een inval in het Turksche gebied dreigt. Aan de Turk*.he grens heeft Griekenland althans reeds een leger van 60.000 man bijeenverzameld Inmiddels heeft ook de Turksche regeering niet stilgezeten. Zij heeft er voor gezorgddat ook zii ongeveer <0.000 man tusschen Uesküb en lchtib op de been heeft onder bevel van Weisser Pachadie den Grickschen soldaten zeker een warme ontvangst zullen bereiden. De Koning van Spanje is overleden. Naar men meldtis de Koningin opgetreden als Regenteser is een jong kind. Dat overlijden en dit regentschap zalin dat land van traditionneele revolutiestot droevige burgerooi logen knnnen leiden. In Amerika houdt men thans wedstrijden onder de barbiers. Wie 't vlugst en 't knapst zijn werk doet en 't minst babbeltverwerft de meeste klanten. Jammer dat de Amerikanen nog geen stoom- scheermachine hebben uitgevonden. Zoo'n machine zou stellig zelfs geen woord spreken. Twee belhamels van het September-rumoer te Groningen zijn ieder tot 6 en 9 maanden celstraf veroordeeld. De Amst. Cl. schrijft Men gaat nu den goeden weg volgenReeds te lang toch hebben de sociaal-democraten regeering en vertegenwoor diging justitie en policie beleedigd. Een Dinsdagavond door hen belegde vergade ring in het oude Café Zinckenaan De Ruyter- kade is door den commissaris van policie in de 2e Sectie uiteengejaagd. Forluijn zou het woord voeren over «wie zijn de moordenaars beleedigde de wettige macht en toen stond de comm. van pol. Stork op die met eenige rechercheurs in sprekers nabij heid zal. Hij zeide «Ik verzoek den spreker kalm te blijven en geen beleedigingen le^en de Regeering te gebruiken." Hierop volgde onbe schrijfelijk tumultgefluitgesisgegonste midden waarvan gehoord werd«gooi hem <den commissaris namelijk) er uit Penning maande schreeuwende tot kalmte aan wat niet dan met groote moeite gelukte. Fortuijn begon nu medetedeelendal deze bijeenkomst de eerste wasdie door een comm. van pol. werd bijgewoond, waarop weder groot tumult volgdeen dat noch door Penning noch door Fortuijn kon bezworen worden. De neer Stork riep nu den inleider toe datindien deze de orde niet wist te handhaven hij dit zou doen als comm. van pol. en nauwelijks waren deze woorden gesproken of een aantal agenten drongen uit een warande rechts de xaal binnen en deden met getrokken sabel of stok in een oogenblik de zaal ontruimenwat niet geschiedde dan over omvergevallen stoelen tafels, kachel en wat alzoo meer de zaal stoffeerde. Geen ruit bleef er heelen zoowel door deuren als door vensters zocht de menigte (socialisten en nieuwsgierigen) een uitweg. Te halfacht was de vergadering aangevangen «Maar ik weet reeds raadkolonel," riep zij vroolijk uit. «die schoone bloemen zullen hier niet eenzaam hare geuren verspreidenterwijl hare meer gelukkiger zusleren de bewondering zullen gaande maken. Ja u ziet mij nu ver wonderd aan. maar wacht nog slechts eenige ©ogenblikken dan zullen mijne woorden u niet fón ger een raadsel zijn En vlug als een hinde snelde zij wegom weldra rnet eene jonge dame mede in halgewaadbinnen te komen. «Mijne heeren," begon zij plechtig, «ik heb de eer u mijne besta en mijne eenige vriendin freule Kitty von Steinbergvoor te stellen. Kitty kolonel von Ranilz en den eersten luitenant von Eggenslein." Men wisselde de gewone plich- plegingen daarna sprak Lizzy vroolijk «Ja ja heeren uwe verwonderde gelaats trekken toonen genoegzaam aandat mijn paapje gelukt is Heden middag om vier uur is mijne vriendin aangekomenmaar zij was te vermoeid van de lange reis om aan het diner deel te nemen ten minstedat zeide tij, doch ik geloof, dat zulks slechts een voor wendsel was om hare koffers uit te pakken voegde zij er met een schelmsch ta-.hje tot Kitty bijdie ontkennend met het hoold schudde. Nu vervolgde het plaagzieke dartele meisje «besloot ik om u niets van hare komst te vertellen en u eene verrassing te bereiden..." «Waarin u ook zeer goed geslaagd zijl," onderbrak de luitenant haar. Een gloeiende blos overtoog voor een oogenblik Lizzy's wan gen toen zij die woorden uil zijnen mond vernameen antwoord lag op bare lippen doch zij