afstaankrijgt ter vergoeding hei geheele Balkan schiereiland Konstantinopel ingesloten. Dat laatste is zeer grootmoedig als men bedenkt wat Konslantinopel voor Rusland zou kunnen zijn en dal de schrijver het even gemakkelijk bad kunnen annexeeren. De Coburger kwam triomfaal in Bulgarije. Maar zal hij er heelshuids L'nkomen Lang talmde hij. Maar eindelijk deed hij den sprong on beraden Wie weet dat'? Wie ried hem dat? Rusland is niet op hem gecharmeerd. De ander* mogendheden dulden hem. Maar zij erkenden hem echter nog niet. Zijn komst is een zwarte stip. Zoo'n stip kan in 't Oosten storm aanbrengen. Storm baart soms groote onheilen, Ook wel eens groote verwoestingen. De Sultan erkende den Coburger ook niet. Die gansche Bulgarijsche troonsbeklimming brengt een ingewikkeld politiek rommeltje teweeg. Te hopen is dat dit geen oorlog uitlokt. Verkooping van Vaste Goederen. Zaterdagavond 13 Augustus in «hel Valkje" te Amersfoort Notarissen de heeren Mr. J. DE LOUTER en A. H. DRIJFHOUT VAN HOOFF. 4 Woningen in massa voor f 2600. In eene onzer kantonnale hoofdplaatsen werd onlangs eene overtreding van de drankwet ge constateerd verkoop n.l. in 'tklein, in casu van drie deciliter jenever, door de dochter des huizes, terwijl hel hoold der echtvereeniging geen ver gunning voor dien verkoop meer heeft. Ter terechtzitting verklaarde bekl., dat ze die hoeveelheid had algcleverd als restant van groo te re quantiteiteeltige dagen vroeger door hare moeder verkocht aan de echtgenoote van haar naasten buur, die, evenals hare dienstmaagd gehoordverklaarde de meid om een halven liter jenever te hebben gezonden niet wetende dat buurmans vergunning door hel niet betalen der rechten was vervallendie hoeveelheid was echter niet voorradigreden waarom de vrouw des huizes slechts twee deciliter aan de meid meegaf, die eenige dagen later de overige drie deciliter van de dochter in ontvangst nam op welke aflevering bekeuring en aanklacht volgde, 't Open min. eischte legen de jeugdige over- trecdsler de gewone geldboete van 5') gl of sub. gevangenisstraf, doch de rechter sprak haar viij op grond, dat niet zij, maar, zooals uit hel gei. verhoor onomwonden was gebleken, hare moeder in t klein had verkocht, n 1 een halven liter, waarvan direct een deel was af geleverd en een paar dagen later door de doch ter hel restantniet de dochter dus, maar de moeder had de wel overtreden, maar legen haar was niet geverbaliseerd. Doordat kinderen met lucifers speeldenzijn te Angerloo een viertal mijten met koorn een prooi der vlammen geworden. De schade wordt geschal op ruim f500. Fernande bracht de sleutels weer terug, na dat zij hel verlangen der oude dame vervuld had Deze gevoelde zich een weinig ongesteld; Fernande liet dadelijk dokter Wahiberg ont bieden, welke stilte en rust als de voornaamste geneesmiddelen voorschreef; de patiente moest ook voorioopig te bed blijven Fernande installeerde zich in het ziekenver trek, otn bij de minste beweging der gravin tegenwoordig te zijn. Elize bezocht hare tante wet veel vertoon twee of driemalen, terwijl zij beweerde, dat het voor de zieke beter was, dat zij Alexander in de eerste dagen niet ont ving. De. oude dame, die slechts ten halve den wooi den vloed begreep, en wie hovendien F.lizes luidruchtige wijze van spreken hinderde, knikte toestemmend met hel hoofd, en een glans van tevredenheid spreidde zich over het bieeke gelaat, toen Fernande zich na het ver trek der gravin aan het bed zette. Weinige oogenbltkken later hoorden beide dames het wegrijden van twee paarden, waaruit zij opmaakten, dat gravin Elize en graaf Alex ander een rij toertje gingen maken. Geen woord werd er in het vertrek verno men de gravin lag stil met gesloten oogen, hoewel zij niet sliephet borduurwerk, waar mede Fernande zich eene wijl had onledig ge houden was hare handen ontgleden en pein zend hield zij de oogen op de grond gevestigd. Een angstig gevoel, waarvan zij zich zelve geene /ekenschap kon