"Van barbaarsche dingen gesproken de tournure verdwijnt Zij need ten minste haren roem overleefd. Ongelukkig is wat haar vervangt niet veel beter. De tournure wordt nl. opgelost in een paar dikke wrongen aan weerszijde over de heupen en daar de allernieuwste mode weer stijfrijgen voorschrijftkan men zich voorstellen, hoe eene dame er gaat uitzien naar deze mode gekleed. Na door de tournurevermeerderd met hooge hakkenmin of meer het voor komen te hebben gekregen van hippende kan- goeroe'szullen zij er thans gaan uitzien als een karntonwaarboven een zeer dunne karn- pols uitsteekt. Wal men het meest in de menige vrouw bewonderen moet is wel dit dat zij het middel weet te vinden om er altijd en in alle barbaarschheden van de mode bekoorlijk uit te zien. Men schrijft uit Breda: Het menschdom klaagt tegenwoordig steen en been over zwakte. Alles en ieder is zwak echter zooals altijdzijn er uitzonderingen. Zoo'n mensch, die niet zwak is, bevindt zich in Chaaneen plaatsje ongeveer drie uren van hier verwijderd. Treffers, zoo noemt zich de onzwakke menschis bode en wel voelbode van Chaan op Breda. De man is 85 jaar en heeft daarvan 53 |aar als bode gesleten. Dertig jaar lang ging Tteflers iederen dag van zijn dorp naar de stad en terug, doch tegenwoordig doet hij slechts iederen Vrijdag van het jaar, be halve or» Goeden Vrijdag, de reis. Een wagen of iets dergelijks gebruikt hij nietslechts met oen zak op den rug, vervult hij zijn bodeschap en wordt door iedereenook door kassiers ten volste vertrouwd. Zijn gezicht en beenen toppen hem nog niet, zegt hij, alleen het gehoor Iaat wel wal te wenschen over. Ajuin als geneesmiddel heeft zeer goede eigen schappen. Wanneer soldaten die groote mar- schen doenmijnwerkers en bergbeklimmers ajuin eten dan gevoelen zij zich sterker f kunnen meer verduren. Bovendien geeft de opadeining van den ajuinreuk rust, men slaapt daardoor kalm Het is de vluchtige olie in de ajuin die deze kracht uiloetent. Een onlangs ontdekt schandaal verwekt te Nieuw-York veel sensatie. Het is geblekendat de gcrneenle-amhtcnaren gedurende den laatsten tijd de gemeente voor belangrijke sommen be stolen hebben Verschillende ambtenaren zijn gearresteerd doch men weet niet hoevelen er aan het bedrog deel hadden en hoe groot de som van het ontvreemde is. In een plaatsje dicht bij Erfurt werden in een fainïllic de toebereidselen gemaakt voor het huwelijk van de jongste dochter. De oudste zoon die in een zeestad woontbeloofde op de bruiloft te kornen en daarvoor o. a. een fijne zalin te zullen zenden. Eenige dagen vóór den trouwdag komt werkelijk een kist aan. Zij wordt in een nahurigen ijskelder gebracht en dagelijks tweemaal met frisch water begoten. Den dag vóór het huwelijk komt ook de zoon hij vraagt dadelijk naar de door hem gezonden kist en werd werwezen naar den ijskelder. «Maar, mijn hemellieve moederin de kist zit mijn rok de zalm heb ik zelf meegebracht Een uitvindingwelke van veel nut kan worden voor de bewoners langs de spoorwegen, jonge vrouw schier klagend als een zucht uit sprak terwijl eene uitdrukking van smart zich op haar gelaat vertoonde. Rudolf was diep ge troffen hetgeen men zich licht voorstellen kan God verhoedezoo dacht hijdat zij dat zou inbeten uitroepen En vastberaden baande bij zich eenen weg door de schaar der heeren, die als het ware elkaar voorbij drongen om de zangeres hunne bewondering en hunnen dank te beluigen. Zachtmaar ernstig zeide hij tot haar 'Mevrouw wilt gij mij een oogen- blik naar de vestibule volgen. Uw bediende verlangt u te spreken."' -Mij Wat heeft hij mij te zeggen. Mijn kind... ja graaf, ik zie het aan uw gelaat, er is iets gebeurd met mijn kind. Wat is er, zegt het mijom Godswilgraaf, zeg het mij «Bedaar, mevrouw vermaande Rudolf, ter wijl hij haren arm in den zijne legde, «maak geene noodelooze opschudding. Ge stelt u de zaak erger voor dan zij is. 