HusteNicht HoDiDg-Kruiden-Moul-Exlract St. Nicolaas en Bolerlelters P. GÏ100TVEID, .SAYSN5WAAIJ ZONEN ment, mijnheer de voorzitter." be voorzitter: «U hebt al eenmaal het woor gehad mijnheer van Mierlo ik wil nu ook wel vuns een woordje spreken." Te Utrecht is de eerste vergadering gehouden der leden van da «Vereeniging voor Christelijke verzorging van krankzinnigen en zenuwlijders onder voorzitting van den heer Lindeboom uil Kampen. De artikelen van het reglementwelke op de laatste vergadering wegens gebrek aan tijd niet behandeld waren, werden na enkele onbelangrijke wijzingen goedgekeurd. De voorloopige commissie bragt vervolgens verslag uil van haar arbeid. Daaruit bleek, dal de Vereeniging took in het oog van de inspec teurs van het staatstoezicht op krankzinnigen) •en zeer gewenschle is. Tal van laiuiliëndie volgens genoemde inspecteurs thans hun iijdeis naar gestichten in Duüschland zendenzouden om bel Christelijk gehalte liever hun verwanten aan een Christelijke inrigting hier te lande toevertrouwen. De heeren Wenlinck architect te Schalkwijk, en Dr. Ilerraanides, te Gelder- matsen zijn thans door het Bestuur algevaar- digd om krankzinnigengestichten in hel buiten land (voornamelijk Duitschland) lot inlormaiie te bezoekenen aanvankelijk zijn zij reeds met vrucht werkzaam. Aanvankelijk naden reeds bij de 400 leden toe welk aantal nog dagelijks toeneemt. Boven dien hebben zich reeds 27 corporation (kerke raden. diakonieën enz.) aangesloten zoodat men nu al veilig kan rekenen op eene jaarlijksche contributie van I 2500. Algaande op de inlichtingen die de voor loopige commissie ook van de inspecteurs ont ving naiu de vereeniging hel paviljoenstelsel als wijze van verpleging aan. De vergadering raagtigde hel Bestuureen 4 pCts. leening aan to gaan van f 200,000 in 4 sei ien van i 50,000 en het buitengoed Veld wijk bij Ertnelo aan te koopengelegen op 5 min. afstand van hel station en door zijn uit gestrektheid .04 bunders) alleszins geschikt voor het te volgen systeem. De eigenaar van du land goed heeltter wille van hel goede doeldeze landerijen met gebouwen voor zeer lagen prijs aangeboden. Nadat hel vooiloopig Bestuur nog was ge machtigd tot benoeming van een geneesheer directeur werden lot leden van hel Bestuur gekozen de heeren Lindeboom v. Oosterwijk Biyn, Chevallier. Van den Berg, Zalm (leden van hel voorlnopig Besiunr)jhr. Van Asch van NVijck, te Ulreilu, dr. Vermeulen, te Apel- -doorn. en dr. Ilerraanides, te Gelderraalscn. De Militaire autoriteiten zijn voornemens be langrijke verandering in de uitrusting der Duil- sche cavalerie in te voeren. Voorlaan zullen de liarabijnen over den rug der ruiters gehangen w ordenin plaats van gesloken tn hel lederen hulsel, en alle sabels zullen vastgemaakt wor den aan de zadels, in plaats van aan hel riem om hel midden van den cavalerist Het hoog gepunte llongaarsche zadel zal door een ligltr en gemakkelijker vervangen worden, gemaakt naar hel Kngelsche jagi modelen ook de last dooi man en paard te dragenzal aanmerkelijk worden verligt liet gronddenkbeeld van deze hervorming is dat de cavalerie meer en meer voortaan als infanterie inoet dienst doen en dus meer de karabijn haar wapen wordt dan de sabel. Ken paar jaren geleden voerde Rusland deze ver andering reeds in en thans heeft de Duilsche generale staf besloten dal voorbeeld te volgen aldus de cavalerie beter inriglend naar de eischen van den tijd. Uit Parijs wordt hel volgende gemeld De gravin d'Osmonddie eene mésalliance bad aangeg-i in mei den heer Lenormand wensch- te v-in haren echtgenoot gescheiden te worden. Ma.ir zij moest redenen kunnen opgeven en hel «Nu dan freule, deel mij dan eens openhartig uw™ doch da ir hoor ik voetstappen. Zij naderen deze plaats... 