bedwong zich en zeide vriendelijker tot den kolonelnem zijn ruiker aanbiedende «Deze bouquet kunt u dus freule von Stein berg offreeren zonder dat door rnii uwe be reidheid vergelen zal worden." WvnU i*t wlgd. en te halfnegen was er geen menscli meer in de omgeving tc zien, daar hel geheelc gebouw door ruim honderd agenten werd omsingeld. Slechts één persoon werd gearresteerd, omdat hij zich met een stoel tegen de policie verweerde. In den nacht van Zaterdag op Zondag 11. zijn bij den winkelier Verheven aan oen Haa'"* lennnerdijk te Amsterdam 108 zilveren en 7- gouden horloges ontvreemdter waarde van f3500. De dieven hebben zich toegang weten te verschaffen door de deurnaast de winkel deur die naar het bovenhuis voerten zijn toen door gaten te boren in eene dunne zijdeur in den winnet gekomen. De bewonersdie in een vertrek achter den winkel sliepenhebben geen onraad bemerkt. Te Oude Pekela is Zaterdag zekere W. Drewes een gebrekkig man van middelbaren leeftijd die buiten de kom der plaats alleen woonde vermoord gevonden. Daar de man niet onbe middeld wasis waarschijnlijk het doel van den moord geweest hem te bestelen. Aan den langsten tunneldien de wereld tot nog toe gezien heeft, werken thans in Amerika 8000 menschen. De kosten dier onder neming worden geraamd op 60 millioen dollars. Er zullen worden uitgegeven één millioen muntbiljetten van tien gulden vertegenwoor digende een kapitaal van tien millioen gulden en een honderd duizend muntbilletten van vijftig gulden vertegenwoordigende een kapitaal van vijf millioen gulden. De heer Kiderlen had des nachts tusschen Voorthuizen en Millingen nabij het Soerensche bosch eene onaangename ontmoeting met twee kwaadwilligendie aldaar een touw over den weg hadden gespannen. Hij was op dat oogenblik alleendaar zijn geleiderdie hem gedurende den nacht zou vergezellen minder vlug reed en hij dus genoodzaakt was geweest deze in den steek te Jaten. De afstand van Rotterdam langs den genomen weg tot Leeuwarden bedraagt pl m. 260 kilo meter of circa 47 uren gaan?en is alzoo als men er ruim vier uren voor rust afrekentin 18 uur door dezen wielrijder afgelegd. De familie P. van Aarde te Pretoria is door een vreeselijke ramp getroffen Op 24 Septem ber werden de vrouw en 3 andere leden van het gezin door een bliksemstraal getroffen allen waren terstond dood maar een kindje dat op den schoot der moeder lag is geheel ongedeerd gebleven De Volksstem dringt ten sterkste aan tot het plaatsen van bliksemafleiders op de alleen staande boerderijen. Dezer dagen zijn twee branden te Groningen en te Delft gebluscnt door middel van Hay ward's brandbluschgranaten." Ook te Sneek is "bij een brand hel nut van deze granaten gebleken Te Delft was het een schoorsteenbrand die door twee granaten en te Groningen een brand in een staldie door één granaat gebiuscht werd. Van den 1en Januari e. k. af zullen de retour- biljetten op den Nederland?rhen Rijnspoorweg voor alle afstanden van 40 kilometer en meer 4 dagen geldig zijn, terwijl voor afstanden van minder dan 40 kilometer die biljetten slechts twee dagen geldig zijn. Deze laatslen zullen evenwelwanneer zij des Zaterdags genomen wordengeldig zijn lot den volgenden Maandag Een schipper, die eene som van f270 aan de Associatie Cassa te Amsterdam was gaan halen, werd door een kwartjesvinder, die voorgaf een gulden gevonden te hebbenin een melk huis op de Leliegracht gelokt. Nauwelijks daar binnen getreden voegden zich nog twee andere personen bij hen. Dit drietal maakte den schipper met geweld zijn geld afhandig en zette het daarna op een loopen. Der politie mocht het gelukken den kwartjesvinder in hechtenis te nemen. In Raleigh (Noord-Carolina) heeft het onlangs schildpadden geregend. De regen viel hij stroomen neerals bij een wolkbreuk en toen het op hield met regenen waren de straten bezaaid met schildpadden. LIJST DER ONBEKENDE BRIEVEN verzonden van Amersfoort en arrondissement gedurende de Se helft der maand Sept. Plaats van Namen der geadresseerden. bestemming. 1. G. van SleeuwenAssen. 