•en, losbaar 1 Juli 1886 en 1 Januari 1887. 4*/„ pandbrieven te verkrijgen waarvan lot •en bedrag van f285.500 werd gebruik gemaakt. De verkoop der 4'i, °0 pandbrieven goschielde steeds boven pari. lol koer-eu varieereude tus- achen 100';» en 101 De 4*/. pandbrieven vonden plaatsing tot de koersen van 98 tot 101 V» Tweemalen moest de verkoop van pandbrie ven tijdelijk gestaakt worden, daar de a mvraag het bedrag der gesloten leeningea overtrof. liet bedrag aan Pandbrieven in Portefeuille, op de Balans voorkomende, spruit voort uil de vele leeningen tegen liet einde van hel jaar gesloten, terwijl de daarvoor gecreëerde pand brieven nog niet geheel geplaatst waren In zes gevallen, waarvan in diie tengevolge van het faillissement van den debiteur, werden de vei bonden onderpanden verkocht De opbrengst dier verkoopen was in elk der zes gevallen voldoende om de vordciing der Bank te dekken, zoodal geen onderpanden behoefden le worden ingekocht en geen ver liezen werden geleden Het verslag wordt besloten met en waar- deerend woord van dank van den Baad van Toezicht aan de Directie voor de wijze waarop en de nauwgezetheid waarmede zij ook in liet atgeloopen dienstjaar hare taak heeft vervuld. Marktprijzen te Amersfoort AMKRSHIOKT Vrijdag 6 Mei 18*7. Tarwe f 7.50 4 f8Hegge f490 a 15 40. Boekweit 16.f7.Boter l 0 75 a 0.90 per kilo. Kieren f 2 50 a f3.p. 100 st. Aardappelen 11.80 a 12.10 per heet. Schrammen I 9.a 114 Biggen [7.- 4 f 12 Aantal Gemiddelde prijs. Schrammen 28 stuks f 11.50 Biggen 170 s'uks f 9 50 Boter 7480 kilo f 0.821 Aardappelen 80 heet f 1 95 Kieren 8420 stuks f 2.75 de 100 stuks 324ste Staats-Loterij. VIERDE KLASSE. Trekking van Donderdag 5 Mei (100 loten). Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort sijn aan de volgende nummers te beurt gevallen Prijzen van 165 835 512 3539 4061 8517 8569 en 18240. Te z.m.en 7 prijzen. Volgende trekkingen geschieden IC18, 20, 24—27, 31 Mei, 1—3. 7—11 Juui. Loten zijn nog verkrijgbaar. LIJST DER ONBEKENDE BRIEVEN verzonden var Amersfoort en arrondissement gedurende de Ie helft der maand April 1887. 1. S van NiesselAmersfoort 2. Mevr. Campert Amste.idam. .3. E BaartHaarlem. 4. Mej. C, SchooleinanLeiden. 5. P. SemmelinkRotterdam. 6. Van AdomUtrecht. 7. N v BeekSchoonhoven. 8. J. v. Ommen Watergraafsmeer. 9. Letter A. postkantoor Briefkaarten. 1. H. Clockener Bronsson Breda. 2. G. Onen Rechthebbenden vervoegen zich ten Poslkantore. opvatten en haar als schadevergoeding voor die veronachtzaming hel woord verlecnen «Mama. heb u reeds gehoord, wie op de kamers van juffrouw Dieperink woont?" vraagde zij de bejaarde dame levendig. «Neen, kind. hoe zou ik dat weten en dan, het boezemt mij weinig belangstelling in." «Evenmin als mij," beiiainde Fernande. «Nu, Ferdat meen je niet. Alsof ik zoo dwaas zou zijn orn tegelooven, dal het je on verschillig is welken overbuur we hebben en een welsprekend gebaar vergezelde dia woorden. Nu. wie is het dan?" hernam mevrouw Hartmau. Ziet u nu welu zrjt toch wel een weinig nieuwsgierig moedertje Hel is... het iseen zekere mijnbeer Rothen" «Ik dat alles.' liet Fernande zich ontvallen. «Neen bet belangrijkste komt nog. Hij is haron heel rijk en een menschenhater voegde zij er op gewirhtigen toon bij, terwijl zij zegevierend den kleinen kring rondkeek. «Wiit, is hij een menschenhater," herhaalde Fernande lachend. «Ja zeker, Annette Mulder heeft het mij ver teld en die weet hel van baar broer die ook officier is, w.int baron Rol lien is eerste luitenant.' «Officier en inenscheiihaler/.eide Julia glimlachend, terwijl zij ijverig voort werkte «hoe komt dal nu bij elkaar? Foei, kind, gij hebt u weer iels ialeo wijsmaken." Wordt vervolgd AMERSFOORT d-n 9. Mei 1887. I. M lie-'lt tx noeiud tvy het 2« reg huzaren tol majoor, den ritmeester L. B. Loeff, com- iinnd.inl van hel escadron ordonnansen en in den rang van ritmeester overgeplaatst bij le reg. huzaren den kapitein W. E. A. Wupperiuan van den generehn staf. Z. M. heeft eervol ontslag verleend op zijn verzoekaan den heer G. Prins Cznals Kapitein-commandant bij de dd Schutterij le Nijkerk en aldaar benoemd tot Kapitein-com mandant Jhr. Mr. R. E. W. van Weedethans le luitenant. Maandagavond 16 Mei zal de Amersf. aldeeling van Volksonderwijs" eene vergadering in Amicilia houden waarin de punten van be handeling zijn benoemen van een afgevaardigde en beschrijvingsbrief voor de algem. vergadering. Maandag 9 Mei 1859 had de eerste zitting der Amer.