geven, beklemde hare horst eu bel kostte haar moeite om bedaard te blijven zitten. Steeds somberder werden hare verwarde gedachten en eensklaps voelde zij dat tranen Lare wangen bevochtigden. Wordt verudyd. Ean jongmensch zat alleen nvet een dame in eon coupé 2e klasse, van Den Haag naar Am sterdam Te vergeefs bepioefde hij een gesprek aan te knoopen zij gaf slechts korte snibbige antwoorden Eindelijk door verveling gekweld, stak hij een sigaar aan Toen zei de dame Mijnheer, u heeft zeker nog nooit 2e klasse gereisd, dat u niet weet, welke ge woonten hier heerschen." Rustig antwoordde de reisgenoot: Juffrouw ik kende tot dusverre zooals u terecht vermoedt, slechts de eerste en derde klassein de eerste zijn de passagiers lomp legen den conducteurin de derde de conducteur legen de passagiers. Nu bemerk ik dat in de tweede klasse de passagiers tegen elkaar lomp zijn." Te Kralingen is deze week een weduwnaar van 83 jaren ondertrouwd meteen jongedochler van 62 jaren. Naar de gelijkluidende namen te oordeelenzal er nog dispensatie aan Z. M. wegens bloedverwantschap aangevraagd zijn. Een IerMooney genaamd27 jaar oud en wonende te Brooklyn heeft een poging gedaan om door een onlploffingsmiddel hel stoomschip «Queen" van de National Line in brand te steken, liet laatste gedeelte der lading was te een ure aan boord geborgen en toen kwam Moon 'y in een bootje op zijde van het schip en wierp een flcsch inel ontplofbare slof op het dek Onmiddellijk sloegen de vlammen uitdoch snel werden zij gebluschl en de stoomboot vertrok op het aangekondigde uur. Mooney werd door de politie in bootjes achterhaald en gevangen genomen. Hij had een ljngen dolkeen revolver en honderd vijftig patronen bij zich. Volgens zijn 2eggen behoort hij tol een bendedie zich het vernielen van schepen welke de Brilsche vlag voerentot laak stelt. Van Sint Thomas (Deensche Antillen) wordt hel overlijden gemeld van zekeren Peter Bartoff, die den ongelooffelijken ouderdom van 130 jaren bereikt zou hebben en die tijdens den onal hankelijksoorlog onder de bevelen van Washington gestreden zou hebben. Wij zijn in den tijd der vallende sterren. Aan den nachlelijken hemel kan men bij her haling de lichtstrepen waarnemen. Een ongeluk zoo verschrikkelijk als de ge schiedenis der Vereenigde Staten er nog geen vermeldtheeft verl. week plaats gehad op den spoarweg ToledoPeoria and Western. Een pleiziertrein naar de Niagara getrokken door twee locomotieven moest over een kleine houten brugdie in brand geraakt was. Zij had vuur geval door de vonken van een voorafgaanden trein. De machinist bemerkte weldat de brug branddemaar kon den trein niet remmen. De brug zakte in en de trein stortte in een diepe klove daaronder. Verscheiden wagens zijn geheel verbrijzeld meer dan 160 passagiers zijn gedood onge veer 400 gekwetstde omliggende dorpen zijn met gewonden en gekwetsten overdekt. Volgens nadere berichten is het aantal dooden meer dan gemeld en meer dan 50 van de gewonden verkeeren in hopeloozen toestand. Er was, tengevolge der langdurige droogte, geen drinken voor de gewonden, geen water om hunne wonden te verbinden. Eenige ellendelingen liepen, nadat het on geluk had plaats gehad, tusschcn de dooden, stervenden en gewonden rond, om geld, hor loges en sieraden te stelen. Aanhoudend kwamen ie Peoria karren mei opgestapelde lijken aan. in een stadje in Friesland maakte iemand goede zaken met den verkoop van sigaien, merk «Malaise" tegen 60 ets. de 50 stuks. Men wil dat deze sigaren eerst na gebruik haar naam eer aandoen. Uit Wiesbaden 6eint een correspondent dat dr. Mezger nog geen besluit genomen heelt. Zijn nationaliteitsgevoelzijn liefde voor Amsterdam en zoovele trouwe vrienden worden op een zeer zware proef gesteld. Men wil in Wiesbaden alles doen, wat hij wenscht. De burgemeester kwam hem dadelijk bij zijn aankomst uit naam der stad begroeten. Goes bezit geen enkelen deurwaarder! Een dame te Luik die er zesentwintig katten op nahoudtis door de Rechtbank aldaar tot 20 frs boete veroordeeld wegens den last dien haar lievelingen aan de buren veroorzaakten. K n n i s e v i ii g o n De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Gezien art. 5 der wet lot regeling van den kleinhandel in sleiken eb ank en lot beteugeling van openbare dronkenschap Brengen Ier openbare kennis dal een ver zoekschrift om vergunning lol verkoop van sterken drank in hel klein bij ben is ingekomen van WILLEM VAN NOOKT in het perceel wijk F No. 87. Amersfoort, den 13. Augustus 1887. