Kenn ingeving De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Gelet op art. 6 der wet van den 2. Juni 1875 (Staatsblad No. 95), Brengen ter kennis van het publiek, dat een door JOHANNES NEFKENS ingediend verzoek met bijlagen om vergunning tot het plaatsen van eene locomobile van twaall paardenkrachten in het perceel alhier gelegen aan den Leusder- wegwijk G, No. 1U2, bij hel kadaster bekend onder sectie B, No. 1084, op de Secretarie der gemeente ter visie ligten dat op Maandag den 22 Maart aanstaande, des voormiddags te elf urengelegenheid ten raadhuize wordt ge geven omten overstaan van het gemeentebe stuur of vaneen of meer zijner leden bezwaren tegen de plaatsing van hel toestel intebrengen. Amersfoortden 8. Maart 1886. Burgemeester en Wel hou Iers voornoemd, De Burgemeester T. A. J. VAN ASCH VAN WIJCK. De Secretaris W. L. SCHELTUS. Uit Ramlehbij Alexandrië (Egypte) wordt van een voor de geschiedenis hoogst gewichtige vondst melding gemaakt. Tien mijlen yerin de woestijn is een rood graniet standbeeld ontdekt voorstellendenaar men gelooftden in Mozes tijd levenden Pharaö Aan de eene zijde er van bevindt zich het beeld van een knaapden troonopvolger, die zijn dood in de golven der Roode zee gevonden heeft. Uitvoeriger mede- deelingen omtrent deze gewichtige ontdekking ziet men met groote spanning tegemoet. Het graf der Joodsche koningen in Jeruzalem voor zoover "t niet verwoest en geplunderd werd werd in 1864 door den zoon van den Parijschen bankier Isaac Pereire aangekocht en is thans aan-de Fransche regeering geschonken. Alleen 't graf van David is nog ongeschonden het wordt met olielampen verlichtop een heuvel boven 't graf staal een sareophaagmet een groen zijden kleedeen geschenk van den sultan van Turkijebedekt. De kelders van Salo mon en nog 14 andere koningen onder Israël zijn verwoest, doch hun gebeente rust in elk geval onder de gewelven die thans. onder Bescherming zijn van de Fransche driekleur. la Engeland heeft weer een geduchte sneeuw storm gewoed. Te Londen viel een groote hoe veelheid snteuw waarvan de opruiming weer aan honderden wt-rkeloozen arbeid verschafte In de provincie werd het verkeer op verschillende Klaatsen gestremd. Het hevigst was de storm in oord-Waleswaar de wind de sneeuw hier en daar hoog opjoeg. De spoortrein van Bala naar Transfynydd sneeuwde onderweg in. In Ierland en Schotland woedden hevige stormen. Uit Avshire wordt gemeld, dat na 1832 daar geen winter zoo streng was. De zee was zoo onstui mig dat booten de haven niet konden verlaten. Uit Rusland komt berichtdat de winter er nog zelden zoo streng is geweest als thans. In 't Zuiden heersrht een tot dusver onbekende koudede schepen komen met de grootste moeite binnen en de handel staat totaal stil. Telegrammen uit Odessa meldendat het de eerste maal is in deze eeuwdat zich zulk een strenge winter doet gevoelen. De eerste ooievaar heelt zijne opwachting ge maakt. Hij heeft zich metterwoon te Schipluiden gevestigd. Het dier keek gek op dat hier alles onder een sneeuwkleed lag; het dacht dat als '1 hier Maart washet dan ook lente wezen zou. Mevrouw Jane Hading, eene actrice te Parijs klaagde sedert eenigen tijd over zware p inen in de linkerknie. Doctoren hielden consult en verklaarden dal rij een gezwel hadden ontdekt dat veroorzaakt was door het in zwijm vallen dat mevrouw Hading iederen avond in Sappho moet doen. De actrice rnoesl besluiten de rol niet meer te spelen daar zij te kennen gaf dat diezonder toevalniet op te voeren was. dikken mantel aan want het is koud. Gij kunt loch zwijgen Ruth «Zeker, daarvan zal ik u het bewijs leveren." Magda mau'-te eene goedkeurende beweging met de hand, opende de deur en verzocht Ruth om haar te volgen. Beide meisjes stegen met onhoorbare schreden de trap af ontgrendelden zoo zacht mogelijk de tuindeur en bevonden zich dus spoedig in de vrije lucht. Het was eene kalrne, heldere herfstnacht. De opkomende maan goot haar zacht licht over de hoornen en struiken uilterwijl de ontelbare sterren aan hel firmament fonkelden. Eene doodsche stille hoerschle rondomgeen vogel bewoog zirligeen blaadje ruischte slechts