'lis hier zeer warm. vertrouw u dus even aan mijn geleide toe." Met zarhten drang wist hij haar de zaal te doen verlaten onbekommerd over de verbaasde blik ken der gasten die wel begrepen dal er iets bijzonders moest voorgevallen zijn doch niets durfden vragen. Zelfs Cornélie had hij slechts een paar woorden in het voorbijgaan toege voegd, zoodaf '1 «ich met bate gasten in allerlei waarschijnlijke en onwaarschijnlijke gis singen verdiepte. Wordt vcrwlyd. is te Stockholm door dr. J Damum Hij heeft namelijk een model van een post- coupé met een brievenbus gemaaktwelke zelfs onder het snelste rijden, rr.et behulp van een eenvoudig mechanisme, op bepaalde plaatsen brieven uitwerpt, wanneer hel in aanraking komt met een toesteldal bij het spoorter hoogte van den buitensten rand der wagens is aangebracht. Op gelijke wijze kunnen ook brieven ter verzending onder weg opgenomen worden. Proeven met rijtuigen enz. in het klein, zijn volkomen gelukt. De heer D. is naar Berlijn vertrokkenom aldaar zijne uil vinding te exploiteeren. In de Congres-bibliotheek te Washington be vindt zich een bijbel van groote waarde. Hij werd door een monnik in de 15e eeuw geschre ven. Het perkamentwaaruit de bladzijden be staan, is volkomen gaaf gebleven. Ieder der 1000 bladzijden is een kunststuk. Hel werk is met Duitsche letters geschreven die elk op zich zeil uitstekend uitgevoerd zijn. De inkt is koolzwart en nergens is een vlekje of verkeerde streek te herkennen De eerste letter van elk kapittel is zeer grootgewoonlijk 2 of 3 duim lang en met rooden of blauwen inkt geïllustreerd. In ieder dezer versierde letters is het beeld van den Heilige aangebrachtwaarover het kapittel handelt. Zelfs onder een vergrootglas heeft men geen onzuiverheid kunnen ontdekken. Wanneer men thans een wandeling door de Jordaan te Amsterdem doet, dan zou men niet kunnen geloovendat deze slechts een vierial weken geleden het tooneel is geweest van zoo veel verbittering en wanordevan zooveel wanhoop en droefheid. De vrouw inel gekookte garnalen de man met zuur, eieren en mootjes nieuwe haring, hebben reeds lang weer hun gewone plaats ingenomenkinderen joelen en spelen op de stratenjongens laten hun vliegers opde zindelijke huismoeders hangen haar wasch helder als altijdbuiten de vensters te drogen, het geheele openbaar leven van deze dichtbe volkte buurt heeft wederom zijn gewoon be drijvig aanzien herkregen. De sporen van hel krachtig optreden der militairen zijn, helaas, nog overal te zien en houden de herinnering levendig aan dien bloe- digen Maandag. Toen de eerste slachtoffers der Beaumont- geweren in de Violettenstraat en de. Anjeliers straat voor het huis van den apotheker Wolff vielen het vuur kwam uil de Eerste Boom dwarsstraat over de Wes'erslraat en maakte dus dit punt zeer onveilig toen verliet A. van den Berggroentekoopman en ver huurder van karren in de Anjeliersstraat bij de Prinsengracht wonendeop zijn kousen zijn woningen te midden van het vuur, ter wijl de kogels om hern heen floten droeg hij de gewonden in het huis van den heer Wolff, die op de meest humane wijze hulp verleende. Daarna stelde van den Berg zijn karren dis ponibel om de gewonden en dooden naar het gasthuis te vervoeren en hielp daaraan mede druipende van het bloed der slachtoffers die hij van de straat opnam Misschien heeft me nige gekwetste door de dadelijke verpleging welke hij ondervond het leven behouden dank zij zijnen moed en menschlievendheid. van dezen man. Van den Berg is gehuwd en vader. «De arme kerels moesten toch geholpen worden" dacht hij en verleende hulp. Uit 's-Gravenhage wordt gemeld Thans heeft het kabinet eenige weken rust. De minister van koloniën kan voor de suiker industrie zorgen en de heer Heemskerk kan zijn nieuwe kiesrecht-voorstellen gereed maken tegen den aanvang van de nieuwe zitting. Wat de briefschrijver van de «Zutf. Ct. uit den Haag daarover schreef, getuigt m. i. van al te groot vertrouwen in de meegaandheid van deu premier. Indien werd geloofd dat de heer Heemskerk met een gewijzigd hoofdstuk ill der grondwet zal voor den dag komen dat geheel beantwoordt aan de door de liberalen gestelde eischendan zal men zich vermoedelijk teleurgesteld zien. Er wordt althans aan het departement van binnenlandsche zaken druk gearbeid aan een kiesrecht-dossierwaarbij de belastingcensus is behouden. Of de minister nu niet ten slotte toch in het scheepje der liberalen zal komen, zou ik niet willen betwijfelenmaar het zal niet zoo spoedig