afgegeven aan "t hoofdkantoor des rijkstelegraaf* Toen de groep zich weer in beweging had gesteldwilden eenige politieagenten haar de roode vlag ontnemen. Daartegen werd met een krachtig neenneenprotest aangeteekend. De agenten, wilden aanvankelijk hun voornemen volvoeren en trokken de sabelsmaar zich be zinnende kwamen ze op hun besluit tetugen lieten de lieden en hunne vlag ongemoeid. Onder een hoezee! en herhaling van het ge zang trokken ze nu verder, de roode vlag 1111 eens afzonderlijk ontplooid, dan als wimpel aan de zwarte vla* bevestigd. Van Ommeren en eenige uit «Ie openbare ver gaderingen bekende woordvoerders «Ier sociaal democraten bevonden zich onder de wandelende en zingende groepdie zich verspreiddetoen ze uitgewandeld en uitgezongen had. 't Spreekt vanzelfdat jongens, leegloopers en nieuwsgierigen langzamerhand den stoet groeier deden worden. B. \an Ommeren is in hooger beroep gegaan bij hel Gerechtshof te Amsterdam en zal als zijn verdediger optreden Mr. B. E. Asscher -advocaat en procureur aldaar. In een mijn in Pensvivanië zijn tien personen gestikt ten gevolge van een defect aan don ven- iilatietoestel. Op Korsika hadden onlangs twee personen uit het dorp Couro twist gekregen. Een der tegenstanders trof «Ion ander met een dolksteek in de maag. De gekwetste behield nog de kracht om zich van het wapen van zijn wederpartij meester te makendat hij den aanvaller in de borst stootte. Deze was dadelijk dood en de ander zal van zijn wond ook wel niet opkomen. De «Velocipede club" te Frankfort aM. zou op het «Congres" van Duitsche wielrijders hetwelk te Neurenberg gehouden wordtvoor stellen dal er geen dames als li-den van den bond mogen worden aangenomen en dat het lidmaatschap der dames, die daarvan reeds in het bezit zijn vervallen worde verklaard. Ter toelichting wordt gezegd ««lal het tne- rijden der dames hij tochten lastig is en afbreuk doet aan het eigenlijke karakter van het wiel- rijdenhetwelk een sport der mannen isaf gezien nog van de moeilijkheden wanneer ecne of twee dames mede doen aan een tocht inet 60 of 70 mannelijke rijders!" Het is bekend dat dr. Schweninger de lijfarts van den Duitschen rijkskanselier en tevens diens vertrouwde is. Omtrent de wijzewaarop zij met elkander kennis maakten wordt het vol gende verhaald Toen prins Bismarck eenmaal te Kalsbad ver toefde liet hij dr. Schweninger bij zich komen om hem te consulteeren. De dokter liet den rijkskanselier diens lijdensgeschiedenis verhalen. Toen de vorst klaar wasbegon Schweninger te vragen. In 't begin antwoordde Bismarck zeer bereidwilligdoch toen aan de vragen geen einde scheen te komenwerd de rijkskanselier ongedulilig en riep op barschen toonVraag toch niet zoo veel Dr. Schweninger antwoordde zeer kalm: «Zoo als hel u beliell, Excellentie, doch wanneer u genezen wilt worden zonder ondervraagd te worden dan moet gij een veearts laten komen deze geneest zonder te vragen." De vorst stond sprakeloos van verbazing over zooveel brutaliteithij wierp den dokter een vernietigenden blik toewaarvan deze echter niet scheen te ontvellen. Er ontstond een vrij lang stilzwijgendat ten slotte door den rijks kanselier verbroken werd met de woorden «wanneer het dan zijn moetvraag «lan in Gods naam maar nu verwacht ik ook van 11dat gij even bekwaam zijl in uw vak als brutaal." De omtrek van Chamounixin Zwitserland is dezer «lagen het tooneel geweest van een nieuw ongeluk. Twee touristenRev en Fantini. verlieten Courmayeur, ora den Col du Géant le hare zijde en de onverschillige trek op haar ge laat verdweentoen zij zijne bleekheid zag. 0, vergeef rniisprak zij zacht. «Ik vermoeid dat gij geleofdetdat mij een ongeluk over komen was. Zijt gij werkelijk niet gekwetst." hernam hij heesch. «Neen, in het geheel niet," lachte zij vrien delijk. «God zij dank" riep hij diep ademhalend uit. Maar waarom hebt gij geweend Camilla scheen zijne vraag niet gehoord te hebbenen het echtpaar reed zwijgend verder. Toen Mortimer zijne vrouwaan het kasteel gekomen uil den zadel hielp drukte hij haar een oogenbiik vast aan zijn hartterwijl hij innig fluisterde «Goddank, Milla dat gjj onge deerd te huis zijl." Wordt v«>voUjd. beklimmen Toen zit nagenoeg het toppunt hadden bereikt, viel Bey, wiens voet uitgleed in een diepen afgrond en was onmiddellijk een ijk. Uit Weenen wordt voorts aan Daily