▼a* Ambroses tam Renswolde, le Renswoude als bekend mei a Innaii^UQ van een aanzienlijk •gedeelte van ons district en der provincie en werde n loen de motieven onlwikkeld, die liein voor dal mandaal aanbevelenswaardig inaaklen. Mei glans is hij loen gekozen en lelkens - lier kozen. Diensvolgens schenken wij ons weder hel genoegen hein ook llians bij de kiezers ter herkiezing voorieslellen De lieer M. van Beek ie Amersfoortheeft als lid der Prov. Staten en in andere betrek kingen overtuigend bewezen zeer go«-dzelfs soms uitstekend vertrouw I le zijn inel vele ge wichtige gemeentelijke districts en provinciale zaken o a. watcrlossingen waterkeeringen wegenlandbouw enz. en daarover goed en op zijn tijd bel woord le kunnen voeren Zijne voorlichting ten deze wordt door autoriteiten en medeleden zeer gewaardeerd, zoodit de kiezers plichtmatig zullen handelen om ook hem glansrijk le herkiezen. Evenals hij is de heer VV. Beukers burge meester van Bunschoten goed en grootendeels best op de hoogte van de hiervoren genoemde en andere onderwerpen en al munt hij in de Statenvergaderingen niet uit door schitterende welsprekendheid zoo wordt dit echter volkomen vergoed door de degelijkheid zijner zaakkundige adviezen die getuigen dat hijevenzeer als de heer M. van Beek schier alles wat hij aanroert aan nauwgezet «eigen" onderzoek heelt onder worpen. Het inag derhalve als zeer natuurlijk worden geachtdat hij met een groot getal stemmen wordt herkozen H-t verleden jaar gekozen thans mede aftre dend lid der Utr. Staten, J «r. Mr. f. A J van Asch van Wijck burgemeester van Amersfoort tevens lid der Tweede Kamer, staat algemeen hier en hij velen in den lande bekend als een zeer bekwaam en welsprekend titularis. Uiter mate vlug in juiste opvatting en doelmatige behandeling van zaken, paart zich daaraan eene zoo zeldzame activiteit en tact, del daarin maar weinigen hein zullen evenarenen waardoor hij in slaat is. zoomede tijd weel te vinden om zijne talrijke functien van uileenloopenden aard excellent tc vervullen Dal het district, waarin «ie tweede gemeente in ons gewestdoor hein evenals door vorige burgemeesters, wordt ver tegenwoordigd in de Utr. Maten is van groot nut voor gemeente, district en provincie De kiezers zullen derhalve verstandig handelen om hunne stemmen eenparig op hem levereenigen. Hel blijkt voor ons niet wenschelijk om één van de door de Kiesverenigingen gestelde be kwame en achtenswaardige candidalen voor de plaats waarvan de aftreding in Juli 1889 is (gekleurd slemhiljei)te proclameeren vooral omdat men ons anders zou beschuldigen naar eene der tegenover elkander slaande politieke partijen te neigen, terwijl daarentegen de Amersf. Ct. zich bij geen dezer partijen schaart. Zij is niet liberaal en niet anti-liberaalmaar eenvou dig «conciliant." (f) en alles enkel beoordeelende naar «gehalte onverschillig van welke politieke richting het afknmsiig zij. Hoe meer voorstanders «deze" richting allengskens zal lellen des te weldadiger voor alle landgenooten en voor het lieve Vaderland. De strijd vóór den gang naar en bij de stem bus op Dinsdag II Mi e. k. laai zich aanzien «heet" le zullen zijn, doch hij worde «nobel" gevoerd. Eenieder zij de vrijheid gegund zijne candidaten op gepast-;bezadigde w ijze aanie- bev. len. In dien geest, als hierboven, aanbe volen, worden de kieze s verzocht getrouwelijk ter slembus optekomen zells als moeten zij eene reis, of iets in hunne zaken of bedrijf daarvoor uitstellen oin indien onze aangevoerde gronden naar wij ons voorspiegelen indruk en in-temming mochlen genieten alsdan een- p.iriglijk op liet wit steinbrielje hunne s'em- men uiltebrengen op de, naar «aneienneleils- recht" hieronder gerangschikte«altredende leden der Staten de heeren Mr M J. L. birjü Taets van Aasrongen van Renswsuia, M. van Beek, W. Beukers, Jhr. Mr. T. A. J van Asch van Wijck. AMERSFl)ORT 0 M.'I 1880. Door den heer Ontvanger der Registratie en Domeinen le Amersfoort is op 4 Mei jl. het Jachtrecht op de Vlasakkers nabij Amersfoort voor 5 jaren, ingaande 1 Juli 1886, bij in schrijving verpacht voor 1 00.'sjaars. De uitslag der stemming op eergisteren voor leden van hel Kiescollege bij de Ned. Herv. gemeente te Amersfoort was dat zijn gekozen de Heeren J. Blok met MO, baron van Boet zelaer van Oosterhout 332 G T. van Eek 329 van Bottenborg Hz. 323C. .1 v. d. Nagel 233. C. Prins 207. Jhr. Mr A. M C Sandh. rg 200, N. van Veen 190. P. J. Boshuizen 188, D v d. Werf 187 en T. van D ial 187 stemmen. Herstemming zal geschieden Insschen de heeren L. 0 Bron Verkerk, die 179 en C de Jongh die 177 stemmen verkreeg Nog werden uitgebracht op de Heeren C. Schelt us I/. 