Donderdag 12 November 1885. m 5444. Uitgever H. VAN CLBEFF te Amersfoort. t blad terachljnt Maandag en DontUrdatjmuUl»]Abonnement per 3 iiuuiiiiloii f\.— Kritiic» pel poit/1.15. Adrertentiên 1— 0 regel. 00 Ota.elke regel meer 10 Cts.groote lettor» muir plaat» ruimteroor randen en andere extra iurigting geacliiedt lioogere prijsberekening. Legnle oScieile ea onteigen. Air. per regel 16 Cte. Reclame, per regel 85 Cta. Aft. ntmrntrt 10 Cta. Bureau HUURHUIZEN hoek KortegrachtWijk B 60. Politieke Revue. Was de eerste zitting der eonfereerders in den Oosterschen doolhof onheleekenendde tweede zitting heeft eene beteekenis verkregen die ietwat ongerustheid baarde en de beurs schoktemaar deze ongerustheid zalnaar men hooptwel allengs wijken want de heeren eonfereerders zullen het gewis eens worden om het uitbreken van eenen oorlogof van oorlogjes te beletten. l)e conferentie van de vertegenwoordigers der Europeesche mogendhedendie bij het tractaat van Berlijn betrokken zijn, heefl Zaterdag te Konstantinopcl hare tweede zitting gehouden om van gedachten te wisselen over de Rume- lische quaestie. Deze zitting heeft twee en een half uur ge duurd doch omtrent het verhandelde is tot dusver nog niet veel uitgelekt. Alleen verneemt men dat vorst Alexander van Bulgarije verzocht zal worden naar Sofia terug te keeren en liet Rumelische gebied niet meer te betreden. Wanneer dit bericht juist is zou men mogen besluitendat de mogendheden het over de oplossing der quaestie eens zijn en dit is juist wat op dit oogenblik zeer onwaarschijnlijk klinkt. De verwijdering toch van den Bulgaarschen vorst uit de rangen van het Russische leger heeft het verschil van meening welke reeds tusschen de mogendheden bestond nog grooter gemaakt. Overal heeft deze maatregel van den Czaar eene ongunstigen indruk gemaakt. Men heeft er een poging van de zijde van den Czaar in gezien om pressie op de conferentie uit te oefenen. Alleen Duitschland schijnt dien maat regel goedgekeurd te hebben naar men althans zou mogen opmaken uit het beveldat aan den broeder van vorst Alexander die thans te Sofia vertoeftgezonden isom onmiddellijk naar Duitschland terug te keeren en zijn post in het Duitsche leger weder in te nemen welk bevel de prins Von Battenberg beantwoord heeft met zijn aanvraag om ontslag uit den Duitschen dienst. Deze incidenten zijn werkelijk niet geschikt om de houding, welke het Britsche gouver nement in deze quaestie heeft gemeend te moeten aannemente maligen. Tegenover de FEUILLETON. 17) EENE Inkwartiering en hare gevolgen door S Nog steeds ging de zieke voort met haar verhaal en toen zij geëindigd hadzeide Lizzy deelnemend «Hij moet u dan wel zeer liefhebben, deze Kobus «Dat heeft hij, freule, en juist daarom valt het scheiden van deze aarde mij zoo zwaar, llij wil, hij kan het niet gelooven en tracht mijne treurige gedachten af te leiden door mij te vertellen van zijne plannen voor de toekomst als hij zijne dienstjaren volbracht heeft. Van morgenzoodra hij vrij wasis hij dadelijk tot mij gekomen en toen ik hem weerzagtoen ik legen zijne trouwe borst leundetoen ik zijne eerlijke slem weer hoorde waarmede hij mij verzekerdedat hij zoo blij was mij weer te zien toen had ik wel luid willen schreien van vreugde en verdriet. Van vreugdeomdat hij bij mij wasen van verdriet dat nooit nooit zijne en mijne droomen voor de toekomst vervuld zullen worden. Jaik bemerk het al moeder kijkt mij treurig aan en grootmoeder schudt afkeurend het hoofdmaar het is zoo hardzoo hard en luid snikkend verborgde het arme meisje haar hoofd in de