-foortsche Spaarbank plaats en is hel alzoo heden mede Maandag 9 Meiprecies 28 jaren dal de Spaarbank beslaat Niet on mui k- waardig is, dal de eerste inlegger der ge melde eerste zitting is gebleven No. I der inleggers en hij heden weder een der eersten was om zijne rente le doen bijschrijven. Aan den uitslag der gehouden stemming voor elt leden van het kiescollege bij de Ned. Herv. gemeente te Amersfoort, in ons vorig nummer vermeld, kunnen wij nog toevoegen, dat de gekozenen allen candidaten zijn der Kiesvereniging «Geloof en Liefde» en hel ge tal stemmen toen uitgebracht was als volgt: De hh. Boshuizen 216, v. Esveld 220, de Heus 213, van der Leeuw 208, Lcinweber 211, van de Roemer 221. Valewink 217, ter Beek 187, J. Blom 201, Hondius 187 en F. Wesseling 203 sl Van oi th zijde kregen de hh. Brants 95. Bre mer 104, van den Broek 76. van Dam 93 van den HoofT 85, Hoogew.rff 98, Limpers 92, van Lummel 97, Mater 33, Schellus 112, van 'l Woudl 82 en Bokhoven 60 stemmen. Uitgebracht werden 329 stemmen, waarbij 4 blanco brieljes. zoodal de volstrekte meer derheid 163 stemmen was. De 'landbouwer van N onder Leusden had aan eene dame te Amersioon boter geleverd tol tamelijk hoosren prijs. De kwaliteit kwam haar verdacht voor, waarom zij de boter scheikundig iiet onderzoeken. De scheikundige bracht schrif telijk rapport uil, dat aldus luidde «Mevrouw, in hel vetdat u mij ter keuring gezonden hebtkomt hoegenaamd geen bolergehalle voor!" Door de poliie, met dit bedrog in kennis ge steld, is legen van N. proces-verbaal opgemaakt. Ter vergadering van hel Dep. Amersfoort der Maatsch. Tol Nul van 't Alg van Donderdag avond jl. in Amicilia waren 24 leden alwezig. Herkozen werden lot bes'.uursled n van de huisvlijtschoolde heer J van der Uur. h der volksbibliotheek, de heeren J. 11 van Mill Czn. en J D Meihorstvan het ziekenfonds de heeren A. J Bos en M. van Beek; gekozen werd lot bestuurslid van hel ziekenfondsin plaats van wijlen den heer T. C van Gelderde heer J. Znndijk Jr. Herkozen werd lot bestuurslid van hel dep de heer Ür II. F Jonkman en gekozen de heer II W. de Ileus, in de plaats van den heer A M Tromp van Holst, aie volgens hel reglement niet herkiesbaar was. De altr. bestuurs leden der spaarbank de heeren Mr. F H van Persijn en A. J. Bos zijn hei kozen. Tot alge vaardigde ler alg vergadering is benoemd de voorzitter de heer H W Kalff en lot zijn plaats vervanger de heer E. L. 11 v Lanschot Hubrechl. Op voorstel van den heer Mr. J. de Louter werd besloten de uitgave van bet «Sociaal Week blad" van wege hel «Nut" niet te steunen en ook den afgevaardigde ten deze het impeialief mandaat te geven om op de alg. verg. tegen te stemmen. De voorzitter nad namens hetdepar- temen'sbesluur reeds in denzelfden zin praead- vies uitgebracht en er tevens op gewezen, dat het «Nut" door de uitgave van 'tSoc Weekbl. in strijd zou g»an handelen met de statuten die verboden propaganda te maken op gods dienstig en politiek gebied. Het Nulsdepartement le Rotterdam heeft verl. week met 52 tegen 2 stemmen het voor stel van hel hoofdbestuur verworpen om het «Sociaal Weekblad" tot orgaan der Maatsch. tot Nut van 't Alg te maken. De grieven der ver gadering tegen liet S. W. zijn «de uiting eener bepaald staatkundige partij, zooals blijkt uit de artikelen over rcchtstreeksch kiesrecht, be lastingstelsel" on de aanvallen waaraan o.a. de lieer l'alte in dit blad heelt blootgestaan De hoofdredacteur, Mr A. Kerdijk, werd door den heer Hendrik Muller Sz zelfs een ullraman genoemd, die. hoe bekwaam hij ook is, meer dan aan de spits staal. Wat het blad als proef leverde, was in eiken zin verwerpelijk het voor rekening van liet Nul le nemen De heer Mr. VAM llaelten alleen had liet voois cl van het hooldbesluur met