170. van Ginkel 173. T. v. d. Vuurst 100. B. Pothoven 148, E. J. v. Ommen 144. J W. Bremer 138, G. J van Dam 131 en P. N. Koppen 130 stemmen. De heer Mr II. J. H. baron van Boetzelaer van Onslerhout heelt voor de candidaluur der Amerst. Hoofdkiesdistricivereeniging bedankt als hebbende de candidaluur in het Kiesdistrict IJscistein aangenomen. Morgen Vrijdag 7 Meivergadert de Amersf. Hoofd kiesdistrict Vcreeniging te twee uren pre cies in Amicitia tot het stellen van een candidaat voor de Prov Staten om lat de heer baron van Boetzelaerals hierboven vermeld hare can didaluur niet kon aannemen. Dinsdag jl. vierde de schooljeugd het zilveren jubilé van haar geliefd Schoolhoofd den heer H W de Heus en werd de verdienstelijke jubilaris door he' plaatsverv. Schoolhoofd den heer G. F. Nijland en do onderwijzeressen rnejuf frouwen J 11 Hendriks en J M de Bruijn met zijne familie naar de versierde speelplaats geleid. Toen richtte een zijner leerlingen P. Groene- boomnamens alle andere leerlingen tot hem hartelijke gelukwenschen die door den jubilaris in vreugdevolle bewoordingen blijkbaar uil hel hart geweld werden beantwoord. Vervolgens boden hem twee zijner leerlingende jonge dames Kerkhof! en Vlaanderen schoone bou- quetten aan en is hem het geschenk der school jeugd een sierlijke salonspiegelaangeboden. Daa>na was er kinderfeest op de speelplaats en wedden aldaar toepasselijke liederen gezon gen afgewisseld door het genereus aanbieden van ververschingen in de schoollokalendie met groen en vlaggen waren versierd. De leerlingen der onder zijne directie staande Normaal Inrichting gaven des avonds eene too- neelvoorslelling le zijner eere. (f) «Conciliant" is bevredigend, verzoenlijk, verzoenendverdraagzaam. nagelaten om mij aan uwen lieer echtgenoot te laten voorstellen. Ik hoop zulks echter, als ge ziiij daartoe verlof vei leent, binnen kort zelf tc komen doen." «Hel zal ons veel genoegen doen u bij ons te zien graaf," was alles wat zij vermocht te antwoorden Zij rilde onwillekeurig bij dat ons «Gij zijl ongesteld genadige vrouw her vatte Barlenslein «gij hebt u stellig eene zware verkoudheid op den hals gehaald. Hij siieid zich alsof hij hare ongewone kleeding, hare lichte schoentjes niet bemerkteevenmin ajs de wanorde waarin haar prachtig goudblond haar geraakt was en waarvan de doek een weinig aigeglcd-m was. Weldra waren zij hare woning genaderd. Magda dankte hem hartelijk voor zijne hegelei ding terwijl hij met een eerbiedigen handdruk en eene diepe buiging van liaar afscheid nam. Hij ging verderbij zich zelf fluisterende «En dal lol had ik u kunnen besparen. En toch, ik mocht niet anders handelen. Anne Magdaarm jong vrouwtje." WunU vet uuhjd. De Commissaris des Konings in deze Provincie heeft voor het dienstjaar 188687 tot Rijksschat- ters voor «le belastingen in de controle Amers foort, benoemd de hoeren J van Boltenburg C. J. JacobsJ. A. Hoksbergen en G Prins In tegenwoordigheid van heeren Directeuren en Commissarissen der Afd Aniersfooi t van het Nederi Bijbelgenootschap is door den Penning meester rek. en verantw. gedaan van inkomsten en uitgaven, gedurende het laatste jaar. De ontvangsten wezen een totaal bedrag aan van f1515,84, de uilgaven f785,68. Alzoo 6loot dat boekjaar met een batig saldo van 1730.16 terwijl dil een iaar vroeger slechts f698.35 had bedragen. De Aio. heeft alzoo ruime dankstolte meerdaar zij zich weer in staat gesteld zag. om honderden Bijbels gratis onder de liehoeftigen te verspreiden. Tol Penningmeester, in de plaats van den overleden lieer Ds. G. D. Ollo, is door Direc teuren gekozen de heer A. J. Bos en tot Directeur de heer L. Maas. Eergisteren is tc Amersfoort een Duitschcr gearresteerdop wien het vermoeden rust dat hij te Apeldoorn diefstal mot inbraak heeft