't is uwe vriendin Claire... Annie" en bij v.ute inet een hartstochtelijk gebaar hare hand welke zij hem gewillig lieL «Annie. beloon gij mijdat wij dit gesprek op eenen anderen tijd... bij eene meer geschikte gelegen heid zullen voortzetten. Weiger mij dat ver zoek niet" Zijn vurige blik bracht haar in ver warring en zij vermocht niets meer dan een fluisterend «ja" ie antwoorden. Kroest liet juist met e- r. klein drukje hare hand los toen het kunvig gefriseerde hoofd van Claire tussch-n Ie blad-ren der plant te voorschijn kwamierwijl zij vrooltjk uitriep «Ha. ha. eene téte-a lêle. Kn dal nog wel onze preutse he Annie met den Don Juanden keer vod ileÜBMeia." W$r4t verwijd Alleen echt met dit gedeponeerd melk. en CAHAMKLLKN var. L. H. Pietsch Co. s-Tte Breslau. Van Uw Honing-Ermden-Mout-Extraci (merk IIuste-Niciit) heb ik de samenstelling en ook de werking onderzocht en beveel hetzelve aan zoowel legen calarrhale aandoeningen der ademhalingsorganen, alsook legen chronische kwalen der longen en van den kcelkop legen een aanhoudenden prikkel tol hoesten en hel ontkiemende tuberculose. Kinderen geelt uien drie- tot viermaal daags 1 lol 2 theelepels vol; volwassenen per dag 4 tot 6 eetlepels vol. Dr. med. Michaoliapi act. arts. Extract per flesck f 0.75. 1.50 en 2 25. Caramellcn per zakje 25 en 40 cent. Te hekomen te AMERSFOORT bij K. DE HAAS. schijntdat hel gedrag van den heer Lenor mand die niet gal. Zij ging naar zekeren hu welijksmakelaar Morin en deze wist natuurlijk raad. Hij vond uildal Lenormand in verdachte betrekking had geslaan tol de sehoone mile Hoyannezdie thans de echtgenoot is van Clovis llugues. Hot was een tinlaine leugen," tnaar op een enkele schandelijkheid komt het bij personen als Morin niet aan. De he- r Lenormand kwam krachtig op voor de beklaagde eer van mevr. llugues en llugues sells dreigde Morin dal hij hem dooden zou. Zóó ver kwam het intusschen nieter moest iels ergers gebeuren. De heer eo mevr. llugues klaagden Morin aan wegens laster. Hij werd veroordeeld lol twee jaar gevangenis en een hooge boetemaar kwam in beroep. Dit beroep nu zou verl. week behandeld worden en de partijen waren ver schenen. De advocaat echter van den beschul digde was ongesteld en de zaak werd veertien dagen uitgesteld. Dit was blijkbaar te veel voor het geduld van Clovis llugues die zeer opgewonden scheen en door zijne vrouw lot kalm'.e werd vermaand. Zij gingen pralende heen en kwamen in de Salie des Pas Perdus. Daar kwam ongelukkig ook Morin.... Plotseling vliegt mad. llugues op hem toe. «F.llendeling roept zij en terwijl zij haar man tel terug slaatbrengt zij een revolver te voor schijn en schiet achtereenvolgens vijl kogels al op Morin. Drie kogels troffen hemde eene in de borst op de hoogte van de long. Üe wonde is doodelijk en volgens de laatste berigten is Morin reeds overleden. Mevr. Ungues