News geseind, dal ook Dr. Emile Zsiginondy, bij het bestijgen von een berg in Dauphiné. is veron geluk L Dr. Zsiginondy li.nl de iiioeielijkste en hoogste hergen derOostenrijksclieen Zwitsersche Alpen beklommen. Hij was vergezel»! van zijn broeder en professor Purtschellerbeiden even eens onverschrokken bergbeklimmers. Na den Pic «Ie la Ney in de Upper Alpen van la Grave te hebben beslegen wat lol dan toe onuit voerbaar werd geacht schijnen de touristen overmoedig Ie zijn geworden. Bovendien vol- voertien Dr. Zsigiuomiy en zijne vrienden hunne stoutste stukken zomler gidsen. Nog onlangs zonderlinge ironie van liet lothad de ver ongelukte een hoek in het lieht gegeven, han delende over dergelijke ongevallenen practisclie wenken bevattende voor touristen. Uil een telegram van den broeder van den verongelukte blijktdat hel onheil plaats had ten gevolge van het breken van het touw. In hel bewuste hoek had Dr. Zsiginondy 't gebruik van eon louw van tien millimeter dikte aanbevolen, waarvan hij het weerstandsvermogen op 200 Kg. schatte. Toen in Juli de hijenmarkten bij Veenendaal in vollen gang waren liet alles zich even goed voor de ijmkers aanzien. Volk was er genoeg in de korven en met vertrouwen ging men de toekomst tegemoet. Thans ziet liet er zoowel op de Veluweals in zuid-oostelijk Utrecht in de korven treurig uit. Velen brengen ze dan ook maar met den weinigen gewonnen honig naar de heide, liet honiggewin is mislukt. De hardnekkige droogte en de daardoor gevolgde slechte stand der boekweit zijn daarvan de oor zaak. De schade is voor velen zeer aanzienlijk. Men besteedt voor den lafelhonig f0.90 a f I oude tuhhonig gaat nog tegen f-45 de 100 Kg. van de hand. Men meldt uil Oosterhout: In het naburige Raamsdonk is een verschikkelijke brand uitge barsten. Naar men zegtzijn reeds een twin tigtal woningen en schuren in puinhoopon her schapen. Uit de naburige dorpen zijn een acht tal spuiten op de plaats des onheils verschenen. Door den hevigen wind die heden waait en bij gebrek aan water kan echter w einig gered wor den. Nog steeds woekert de brand voorL Een later bericht meldt dat in minder dan één uur meer dan dertig gebouwen eene prooi der vlammen werden. Verschrikkelijk is de ver- wuestingdoor dezen brand aangericht. De geleden schade is voorhands nog niet te schat ten maar hij zal zeer groot zijndaar alle schuren rijkelijk gevuld waren met hooi en den pas ingehaalde ruimen oogstwelke arti kelen gewoonlijk ongeassureerd worden gelaten en er aan redden niet te denken viel. Personlijke ongelijkken hebben bij die ramp niet plaats gehad terwijl het hoonvee en de paarden deel> in de weide liepen en deels nog in veiligheid konden gebracht worden. De snelste reisdie ooit een stoomboot van New-York naar Engeland heell gemaaktis die van Kkruria van de «Cunard-line." De Ekruria vertrok met 500 passagiers aan boord Zaterdag den Isten Augustus van New-York en kwam den volgenden Vrijdag t«: middernacht te Queens- tnwn aan. De reis is dus afgtdegd in 0 dagen cn 9 uren. Eene merkwaardige en voortreffelijk inge lichte telfgralisrh.' gemeenschap bestaat er hij de Doealla-negcrs Zij is zoo goed als men zonder toepassing der electriciteit maar verlangen kan. In elke hut is een bonton trom. Slaat men daaropdan geelt dit een diepen ol hoogen klank. Volgens een zeer ingewikkeld stelsel hetwelk eenige overeenkomst heell met het Morsu-systeeinhebben zij voor de woorden niet voor de letters bijzondere tonen. Daar de trommen op verren afstand kunnen gehoord worden en iederdie ze boortverplicht is het gehoorde verder te seinenworden berichten met ongelooflijke snelheid verspreid. De kunst oin met «le trom te spreken wordt zeer in eere gehouden slaven en vrouwen zijn van het aanleercn er van uitgesloten ook «ie zonen der vrijen rnogen eerst op zekeren leeftijd daarin onderwijs ontvangen. Aan blanken is het tot dusver niet gelukt er iets van te be grijpen. Dit is de «mnige kunstdie wij van onze rijksnegers kunnen leeren. Een Fransch journalist rnaakt op het oogenhl'ik in Zwitserland een reisje in een vaartuig dat van «papier maché" vervaardigd is. Nadat hij al de meren van Zwitsefland bevaren hadkwam hij jongstleden Vrijdag tc Gonstanz aan teneinde met de fraaie Bodense.