gepleegd. De heer Huet interpelleerde tor jongste raads zitting B. en VV over de alsluiling kortelings van het brugjedat eenige jaren geleden tegenover de St. Jorisslraat over de Beek is gelegd Die afsluiting is voor voetgangers die zich naar het station willen begeven een groot ongerief De interpellant wenschte le welen of B. en W. maatregelen tiaddon genomen of nog zouden nemen om het verkeer over dil brugje te her openen Het bleek uit de inlichtingen van het dagelijksch bestuur, dat zoowel 't brugje als het terrein, waarnaar het toegang geeft particulier terrein is; bij de vergunning tol liet leggen van het brugje zijn geen bepalingen gemaakt, op grond waarvan de gein den eigenaar kan noodzaken de brug in behoorlijken slaat van onderhoud le houden maar de vergunning is tot wederopzegg'-ns gegeven en B en VV zullen overwegen of het voorgevallene aanleiding kan geven oin haar in te trekken. Niet op 1 Junizooals in ons vorig No. abu sievelijk was vermeld maar wel op 4 Juni hoopt de Heer J. van Hennes, Chef de Bureau bij «Ie Ned. Rijnsp. Mij tc Utrecht den dag te Herdenken waarop hij 25 jaren geleden aan deze Maalsch. werd verbonden. Uit Utrecht wordt ons gemeld Dat zijn de gevolgen In de Oudcwijker- dwa rast raai te Utrecht on blond i-ei gistermiddag eene vreeselijke vechtpartij tussrhen een koop man handelende in glas en aardeweiv en een slagersknecht Zij hadden elkander reeds <»;n tijdlang gesardtotdat het eindelijk lot eene uitbarsting kwam. Zij ranselden elkander gedut lil al en kwamen bij hunne worsteling op de kar met aardewerk terechtzoodat een groot ge deelte daai .an brak en de koopman groole schade leed. De slagersknecht kwam met eene wond aan liet hoofd vrij. Eenigen tijd geleden vervoegde zich aan het postkantoor te Utrecht eene oude vrouw m-i een bricl in de hand en verzocht tien beambte daarop een postzegel van vijf ets. le willen plakken De beambte maakte evenwel de vrien delijke opmerking dal de brief daan ooi veel te zwaar was en er bijgevolg twe-: op uittesten Doch de vrouw hernam. Volstrekt niet, Melieer dan wordt ie nog zwaanierneen geel" hem maar weer gouw meestak hem in den zak en verwijderde zich haastig. De rijkspolitie te Veenendaa! en dir in het naburige Eist .«tellen een nauwgezet onderzoek in naar aanleiding van eene op den -tpeiibaren weg le Ebt, plaats g-liad hebbende poging tot gewelddadige aanranding der eerl-a.u li- id In dien het meisjezekere Cornelia R van onder Hhenen minder moedig was geweestware zij zeker hel slachtoffer van tien onverlaat ge worden Eerst na een half uur worstelens kwam er in zekeren van Leeuwen koebier te Ame- rongen hulp opdagen en ging de schavuit loopeudoch niet dan nadat liet meisje hem danig in de hand had geheten welk kenmerk naar men hoopthem te spoediger in handen der justitie zal brengen. Als vermoedelijke dader van de gewelddadige aanranding is Dinsdag te Eist zekere A. Mar- keslein in hechtenis genomen. Te Wetzlar is dezer dagen een man over leden aan de gevolgen van een val. veroorzaakt door iemand die voor de grap zijn stoel weg trok toen hij wilde gaan zitten. Hij is een jaar lang ziek geweest. Eenige jongens en meisjes waren eenige dagen geleden te Groningen aan hel A kerkhof aan het spelen en eindelijk aan hel twisten ge raakt. Een der jongens, oud 12 jaar. liep een meisje van gelijken leeftijd dal voor hem weg liep achterna en gal haar in vollen ren een duw in den rugwaardoor zij voorover kwam te vallen met het hoofd tegen een stoephek Zij bleef bewusteloos liggen werd voorloopig in huis gebracht bij den lieer K en later naar huis Sedert is het kind bijna voortdurend builen k®unis gebleven eQ ver' week overleden waar schijnlijk tengevolge van hersenbeleodiging. Dat het geluk de wereld nop niet uit is zooals wei eens wordt beweerd daarvan strekt het volgende feit tol een afdoend bewijs En dc zegsman, op wien wij ons hier kunnen beroepen is geen grappenmaker, mnor een recht ernstig heer, namelijk de Nordd. Allg. Zig liet blad verzekert op slelligen loondat de vrouw van een dagloonerwonende le Niehlhar- n man binnen- 't verloop van tien maanden twen malen aangenaam heelt verrast met de geboorte van drie lieve zuigelingen.

Amersfoortsche Courant | 1886 | | pagina 2