verwaarloosd. Volgens het voorstel zal de bur gemeester al is hij geen lid van den Raadde bevoegdheid hebben om te beslissen ten aanzien van in de oproepingsbrietjes vermelde ontwerpen. Die bevoegdheid zal facultatief zijn. Tot staving van dit voorstel beroept de Minister zich op art. 187 der gemeentewet en art. I.19 der grondwet. Tevens wordt bij dit ontwerp voorzien in het !{evaldat een benoemd raaaslid opzettelijk na- atig is in het indienen van zijn geloofsbrief. Op het lustslot Soestdijk worden vele veran deringen aangebracht. De Koninklijke familie moet voornemens zijn daar in den volgenden zomer geruimen lijd te vertoeven. Door de politie te Rotterdam is een man aan gehouden die door de rechtbank te Amsterdam ter zake van openbare schennis der eerbaarheid lot drie maanden cell, gevangenisstraf was ver oordeeld doch die straf trachtte te ontgaan door zijne woning te Amsterdam te verlaten. Een «Encyclopaedic van lange levensduur bij de inenschen.Onder dezen titel wordteen Amerikaansch werk aangekondigdwelks ver vaardiger den zeldzamen inval gehad heeft om de levenstijden van honderdjarige menschcn te verzamelen en die in den vorm van een woor denboek publiek te maken. Men zegt dat Jozeph Perkinsde bewerkerreeds niet minder dan 10,000 zulke langlevenden heeft opgedoken. Een timmerman te Bürenin het Zwitscrsch kanton Bernhad de slechte gewoonte spijkers in den mond te nemen onder het werk. Een schoot hem in de keel en kwam in de maag terecht, liet gelukte niet hem er van te bevrij den. De spijker doorboorde de maag en de man is gestorven. De Raad te Borgharen vergaderde weer met den burgemeesterdoch nam een besluit dat de verwarring in niet geringe mate zal ver meerderen. Hij gelastte nl. den secretariszijn werkzaamheden geheel te staken of hij werd «p staanden voet ontslagen. Een hevige cycloon heeft in de zuidelijke en westelijke staten van Noord-Amerika veel ver woestingen aangerichtvooral de staten Zuid- Carolina Georgië en Florida zijn zeer geteisterd. Meer dan twaalf schepen zijn vergaan cn ver scheidene inenschen zijn omgekomen. Een groot aantal huizen is verwoesteen vierde gedeelte van de stad Charleston ligt. in puin en in deze plaats overschrijdt de malerieele schade de som van een millioen dollars. De tabakplantages hebben veel geleden. In den tabak alleen zal een verlies van 8 a 10 millioen francs geleden wor den. In den Staal Connecticut alleen heeft de cycloon lal van ongelukken veroorzaakt. Met aantal slachtoffers is nog niet bekend. De Minister van Justitie heeft bepaald dat aan ontslagen gevangenen, die binnen de vijf uur hunne bestemmingsplaats kunnen bereiken geen reisgeld meer zal worden verstrekt In den nacht van 24 op 25 dezer hoorde de eigenaar van eene menageriewaarmede hij naar Yannes trokeene ongewone beweging in eene der kooien. Hij bemerkte tot zijn grooten schrikdat het den leeuwtengevolge van een hevige stootdien het rijtuig aan eene der poorten had gekregengelukt was te ont vluchten en dat twee leeuwinnen zijne mede gevangenen zich gereed maakten om insgelijks de vrije lucht in te gaan. De beide leeuwinnen werden echter door de tegenwoordigheid van geest en onversaagdheid van den oppasser lol onderwerping gebrachtzoodat zij gevangen bleven. Maar de leeuw werd, ondanks de jacli! die op hein gemaakt werdniel opgespoord. Men verheelde zich den schrik der inwoners uit den geheelen omtrek. Velen hadden hunne huizen gebarricadeerd. en dal kon noch wilde ik verdragen Van daar mijne onverschilligheidmijne koelheiddal alles rnoesl