fender c constitutirnneole landen laat de grond wet veel vrijheid omtrent de regeling der detènsie; zij behoeft niet te leiden lot hel invoeren van algemeenen dienstplicht, waarmede tiouwens vrijstellingen niet onbestaanbaar zijn en Waarbij de loling noodig blij lihoewel die niet meer in de grondwet genoemd zou moet-11 worden Bij verwerping der additonneele arlikeb-n zou een noodzakelijke overgangsbepaling ontbi eken de hervorming van hel kiesrecht en de nieuwe indeeling zouden lot geheel onbepaaiden tijd wor den uitgesteld. De Regeering onderzocht nu niet. welke gevolgen zoodanige afstemming opjiet lot der overige ontwerpen bij de tweede lezing zou hebben. De rechtbank Ie Assen veroordeelde den ontslagen verpleegde K. M uil de werkinrich ting te Veen huizen tol drie jaar gevangenisstraf, wegens het schrijven van een brandbrief aan den burgemeester van Assen. Wegens den beet van een dolle kal was voor eenigen lijd een hcrhcrgiei uil Larochelöucaull (Frankrijk) naar Parijs gegaan 0111 zich onder behandeling van Pasteur te stellen. Na een twaalltal dagen kwam bijnaar men dacht ge nezen terug en nam weder zijn gf worn? bezig heden waar oen eensklaps verschijnselen van dolheid zich bij hem voordeden n na drie dagen vreeselijk lijden blies hij den Inalsten adem uil, bijna drie maanden nadat hij gebeten was. Ken elfjarige knaap heeft in het Belgisch gehucht Abeele een hoeve in brand gestoken. Het vuur breidde zicli uit en vernielde, behalve deze hoevenog een anderealsook drie wo ningen. De schade is groot. De jeugdige brand stichter is aangehouden. De varkens in Friesland en Groningen hebben sinds een paar jaar een nieuw gerecht op hun menu gekregendat hun niet alleen lekker smaaktmaar ook beveiligt legen de gewone varkensziekte. Men begint ze n.l. meer en meer met bloed ie voederen nadat gebleken is dal varkens die dit toevoegsel bekwamen in tijden van al- gcmeene ziekte onder deze diersoort geheel be vrijd bleven. Vele veehouders doen tegenwoordignevens het gewone voer ook vaatjes bloed op. Tijdens de zitting van het kantongerecht te Hongeveen is procesverbaal opgemaakt tegen II. boerenknecht en J. W., landbouwer, brjden te Pcsseverdacht van meineed, afge legd bij de behandeling van de zaak legen II P. Ie Prsse, die terecht stond wegens liet doen ontslaan van gevaar voor een trein. Onderwijzer: Behalve dal de dieren door hun vorm en eigenschappen zich van elkander onderscheiden verschillen zij ook zeer door hun grootte. De ulil.int is hel grootste landdierter wijl ondei de insecten sommige gevonden woiden, die nauwelijks mei hel bloote oog zichtbaar zijn. Stel je voor een mijt op een üiilaul Teunis ongeloovig)Ken meid op een olifant? Onderwijzer: Ja, ik bedoel een kaasinijt op een olifant. TeunisKen kaasmeid op een olilant Door den beer E. Kiderlen Jr. is onlangs uilgevonden een nieuw V'elocipêde-kussenblok dat daarin van alle andere verschiltdat de as gedragen vvoidt door rijen kogelsdie respec tievelijk twee aan twee te verstellen zijn Deze kussenhlokken zijn in Engeland gepatenteerd het toilet van rose zijde der jonge vrouw, elegant waicn hare bewegingen, kortom zij behoorde tol een dier wezentjes, wie men niet schoon vindt en op wie men toch voortdurend het oog richt. Bevallig naderde zij de oude darne, die op er ne sola plaats genomen had, en terwijl zij de zaal rondblikte, zeidc zij tot deze Ik kan niet nalaten u mijne bewondering t« kennen geven over de smaakvolle wijze, waarmede u alles gearrangeerd hebt, lieve tante." Iharvan komt mij de eer niet toe, Klize; iiiejiilfrouw Hartman heeft dat alles zoo ge rangschikt." an'woordde de gravin, het jonge ii ci-jc vriendelijk toeknikkende. Onverschillig haalde gravin Elize de schou- il-rs <i|i. •O welk cene prachtige roos verbergt zich da,ii achter die hladeien,riep zij eensklaps uit op eenen bloempot wijzende, waarin een rozenuoompjf stond. Haastig schreed zij naai de plaats en voordat men hare bedoeling he- gr. ep had zij de bloem reeds met cene driftige b'- ->•ing van den .