teer bezienswaardig vond. Verder dient de oliianl Jumbo vernielddient liet Engelsche volk mei zooveel leedwezen zag vertrekken. Uil de gevangenis te SL Pölten in Oostenrijk onlvluchlle verleden weck een zekere tiaudek onder vrij buitengewone omstandigheden. De reeds meermalen bestraite dief was ditmaal weder geval en zou weldra teregt slaandoch hij achtte het beter dit niet al te wachten en slaagde er in zich aan een touw uil de boven verdieping neder te laten, liet touw brak ech ter, Gaudek viel op den grond en bleef daar bewusteloos liggen. Verscheiden personen zagen hem daardoen hielden hem voor een dronk aard die zijn roes uilsliep en bekommerden zich verder niet om hem. De man kwam lang- zarnerheid weder bijmaakte zich uit de voeten en is nog niet teruggevonden. Een lelegraafbediende te New-York ging ver leden week naar het station van den Grand Central aldaarmet een 5 dollars goudstuk voor een biljet naar Boston. Om hel stuk niet le verliezenslak de jongen 't in den mond en slikte 'l bij ongeluk in. De op die wijze plot seling in waarde gerezen lelegraafbediende kreeg dadelijk eerst wal slaag daarna een be hoorlijke portie ricinusolie, en omdat de munt ♦eêht was kon zij door den knaap spoedig weer uitgegeven worden. Parijs heeft eene nieuwe heldin gevonden mevr. iiugueswier slag'.ofter deze week zijne - anonieme brielkaarien met den dood boette is overtroffen ooor mad. Aslié de Yaisiynedie zich aangeboden heeft aan prol. Pasteur om op haar proeven le nemen mei het vergif der hondsdolheid. Dat getuigtzou men zeggen van moed en zelfopofferende meuschlievend- heidmaar de wereld is boos en er zijndie zelfs deze moedige dame durven verdenken van reclame. Zij is in hare verloren oogenblikkcn stuiient in de medicijnen en schrijfster. Nu -is zij als schrijfster niet gelukkig en de scep tische Parijzenaar vraagt ol misschien hel aan bod aan Pasteur een aanbod dal toch niet aangenomen zal worden ook ter aanbeveling moet slrekkeD van onleesbare romans. Fen dievenloest. Een der wonderlijkste ver tooningen die Londe.i om dezen tijd van hel jaartegen 'l Kerstfeest oplevertheelt men dezer dagen daar weder kunnen aanschouwen hel dievensouper. liet is een olficieel banketin 't volle gas licht aan eene welvoorziene tafel van eene openbare zaal in Little Wild Streel voor deze gelegenheid met vlaggen enz. versierd en «op geluisterd" door muziektoasten en wal er verder bij een welingerichlen leeslinaaltijJ be hoort. Dat schijnt nog al vreemden het vreemdst is. dal de gasten volstrekt hunne quaiiteit niet verbergen, terwijl men toch in Engeland zooveel verbergt. Men spreekt niet van een «souper der gentlemen van iorluin" maar inen zegt en drukt «het dievenmaal." De toegangsbewijzen zijn zeer gezocht en zoo men niet meer dan een paar honderd der venna ard- ste LonJensche dieven toelaatligt hel niet daaraan dat zich niet meer aangeven. De zaal heeft geene ruimte voor allen. Trouwensniet alle gasten zijn dieven. President aan de lalel Hehnstein kwam met haar overeendat zij haar ni< hlje hel voorstel doen zou om de zorg vooi de kleine Corry op zich te nemen terwijl zij el het meisje zelve hem hel antwoord daarop zoo spoedig mogelyk rnededcelen zou. Jnist had de hospita de kamer verlaten of «enige beweging in het naaste vertrek deed den jongeling vermoeden dat zijne logee ontwaakte. En werkelijk was zulks hel gevalwant toen hij zaciükens de deur opende, sprong zij hem reed» luid jubelend tegemoetuitroepende «Ik ben niets moe meer, mijnheer." «Zoo, lief kind, dal doel ine genoegen. Kom geel mij eene hand en ga nu met mij mede." «Ja, maar waarheen V" vraagde zij, zich angstig tegen Item aandrukkende «ik mag toch immers bij u blijven, want ik wil niet naar huiswant dan slaat vader moeder en mij omdol wij geen geld hebben om brandewijn vooi hen: le koopen. Och, laat mij niet gaan." «stel u «war gerust, mijn kind, gij behoeft niet te vertrekken. Muar zal uwe arme moeder niet ongerust over u zijn V' «Ja, mijne moederherhaalde Gorry, terwijl eer: p'-in/ .mJe trek urn haar mond haai kinderlijk gefeal ie'.» ernstigs verleende «ochmoeder zal in 'i eti-i wei bedroefd zijn, maar zij zeide altijd«als ik siech'.s wist, dal gij verzorgd waart, dni zoi! k zoo gaarne willen sterven." Enals ik nu bij u bendan behoeft moeder voor iqij niet meer bang te zijnniet waar