dienen om u zand in de oogen le strooien. Nu weet gij alles, ik sterf verzoend met u en met mij zelvedaar de vrijwillige bekentenis mijner r„ide veel. wat ik tegen u misdeed goed maakt. Vergeef mij dusMortimer." «Ik vergeef u, mijne arme lievevrouw." Hij boog zich tot haar neer en drukte een bran denden kus op hare lippendaarop legde hij zijn hoofd aan hare borst en terwijl zij liefkozend over zijne donkere lokken streek weende de jonge man heete tranen van ongekende zaligheid en... diepe, diepe smart. Dat alles lag opgesloten in zijn uitroep «0. Camilla, op hetzelfde oogenblikdat gij eindelijk de mijne ziitdraag ik tevens de zekerheid met mij rond dat ik u verliezen moet." Na weinige minuten verzocht zij hem om haar te verlaten hij gehoorzaamde en toen hijna een uur wederkeerdegeleidde de kamenier hem naar 'tatelier, waar hare meesteres zich bevond. Daar lag zij in een wit gewaad gekleed uitgestrekt op eene chaise longue. Het prachtige roodachtige haar omgaf haar als een gouden sluier en zette het geheel iets kinderlijk onschul digs bij, dal den beschouwer diep deed ontroeren Haar gelaat was doodsbleekterwijl hare oogen met een schier bovenaardschen glans schitterden. «Hoe schoon ziit ge, mijne lievelinge." De liefde heeft elk wolkje van mijn wezen weggevaagd," verklaarde zij peinzend «het is mij zoo licht orn het hart." Zij wees naar een laag stoeltje, Mortimer zelta zich aan hare zijde neder en zij duldde, met een licht blosjedat bij den arm ora hare A. B.dienstmeisje bij VV. N. te Hauleging Woensdag morgen van daar naar Haulerwiik. Onderweg ontmoette zij E. II. van Haulerwijk die haar aangreep, over den grond sleurde en op eene allerschandelijkste manier mishandelde. De justitie heeft zich de zaak aangetrokken. No 519e jaargangder «Katholieke Illustratie" is in Hoofdzaak gewijd aan den verjaardag van Prinses Wilhelmina, behelzende gedichten enz. daarop toepasselijkzoomede een keurig en welgelijkend gekleurd portret van de lievekleine Vorstin. Dat fraaie prachlnummer en portret verdient ten volle in aller handen en onder aller oogen te komen. De COMMISSARIS des KONINGS in de provincie UTRECHT Brengt ter kennis van belanghebbendendat tusschen den 31 Augustus en den 19 Sep tember a. s. schoten zullen gedaan worden uit het fort «de Harsseus" in de richting van de vlakte, genaamd «Lütjeswaard dat het veldwaar binnen de schootslijnen vallenzal worden aangeduid als volgt ten westendoor een op de reede liggend vaartuig met eene roode vlag in top en de ton nen langs den Texelstroom ten noordendoor eene ankerboeivormige ton rood en wit en de witte tonnen aan den zuidkant van den Texelstroom ten oostendoor de roode ton van de Vlielerhet drijfbaken van de kuil en eene ankerboeivormige tonrood en witwelke ton gelegen 0. t. Z. (miswijzend) van het fort xde Jlarsseru" benevens een benoorden de roode ton van de Breehomliggend vaartuig met eene roode vlag in top tevens de zuidelijke grens van hel schootsveld aangeeft. Het bevaren van de binnen deze grenzen ge legen vaarwegen is gevaarlijk gedurende de hierboven gestelde dagenvan zons-opkomst tot zons-ondergang. Utrecht, 28 Augustus 1885. De Commissaris des Konings voornoemd s' J A C 0 B. i— Kennisgevingen. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Gelet op art. 6 der wet van den 2. Juni 1875 (Staatsblad n°. 