vreugde begroetalle anderen waren er tegen. De lieer J J de Koningh is in plaats van wijlen di n lieer T C. van Gelder benoemd tot lid der commissie lOi herziening van de belast bare opbi engst der ongebouwde eigendommen in hel schaltings-dislricl Amersfoortonderdeel Amersfoort, Veileden week is de jongedocliler M. V. ter hoogte van 20 voet le Leusden van den schommel gevallen, doordien het louw waaraan de setiommelplank bevestigd wasdooi midden brak. liet meisje heelt e- n uur bewusleloos gelegen en hoewel ze daarna naar de stad ge wandeld is klaagt zij zeer over pijn in de lenden. Uit 's Gravenhnge wordt gemeld De Staatscourant behelsde de lang verwachte infanlerie-piomotie. Volledig is die nog nieten de lormatie is er door geschonden Men spreekt dan ook nog van nadere pen-ionneeringcn Kr moet bij deze gelegenheid weder op zonder linge wijze zijn gehandeld uitnemende hoofd officieren zijn aan een nuttigen en voor hen meest gesrhikten werkkring ontrokken om hen de kansen op de gen- raals-sterren zoo veel mogelijk te ontnemen mannen van groole ver diensten zijn hij de promotie gepasseerd out hen te dringen in een lageren r.«ng pensioen te vragen. Mij dunkt dal als de kamer lijd hader alle aanleiding zou beslaan oin deswege toch eenige opheldering te vragen opdat ook voor heu die deze dingen niet be grijpen en met een onpartijdig beslier niet welen overeen te brengen elk denkbeeld van willekeur, elke gedachte aan geheime onbe hoorlijke invloeden zij uilgesloten Hei kurhaus komtwaar men zegtniet voor einde Juni gereed. De rechtbank le 's Gravcnhape veroordeelde den koopman, die op de Markt te Dcllt pho- tographiën van onzcdclijken aard verkocht, tot 14 dagen gevangenisstraf. De jaarvergadering der N'rderl. Vcreenigiug tegen de prostitutie zal op 7 Juni a s le Utrecht gehouden worden. Het Chr. Nat. zendigsfeest zal nu. omdat de dir> clie van de Ned. Staatsspoorwegen op G Juli geen genoegzaam materiaal beschikbaar hreft, den 20sien dier maand aan de Gicl.be onder Rhenen worden gehouden Üs. Jonker van Rot terdam zal de openingsrede uitspreken. Een orgineel duel was dat tu<srhcn den mil. dokter Young en een kavallei ieofficier Young was rnet eenige dames in eene bo-'t op de Theems en speelde fluit Hun boot werd door eene andere gevolgdwaarin officieren en vrouwen zaten die naar de muziek luisterden. Daar Young, die last had van hunne nieuws gierigheid niet voor anderen wenschte te spelen hield hij op Een der officieren vroeg hem op brutalen loon waarom hij niet voort ging. «Omdat ik niet langer wilt antwoordde de dokter.^ «Gij zult voortgaan» dreigde de ander. «Als gij niet wilt, kom ik bij u en werp u in 't water»... Young, die niet zwemmen kon nam zijne Ruit op en speelde tol de uit- spann ngsplaats waar de gezelschappen landden Toen nam hij den officier ter zijde en sprak Mijnheer! Om uw gezelschap en het mijne niet te sloren heb ik aan uwen aanmatigen den eiscli voldaan, maar thans vraag ik u reken schap Als gij inoed hebt. zult gij u morgen naar die en die plaats begeven en wij zullen vechten. Ik kies den degen Ik verlang, dat de zaak in 't geheim worde afgedaan en niet door getuigen bijgewoond.» De officier nam die voorwaarden aan en kwam tijdig op de aangewezen plaats. Tol zijn ver bazing zeg hij dat de dokter een pistool op hem aanlegde. «Wat is dat?» riep de officier. Wij zouden op den degen vechten «Zeker», antwoordde de dokter «Ook is het slechts te doen om eene voorbereidende oefe ning. Gij zult eene menuet dansen, die ik u op de fluit zat voorspelen als gij ten minste niet wilt. dal ik u voor hel hoofd schiet.» «Maar dal is een moord» De dokter bleef er bij. De officier moest dan sen of sterven. Hij verkoos le dansen en danste een kwartier Toen stak de dokter de fluit in den zak en zeide«Nu, mijnheer! zijn wij el kander niets meer schuldig. Gij hebt mij gis teren tegen mijn zin laten spelen ik heb u laten dansen Ik ben lol uwe beschikking als gij vechten wilt. maar in dit geval zullen wij getuigen moeten hebben Tol weerziens." De zaak bleef daarbij. Commentaar is overbodig.

Amersfoortsche Courant | 1887 | | pagina 2