was bestolen. De politie is ijverig ia de weer om de gauwdieven op te sporen. Een matroos van Nieuwe-Pekela die ie Boston van een Nederlandsch koopvaardijschip deser teerde werd den 8sten Augustus jl. in hechtenis genomen. Na ruim eene maand in de gevangenis te hebben doorgebrachtwerd hij door de recht bank te Winschoten veroordeeld totéén dag celstraf! Het Rott. Nieuwsblad meldt Van het Brielsche kantongerecht. Brielle in het jaar 1887, Pro Justitia. De amble- tenaar van hel Openbaar Ministerie bij het Kan tongerecht te Brielle. Gelast aan den rijksveldwachter te dagvaarden Maria J enz. Om te verschijnen op Donderdag den 29slen September 1887. des vooriniddags enz enz Ten einde aldaar terecht te staan ter zake «dal «zij op den 10den September 1887, des voor- middags ten omstreeks 11uur, de openbare astiaal op het Maarland te Brielle heelt geveegd •met een bamboezen bezem". Zijn de Briel-che vaderen benauwd dat het gras tusschen de steenen uitgeveegd wordt? Was de bezem van bamboes of de stok? Uil 's Gravenhage worck gemeld Z M de Koning zag er bij de opening der zitting van de Stalen-Generaal opmerkelijk goed uit en was zeer in zijn nopjes met het drie werf «leve de Koning I" op voorstel van den voorzitter der eerste kamer door de geheele zaal uitgebracht. Ook elders, waar «the three cheers for the Queeni of een «dreifaches Hoch" gebruikelijk zijnbepalen zich de par lementen steeds tot eene ovatie aan den vorst. Er was ook in de stralen veel enthousiasme en van socialistische of algemeen-stemrecht-de monstraties bleven we geheel bevrijdalleen had men s morgens op 'tSpui. bij de Nieuwe- kerk, een rooden lap met de woorden: «al gemeen stemrecht" aan de telephoondraden weten op te hangenmaar de politie nam dat ding weg ea daarmee was 't uit. Een jongen van 15jaren te Parijs, een deug niet die niet wilde werkenverleidde een meisje van 14 jaren, dat, om hem te volgen, hare ouders verliet. Beiden verdienden met be delen den kosttotdat op zekeren dag het meisje op een ander hare genegenheid overdroeg. Dat vernam de 15 jarige minnaar; hij troonde haar in eene afgelegen straat inede en bracht haar roet een mes twee stenen toe liet meisje is in hospitaal, de moordenaar op de vlucht. Het onderzoek naar de oorzaken van den schouwburgbrand te Ezeter wordt gevoerd on der leiding van den directeur der Londensche brandweerkapitein Shaw. Door den tooneel- knechl Skinner bleek dat da coulissedie het eerst vuur vatte, 18 duim van de gasvlam was verwijderd. De dirigent Hay nes beweert dat de muziek nog acht maten heeft gespeeld na het uitbreken van den brand. een luid gegons van hè's" het scherm omhoog. En werkelijk, zij was bekoorlijk, de schoone Claire de Beaulieu, terwijl de rol van Athénaïs ook in goede handen was. Het stuk liep flink van stapelterwijl het «schluszaccooru» de kus de trekpleister van mijn vriend, de gewenschte uitwerking had. Onder een daverend aplaudis- saroent viel het scherm en haastten wij ons om den uilgang te bereiken heigeen ons na eenig dringen weldra gelukte. Met welgevallen ademden wij de frissche lucht in, welke ons te gemoet stroomde en besloten om den weg naar ons hóiel te voet ar te leggen Op weinige schreden afstand zagen wij eene zich langzaam voortbewegende gedaante, die wij na ecnige oogenblikken inhaalden, en ons als een fantömc der nacht incl groote oogen aanstaarde. Wat is dat voor een wezen fluisterde mijn vriend mij in het oor, «en waarom heeft die man dat lampje met een riem onder den enkel bevestigd «Ik weet hel niet, maar ik zal het hem eens vragen," antwoordde ik. «Ah, bonsoirzoo wendde ik mij tot den onbekende, «zoudt gij ons eens willen uitleggen, waartoe dit lichtje aan uwen voet dient «Om mij in de duisternis licht te verschaffen," was het korte bescheid. «Dal's