2. Pietje van DamUtrecht. Briefkaart. *1. PannebakkerBoskoop. Rechthebbenden vervoegen zich aan hel Post kantoor ie Amersfoort. Burgerlijke Slniid vnu Amersfoort. GEBOREN19 Nov. Antonia Pelrowetlad. van Arnoldus Matlhijs van Riet en Antonia Gent. 20 Nov. Catrina Willeminad. van Barend Üerrit Bouhuijs en Johanna van Diermen. Barbara Catharina Maria d. van Hendrika Maria Grootveld. 21 Nov. Johannes Arnoldusz. van Arnoldus van Doornik en Antonia de Vos. Hendrikz. van Teunis Hogeveen en Jannetje van den Hengel. 22 Nov. Johannes Constan- tius Mariez. van Alphonsus Maria Michael Annegarn en Maria Johanna Verharen. 22 Nov. Elisabethd. van Johanna Bosman. 23 Nov. Alida Mechtelinad. van Pieter Alexis van Eek van der Sluijs en Alida Mechtelina Ockeloen. Johannes Ferdinandus z. van Anlonius Stork en Antonia Gerarda Ruedisueli. 24 Nov. Jantje, d. van Barteld Meijer en Heintje van Koinen. Johan Bernard Hendrikz. van Chrisliaan Lensing en Petronella Boersen. 25 Nov. Petronellad. van Joseph Kool en Jo hanna Oppenheim. Cornelia Johanna d. van Joseph Vial en Antie Wolfswinkel. GEHUWD25 Nov. Pieter Oelp en Dirkje Boon. Jolnnnes Steenbeek en Johanna Mid delaar. Willem van Sloolen en Elisabeth Willemse. ONDERTROUWD21 Nov. Jan van Ee en Annetje van Voorst. OVERLEDEN: 19 Nov. Jacoba van Goor, 47 j. echtg. van Jacobus Tondeur. Manuel Mozes Wolff, 43 j. echtg van Caroline Israels. 20 Nov. Dirkje \an Koot9 m. 21 Nov. Goosen van Eeden4 j. Christina Francisca van Bekkum4 j. Johannes Theodorus llogen- boom 2 j. 22 Nov Antonia Petronella van Riet, 2d. Elisabeth Hellegers. 26 j. ongeh. 23 Nov. Een lev. aang. k. vr. gesl van Dirk van Zijl en Ruttera Hendrika Schoonderbeek. Hendrikus Anlonius Dirksen6 j 24 Nov. Geertruida van Koot73 j. wed van Guillaume Moreeuw. Maria Everarda van llaiuersveld 4 j. 25 Nov. Pieter Hendrik Jan Hamers, 5 j. Dirk van Ginkel4 j. Gerrit Gijs- bertus van Platei ingen 19 j. ongeh. Eve- rardus vao 't Wel2 j AMERSFOORT, 26 November 1885. De toestand van Roelof Willemsenwien Vrijdagavond 29 Oct. jl. op de Langestraal te Amersfoort een messteek werd toegebracht wordt voortdurend gunstiger. Naar men verneemtis de toetreding voor de vier door het Bestuur der Sociëteit Amirilia te organiseeren Tooneelvoorstellin^en nog on belangrijk z.oodat het te hopen isdat vóór of op uiterlijk Zaterdag 28 Nov. e k een groot getal toetredingen geschiedt. Het zal zeker teleurstellend zijnindien door gebrek aan voldoende deelnemingde voorstellingen niet kunnen worden georganiseerd. De Provinciale Staten van Utrecht hebben besloten dat de verkiezing van een lid voor de Eerste Kamer, ter voorziening in de vacature ontstaan door hel overlijden van graaf van Lijnden van Sandenburgzal plaats hebben Zaterdag 5 Dec. te 1 uur. Bij de Holl IJzeren Sp M is benoemd tot inspecteur te Amersfoortover het gedeelte Amersloort Winterswijk cn AmersfoortAm sterdam de adjunrl inspecteur A. Melotle terwijl de inspecteur, II J. Rontevan dat gedeelte geplaatst is aan hel hoofdbureau te Amsterdam. De heer M. G. A. Reigers, civiel-ingenieur isnu de provinciale staten van Utrecht cn Gelderland ieder f 2600 hebben toegestaan ten behoeve van een onderzoek naar een betere regeling van de waterloozing in «le Geldersehe Valleibenoemd tol bet verrichten van de daarop betrekking hebbende voorloopige werk zaamheden. Aan den heer G. Coenen alhier isvoor het tijdvak 1 Jan. tot uit. Dec. 1886, de levering voor het Militair Hospitaal le Amersfoort gegund van de steenkolen it f7,75 per 1000 Kilogr. en van den turf 44 cents per 100 stuks. In de aristocratische kringen te Londen heeft een buitengewoon voorval zeer veel opzien ge haard. Ladv Gordon«dame du palais" der koningin, heeft onder den naam «madame Lièvrcin Covenlgarden een groot modema gazijn opgericht, waarin zij zelve de klanten bedient. Oorzaak hiervan isdat de schoon broeder der ladyde markies van lluntly weigert zijner weduwe geworden schoonzuster een dusdanig jaargeld toe te ktnnen dat zij behoorlijk haar stand kan ophoudenhij wil haar slechts drie duizend vijfhonderd pond slerling per jaar geven, De koningin heeft de dame na-

Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 2