DAGELIJKSCI1K WATERSTANDEN, van de Luntersche beak en d»1 rivier de Eera. p» Rooi"» Hits Over- T*U Po ra (iffuf- 1X1- OR tuu> boven bened «EU OEN baiu sltl.\ AAIiO. KKM 1837. M M M M M M. loj.li ♦.92 ♦.71 ♦.77 2.61 2.31 2,19 0.18 lu 11 4.93 4,77 •2.65 2,UI 2.39 0,32 12 -1,93 •K7S 4.77 2,75 2.3S 2.25 0.35 16 13 4,91 4.74 4.77 2.75 2.39 2.25 0.12 A P 1+ 4,93 4.75 4.77 2.75 •2.40 2.23 0.35 05 16 4.92 4.70 4.75 2.74 2.39 2,21 0.35 05 16 4,91 4,77 4,75 2.75 2.39 2.21 0,3". 10 K o ii n i s u, e i i» n De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT doen te weten, dal do proces sen verbaal van inlevering en opening der sleinhrieljes ler verkiezing vm vijl leden voor den Gemeenteraad in afschrift aan hel Raadhuis zijn aangeplakt en gedurende veertien da gen op de Secretarie voor eenieder ler inzage liggen, alle werkdagen v.<n 's vooruiiddags 10 *oi I uur des namiddags Amersfooil, den 20. Juli ISS7. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester T. A J. VAN ASCII VAN WIJCK. De Secretaris NV L. SCHELTl'S. De BURGEMEESTER van AMERSFOORT Brengt ler kennis van de ingezetenen dezer gemeente, dat het door den provincialen In specteur van 's rijks directe belastingen enz. in Noord-Holland en Utrecht execuloor verklaard kohier No. 2 van de PEKSONEELE BELAS TING (wijken F. G. 11 en Ij over het dienstjaar 1887/88 aan den Ontvanger van 's rijks directe belastingen alhier is ter hand gesteld, aan wien ieder verplicht is zijnen aanslag op den bij de wel Iwpaalden voet te voldoen. Gedaan en op de daarvoor gebruikelijke plaatsen aangeplakt te Amersfoort, den 20. Juli 1887. De Burgemeester voornoemd. T A J. VAN ASCII VAN WIJCK. Aan een schrijven van een ollieier. die sedert jaren in Indië en thans op Midden-Java verblijf li'-udl en ook zijn deel van Aljeh heeft gehad, is hel volgende ontleend «Wal den toestand hij het leger betreft, ge looi ik. dat hel gehalte der soldaten tegenwoor dig veel verbe'erd is. Wij zi-n hier een groot aantal llinke llollandsche jongens in het sol datenpak. De nieuwe unilorm voldoet zeer alle soldaten zijn mei deze belangrijke verbe tering zeer ingenomen het vroegere vuile pak, dal de lianden onmiddellijk blauw maakte, is niet ingenomenheid uitgetrokken en veel fierder loopen onze braven langs de wegen. «Wij meenen zelfs, dat liet aantal dronken lui, die men anders reeds overdag langs den weg zagzeer is verminderd, daar wij thans zelden meer beschonken soldaten tegen konion. Ik kan best begrijpen, dat er onder bel Ned. volk weinig lust lol dienstneming bestaat. De weinig opwekkende berichten uit Atjeh ge ven daar wel aanleiding toe nooit eens Hink te mogen optreden, voortdurend mei ziekten te sukkelen is geen vooruitzicht dal erg aan lokkelijk is. «Het is mijns inziens ook dringend nood zakelijk dat in liet overzceseli vervoer van mindere militairen eene belangrijke verbetering Met eenen misnoegden trek op het schoone gelaat bad zij zich aan het venster gezel. Zij verveelde zich, hetgeen gewoonlijk op het slot het geval was. als zij zich niet in gezelschap bevond of' dat graal Alexander niet aanwezig was, met wien zij coquotteeren kon. Lusteloos had zij een looneelkijker ler hand genomen en richtte deze onverschillig naar alle zijden. Eensklaps siund zij echter haastig van hare zitplaats op plotseling scheen een zeker iets hare opmerkzaamheid te trekken hel is voor one g< »*n aaadscl wal dat was. Gravin Elize bad Fernando ontdekt, juist |,ci oogenblik dal de/e hare lippen op «Ion luid barer moc- <J- drukte De jonge vrouw met haren romanlischen, door jaloezie opgewekten, wantrouwenden geest, legde deze beweging natuurlijk op hare wijze uil Volgens hare meenitig was dal onschuldige blaadje papier een billet doiix doch van wien «Van wien and- rs dan van Alexander," mompel de zij toornig bij zich zelve «Ja, die mannen, men kan hen geen oogenblik vertrouwen. Vooreen aardig gelaatdat voor hen hel piquante der nieuwheid bezitgeraken /.ij dadelijk in vuur eri vlam. DochAlexanderElize von Rilterslieim laat niet rnet zich spotten. Zij wenscht uwe opmerkzaamheden niet te doelen met eene ge zelschapsjuffrouw. Hel komt er echter op aan om u, Alexander, niets te laten bemerken als wen een kind zijn speelgoed ontnemen wil worde gehncht. «Wat de hoogn premie betreft, zou het toch waarlijk verstandiger zijn in slede van die