de kiezelsteentjes kraakten onder de lichte voet stappen der zich haastig voortspoedende meisjes. WvrUl vervulyd. Door het hof van assisen te Londen werden 8 personen schuldig bevonden aan deelneming aan het oproer op 8 Febr. Een hunner werd tot 5 jaardrie zijn lot 18 maanden de overigen tot termijnen tusschen twaalf en drie maanden tuchthuisstraf veroordeeld. Te Parijs drogen de dames thansals zij «zeer gekleed" zijntulbanden van krip of tulle van dezelfde kleur als de japon, meteen pluim van veeren en een aigrette. Twee fatsoenlijk gekleede dames waren elkaar Vrijdagmiddag in liet Muiderbosch te Amsterdam aan het afranselen. De oudste van beide was plotselingonder een vloed van scheldwoorden op de andere aangevlogen, had haar aangegre pen en den hoed van het hooid gerukt. Zij be weerde dat hare tegenstandster in ongeoorloofde betrekking stond tot haar «eigen man." Een heerdie voorbijkwam bevrijdde de jonge dame van hare vijandin. Het bleek nu, dat de juffrouw zich erg overijld had en iemand was aangevallendie part noch deel aan hel geval had. Zij begon nu duizend verontschuldigingen te maken maar het zal haar niet veel baten want de heer, die als scheidsrechter was opge treden zal een rechtsvervolging instellen. Velschillende bladen behelzen het volgende Een afschuwelijk wanbedrijf moet dezer dagen te Oude-Tonge op Flakkee plaats gehad hebben. Een 23-jarig meisje werd bij een der ingezetenen in huis gelokt en door den bewoner geboeid om zijn lage lusten bot te vieren. De verdachte is dezer dagen in boeien geklonken gevankelijk paar Rotterdam gevoerd waar hij een paar malen een verhoor met gesloten deuren onderging. Het meisjedat zich met kracht tegen den snooden aanval verdedigdebekwam eenige kwetsuren. Uit 's Gravenhage wordt gemeld «Hofnieuwsis er bijna niet. Z. M. de koning maakte gisteren een uitstapje naar Soestdijk en kvvain wat later wegens oponthouddal zijn extra trein ondervond. Naar men verzekert zal het koninklijk gezin dezen zomerna een kort verblijf te Wildungen. eenigen tijd op Soestdijk gaan doorbrengen. Van den houw eener villa in ons Seheveningsche park schijnt voorloopig nog niets te zullen komen. Nu de haven zoo ver uit het gezicht is geraakt, heeft het plan van Z. M. tot 't bouwen eener villa in de nabij heid alle reden van bestaan ook verloren. Met genoegen werd hier hel bericht ontvangen, dat de vereenigde vergadering der ingelanden van het waterschap Dellland het vomstel van den gemeenteraad alhier betreffende het kanaal voor de waterververschingheeft aangenomen zoodat deze zaak dan nu definitief is geregeld en de residentie binnen weinige maanden mis schien verlost zal worden van den ondraaglijken slank barer grachten. Onze raad heeft deze week bovendien het verstandige besluit genomen tot verbreeding van een onzer voornaamste buitensingels, den Noord walzoowel in het belang van de schipperij als voor den geregelden alvoer van het water uit Delfland naar zee. DAGELUKSCHR WATERSTANDEN van de Luntersche beek en de rivier de Eem. Datum Koobi. UAA.N Ovr.R- "T7m~ PorH- tinne. LUI BI boren beued. uil. ots. BBUO. STKI.Y AABB. Kim 13S-S M M. M. M. M. M M. M 25 P»b 5,20 +.80 +.95 2,91 2,46 l.« 0.63 0,05 1 Mrt 5,20 +.81 +.95 2.93 9,44 1.+2 0,82 -0.35 2 5.19 +.60 +.95 2,9U 2.45 1 +8 0,61 -0.35 3 5,19 +.60 4,96 2,91 2,* 5 1.+8 0,83 U.K 5.20 +.61 SOI 2.91 2.+S 1.+2 0,62 0,10 5 5,19 +.81 +.99 2.95 2,50 1.4-0 0.80 0,10 e 5,18 +.61 +.97 2.95 2,50 1.+7 0,57 0,15 Het teelten ii beneden A P. Id de stadulauen id het Spai Iijd de rinketten geopend. LIJST DER ONBEKENDE BRIEVEN verzonden van Amersfoort en arrondissement gedurende de 1c helft der maand Jan. Phials van Namen der geadresseerden. bestemming. 1. L. Deck manAmsterdam. 2. I". Egthuizeu 5. Mevr. Wafelbakker 4. J. Kraijenhoff t. d. Leur. Rotterdam. J. Aalberse 6. Wed. Mulder 7. Bloemkoper Van het hulpkantoor Woudenberg. 8. G. JansenKralingen. Briefkaarten. V jAmsterdam. 2. Wed. A. van Staalliaan. 3. Wed. Muider Uriel verzonden geweest naar Amerika. 