kussens. Lizzy was diep ontroerd door die smartelijke doch ware ontboezeming; een vochtig floers verduisterde den glans barer oogen en diep handelingen van den Czaar ten opzichte van den vorst van Bulgarijekan Engeland niet terugtreden en zal het zeker zooveel in zijn vermogen is doen om prins Alexander te redden. Volgens een telegram aan het «Journal des Debats" zou Engeland te Belgrado pogingen doen om Koning Milan te bewegen de per soonlijke unie van Bulgarije en Rumelië goed te keurentegen eene schadeloosstelling in grondgebied. Deze voorstellendie door tus- schenkomst van den Servischen gezant te Lon den aan den koning zijn gedaanzouden naar men zegt, wel kans hebben aangenomen te wordenwanneer de verplichtingenwelke Servië tegenover Griekenland op zich genomen heefthet toelaten. Volgens tijding uit Mandalayheeft koning Theebauzoodra hij het Engelsche ultimatum ontving zijn ministerraad bijeengeroepenen den volgenden dag de consuls van Frankrijk en Ralië geraadpleegddie hem aanraadden de Engelsche voorwaarden aan te nemen. Daarop liet Theebau verscheidene generaals roepen en beval hun zich gereed te houdenomdat men waarschijnlijk zou moeten vechten. Men verwachtte reeds eenige dagendat Mariottidie verdacht werd van een aanslag op het leven van Freycinetweder op vrije voeten zou gesteld worden. Thans echter schijnt de zaak eene andere wending te zullen nemen. Het is namelijk geblekendat Mariotti niet zooals hij beweerdetegen den grond heeft geschoten doch wel degelijk in de richting van de koets, waarin de minister zat. Daaren boven heeft men de zekerheid gekregendat hij met zijne dochter in alles behalve goede verstandhouding leefde. Men heeft een brief gevonden van Mariotti's dochter aan de supé rieure van een kloosterwaarin zij zich beklaagt over mishandelingen van haren vader en eene plaats als keukenmeid vraagL Het Fransche ministerie heeft zijn ontslag aangeboden. De President heeft geweigerd het aan te nemendaar hij meent dat de tegen woordige samenstelling van het Kabinet beant woordt aan den toestand die uit de verkiezingen is voortgekomen. Ten gevolge der weigering van den President heeft het ministerie besloten voor de Kamers te verschijnen en eenvoudig gevoel klonk in hare stemwaarmede zij ant woordde «BedaarAnna bedaar, gij geeft u te veel aan uwe smart over't is waargij zijt zeer ziek maar nog is alle hoop op herstel niet opgegeven doch dan moet gij u ook niet opwinden of be angstigen. Anders maakt ge Kobus ook wan- hopig. «Ja ja u hebt gelijkfreule de luitenant van Kobus heeft hem dit ook meermalen onder het oog gebracht, 't Is zulk een goed heerhij hcefl hem zelfs beloofd om mij eens te bezoeken." «En hij houdt woord ooksprak de heer von Eggenstein, te voorschijn tredende. Lizzy keek verwonderd opeen diepe blos overtoog hare wangentoen zij in hein den heer von Eggenstein herkende. Onwillekeurig verschoof zij haren stoelwelke beweging den luitenant noopten om haar beleefd toe te voegen «Pardonfreule blijf gerust zitten wij zijn hier beiden met hetzelfde doel gekomen name lijk om de zieke te bezoeken. Vrouw Willemse vervolgde hij vriendelijk tot de jongste der vrouwen, «Kobus heeft mij alles van de krank heid uwer dochter verteldik heb diep mede lijden met haar en hoop dat zij spoedig her stellen zal. 