«tengel gerukt. Üe gravin nu. li Fernando konden een uitroep van spijl weer houden, en de eerste zeide verwijtend: «Wat handelt gij toch gevoelloos en onna- en het eerst topgepnst op hel voorwi -I oener "2 Wiclige veiocipède. op welke in Engeland ii.it 25 uiiie mees crschap «Ier wereld gewonnen vv-M'd De heer Kiderlen heelt thans zulk een velocipede in bezit. De lijken van de zes toeristen die van Lan tert In tuinen ui zonder gidsen de Junglruu be klommen hebben, zijn op de Junglrau gle.lscher naar de zijde van den Mönch gevondenoin naar Eggischhorn vervoerd worden. Te Rehhorst bij Lübeck woont een man Dolise genaamd die 105 jaar oud en behoeliig is. llij heeft onder Napoleon in Spanje en Rusland gediend en werd te Leipzig zwaar gewond. Door een heer te Luik is tegen een geachte familie te Maastricht een eiscli ingesteld lol vergoeding van 10,000 frank voor schade en onkosten veroorzaakt door het verbreken van huwelijksbeloften. Üe afgewezen minnaar brengt o. a. in rekening zijne reiskosten van Luik naar Maastrichtzoomede den verzuimden lijd dien hem de bezoekenaan zijne verloofde gebracht gekost hebben. Eene vrouw in de gemeente Naaldwijk is 2."1 Juli, binnen den tijd van 5 jaren, voorde vierde mial bevallen van tweelingen; boven dien nog eenmaal van één kind alzoo 0 kinderen in de vijl jaar Een boerdie op de weekmarkt te Tilburg eene mand kunstboter voor natuurboter wilde aan den man brengen is deswege bekeurd Eene Amerikaansche dame, Mrs. Slade beeft echtscheiding aangevraagd op grond lo. dat zijbijziende zijnde niet wistdal Slade een wrat op den neus had2o. dat Slade in zijn slaap snurkthetgeen haar belet te slapen So. dat Slade haar nooit, sedert zij getrouwd isomhelsde Door het springen van een kanon ie Vaiades werden 2 personen gedood G gewond een kind van 14 jaren verloor een arm. Te Nancy en omstreken heeft men dezer dagen, kort vóór een hevigen storm een uren lang aanhoudende regen van mieren gehadgevleu gelde en ongevleugelde. De straten en pleinen waren met het gedierte bezaaid. Een nieuwe manier van oplichterij deed zich eergisteren voor bij den heer A. Meeuwesen sigarenfabrikant te Rotterdam. Een Duitseher, zich noemende John Wesleruit Londen ver voegde zich dien-ochtend ten kantore van dezen heer en besl-lde na eenige monsters te hebben gezien, 10,000 sigaren, waarvan het beding in liet «Hotel de Zwaanwaar de Duitseher voorgaf gelogeerd te zijn zou betaald worden. De lieer VV. moesi echter o.<k voor zaken naar zijn Heimalh lelcgrapheerenmaar bad slechts engelsch geld op zak zoodal inj den heer M. eenige guldens te leen verzocht, tot betaling van bet telegram. Deze begreep daar door alras met een lid van hel groole oplicli- tersgild te doen te hebben zuodal sinjeur zonder centen kon altrekken. De gemeente Bocholiz (Limburg) is in rep en roer, daar de dochter van een rijken pach ter, den heer J., met den zwijnenhoeder op den loop is. Het vluchtende paar werd ont dekt te Carlhils (Wittuml, alwaar het zijn intrek had genomen bij de ouders van den schaker. Üe burgemeesters van Bocholiz en Willem ver denkend Klize. Dat boompje was de trotscli van mijnen ouden getrouwen tuinmanhij had het met zooveel liefde gekweekt en ver zorgd het zal den ouden man bedroeven, als Inj bemerkt dat die roos verdwenen is. En wal wilt gij daarmede nu aanvangen?" «Wel, ik wil baar in mijne lokken bevesti gen mejuffrouw, mag ik u verzoeken en zij reikte Fernande bevelend de bloem toe. Doch deze verroerde zich nietgeen spier op haar gelaat vertrok zich. «Moet ik mijne vraag nogmaals herhalen, mejuflrouw Hel schijnt mij toe, alsof u soms wakende droomt. Help mij even, vlug, want het zal niet lang duren of de gasten zullen verschijnen." «U hebt zeker de woorden vergelen, die ik eenige dagen geleden tot u richtte. Ik acht hei echter niet noodig om ze u in herinnering te brengensleehls dit alleen wil ik u nog maals te kennen geven, dat ik bier wel bij mevrouw uwe tante de betrekking van ge zelschapsjuffrouw vervul, doch hij u niet dit; van kamenier" Koel en bedaard had Fernande gesproken alleen dc donkere blos, welke hare wangen kleurde, loonde, dal zij innerlijk niet zoo kahn gezcld der maréchaussees van Gulpen verschenen weldra ter pluulse en eischten het meisje op dat echter hardnekkig weigerde mede te gaan. Niet dan mot moeite slaagde