mijnheer?" besloot zij vertrouwelijk. Wordt vervolgd. was ditmaal een regler en met hem zaten aan de lord-mayor en eenige ambtenaren van politie. De president en «ie lord-mayor voerden hel woord, een gevangenbewaarder volgde ineljeene «humoristische speech" en em oude die! dankte de heeren voor hunne tegenwoordigheid waar na men met hel volkslied eindigde. De zaak gaal uil van een genootschap tot zedelijke verbetering van veroordeeldendie uil de gevangenis ontslagen zijn. Maar men moet misschien Engelschman zijnoin van dergelijke middelen heil le verwachten. AMERSFOORT15 December 1884. Ter talrijk bezochte, Vrijdag ji. in het locaal «de Arend" gehouden vergadering der Aldeeling Amersfoort van het Utr. Genootschap voor Land bouw en Kruidkunde is, ingevolge hel voorstel van het Aldeelingsbesluurbesloten lol liet houden eener groole verloting van landoouw- voorwerpen enz. in Juny e. k. Mede zijn aangenomen de bestuursvoorstellen omtrent hel houden eener Stierenkeuringen lol hel houden eener Veekeuiing in verband met hel Slichlsch Rundveesiaiuboek. Tot bestuursleden werd herkozen de heer Mr 11. Croockewil Jr. le Amersl'iorl en gekozen de heer Jhr. M. Doolt te Woudenberg. Vrijdag 9 January e. k. wordt eene algemeene vergadering gehoudenwaarin de rekening en verantwoording van den penningmeester over het jaar 1884 ter lalel komt. Na afloop daar van heelt te halfeen eene openbare vergadering plaats, waarin de heer Dr. L. Mulder, van 's Gravcnhage Hoofdredacteur der Landbouw courant eene voordragt houdt en is alsdan zijn onderwerp: «Doe kan de landbuuwer zijne in komsten vermeerderen Zooals in nevensstaande adv. is omschreven heelt aansl. Donderdagavond de reeds door ons vermelde uitvoering der Aincrsf. Aldeeling var. «Toonkunst" plaats volgensondersL programma: 1. Der 23ste Psalm lür Tenor sulo und Chor, op. 35 Jf. Hol, la. Liebeslreuop. 3. Joh». Brahmt. a 'b. «Es war ein Yrauin". E. Lassen, c. Liedeke van T looze mo- knarinneije op. 16 Joh. J. II. Verhul»!. Lici rra voor Sopraan, voorli'JragfO door Mcrr. A. V 3 Patel" .NosterL. ChenibinL la. Die UhrC. Lówe. 4. b. Lieil des Bombardon aus (der Opel' «das goldne Kreuz" Ignaz Brult. Licdrrcn voor Harjion door den lieer COKItAl) BfcllKENS van de hd Opera te IUittmlim i a. Maienihau No. 2 aus «Zwei Gesange" für r 'gein. Chor mil Pf-beg. op. 95 Jos. llheinberger. jb. Ilirlenchor aus dem Drama Hosamunde lür 'gein. Chor inii Pf-beg. op. 26 No 2 F. Schubert. 8. Dornröst hen für SopranAU und Bariton- solowciblichen Chor, Pianoforte bege- leitung und Declamation op. 139 C. Fltinecke. liet concert van hel L'lrechtsch Symphonie- orkeslonder leiding van den heer C. Coenen Donderdagavond jl. in Aniicilia 'e Amersfoort gegevenverschafte den talrijken aanwezigen groot en zeer gewaardeerd muziekaal genot niet enkel orudal de ensetnblenuramers uitmun tend werden ten gehoore gebragt, maar vooral ook omdat de verschillende solisten op uitste kende wijze hunne instrumentale gaven hebben ten toon gespreid. liet auditorium was hoogst dankbaar en vol daan, en doel deze eerste welgeslaagde abonne- nienisuiivoering hel gegrond vooruilzigl oprijzen, dal de volgende drie door hel Bestuur der Sociëteit le organiseeren uitvoeringen eveneens veel succes zullen erlangen. Bij de gisteren gehouden verkiezing van een lid voor den Kcrkeraad der Ned. Israël, ge meente te Amersfoort, ter vervulling der plaats van den lieer L. B. Schaapoverledenzijn slechts 20 kiezers ter stembus opgekomen en was de uitslagdat herstemming moet ge schieden tusschen den heer J. D. Schulmsn, die 8 en den heer J. Visser die 5 st. verkreeg. Ter algemeene vergadering der «Verceniging tot Werkverschaffing" te Amersfoort waren Vrij dagavond jl. een 70tal personen aanwezig en opende do heer Burgemeester Jhr. Mr. T. A. J. van Ascfi van W'ijck als Voorzitter de vergade ring daarbij iriededeclende dal het Voorloopig Comité gemeend heeft de ingezetenen tot liet bijwonen dier vergadering te moeten uilnoodi- gen 1°. omdat er dikwijls bezwaren beslaan, die door bespreking kunnen worden weggeno men 2'. omdat het wenschelijk voorkwam een bestuur le kiezennadat allen in de gelegen heid waren gesteld toetclrcden en op de za.rien- slelling van het bestuur invloed uitteoelenen 3 omdat dan welligl hel een en ander reeds dadelijk kot worden aangegeven, waarop hol bestuur bij het vprrigfen zijner werkzaamheden kon letten. Ilij wijst er op hoe niet alleen hel doel is om in do moeyelyke lijden die wij thans beleven, werk te vei.