'tZal u zeker veel genoegen doen om te vernemen, dat Kobus zich voorbeeldig in den dienst gedraagtzoodat hij spoedig be vordering verwachten kan. Morgen heb ik hem vrijgesteld van zijne gewone bezigheden voor mij om dien tijd hij u door te brengen. Voor deze kleinigheid," eindigde hij zacht, vrouw Willemse een geldstuk in de hand drukkende, «zult ge de zieke wel eenige verfrisschingen ver- de beide ministers (Pierre Legrand en Hervé- Mangon)die niet herkozen zijn als algevaar digden te laten vervangen. Dat is ook veel beter dan collectief heengaan. Daar zou weinig anders uit voortvloeien dan dal de opvolgers minder geschikt zouden blijken dan de thans in functie zijnde ministers. John Hall en John William zijn Donderdag door het Hof van assises te Gloucester ter dood veroordeeld, wegens moord op Anna Dickson, te Weobley Herefordshire. Het lijk van het on gelukkige slachtoffer werd in onbeschrijfelijk verminkten toestand op een eenzamen weg ge vonden. De ellendelingen werden spoedig na hun gruweldaad gevatterwij) hun kleederen nog dropen van het bloed. In Amsterdam wordt eene adresbeweging op touw gezetbetreffende de werkzaamheden aan het Merwede-kanaal. In het adres wordt kortelijk de loop der behandeling van het ka naalplan in herinnering gebrachtdaarna de teleurstelling over den tragen gang der werk zaamheden uitgedrukten ten slotteaanslui tende aan het adres der Kamer van koophandel aan den Minister van waterstaaten aan de motie van den heer Zurmühlen in «Burger plicht tot de Kamer het eerbiedig verzoek gerichtbij de Regeering met alle beslistheid te willen aandringen op het nemen van die maatregelenwaardoor van stonde aan met de meest mogelijke kracht en voortvarendheid aan het kanaal gewerkt wordezoodat de nog te verrichten werkzaamheden in den kortst moge lijken tijd geschieden. In Egypte worden in den laatsten tijd vele begraafplaatsen ontdektwaarin zich honderden mummiën bevinden. Tengevolge daarvan zijn vele kleinere provineiale museums in Frankrijk Duitschland Engeland en elders in de gelegen heid zich tegen billijken prijs een mummie aan te schaffen. Terwijl ongeveer dertig jaar geleden een dragelijk exemplaar meer dan duizend thalers kosttekan men thans voor 100 mark de schoonste mummie bekomen. Ja men moet eigentijk van een bepaalde paniek op de mummiënbeurs spreken daar het aanbod de vraag thans verre overtreft. schaffen. Wijheerenhebben zoo weinig ver sland wat bij zulk eene gelegenheid dienstig is." «Hemel, wat is het reeds donkerriep Lizzy eensklaps luid uitdaar zijonderwijl von Eggenstein met vrouw Willemse sprakzich fluisterend onderhouden had met de kranke «ik moet nu gaan, Anna, maar ik kom spoe dig zeer spoedig weer, dat beloof ik ustellig en hoop u dan veel sterker aan te treffen. Nu tot ziensen met een handdruk aan het jonge meisje, een vriendelijk hoofdknikje voor de beide vrouwen en eene lichte buiging voor den luitenantwilde zij het vertrekje verlaten toen de laatste haar haastig op zijde trad en haar hoffelijk vraagde «Freule, u zult mij toch zeker wel de eer en het genoegen schenken om u huiswaarts te mogen geleiden «Maar, mijnheer," stamelde Lizzy, «mijne kamenier wacht." «Onze weg is dezelfdefreulehield hij aan. «Dat is waar," hernam zij, daar langer wei geren haar onbeleefd toescheen, «ik neem dus uw aanbod gaarne aan." Beiden bevonden zich weldra op straat. Lizzy gaf hare kamenierdie hare meesteres ver wonderd aanstaardebevel om naar huis te gaan. Met eene bevallige beweging nam zij von Eggensleins arm aanhoewel met eene heimelijke vrees, dat zij een kennis zou ont moeten niet omdat het haar onaangenaam was om op die wijze naar huis gebracht te worden (want daarvoor had zij geene vrouw moeten zijn en dan achttien jaar, het tijdperk van het meisje, waarin luitenants met lange blonde

Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 1