mcu er in haar in het rijtuig te doen plaats nemen hetwelk liaar naar de ouderlijke woning zou terugbrengen. Zij verklaarde evenwel spoedig ie zullen lerug- keeren en zij heelt woord gehoudenwant later was zij wederom bij haren geliefde. De jongen is 19, het meisje 22 jaren oud. Eergisteravond waren twee paartjes op het Galgewater te Leiden aan 't spelevaren toen dooi te groote woeligheid der jongelui het bootje omsloeg en bet viertal in 't ruime sop rondsparlelde. Een ooggetuige had medelijden en roeide er heen om de verkoelde gelielden aan boord le nemen en aan den vasten wal te brengen. Uit Roermond word! gemeld Hel schijnt dal hij gelegenheid der verkie zingen alhier vele hooiden op hol zijn. De cir culaires volgen elkander in dolle vaart op en liberaal en olericaal beschuldigen elkander van slecht beheer. In eene onzer nette socieleilen hebben reeds de bierglazen dienst gedaan voor overtuigingsiiiiddelen zoodal bebloede koppen bel gevolg waren. Ten oosten van Roermond in de gemeente Maasuielis hij alle moeite die men aanwendt geen candidaal te vinden voor de verkiezing. lu hel aangrenzende Hei ten is d>-heer M ilie 27 jaar raadslid wasniet herkozen en is hel naar aanleiding daarvan dal de twist plaats had waarhij een paurpeisonen ernstig wei den gewond. Geelt nu eens nog «algemeen steun echt!" Uil Rome wordt van I Aug. gemeld: lieden namiddag omstreeks zeven uureven na het uitgaan der labriekhrak er brand uil in de oude spinnerij van de lirma S. J. Spanjaard alhier. In een oogenblik stond dit geheole ge bouw in de lichte luaie. Aan leddcu daarvan viel niet meer le denken. De vlammen sloegen gelijktijdig uil alle vensters. De hitte was ver schrikkelijk lu den tijd van 2 uar was hel ge- lieele gebouw uiigehtand. Melde grootste krachts inspanning is de weverijdie als liet ware aan de spinnerij verbonden is. behouden 1).; machi nekamer, die reeds vlam luid gevut, is mede niet de gro »lsle moeite gespaard gebleven De brandweer en vooral hel personeel van de fabriek, heeft zich flink gehouden. Ook uitliet naburige llengeloo werd goede hulp verleend. Eene spuit uil die gemeente was zeer spoedig op hel terrein aanwezig. Een blok huizen be staande uil vier woningen tegenover de fabriek gelegenis mede verbrand. Van de daarin aan wezige inboedels is niets gered kunnen worden. De schade is zeer aanzienlijk. Naar men zegtis alles logen brandschade verzekerdbehalve een van de vier verbrandde inboedels. liet dansen is een antieke en moderne kunst en genot. Hel blijft altijd in gebruik en hoog in eere vooral bij jongeren van beide seksen. Ook in den Bijbel hel bock van veel wijsheid en grondslag voor veel versland vooral voor lom die hun versland «gebruiken" woidl hel meermalen aangeroerd. Koning David danste zells vóór de Arkc en Koning .Salomo, de wijze, zag gaarne dansen. Ook in ons Vaderland is het dansen zeer gewild en beslaat er reeds 15 jaren eene Dans- onderwijzersvereenigingdie ihans hare jaar- lijksche vergadering hield le Schevciiingen. Daarin wierp de voorzitterde heer Jean was. Ook gravin Elize werd driftig, en op gewonden, en hernam «Ik vind, dat gij voor heide function le veel trolsch bezit, hoewel ik wel eens gehoord heb, dat daarmee gewoonlijk eigenwaarde gepaard gaat. U schijnt echter cene uitzondering op dien regel te maken, hetgeen ik afleid uit uw gedrag." «Mijn gedrag," herbaalde Fernande doods bleek op vasten toon «Gravin," vervolgde zij, deze naderende, -ik verzoek, neen ik eiscli van u, dat gij mij eene nadere uitlegging van deze woorden geelt." «En als ik dit nu eens weiger te doen." «Dan verklaar ik u, dal gij onwaardig zijt om den naam van vrouw te dragen." «Deze beleediging kwetst mij niet uit uwen mond mejuffrouw hervatte de jonge vrouw, uit wier oogen de voldoening schitterde om dc gehate te kunnen grieven. «Mevrouw," zoo wendde Fernando zich met trillende lippen lot de oude gravin die lioold- schuddende den woordenstrijd der beide vrou wen volgde, «ii zult mij wel toestaan om mij tc verwijderen, want u begrijpt wel. dal ik na liet voorgevallene geen lust gevoel om de soirée bij le wonen." Wordt varwiyd.

Amersfoortsche Courant | 1887 | | pagina 2