een betere toekomst aan den soldaat Ie verzekeren en vooral bij leëngagemcnt hadden velen liever een goede soldij vei liooging dan de gratilicutic welke toch mei de kameraden in eene week moet verbrast zijn. «Ook mag men nog wel in de voeding eenige verandering brengen en in plaats van eeuwig rijst te geven den Europ. soldaat nu en dan van gouverneinentswege boonenerwtenenz. verstrekken, zoodat daarin afwisseling komt. «Wat liet bouwen van kazernes betreft, daarin is een groote verbetering gebrachtwij hebben bier dan ook keurige gebouwen waar de soldaten een ruim en luchtig logies hebben voorts uit muntende wascli- en badgelegenhedenalles keurig netjes in ordeoveral frisch water ruime keukens enz. De infanterie is zeer nieuwsgierig naar de plannen tot reorganisatie. «leder hoopt, dal er toch niet zal worden overgegaan om onze stelling op Atjeh te ver laten. Laat men zich voorshands eenvoudig bepalen met onze stelling nog steeds sterker te maken en Kota Radja met hare voorwerken in een flinke sterkte te veranderen; nu gelijkt het ginds veel op de stukken van een Neuren- bergcr speelgoeddoos. «Welke veiligheid bieden o. a. de zooge naamde vooiwetken daar aan, alleen met hek ken afgesloten! «Wie zal in Europa eene versterking noemen een emplacement, waar niets anders omheen geplaatst is dan een gewoon ijzeren hek en dit zelfs nog niet eens overal. Op Gedah slechts gewone paggerszoo is inen nooit veilig en heelt driemaal meer soldaten voor nachtdienst noodig dan anders." Een vreeselijk spoorwegongeluk heeft Vrijdag avond te Sl Thomas bij hel Ontario-meer plaats gehad. Volgens de laagste berichten had een botsing plaats lusschen een pleiziertrein en een goederenwagenmet vaten petroleum beladen, die door den schok ontploften, zoodat uren in den omtrek de slag werd gehoord. In een oogenblik stonden de pleiziertrein en de goederenloodsen in lichtelaaie. Hel eerste rijtuig was vol reizi gers die vreeselijke kreten slaakten en velen der redders moesten hun mcnschlievendheid mei den dood bekoopen, terwijl de omliggende huizen spoedig door de bewoners werden verlaten, daar de vlammen met viceselijke snelheid om zich heen grepen zoodat men eerst na twee uur lijds den brand meester was. Om de algemeene verwar ring nog te doen toenemen, braken de paarden uit den trein los en bolden met bun brandende staarten en manen door de menigte, vrouwen en kinderen vertrappende Mij liet afzenden van het laatste bericht waren 9 lijken uit de puinhoopen te voorschijn gebracht en men schatte het gc- heele aantal dooden op 24 of 25, terwijl van de 47 gewonden velen zoo zwaar gekwetst zijn dat men alle hoop op behoud heeft opgegeven. De gewonden worden in de apotheken te St. Thomas verpleegd. Tusschen twee journalisten Menvielle, hoofd redacteur van de «Réveil du Dauphiné," en Nnquet. hoofdredacteur van den Petit Dauphiné." heeft naar aanleiding van een lievig twistgeschrift, een tweegevecht plaats gehad. Nadat hel gevecht een poosje geduurd hadheeft Naquet met de dan verkrijgt het gewoonlijk eerst waarde in zijn oog zoo gaal het met u ook. Maar gij, schoon meisje, dat ik uit het diepst mijner ziel haat, op u zal ik mij wreken gij zult het ondervinden wat Elize von Rittersheim vermag. Zijl gij dan zooveel schooner dan ik?" vervolgde zij lang zaam, «neen. driewerf neen, maar het is stellig het nieuwe dat Alexander aanlokt Hij is een vlinder bij God riep zij eensklaps verschrikt uit, «daar wordt haar een bouquet over haren schouder in den schoot geworpen En onaf gebroken staarde gravin Elize door den loo neelkijker. Nog meer verschrikt dan deze was Fernande, die evenmin vermoeden kon. van wien de bloemen afkomstig waren, als dat de jonge vrouw baar bespiedde. Haastig stond zij op, door welke beweging de bouquet op den grond viel. Zij raapte haar op. geheel onwillekeurig om haar op de bank neer te leggen. Zij zag om zich heen een verachtelijke glimlach krulde, hare lippen, toen zij graaf de Valcourt zag, die mei over elkaar geslagen armen tegen een nabijzynde boom leunde en zijn vurig oog on afgewend op haar rusten liet, waardoor hem haren schrik niet ontgaan was. Kn daaraan schreef hij hel ook toe, dat Fernande dadelijk aanstalten maakte om te vertrekken dat lag niet in zijn plan, en haar haastig naderende, wist hij haar den weg te versperren. 