werd dadelijk ontwapend en gearresteerd evenals haar mandie haar om helsde met den uitroep: rik wensch u geluk, mijn engel De afloop van de geschiedenis is te voorzien. Geene Fransche jury zal mevr. llugues veroor- deelen. Maar intusschen is zij op 't oogenblik de meest besproken vrouw van Frankrijk. Te Weerdingermond heeft eene vechlpartij Maats gehad lussclien een schipper, genaamd ieizeren zekeren C. banderwaarbij deze laatste zoodanig is toegetakelddat hij meer aood dan levend tehuis gehragl werd. Kene oude veele schijnt de oorzaak te wezen. STAATSLOTERIJ. Vervolg van No. ;3339 van Donderdag 27 No vember. Algeheel® afschaffing van den lus- schenhamiel en verknjgbaarslelling van de loten bij de Rijks-ontvangers onraadzaam achtende, handhaaft de Min. dé beslaande organisatie met opheffing van «Je gedelegeerden der eerste klasse, onder wie «Je voornaamslen lol collecteur be noemt! en ile overige lol de debitanten terug- gebragt worden Het lolendebiet komt dan voor aan in harnlen van collecteurs en debitanten. De inleg blijfi bepaald op f60 maar de vei koop prijs wordt f 70 doch van de f10 verhooging wordt f 4 aan hel Rijk uitgekeerd zoodat de winst van den lussrhenhandel van 15 pcL tol 10 pci. vermindert. Hel jaarlijkse!) voordeel voor de schatkist, ihans bedragende I 473.075, wordt, komt deze wetsvnordragl lol standgeraamd op 1661.475 en derhalve meer f188.400. He', getal loterijen blijft op drie per jaar bepaald. 4sn de 70 gedelegeerden eerste klasse vallen ongeveer «ie helft in de termen voor benoeming lot collecteur, aan te stellen naar gelang van de bfhoelle. De tegenwoordige prijs der loten wordt met f 1 verhoogvl. De verjaringstermijn voor hel vervallen der prijzen en premiën wordt van 4 tot 3 jaren terruggebragt. De straffen tegen misdrijven en overtredingen in zake de Staatsloterij zijn in deze regelingswet opgeno men met inachtneming van de straffen in het nieuwe stralwelboek legen gelijksoortige leiten bedreigd. Onder de ondergeschikte punten, te regelen bij Kon. Besluitvindt inen o. a. aan de collecteurs de zorg opgedragen dat de debi tanten geen lotop ien verkoop aanbieden op straal of in bier- en koffiehuizen. Heller's Speelwerken. Wij hidden reeds meermalcu gel. genheid een woord van lof 0p due plnsls oïfr de uitmuulcnde eigenschappen van de Speelwerken uit de fabriek vuu denbeer J II IIKLLEIl te Hem (Zwitserland) uillespreken. Niet alleen op grond, dut nun de Heller'sche Speelwerken door do Jury's van bijou alle Tentoonstellingen het laatst iu l8sl te Melbourne en in ISS.Tle Zurich, dc EERSTE pnjzeu in DIT jaar te Nitza eu le Krems telfi Je GOUDEN medaille werd ti* gekend geeft dit ons nieuwe aanleiding om de opmerkzaamheid onzer lezers op de genoemde fabriek te Te.tigen nn.ar hoofdzakelijk de overtuiging, dat bij het naderen van het Kerstfeest en het Nieuw jaarsfeest zich eigenlijk op het ganseha gebied vau kunst en iu Juslrie bijna goen voorwerp Isat vinden 'twelk als toepasselijk en geschiktst KERSTGESCHENK zoo aanbevelenswaardig is ..Is sen Hcller'sch Speelwerk want waar voorwerpen van waarde en nul dikwijls de gevoeligheid kwetsen daar is juist eeu Speelwerk hel meest eigenaardig en uitmuntend Ja het kan wol met regt worden verdedigd dat er NIEMAND iswien toodanig voorwerp uiet de innigste vreugde