1. Patrik Kennedy. i?' iV"t Minneapolis. Rechthebbenden vervoegen zich aau het Post kantoor te Amersfoort. AMERSFOORT, 8 Maart 1886. Z M. heeft eervol ontslag verleendop zijn verzoekaan den heer Mr. W. R. Veder als Auditeur bij de dd. Schutterij te Amersfoort en benoemd tot 2e luitenants hij de dd. Schut terij te Hoorn, de heeren J. Wesseling en F. A. van Setersbeiden thans schutter. Tijdens het drukken van dit nummer houdt de Gemeenteraad van Amersioort hedennainiddag eene vergaderingwaarin de punten van be handeling zijn 1. Kohier van den hoofd, omslag dienst 1886. 2. Voortzetting der beraadslagingen over het reglement voor de brandweer 3. Voorstel van Burg. en Weth. tot het geven van den naam van korte Bergstraat aan den weg loopende van den Naarderstraatweg over den Vlasakkerweg tot den Utrechtschcn straatweg. Door den Directeur der Ned. Staats-Iolerij zijn op aanbeveling van den Collecteur te Amersfoort tot Debitanten benoemd A. M. de Vries, S. M. de Vries, M. A. Klein, D. S. Aronson Ch. de Jong, A. Klein, A. S. Aronson L. M. de Vries en M D. Aronsonallen te Amersfoorten G. Wielheesen te Zeist wonende. De ingezetenenDonderdagavond jl. in de groote zaal van Amieitia te Amersfoort niet zeer talrijk opgekomen om een paar aangename muzikale uren doorlcbrengcnwerden niet in lninne verwachting teleurgesteld De heer 0. Lamborg toch verslaat uitnemend de kunst om zijne hoorderessen en hoorders te doen lachen door zijne humoristische opvatting en productie der muziek. Alleswal hij ten beste gaf. voldeed volkomen In l bizonder zij vermeld de uitvoering van «Die murikalische Familiewaarin vooral hel sp-l van den eersl- beginnenden leerling getrouw werd nagebootst terwijl de cValsclude enkel melde linkerhand gespeeld, een schitterend getuigen.-»allegde van zijne technische vaardigheid. \an tie overige nummers inogen iMg met ingenomenheid worden genoemd «Der Handschuh'' van .Schiller en «Parodie aul" 1 ali uisclie Oper Schauspiolter wijl de welgeslaagde proeve van mimiek m «Ein Virtuose der Zukunll uitbundige hilariteit on i lokte. Men had tevens ruimschoots gelegenheid te ondervinden dal de heer Lamiioiig aan komist lie voordracht eene goede llinke slem paartblij kens zijne uitvoering van «Viel Kopf viel Sinn en «Die Jahreszcilen tier Ehc waarin hij met karakteristieke virtuositeit lente. /.om>M'hurlsl en winter van hel huwelijk ontplooide. Kortom, de geniale kunstenaar gal op zijne welgeslaagde wijze een eigenaardig talent te genieten 'twelk slechts hoogst zelden zich voor- doel. Het auditorium gaf dan ook do-r aanhou dend applaudissement overtuigende blijken dat hel zich uitermate amuseerde. Door de politie te Amersfoort is aangehouden en in het huis van bewaring opgenomen Lconar- dus Moe rings, polderwerkei en rondzwervende gesignaleerd in hel Algemeen Politieblad van 1884 en 188;» als hebbende nog 5 dagen gevan genisstraf te qndergaan. Hedenavond nemen de lessen aan de MrziSK- sciiool een aanvang Er zijn 60 leerlingen van welke 13 voor klavier, in zes klassen verdeeld De leerlingen voor zang ontvangen ondeirirlil in eene élémen taire klasse en in eene voor meergevorderden. Iederen Donderdagavond te hallnegcn geeft de directeur gelegenheid om hem over a huulzaken te spreken in hel lokaal. Te Utrecht hebben inet goed gevolgexamen afgelegd inde «Nuttige Handwerken, op 4 Maart McjuftV. II. Tiliema kweekelinge aan de Glir. Normaalles te AmersfoortVrijdag 5 Maart Mejuffr. H. Mcnalda van Schouwenburg en A. van der Werf, van Amersioort. De Maatschappij lot opvoeding van wceien in hel huisgezin ontving sederl de laalsle op gave o a van S. v. S. ie A. f KMI, van A It, Ie Amsterdam f100. opbrengst bloemenkorf op het Univetsileits-lcest te Amsterdam f400 op brengst verlotingdoor eenige dames Ir Amen- foort gehouden, f7(K). van iemand, die onbe kend wenscht le blijvente Buasum f 300 Vrijdagmiddag jl is, in5%arigenouderdom plotseling overleden de lieer Jactjuts ut IIabtoc oud-lid van den gemeenteraad en san de Kamer van Ko„|,h, en l-abr. le Wapeningendie met toewijding en ijver heelt medegewerkt aan de bevordering van den blo-, dier gemeente en san haren handel. Bij verschillende gelegenheden luonde bij ïijne warme belangstelling voor armen eu sin-

Amersfoortsche Courant | 1886 | | pagina 2