14V; dl vervoüjd linkerhand den degen van Menvielle göprepen en met de andere hand tocgeglouicn en hein eene wond in de lies loegebrachl.Ue getuigen waren woedend hierover en een hunner gaf aan Naquet eene oorveeg, lei wijl geen zijner getuigen hein. toen hij heenging, wilde verge zellen, zoodal hij alleen liet terrein verliet. Er is te dier zake eene klu-hl bij hel parket ingediend en Naquet is in verzekerde bewaring genomen. Een linnenfalirikanl te Bokstel heelt, naar ons gemeld wordtdezer dagen met eene ge huwde vrouw uil de gegoede klasre aldaar de wijk naar Amerika genomenzon ler zijne zaken Ie regelen. Teiwijl baar man naai de leesten te Nijmegen was, is hel lang te vo en beraamde plan uitgevoerd. De name In-cft naar men zegt, eene som van f75,000 aan clïecien uit den boedel medegenomen. Haar jongste kind is bij haar, terwijl zij drie andere kinderen heelt achtergelaten. Uit het door de justitie ingestelde onderzoek is gebleken dal de dame mei baar kind den weg BokstelVenlooRoermondAntwerpen gevolgd heelt. Te Roermond heelt haar reis gezel haar opgewachten te zamen zijn zij daarop te Antwerpen scheep gegaan. Haar inan is haar mcl een advocaat achterna gereisd. («N. R. C.") De wachteres aan den Overweg der Lunetten te Utrecht stond Maandagmorgen, naar 't «Yad vermeldt, even voor 9 uur op haar post. in afwachting van den sneltrein, die van Arnhem komt. Toen de trein aankwam en reeds dicht genadeid was, vermiste de wachteres eensklaps een barer kinderen en zag zij liet bij de rails aan den anderen kant spelen Eén stapje en Tzou door den trein worden verbrijzeld. Zou ze het kind waarschuwend toeroepen De snuivende stoommachine zou haar slem smoren. IJlings vloog de moeder, gevaar voor eigen leven vergelende, dwars voor den aansnellenden trein naar den overkant en greep de kleine. Wonderlijk genoeg werd haar seinvlag door de machine gegrepen en verbrijzeldzij bekwam een lichte wond aan de hand, maar haar kind had zij gered. Het was vrij vol op hel terrein achter het Rijksmuseum te Amsterdam. De aangekondigde wedstrijd lusschen de heeren E. Kidcrlen en A. Blunt met driewielers was trouwens waard door een talrijk publiek gevolgd te worden. Hel doel was een bepaalde lengte (I Engelsrhe mijl) in een bepaalden lijd af te leggen, wauihij elk der deelnemers afzonderlijk reeddoch om hem aan te vuren door een tandem (een 2 persoons-driewiel) werd 'vergezeld. De uitslag van den wedstrijd was, dat de Engelschc mijl door den heer Kiderlen werd afgelegd in 3 minuten 81 secondenterwijl de heer Blunt dien atsland nam in 3 minuten 18 seconden. Zooals zich deuken laat werd Kiderlen voor deze nieuwe overwinning warm toegejuicht. Het eerei ht van Middlesex (Engeland) deed uitspraak in een breuk van trouwbelofte. Een koopman Fred. Balton had zijn engagement ver broken met zekere Charlotte Hermann die daar voor 50(H) pond st. schadevergoeding vroeg. Nadat een vergelijk getroffen was veroordeelde de rechtbank Ballon tol een schadevergoeding van 0 U pond sterling. Wanneer zich mieren in kamers kelders enz. vertoonen kan men deze lastige insecten daaruit gemakkchik verdrijven. Men vuil voor dit doel eenige schoteltjes met een mengsel van gist ol zuurdeegmet honigsiroop ol suiker oplossing en zet ze op die plaatsen neer welke het incest door de mieren worden be zocht. Naarmate de zoele vloeistof in de scho teltjes vermindertverdwijnen ook de mieren want gist is voor haar een doodelijk vergift. Een ander goed middel is benzine dat inen in de reten en scheuren moet gietenwanneer men met deze vloeistof de mierenhoopen in den tuin begietworden de mieren oogonblikkelijk gedood. Niet minder werkzaam is een mengsel van evenveel dcclen naphlaline en versch in sectenpoeder. De aanwending van het laatste middel is binnenshuis beter dan 't gebruik van benzine daar dit laatste bij aanwezigheid van vuurgemakkelijk ontvlamt. Sommige personen beweren Maandagnacht te Nizza een schok van aardbeving le hebben ge voeld ook in Griekenland zijn eenige schokken van aardbeving gevoeld. Uit Bern wordt gemeld dat zes reizigers, waaronder drie dames te Eggischhom bij de bestijging van de Jungfrnu verdwenen zijn. Pogingen oin hen te vinden zijn tot heden mis lukt vooral nu hevige valwinden de bestijging der Zwilsersche hergen hoogst gevaarlijk maken.

Amersfoortsche Courant | 1887 | | pagina 2