- kennis te maken. Het fraaie scheepje beweegt zich vlug over het water zoodal de eigenaar er van dagelijks uitgestrekte toeren kan maken hel is keurig ingericht en bevat alles wat een toerist kan noj>«lig Hebbei De reiziger is van plan er den Bijn inede af te zakken en over Noordzee en Engelsch kanaa 1 naar Parijs terug te keeren. Bij de hooge hoeden der dames zijn de groote spekten in de nnxlc gekomen«iie door het haar gestoken den hoed vasthouden. Het ge beurt wel eens dal die spelden te ver uit den hoed steken en dan ongelukken veroorzaken. Te Dusscldorf althans heell een heer, die uiteen dame sprak welk»; snel het hoofd omdraaide een dergelijken speld in het oog gekregen zoo dat hij voortaan hel gebruik van dit oog za| moeten missen. In den ouderdom van 95 jaren is te Lens Wallizerland zekere Gabriel Emery overleden] die 0. a. den Russischen veldtocht onder Na poleon 1 had medegemaakt. De opbrengst der augurken is dit jaar in Limburg zóó groot, dal op -27 Julijl. uil Venlo niet minder dan 24 waggon ladingen daarvan naar Pruisen venonden zijn. De prijzen zijn echter laag en wisselen af naar gelang van «le grootte en kleur. Volgens bij de regeering ingekomen bericht zal in 1880. onder het voorzitterschap van Z. K. 11. den Prins van WalesIe Liverpool eene internationale tentoonstelling op het gebied van scheepvaart, reizen, handel en fabriekwezen ge houden worden. Naar een Engelsch hlad mededeelt is te Lucknouw in Britsch-lndiëeen dertienjarige Hindoe-knaap naar Europa scheep gegaan die twee volkomen ontwikkelde lichamen en slechts één hoofd bezit. Een Indisch Barnum heelt dm vader van den jongen duizend goudstukken ge geven voor het recht om het nat uur-wonder in de groote steden van Europa aan het schouwhistig publiek te laten kijken. De beenen van den knaap zijn geheel onafhankelijk van eikanderen hij kan bij afwisseling met de beiilc voorsten of de ach tersten loopen. Als de knaap ooit voor militie of schutterij zoude moeten opkomenzou het voor militaire autoriteiten een moeilijk probleem zijn om uit te maken ol hij voor één manschap of voor twee manschappen moet gerekend wor den. De Indische phantasie was steeds vruchtbaar cn majestueus en wanneer zijgelijk uit het bovenstaande schijnt te blijken de koinkoin- merculluur gaat helpen bevorderenkan het niet anders of de oude wereld zal nimmer ge brek aan belangrijke en verbazingwekkende nieuwtjes hebben. Door Pall Mall wordt de zedelijke atmosfeerin welke Londen ademter niet zuiverder op. Schandalen en gedichten van schandalen ver vullen de lucht. Bij voorbeeldeen welbekend parlementsliil werd eergisteren op den openharen weg te Londen ongenadiglijk afgeranseld door ecnen verwoeden vader die hem luide beschul digde van het verleiden zijner («lat is des ranse laars) dochter. Een stok wenl op de schouders van den armen volksvertegenwoordiger wiens schuld in elk geval te bewijzen zou staan stuk geslagen. Zorgwekkend is liet vooral toenemende ge vallen vermeld te zien van kinderen van het vrouwelijk geslacht, «Iie hetzij 0111 geblaf te persen hetzij uit louter leugenlust tegen mannen «le schandelijkste en hij onderzoek vol slagen uit den duim gezogen blijkende beschul digingen inbrengen. Gaat «Ie huidige opwinding zoo voortdan zal het niet alleen voor oude heeren hoogst gevaarlijk worden in plantsoen of wandelplaats een aanlig kind gelijk zij plachten eens op den wang le. tikken en te verblijden met eene ulevelmaar zelfs een vader zal zich tweemaal inogen bedenken, alvorens hij met zijn dochtertje uit kuieren zal «lurven gaan. Zóó groot wordt op dit stuk de ziekelijke overspanning en daarvoor moet de Pall M. Gazette uooc hare welgemeende doch onbesuisde manier ran doc 11 verantwoordelijk gesteld worden. Het is zeker en velerlei verschijnselen tooncn het aan dat hare onthullingen voor veel meer lezers crue vuile prikkeling zijn geweestdan eene opwek king om het wezenlijk groote kwaad te helpen onderdrukken. Desnietteminin slee van nu zijnen toon wal le temperengaat hel blad «lagelijks met schetteren voorten woelt met alle krachten om het volk op Zaterdag22 de«erbijeen te drijven tot eene monster-demon stratie in het Hyde-park. De redactie d«;r Zw. Crt brengt «lu volgende waarschuwing onder «Ie oogen barer lezers Wij waarschuwen onze lezers tegen eene op nieuw naderende overstrooming van Hamburger loten. Thans is weder oen industrieel op d'1

Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 2