Donderdag- 26 November 1885. m 54118. (Jiigever A. H. VAN CLEEPP te Amersfoort. Uit 1)1 ad rerwshijnt Mannua port 1.15. AdvKrtPntjf-n 1 plaatsruimte vnor rundeu nn hi ofiicieéle en oiileigeu. Adv. per r uilen f 1.—Franco pci la. «route letten naar priialiercki uing. Legale r. Cu - .if:, hu inner I 10 CU. Bureau MUUUÜUIZEN hoek KorlegrachtWijk B GO. K ii ii i s e v in g De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Gelei op ail. 6 der wet van den 2. Juni 1875 (Staatsblad nc. 05) Brengen Ier kennis van het publiek, dat een door NATHAN LEVIE ingediend verzoek niel bijlagen, om vergunning tot het oprichten van eene Rundslachterij in het perceel al hier gelegen aan de Bloemcndalscheslraalwijk D, n°. 239bij bet kadaster bekend onder sectie E n". 984op de Secretarie der ge meente ter visie ligten dal op Maandagden 7. December aanslaande des voormiddags te eif uren gelegenheid ten raadliuize wordt gegeven omten overslaan van het gemeentebestuur of van een of meer zijner ledenbezwaren tegen liet oprichten van de inrichting inlebrengen. Amersfoort, den 23. November 1885. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, T. A J. VAN ASCII VAN WUCK. De Secretaris W. L SCHELTUS. Politieke Revue. Volop Oostcrsche standjes. Gevarieerd door gevechten. Zelfs zulke die a veldslagen" heeten O, Pers! wat wilt ge nog meer? Ook de Grieken willen meevechten. Als ze maar niet te laat komen? 'iZal over een dag of zes zijn. Zóó zeggen ze. Ze zullen den vijand gaan «zoeken. Zelfs als de conferentie het hun verbiedt. Dal heet eerst dapperheid Zoo'n Grieksch leger geheel marschvaardig. En dan een Turksch leger te «vinden Maar geen dichter Byron meer en geen Euro- peesche volken omals zestig jaren geleden ben te ondersteunen en te helpen. Intusschen vochten Serviërs met Bulgaren. De eersten waren de aanvallers. Maar de laatslen sloegen hen dapper af. Nevensstaande berichten schetsen den jongsten «stand" der Ooslersche «standjes." F RU 1 LI. ETON. 20) EENE Inkwartiering en hare gevolgen door S Annettesprak Lizzy tot het meisje«luister eens goed naar wat ik u te zeggen heb. Ik ga nu naar de huiskamerals mamapapa en onze gasten daar ook zijndan brengt gij het eerst deze bouquet binnen welke ik hier op dit tafeltje plaatsen zij voegde de daau hij hel woord «weinige oogcnblikk m laterver volgde zij«overhandigt gij mij diewelke ik hier op dit kastje leg. Gij moet mij echter stellig beloven om niemandwie hel ook zijooit mijne woorden mede te deelen." «Op mijne stilzwijgendheidevenals op de stipte uitvoering van uwe bevelenkunt u stellig rekenenantwoordde Annette op vas ten toon. «Goed, Nettie, en geef mij nu mijne hand schoenen en mijne wit donzen sortie." Het meisje reikte hare meesteres de gevraagde voor werpen overdeze verliet daarop haastig hare kamer en snelde naar beneden. Haar papa, de bankier, zat nog steeds zoo zeer verdiept in de lezing zijner couranten dal hij de deur niet hoorde openen en eerst toen twee zachte kleine handen /.ijn gelaat be roerden keek hij op. «O," riep hiw lachend uil, «zijt gij daar reeds, mijn blondje. Nu al gereed mol uw toilet Weldat is vlug mijn kind kom laat me u eens bewonderen." Bij eiken ooi log heeft men moeite om de mededcelingen van den overwinnaar in over eenstemming te brengen met die van den over wonnene nederlaag en overwinning heide worden overdreven of verkleind. Dit was h. v. het geval met devooral de Franscheberichten in den