95) Brengen ter kennis van het publiek dat een door BEREND WILLEM SPEELBERG ingediend slanke gestalte sloeg en haar schoon gelaat aan zijne horst vleide. Eenige oogenblikken lag zij zwijgend, toen fluisterde zij weemoedig: «De gedachte om jong te sterven is voor mij nooit een schrikbeeld geweest. Dikwijls scheen ae dood mij als eene troost toemaar dat hij zoo zalig kon zijn dacht ik nooit. Ik verlang naar geen langer leven het kan mij toch geen zaliger oogenblikken schenken dan deze... cn het geluk kan slechts kort duren." Zij hiel de groote, blauwe oogen met oneindige teederheid lot hem op. Zacht drukte hij een kus op hare wangentoen sprak hij met ge dempte stem teedercvleiende woorden van liefde cn smart en Camilla luisterde naar hem met een weemoedig lachje. «Ik beu zoo gelukkig," mompelde zij droomenu. «Van middagzeide zij later, «wil ik afscheid nemen van tante Lotjeen van Hilly en van mijne schilderijen... nu nietwant nu behoor ik ii onverdeeld toe mijn dierbare echtgenoot." Hij nam haar nu geheel in zijne armen en zij vleide zich als een vermoeid kind aan zijne borst. Hare lokken vielen over zijne knieën hare smalle kleine handen lagen kinderlijk ge vouwen en het schoonebleefce gelaat rustte in zalige vergetelheid op zijn schouder. De jonge man blikte radeloos op dat engel achtig schoone wezen. Nog eenmaal fluisterde hij hartstochtelijke liefdesbetuigingen en weder zweefde een gelukkig lachje om haren mond toen sloot Camilla langzaam hare oogen deze opboden zich niel weder... zij hieven gesloten terwijl de trolsche edele zieldie in zulk een schoon omhulsel gezeteld hadopwaarts steeg naar betere oorden. verzoek met bijlagen om vergunning tot het plaatsen van eenen Stoomketel van vijf paar denkrachten in het perceel alhier geleden huiten den kleinen Koppelwijk Gn°. 828 bij bet kadaster bekend onder sectie Dn'. 1809, 0p de Secretarie der gemeente tér visie ligt, en dat op Maandag, den 14. September aunstaande des vooi middags te elf uren gelegenheid ten raadhuize wordt gegeven om ten overslaan van het gemeentebestuur of van een of meer zijner ledenbezwaren tegen het oprichten van de inrichting intebrengen. Amersfoort, den 81. Augustus 1885. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester T. A. J. VAN ASCH VAN WIJCK. De Secretaris W. L. SCHELTUS. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Gezien art. 5 der wet van den 28. Juni 1881 (Staatsblad n°. 97) Brengen ter openbare kennis, dat een ver zoekschrift orn vergunning tot verkoop van ster ken drank in het klein bij hen is ingekomen van Jan van Keulen wijk An°. 48. Amersfoort, den 31. Augustus 1885. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, T. A. J. VAN ASCII VAN WIJCK. De Secretaris W. L. SCHELTUS. De uitzing t»u deu door de vereeniging tol befurderiog tui lauds .reerbaurtieid •Eendracht maakt Macht" uitgc«olir*,oz ■cl'ietwedatrijd is als Tuigtkorpz-weditnjd waaraan is deelge nomen door 5 schutters van hel corps ordonnancen5 van de schutterij en van de weerbaarheid. De le prijs eene verguld zilveren medaille behaald door de weerbaarheid met 303 punten de 3c prijseen zilveren medaille door de schutterij met 194 p. Zij waren uitgeloofd door B. en W.' Door de schutters-ordouoancen werden 171 punten geschoten. De prijs in dezen wedslri.i I uitgeloofd door deu burgemeester, een olie en azijnstel met zilver gemonteerd aan den schutter die het hooxite aantal puulen verwierf, is behaald door den heer J. A. Scholermaa waarnemend commandant van de Weerbaarheid met 44 punten. Korpswedslrijd op revolver lutschen artilleriehusaaren es ordonnancen le prijs: gouden ketting enz. W. J. van Rliceadj.