Donderdag 11 November 1886. m 3552. Uitgever A. H. VAN CLEEFF te Amersfoort. JTrï rrs d,. ci._. L *T' '-* "I.' 10 Ctl p.lj.W.k..l.,, ai>. „„„„m cu. Af. 10 co Bureau MUURKUIZEN aft. nummert io cu. hoek KortegrachtWijk B 60 AMERSFOORT, 11 November 1886. De opbrengst der heden gehouden verknoping van hoornen der gemeente was 11584,50. Het «Theatre Gymnastiek" der directeuren Gebr. Zwabe waarvan gisterenavond de voor stelling in Amicilia te Amersloort plaats bad mag ten volle aanspraak maken op dien naam, want de werkzaamheden waren inderdaad uit muntend, verbazingwekkend en genoten voort durend groole toejuiching der aanwezigen. Ook nog honderden meisjesjongelingen mannen en militairen alhierdie de gymnastiek beoefenen hadden daarbij dienen tegenwoordig te zijn. mede omdat dit niet enkel aantrekkelijk maar ook «leerzaam" voor dezen ware geweest. Plaatsgebrek belet oin uitvoeriger van de verwonderlijke producliën te gewagen en de bekwaamheden van elk derarlisten te vermelden, die allen lol verdienen. He luitenant Ier zee A. Voormolen is te Sourahaja overleden. liet cassatieberoep van F. Dotnela Nieuwen- huis zal. naar men verneemt, vermoedelijk in de volgende week. in elk geval in deze maand, voor di n lioogen Raad behandeld worden. Voor den lioogen Raad zou Dinsdag behandeld worden de zaak Relderok Ken tiental Vinster- damsrhc socialisten met vrouwen vormden hol auditorium. Relderok zelf was ook aanwezig Na de oproeping van de zaak verzocht Mr, Spin een voorlooptg woord te mogen sprekenom uitstel van behandeling der zaak te vragen omdat hij pas Zaterdag jl detinitiel de verdediging op zich had genomen en de lijd hem ontbroken had om zich behoorlijk voor te bereiden daar liij zeven bezoeken bad moeten afleggen alvorens hein destukken waren medegegeven. Na beraad stelde de llooge Raad de zaak uil lol dezer. Men zegt dal Jeanne LoreUe, die te Arnhem baar straftijd ondergaat, thans wel degelijk ern stig ongesteld is Zij heelt eene vrij hevige bloed spuwing gehad haar toestand moet zorgwek kend zijn Men m-ldtdat mr. Ph. A. Haas Az.de advocaat van Jeanne Loretteaan Z. M den Koning een request om gratie heeft ingediend, waarhij ontslag van verderen straftijd voor haar verzocht wordt. Maandagmorgen is tusschen Maarsbergen en Veenendaal op den sneltrein van Utrecht gescho ten waardoor de ruit in een derde klasse rijtuig verbrijzeld en een reiziger in het aangezicht ge troffen werd. Te Gennep schijnt het schaken mode te worden. Op nieuw is daar in den nacht van Woensdag op Donderdag een meisje ingepalmd en wel de zuster van den verhelden ridder, die in de vorige week een Oeffellschboerinnetje wegkaapte. Algemeen komt men nu tot de overtuiging, dat in de Gennepsche jeugd nog een overblijfsel huist van de riddertijden, zon gewillig laten zich de dames een ontvoering welgevallen. Te Slavcnisse is dit jaar de trouwlustigheid zoo grootdat het oorspronkelijk register voor huwelijksvoltrekkingen is volgeschreven zoodat men verplicht was een supp' «oir-register aan te leggen iets wat in lal van jaren in die gemeente niot is voorgekomen.Gelukkige Slavenissers! Voor huisvaders, die hun kinderen moeten wiegen. Een fabrikant in Amerika heelt een wieg uitgevonden die door electriciteit zeer gelijk matig in beweging gehouden wordt. Twintig jaar geleden had men in Amerika slechts twaa'f dames-doctorennu zijn er over de acht honderd Zaterdagavond Ic 7.50 is trein 38 van Am sterdam naai' Utrecht te Abkoude aan een groot gevaar ontsnapt. De seinpaal, voorbij het sta tion geplaatst, was door een hevigen rukwind uit den grond geslagen en lag dwars over den weg. Bij tijds werd dit gelukkig nng ontdekt. De trein kwam hierdoor 20 minuten te laat aan. Verscheidene dames Ie Kaapstad hebben aan de Prinses van Wales een eigenaardig geschenk vereerd Zij hebben haar nl. een hoed gezonden, die uil bladen Kaap-zilver is vervaardigd. Te Ramsgate zijn bij een zwaren brand een vrouw twee kinderen en hun onderwijzeres omgekomen. De vrouw des huizes is zeer ge- vaarlck gewond, en haar man loopt gevaar van den schrik krankzinnig te worden. Toen eenige jongensdie bij Apeldoorn op de spoorbaan spelende warenen zich ver maakten met het rijden op een lorry, had een hunner het ongeluk er at te vallen en er met zijn hand onder te rakendeze werd daardoor zoo zwaar gekneusd dat zij moest worden afgezeL Een oud heerzag dezer dagentoen hij des avonds laat thuis kwamop het trottoir van de Kalverstraal te Amsterdam een gulden. Danig in zijn schik bukte hij zich om het geldstuk op te rapen maar hij had het nog niet aangeraakt, toen het eensklaps wegvloog en een eind verder kwam te liggen. De oude heer meende den gulden met zijn hand te hebben doen wegrollen Hij greep nog eens toe en opnieuw ontsnapte