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester T. A J VAN ASCH VAN WI.KX Dc Secretaris W. L. SCHELTUS. De BURGEMEESTER van AMERSFOORT doet te weten, dat op Donderdagden 18. Augustus a. s.aantevangen d-s morgens ten IU ure, door dc weerba.uheidsvereeniging SCHIETOE FENINGEN gehouden worden op hel terrein genaamd de Vlassakkersgelegen rechts van den straatweg tusschen Amersfoort en Utrecht en dal daardoor de omtrek dier plaats onveilig zal zijn. Amersfoortden 15. Augustus 1887. De Burgemeester voornoemd T. A. J. VAN ASCII VAN WIJCK. AMERSFOORT, 15 Augustus 1887. Dinsdag, den 16 Augustus 1887, des na middags half twee zal de raad der gemeente Amersfoort eene Vergadering houden waarin de punten van behandeling zijn 1 Aangehouden verzoek van de firianciëele commi-sie der Ned. gereformeerde genu ente (doleerende) tot aankoop van een gedeelte van het «Arsenaal 2. Voorstel van Burg. en Weill tol aankoop van grond ten behoeve eener verbloeding van de Bergstraatop hel terrein afgebakend. 3. Rekeningen der gemeente, van de dienst doende schutterij hel burger weeshuis het burgerlijk armbestuur en de Kamer van Koop handel en fabrieken, allen over 1886, met het rapport der Commissie. 4. Missive van heeren Gedeputeerde Staten tot wijziging der verordening op hel dragen van wapenen. 5. Benoeming van een leeraar in wiskunde aan hel gymnasium. Op de aanbeveling ter benoeming van een leeraar in de wiskunde aan hel gymnasium te Amersfoort komen voor de heeren: 1. P. Molenbroekdoctorandus in wis- en natuur kunde te Rotterdam 2 C. van Ueinseciviel- ingenieur en leeraar aan de H. B. S te Gorin- chem en 3 dr. Ph. C. Kazassistent bij bet natuurkundig onderwijs aan de universiteit te Amsterdam. Vrijdagavond is in een der localen van het raadhuis door hel plaatselijk comité in zake de te 's llage te houden tentoonstelling van oude en nieuwe kunstnijverheid eene vergadering gehouden, die op uilnoodiging van 't comité bij gewoond werd door de heeren industriëelen etc. G. Wolbeis, R. KilianJ. H. v. d. Broek, J. SchulmanA. v. d llooff, GarjeanneJ. W. WentzelP. A. duel en J. v. Wessetn. De voor zitter, mr. H. Croockewil Jr., zette het doel der bijeenkomst uiteennl. otn te beraadslagen of het uilvoerbaar mag heeteu dal ook Amersfoort op de tentoonstelling vertegenwoordigd worde. De meeslen der ongekornencn zijn geneigd iets in te zendendoch onderscheiden van hen vinden het bezwaarlijkdat reeds den 1 Sep tember a. s.dus acht maanden vóór de opening der tentoonstelling door hen moet worden op gegeven de plaatsruimte waarover zij wenschen te beschikken. Algemeen was men van gevoelen, dat zulks onmogelijk is en men besloot dan ook zich lot hel hoofdbestuur te wenden met de vraagof het niet voldoende iswanneer die plaatsruimte slechts bij benadering wordt opgegeven. Eene langdurige discu sies over de opvatting van bet woord «kunstnijverheid" had hierop nog plaatswaarna de vergadering onder dankbetuiging voor dc opkomstdoor den voorzitter werd gesloten. De Augustus collecte voor de scholen mat den Bijbelzal te Amersfoort gehouden worden op Woensdag 17 Augustus. Dc verschillende wijken der stad zullen dan bezocht worden door de heeren van Ommen Wijnands Koppen van den Burg F-ntingh Kok van ücracrtBast, Ruitenberg en Bremer. Te 's Gravenhagc is voor de acle lager onder wijs in de Duitsche taal geslaagd Mej. M. J. Roux te Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1887 | | pagina 2