-onderofficier van het le rag veld-artilleriemet 13 punten 3e prijsbierglas met zilver gemonteerl wachtmeester van de ordonnancen Bloem- scheer met 17 punten. Door den heer Peters, 2e luit van het escadron huasaren dit bniten mededinging wenschte te blijven, zijn cveneonz 1/ punten behaald. Personeele baan. geweer le prijs: 2 wijnkaraffen met zilve- gera. H. C van Dam, kapitein der dd schutterij 62 p. 2e prijs: tilveren horloge met ketting, ft' Muijs met 43 punten 3e prijs J. K. van Wij land inktkoker, met 43 punten: 4e prijs: sigarenr stel met zilver gemonteerd J A Schoterman, met +S punten; 6e prijs barometer, adjudant van llkee met 47 punten fle prijs: reisnecessesaire W. van den Donker met 40 punten 7e prijs: 2 karaffen A. Vonk, met IS punten; Se prijs: 2 bloempotten, O. J. Schoterman met 43 punleu 9e prijs leesstoel J. M. via CJclder de Nenfville met 43 punten; Die prijs: sigarenkast K. de Haas, inet 42 punten; 11e prijs: sigareukastA M. Troep van Holst, met 41 punten; 12e prijs: een mand met wijn, luit. Peters met 41 punten I 3e prijs: couriertaach J. Rusrjuet met 39 punten I le prijsklok O van llaselen met 39 punteu 15e prijs: cognacatel J. L. Muijs met 39 punten 16e prijs; 12 photografifcn (stadsgezichten)W, Vonk met 33 punten, Vrije baan geweer le prijs: 12 zilveren lepels in étoiadjudant van Khee met 49 punten; 2e prijs: berlin zilveren ketel on komfoor, J. W. vu Achterbergh met 49 punten 3e prijsthermometer met globe li. C. van Dam mot -19 punten. Vrije baan revolver le prijs: rognacstel, luitenant Peters, met 18 punten 2a prijs: gouden potlood, J A. Schoterman inet ld punten. J« prijs: een paar gouden manchetkuooprnJ. M. v.m Geldrr de Neufville met 14 punten Vrije baan, lobeit-geweer le prijs: sigarenkist, I). II Pieck met 12 punten 3e prijs G J. Slothouwer Keulsche bierpotmet 11 punten Se pnjt presae-papier i. M van firlJcr de Neufv'llc met 11 punten Vooral Vrijdagmiddag was hel zeer levendig en opgewekt op het terrein en liet het Tivoli- orchestonder leiding van den heer A. van Leeuwen van Utrechtzijne welluidende lonen hooren. Ook bestuurders cn leden van de Amersf. Afdecling van «Het Metalen Kruis" waren aanwezig. Na het prijsschieten vereenigden zich de aan wezigen voor de tent waar de prijzen waren ten toon gesteld. De heer Burgemeester sprak eerst een woord van gelukwensch tot de Vereeniging die haar 12i-jarig bestaan vierde, wees er op dat de vereeniging niet was opgericht in hel eerste vuur, maar getoond had volharding le bezitten en noemde het een gelukkig denkbeeld dat de vereeniging met schutterij en leger had willen dingen naar den prijs. Dat de vereeniging de eerste prijs had behaald was een bewijs dat zij zich moeite getroostte en hij sprak den wensch uit dat de leden het eenmaal zoover zouden brengendat niet alleen in concurrentie met Amersfoortsche schutters maar ook mei andere vereenigingen een prijs kon behaald worden. B. en VV. hadden door het uitloven van medailles hunne belangstelling getoond en ook namens hen wenschte hij de vereeniging geluk. Als voorzitter van het rcgelingscomité dankte hij allen die tot hel welslagen van den wedstrijd hadden bijgedragen en sprak zijn blijdschap uit dat de Commissaris des Konings bereid was bevonden de prijzen uit le deelen. Deze sprak daarop de prijswinners toeen gar te kennen dat het hem aangenaam was i« zien dat de lust oin zich iu den wapenhandel le oefenen en aldus een plicht to vervullen waartoe ieder Nederlander geroepen wasHij de Amersfoortsche ingezetenen bestond. Gaarnf had hij dan ook gehoor gegeven aan de >"1*

Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 2