verschaf! I Kan -r iu de zware uren des levens waarin men aicli eenaaaiu en verbitterd gevoelt, eeue beteie troosteres worden gesnndca dan de muziek Zijn er helaas niet zoo oneindig voel menschen d.e door ziekte aan hunne kamer zuii geklonken en de wereldtaal van alle harten moeten ontberen Daarbij komeu nog al degenen die uiet aelf een instruiucut bespelen eu door hun beroep of door te groole verwijdering van de stad verhinderd lijn concerten tn soiréel te bezoeken eu zich om deze redenen hel zoo dikwijls ge wenscht» genot van goede muziek moeien ouKeggen. Al deze, alsmede ook meer in 't bijzonder heeren Geestelijken, kan derhalve niet genoeg worden aanbevolen om zich een Helier'scli Speelw-rk uantesi-halfon en te meer omdat de fabrikant de knust verstaal om het repertoire van zelfs liet kleinste werk met teldznmeu amsnk te srrangcerrn en op dctc wijze zijne kruipers sleedt met Je nieuwste verschijningen der uiuziekliteraluur op hel gebied der operaoperette en daiismuzii k bekend te mak-n Daarbij mogeu wij ten slotte niet vergeten optemerken Jat het groot getal schriftelijke goedkeuringen van privé personen hotel houdersrestaurateurs, enz voornamelijk voor de laatstgenoemden een goede wenk zal zijn om met het aautehslTeu vau een Ileller'trh Mutiekwers in hunne etablissementen niet langer te talmen, want de ervaring heeft in de meeste gevallen beweren dat zich het bezoeken van deze gelegenheden tengevolge van de aanMhslf ng van sulkn prachtige werken bepaaldehi» herft vcnluhbrld zei:, vei drievoudigd en de aanschitflingskusteu gemakkelijke wijze van beuling wordl bewilligd in korten lijd worden bralredru Dezes winter komen weder lOll der beate Werken lot een be drag van 20,000 fres als PkkwiKN ter verdeeling en kan aeifs de kooper van een speeldoos daardoor in het bezit komen van een groot Werk, daar up iedere 25 fres een premieiot wordt gegeven llijk geïllustreerde prijslijsten worden me» plan franco gezonden. Wij raden, zelfs Je kleinste bestelling dadrlijk san de fabriea ie Bern te ztndeu daar tij behalve te Nice n-rgens Jepots heeft en teer J Cwijls vreemde fabricalen als echte van HEI.I.EH worden aangeprezen. Ieder Werk - men lette daarop - draagt Jen naam des fabrikants J II HELLEK) die ook leveraneier van bijna alle hoven en vonten ia. DAGELIJKSCIIK WATERSTANDEN van de Luntersche beek en de rivier de Eetn. ROODW Haai. Ovrn Lam 1 orn tiubi- Mi Pt boven bened. kek «1» aard Eu. M M M M M M M M. 23 Nov 5.28 ♦,♦3 5.03 2. SI 2.40 l,3'i 0,42 0,30 24 5,22 +.12 5.03 2,i t 2,33 1 2-1 0,48 o.to 25 5.31 4.11 5 op 3,03 2.50 I.40 0,58 U.IO 26 5.23 4.61 5 04 S 03 2.53 1.47 0.63 27 - 5,24 4.62 5.13 3.1" 2.16 1 6" 0.60 1..40 2S 5.28 +.63 5.20 3,17 2.63 1 64 0.75 0,70 20 5,30 4,63 5,25 3.20 2.72 1,«7 0,75 0.50 A D VER r e N T I E N. De ondergeleekende beri^i zijne geëerde Siadgenootendat hij ruirn is voorzien van PDIKE en beveell zich beleefdelijk in eenieders gunst en recommandatie aan. Paternosterstraat. THEEHANDELAKEN te Gorinchem hebben ile eer te berillen dat hunne bekende THEESOORTENaljiewoiwn in pakjes van 1 2>/a en 5 Hectogrammenle Amersfoort uitsluitend verkrijgbaar zijnbij den lieer JOH. VAN OMMEN J' firma D. OCKKUISEN A 11 E It S F O O K T. Gedrukt bij A H. VAN CLEEFF le Amersfoort»

Amersfoortsche Courant | 1884 | | pagina 2