-chaftën aan hen, die werken willen, doch geen werk kunnen bekomen, maar om daardoor tevens hel een en ander le kunnen verriglen in het belang der gemeente. Na de gevoerde discussion, die wij weldra zullen publicccrctiis lol de stemming voor een bestuur overgegaan waarbij op de heeren van Asch van Wijck 40 B. VV. van Burgsleeden 42, J. Zand ijk Jr. 35, J. P. G. Kok 34, E. L. Visser 31 E. L. II. van Lauschol tiubrechl 27 en G. Prins 22 stemmen waren uilgebragl, die derhalve werden verkozen verklaard. Ver der waren uilgebragl op de heeren G. C. Iloo- gewerff 16, II. W. Kam 10, B. A. van Huijven 9Tromp van Dolst 8P. A. Duel 6J. W. Kosbach G. V. Gerritsen van den Berg en van der Werff 4, en op andere heeren een minder getal stemmen. De gekozen leden verklaarden de benoeming aangenomen. De heer J. C. Bolandus Dagedoorn deelde mededal de alhier gevestigde loge «Jacob van Campen" eene som van 13UU.ter beschikking der Vereeniging stelt. Deze mede- deeiing werd met groole locjuiching begroet eo verzocht de Voorzitter den heer Dageduorn om den dank der Vereeniging voor deze zeer be langrijke bijdrage wel te willen overbrengen. Na de vraag des Vooiziltcrs, ol nog door de aanwezigen gewenschl wordt wenken aan hel bestuur le geven, en niemand meer hel woord verlangdesloot de Voorzitter de vergadering na dank te hebben gezegd voor de betoonde belangstelling en de tegenwoordig zijnde leden le hebben uitgenoodigd de Vereeniging in alle opzigten te willen steunen. Bij den aanvang der vergadering werd mede gedeeld dal er voor 14U0.aan bijdragen was toegezegd welk bedrag aan hel einde der vergadering lot 1 11UU.is geslegen. Gaarne vestigen wij de aandacht van alle jeugdige ambachtslieden op de adv. der 4e bladzijde van dc Aid. Utrecht der Vereeniging ter bevordering van Kabrieks- en liandwerks- n ij verheid in Nederland. liet denkbeeld der Afd. l'tr. van de Veree niging enz. achten wij van hoog belang voor die jongelieden omd.it zij er door worden aan gespoord tol nuttige werkzaamheidoefening in hun vak en ontwikkeling hunner bekwaam heid gepaard met do k uis op eene eervolle onderscheiding en tevens op e«-nig geldelijk voor deel als vrucht van hun wel besleden lijd in den winter Jongelieden uil de geheele provincie zullen aan den wedstrijd kunnen deelnemen. Voor hen die in kleinere plaatren wonendus eene bijzondere gelegenheid om in ruimen kring te looncn wal zij kunnen. Men plaatse alzoo zijn licht niet onder de korenmaatmaar make van die gelegenheid gebruik. Naar onze over tuiging moeten ook juist zijdie zulk een ge legenheid in den regel missen haar thans niet laten voorbijgaan zonder handen aan het werk le slaan en dapper mede te dingen. De Ver eeniging, van wie deze prijzenswaardige onder neming uitgaatzal dal voorzeker gaarne zien en wij houden ons oveiluigd dal er zoowel buiten als in de stad Utrecht tal van flinke, knappe jongens zijn die best iels kunnen ver vaardigen wal gezien mug worden. liet berigt in sommige bladen dal de stations gebouwen van den spoorweg AmersfoortNij megen te Rlienen Vecnendaal en Woudenberg niet in alles aan bestek en leekeningen zouden voldoen, is onjuist. De bedoelde gebouwenen andere werken zijn door dc:i aannemerden heer J. II. Vos Senior Ie Almelo in alles ge heel volgens bestek en leekeningen afgewerkt en reeds opgeleverd. Omstreeks 8 uren Donderdagavond vond een der spoorbeambten aan den Spoorsingel te Delft hel lijk van eene 13jaiige dienstbode op de rails liggen. De regterarm was van 'l ligchaam ge scheiden en het hoofd droeg incde duidelijke kenteekenen van met de locomotief te zijn n aanraking geweest. Zij was in dienst van een landbouweraan genoemden Singel woonachtig. Ter hoogte van Boscustleeen der onsiui* inigste gedeelten dor kust van Corowallw. strandde in den nacht van verleden Vrijdag (,P Zaterdag de schroefstoomboot Alliance uil Cardiff Bij deze ramp verloren 25 personen h-t fevcn. Nog vele andere schipbreuken worden berigl waarvan de meeste gepaaid gingen met verlies van tnenschenlcvens. Théodore S. werd Viijdag door hel kantonge- regt te 's-Gravenhage voor de 99ste maal wegens openbare dronkenschap veroordeeld.

Amersfoortsche Courant | 1884 | | pagina 2