen werd inel 9 tegen 5 stemmen verworpen. Op voorstel van den heer Gerritsen werd nog besloten, dat de wegiuiining van eene veron- dieping in de rivier bij de Groole Melraop kosten der gemeente zal geschiedenBurg. en Welh. werden derhalve gcmagligd geen gebruik te maken van het aanbod van de helft der kosten dat door de Amslerdarasche sloorobool- onderneming was gedaan. In het reglement voor het gymnasium is de wijziging gehragldat liet getal leden van het college van curatoren op hoogstens 6 is bepaald deze verandering is geschied op verlangen van curatoren zeivendie de versterking van hun college met nog een zesde lid wenschelijk achten. De jaarwedde van het hoold der school 3. soort in de Koningstraat, den heer J. Radersma die 8 jaren in dienst der gemeente iswerd lot hel maxiinun van f1200 verhoogd. Bij de discussiedie over hel door Burge meester en Wethouders voorgelegde concept nopens de Kernkwestie werd gevoerdia het adres gekenschetst als een laatste nood kreet, oin een afdoende verbetering te verkrij gen in den toestand van het vaarwater der Eein. Volgens het plan van den provincialen ingenieur zal dal werk een uitgaal vorderen van f 164,000 in eens en voorts jaarlijks 1 8000 voor onder houd en er was in de vergadering maar één stemdal hel voor de gemeente onmogelijk isom de risico's van een dergelijke onder neming op zich te nemen. Door den heer Gerritsen werd ingediend hel ontwerp eener nieuwe verordening op de huizen van ontucht en publieke vrouwen, dal door hem by de behandeling der begrooling was aangekondigd. De indiening is geschied in over-

Amersfoortsche Courant | 1884 | | pagina 2