geschieden. Wij zullen op dit punt binnen een paar weken wijzer zijn. Voordat de kamer haar ge- regelden arbeid hervat zal de regeering van haar plannen doen blijken. En ze zullen al spoedig het onderwerp der beraadslagingen uitmaken. Want nu het vaststaat, |dat Z. M. de koning de zitting 1886—87 niet in persoon zal openen, sparen wij de adresdiseuvsies dit jaar. De eerste aanvrage tot het leggen van een pier voor het Kurhaus te Scheveningen is reeds gevolgd door een tweede. De hoeren Steers civielingenieur en Fremery oud-zee- oflirier, hebben zich lot den Minister van Waterstaat gewend met zoodanig verzoekom een pier aan te leggen voor het Oranjehótel. Deze pier is ontworpen op eene lengte van 500 meter in zee en 10 meter breedtemet een concertgebouween ververschingszaal en aanlegplaatsen voor regattes (bootjes). Voorts vernemen wij dat de aanvrage van den heer Hemans, welke gericht was tot bur gemeester cn wethouders aldaar, ook in han den van den Minister van Waterstaat is gesteld. dagelijksciie waterstanden van de Luntersohe beek en de rivier de Eetn. inruil Kooutn ÜAAB boven beneil. 1836. M. M 2-3 Aug 6,01 4,91 23 +.BC 4.34 24 4.92 4,77 25 4,86 4,71 26 4,80 4.67 27 4.73 4,63 26 4,70 4,61 Ov*« KK* "LIK- BAL- OKN. POTH ÜMBB BTTtlN. LUI- A AKI). DR Kek. M M. UI. M. M. M ♦.3-2 3.00 2.59 3.13 0,58 AP. +.81 2.98 2.56 2 10 0,35 -o 10 2,9» 2.53 2.08 0,53 -0.10 4,31 3,06 2.67 2,60 0.65 -0,20 3,05 2,62 1,60 0.70 -o.lo 4,31 3.10 2,62 1.61 0.63 0 50 4,81 3.15 2,67 1,65 0.71 —0,06 Kennisgevingen De BURGEMEESTER van AMERSFOORT, Gelet op het koninklijk besluit van den 17. October 1820 (Staatsblad No. 22); Brengt ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente dat tot het uitgeven van de PATENT- BLADEN voor het dienstjaar 1886 87 ten raad- huize zal worden zitting gehouden op Maandag, den 0. en Dinsdag den 7. September aanslaande, van 4 lot 6 uur des namiddagsen dal de niet-afgehaalde palenlhladen door den deur waarder van 's rijks belastingen zullen worden bezorgdtegen betaling van tien cents. Amersfoort, den 30. Augustus 1880. De Burgemeester voornoemd T. A.J VAN ASCII VAN WIJCK. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Uitvoering gevende aan hel besluit van den Gemeenteraad, dd 20 Mei 1880, Rrengen ter openbare kennisdat zijdie niet behooren tot de dienstdoende schutterij dezer gemeente en als geaffecteerd bij de BE ZOLDIGING BRANDWEER wenschen te worden aangesteldzich daartoe op Dinsdag den 31. Augustus eerstkomende, van 'svoormid dags 10 tot 4 uur des namiddags ter gemeente secretarie kunnen aanmelden. Dc jaarlijksche bclooning bedraagt DRIE GULDEN Dienst verrichtende bij brand bij beproeving der spuiten of bij oefening in de behandeling ervan genieten de manschappen bovendien eene toelage van 15 CENTS PER UUR. Amersfoortden 10. Augustus 1886. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester T. A. J. VAN ASCII VAN WIJCK. De Secretaris W. L. SCHELTUS. AMERSFOORT 30 Augustus 1886. Z. M. heeft benoemd lot Kamerheer in buiten gewone dienst Jhr. Mr. B Ph. de Beaufort burgemeester van Baarn en Eemnes. De officier van gezondheid 2e klasse bij het Ned. Oost-lnd. 'leger Dr. L. J. de Rochemont (arts) is bevorderd tot officier van gezondheid ie klasse. Omtrent de Alg. Vergadering van de «Ver- eeniging van Grondeigenaren tegen nalatige huurdersvoegen wij nog bij het in ons vorig nummer vermelde dat het aantal ingeschreven panden jaarlijks is toegenomenzoodal het thans 11f>4 beloopt, tegen 544 in 1876. Daaruit en nopens nog zooveel uit het tien jarig tijdvak hunner administratie schittert vol dingend welke zorgen en ijver heeren bestuur ders voor dc onverwerpelijke belangen der deelnemende grondeigenaren aanwendden, en dat dit feitelijk door deelnemers werd gewaar deerd blijkt mede daaruit dal de heer J. W. Rosbachals directeuren de heeren II. J. Fijnenberg cn H. J. Broersals commissarissen ter vergadering van Woensdagavond jl. wederom inet schier algemcene stemmen zijn herkozen. De Afd. Amersfoort van «Volksonderwijs," geeft morgen Dinsdag op den verjaardag van II. K. II. Prinses Wilhclmina aan dc kinderen van alle openbare en bijzondere scholen te

Amersfoortsche Courant | 1886 | | pagina 2