het betooverde geldstuk. Woedend stool hij nu op den gulden los maar struikeldeviel en brak zijn linkerknieschijf terwijl het raadselaehtige muntstuk spoorloos verdween. De man werd met veel moeite thuis gebracht en is nog steeds sukkelende. liet bleek natuurlijk la er, dat de geheele zaak een kwajongensstreek was. Eenige heertjes hadden den gulden aan een draad en trokken het muntstuk in een hoekje van een koffiehuis verscholen telkens naar zich toeals de oude heer het wilde grijpen. Eenige reeders en schippers te Pernis. heb ben beslotenwanneer de sloepen op een Zondag binnenvallenden visch op dien dag niet te verkoopen maar daarmede tot Maandag te wachten. Met uitstekend gevolg is een telefoongeleiding gelegd tusschen New-York en Washington Op dezen afstand van 100 mijlen kan men elkan der zoo goed verstaan, alsof men uil een aan grenzende kamer door een buis sprak. Uit een liefdeshistorie vloeide Zondagavond in de nabijheid van het dorp Slrijp een gevecht voort tusschen een Woenselaar en den 18-jarigen Van Dinteren uit Gesteler werd zoo geducht van de messen gebruik gemaaktdat. v. D. ernstig gewond werd en er zelfs weinig hoop meer bestaat op het behoud van zijn leven. De honigoogst is zoowel in Gelderland als in Óverijsel totaal mislukt. De ijmkers hebben nog niet genoeg honig om de korven in het voorjaar te kunnen opzetten. Velen leggen het bedrijf dan ook neer. Te Arnhem moet iemand zijn die honden belastingpenningen steelt en er eene verzame ling van aanlegt! Men moet tegenwoordig op alles letten: Te Amsterdam werd een heer door een on bekende vuur gevraagd. Terwijl de sigaren elkander naderden, rukte fluks de onbekende het gouden lorgnet van 's vuurgevers neus, en zette het met het gestolen voorwerp op een loopen. De waaghals Donovan die verleden jaar van de Brooklvnbrug te New-York sprongheelt hetzelfde kunststuk van de hangbrug over de Niagara-watervallen uitgevoerd, De man kwam er met een gebroken nb af. Een jongeling van 18 en een meisje van 14 j jaar zijn ergens in Ierland op den loop gegaan en hebben zich behoorlijk door een priester laten trouwen. Eerst werd de knaap daarvoor gerechtelijk vervolgd doch aangezien de oudei's hunne toestemming gaven en het huwelijk vol maakt in orde washeell men hem moeten laten loopen zoodat hij ongemoeid in de armen zijner «huisvrouw" is teruggekeerd. In de «Heldring-gestichten" te Zetten zijn thans 293 meisjes en kinderen geplaatst, waar van 54 in de Normaalschool en Opleidings huizen die lot onderwijzeres of andere maat schappelijke betrekkingen worden gevormd. Sedert de oprichting dezer gestichten zijn daarin 3628 meisjes en kinderen verpleegd geworden. Burgerlijke Stand vnu Amersfoort, GEBOREN 5 Nov. Josephi. van Joseph Botee en Elisabetha Hendrika Jasepha van Leuverden. Johanna Frederika, d. van Gijshert van den Hoven en Anlje den Ouden. b Nov. Maria. d. van Nicolaas van Meeleren enFran- cina van Leuverden. Dorothea Johanna Maria d. van Daniel Hendrikus Pieck en Antonia Maria Maas. Pieter Hendrik, z. van Willem Los en Cornelia Tetenburg. 7 Nov. Alidad. van Maas van Drie en Reijerije Kraanen. 8 Nov. Elisabeth Johanna d. van Jan Kaljee en Johanna Cornelia Koerman. 9 Nov. Jo hannes z. van Aalbert van Ruitenbeek en Gerritje van de Zuidwind. Jatobus Wilhelmus, z. van Jacobus Stork en Johanna Cecilia van Son. Maria Adrianad van Marinus van Eijkelenburg en Antonia Schuuring. ONDERTROUWD: 5 Novr Cornelis van Ouwer- kerk en Willempje Veenendaal. 11 Nov. Hinrich Jürgens Harms en Sara Maria Elisabeth Meluen. GEHUWD10 Nov. Gijsbert Weerden en Johanna Gerarda Cornelisse. Willem van Colmjon en Catrina van Dijk. Reijer van Willigenburg en Neeltje van Effrink. OVERLEDEN 4 Nov. Clasina van den Hoek 1 d. 5 Nov. Een lev. aang. kd. manl. gesl. van Theodorus van Ramselaar en Maria Slee king. 6 Nov. Rijk van Barneveld51 j. echtg. van Geertruida de WiL 8 Nov. Wille- mijnlje Wolfswinkel76 j. weduwe van Gerrit van Zeldert. ADVERTENTIE N. Heden beviel mijne geliefde Vrouw R. J. A. KLUN zeer voorspoedig van een flinke welgeschapen DOCHTER. Amsterdam G. J. SIDDRE 9 November 1886. Singel, 55 Voor de vele bewijzen van deelneming ons betoond bij het overlijden van onze ge liefde Zuster en Tante, Mejufvrouw MARIA VAN SANDBRINKbetuigen wij onzen har- telijken dank. Uit aller naam E. VAN SANDBMNK Wij betuigen onzen hartelijken dank aan allen, die ons zoo vele bewijzen van deel neming en vereericg schonken bij de herden king van onze 40-jarige dienstbetrekking op den huize Geerestein alhier, inzonderheid aan de freules Hoopt van Woudenberg van Geerestein, die zooveel tot onze feestviering hebben bijgedragen. Woudehberg, C. TUINDER, en 10 Nov. 1886. echtgtnoote W. JOSIE.

Amersfoortsche Courant | 1886 | | pagina 1