Fransch-Duilschen oorlog en bet geldt in nog veel hoogere mate voor den tcgenwoordigen kleinen oorlog tusschen Serviërs en Bulgaren. Men beschuldigt elkander van leugeneen telegram uit Sofia spreekt van «brutale leugens," maar de waarheid isdat aan beide zijden schromelijk overdreven wordt. Da Oosterscbe ver beelding doet de feiten aangl oeien als de legers. Een klein succès wordt eene schitterende overwinningeene compagnie soldaten is een bataillon. En 'tspreekt van zelf, dal die sol dalen geen gewone soldaten zijn welke hun bloedigen plicht doen maar zonder uitzondering «onverschrokken helden." De Bulgaren mogen trotsch zijn op een drie- daagsch gevecht, met glans volgehouden tegen goed georganiseerde en aangevoerde troepen die gedeeltelijk in den Russisch-Turkschen oor log in 't vuur zijn geweest. 0 Daar de Bulgaren al hunne macht hadden geconcentreerd op den weg naar Sofia stond hel getal hunner troepen vrij wel gelijk met dat der Serviërs. Maar het zijn jonge troepen die voor 't eerst den vuurdoop ondergingen en die van hunne gewone aanvoerders, de Rus sische officieren door 't besluit van den czaar waren beroofd. Bij Slavnitza was 'topperbevel in handen van prins Alexander in persoon van al de overige officieren was slechts een majooral de enderen waren kapiteins. Maar deze jonge troepen onder jonge officieren vochten dapperendit is hel punt, dal de aandacht verdient zij bezetten zeer sterke stellingen. Het is dus opnieuw gebleken dat zelfs ge ïmproviseerde troepenals de Bulgaren in goede positieeen goed en geoefend leger kunnen tegenhouden en dat is eene les voor landen die geen groot leger op de been kunnen bren gen. Door goede oefeningdoor gebruik te maken van de voordeelen van het terreinkan veel vergoed worden. Luid lachend plaatste het meisje zich voor den geliefden vaderdie goedkeurend zijne dochter heschouwde. «Gij ziet er allerliefst uit, Lizzy, zoo echt I meisjesachtig zoo reinzoo onschuldig als uw leeftijd is. Moge ge altijd zoo blijvenmijn kind voegde hij er ontroerd bij«moge nooit dat zachte lachje om uwen mond voor een smartelijker plooi plaats maken moge de glans uwer oogen nooit door tranen verduisterd wor den. 0 dat het leven u altijd zoo schoon zoo vol bloemen zal voorkomen als heden." «Dat hoop ik ook, beste papa." hernam het meisjeterwijl zij haren arm om zijnen hals legde«en dat gij van mijn geluk steeds ge tuige zult zijn. Maar nu weg met allen ernst wij moeten en willen vroolijk zijn, niet waar? Zoudt u denkenpapadat ik veel dansen zal vraagde zij hem met een schelmsch lachje en een angstig gelaat. «Een blik in den spiegel," sprak eene jeug dige mannenstem «zal u op uwe woorden beter antwoorden dan uw papa." Lizzy wendde zich haastig om en bevond zich tegenover den heer von Eggenslein die haar zoo diep en zoo bewonderend aanblikte, dat een donkere blos hare wangenja zelfs haren hols overtoog. 's Jongelings ontijdige inmenging en welk eene mishaagde haar ten zeerste dat gezegde van die lippenwaaraan straks zulke ernstige, zulke gevoelvolle woorden ont snapt waren verbaasde haar deed haar pijn en kool was ook haar toon, waarop zij zcide: «Ik wist niet, heer luitenant, «lat gij hier waartanders hadde ik stellig niet die vraag tot papa gericht." Sedert 21 dezer was op liet oorlogsterren! niet veel voorgevallendat in den toestand aanmerkelijke veranderingen heelt gebracht. Alleen zijn alle correspondenten hei "ens dal de stelling van de Bulgaren veel heter is ge worden vooral de slag bij Siivnilza die Don derdag heeft plaats gehadheelt daartoe net zijne bijgebracht. De rechtervleugel van het Bulgaarsche leger was meer dan 10 kilometer verder voorwaarts gedrongen de linkervleugel had zijne positie volledig gehandhaafd terwijl daarenboven de vijand bijna geheel uit z'jne positiên op den weg van Sofia naar Nisch die de basis zijner operatien vormt, werd verdreven. De correspondent van de «Temps" deelt onder meer bijzonderheden aan zijn blad mededat gedurende den slag kapitein Panilzadie over 2500 man Bulgaarsche troepen beschikte en op den grooten weg van Dragoman naar Tzari- brod opereerdezich daar meester maakte van een aanzienlijken voorraad geweren ammunitie en proviantbestemd voor de Servische troepen. De gezanten der mogendheden te Konstanti- nopeldie over de Ruinelische quaestie beraad slagen zijn het Zaterdag eens geworden voor het zenden van een Turkschen commissaris naar Rumeliëalsmede omtrent de benoeming van vreemde gedelegeerden die met een onderzoek in die provincie zullen belast worden. Ook het programma voor deze dubbele zending is vastgesteld. Het antwoord der Porte op de depeche waarin vorst Alexander verklaart in onderwerping- te komenis eergisteren verzonden. Daarin werd ingenomenheid betuigd met hel besluit van den vorst en de zending van een commissaris naar Rumelië aangekondigd. Ten slotte wordt de Turksche tusschenkomst beloofd om aan de vijandelijkheden een einde te maken Er zijn twee oorzaken die het spoedig sluiten van den vrede tusschen Servië en Bulgarije mogelijk maken namelijk de nederlagen die de Serviërs in de laatste dagen hebben geleden en de belofte van de Porte aan vorst Alexander om tusschenbeiden te treden. Ook is hot wen- schelijk dat de vrede weldra tot standtkome daar Griekenland steeds een meer oorlogszuchtige houding begint aan te nemen en de Porie met Juist op dat oogenblik trad mevrouw von Grader binnen natuurlijk in een rijk toilet dat ook naar haren zin scheen te zijnwant dit bedoelde zeker ook de eigenaardige blik haars echtgenootswelken hij haar toewierp toen zij den luitenant en Lizzy begroette. Na zich eenige minuten over de aanstaande genoe gens onderhouden te hebbenvoegde de kolonel zich bij henhetgeen den luitenant minder aangenaam was. Op een bescheiden kloppen verscheen Lizzy's kamenier met de bouquet van den heer von Eggenslein. «0 hoe beelderigriep Lizzy in verrukking uit, terwijl zij ijverig naar het kaartje zocht. «Wien dank ik dat heerlijke geschenk Oik zie het reeds dus umijnheer von Eggenslein." Zij naderde den jongen man en bood hem vrij moedig de hand aan terwijl zij zeide «Ontvang mijn hartelijken dank voor uwe lieve en smaakvolle attentie heer luitenant en hoop ik dat de atraospheer der balzaal de bloemen niet al te zeer verwelken /.ai." Vou Eggenstein boog beleefdterwijl hij de hand van het bekoorlijke meisje na eerbiedig gedrukt te hebben losliet. De kolonel had dat alles met verheten woede aangezien. Alweder was die luitenant hém vóór, daar waar hij zoo zeker gemeend had te zullen triomfeeren. Daar verscheen Nette eindelijk met zijn bouquet en hoe natuurlijk was Lizzy's verwondering daarover. Ook den kolonel bedankte zij hartelijk voor zijne beleefd heid daarbij tevens haar leedwezen uitdn k- kendedat zij geen twee bouquettüji naar het bal kon medeneinen.

Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 1