logisch," dacht ik, den man eene sigaar gevende, hopende daardoor het vuur in zijn verhaal te brengen, dat ik daarin verlangde. Hij nam haar haastig aan en ontstak haar aan het lampje, dat hij daarvoor van den voet losmaakte. «Voor dat doel dient het toch zeker niet alleen vervolgde ik, terwijl hij het voorwerp wear uin den enkel bond. Wordt vervolgd. Door de verschillende beambten, die ook allen door den paniek waren aakgegrnpenis men niet veel wijzer geworden. Volgens den controleur aan de galerij waren er den avond van de ramp op de galerij 19i personen, terwijl helgrootste aantal dat er geweest is 442 bedragen heeft. De architect Phipps zegt dat de plannen door de politie zijn goedgekeurd en beantwoorden aan alle voorschriften. Ken ijzeren gordijn hield ge noemde bouwkundige niet voor noodig. AMERSFOORT, 26 September 1887. Z. M heelt benoemd tot commandant van hel kolon. mil. invalidenhuis op Bronbeekde gep. luit. gen. van t leger in Ned. Indië K. van der lleyden ter vervanging van generaal Smits wien op verzoekeervol ontslag is verleend. lieden is door lieeren Burg. en Weth. in het openbaar aanbesteed hel maken van eenige Waalklinkerbestratingen waarvoor is inge schreven door de heeren T. VV. Bonte voor I 1974.75. W. van de Kooij f2060, E. Schaap te Utrecht 12085, A. Malers 12137, P. Boks f2148 en H. Zwep f2440.Hel werk is den minsten inschrijver gegund. Gisteren is door de Amersfoortsche Wielrij dersclub «de Postduif' een wegwedstrijd ge houden van Hoevelaken over Voorthuizen naar Milligen en terug over een afstand van 50 kilometerhandicap. De heer Hsgedoorn die alzoo niettegen staande zeer veel oponthoud veroorzaakt door een ongeval aan zijn rijwiel, het eerste aankwam behaalde den 1en prijs, bestaande in een zil veren medaille. De heer Stheeman ontvi.ig den 2en prijseen bronzen medailleterwijl aan de heeren lluls- holT en van de Roemer de 3e en 4e prijs werden uitgereiktbeslaande in een paar voor den wielersport nuttige voorwerpen uitgeloofd door den heer G. van Ede alhier. De heer D. H. G. Kleberdie om I uur 5 min. was afge reden kwam na eenigen lijd terugdaar een ongeval aan zijn rijwiel hem hel verdere rijden belet had. De hr. J. v. d. Roemer reed af tel u.aank.4u.20m. De hr. Hulshof!"reed af te 1 u. 10 m. 3 u. 58 in. Dehr.Stheemanreedaf te 1 u. 30 m. 3 u. 57 nu De hr. Ilagedoorriaf te 1 u. 35 ra. 3u. 52 m. In eene Donderdagavond gehouden algemeene vergadering van de vereeniging AmersloorUohe vrijwillige brandweer," die zeer druk was bezocht, is tot onderbrandmeester verkozen de heerJac. Knoppers thans adjunct-onderbrandmeester, en tol adjunct onderbrandmeester de heer A. Laien- stein van Voorst. Aan den heer I. van Vooren die weldra naar Transvaal vertrekt, werd op de meest eervolle wijze ontslag als lid der vereeni ging verleend, met dankbetuiging voorde veelvul dig aan haar bewezen diensten, waarna, op voor stel van een der leden den heer van Vooren het eerelidmaatschap der vereeniging werd aan geboden dal hijonder luid applaus der ver gadering aanvaardde. Ten vervolge op 't desbetreffend vorig bericht wordt gemeld dat Donderdag 15 Sept. zijn ver brand eene schuureen hooi- en een koorn- berg op de boerderij van het landgoed «Nim- merdor' bewoond door den lieer Mr. II J. II. baron van Boetzelaer van Oosterhout, bur gemeester van Leusden en Stoutenburg De brandspuit uit Leusden was spoedig aangerukt, terwijl hel aan de krachtige inspanning barer brandweer, gesteund door de spuit, arbeiders en verdere werklieden van dit buitengoed was te danken dat het vuur zich niet verder verspreidde. Later waren ook ai de spuiten van Amersfoort aangevoerddie toen mede hebben gewerktornden brand verder teblusschen. Bij de Donderdag jl. gehouden verkiezing van twee leden voor den gemeenteraad te Llaarn heelt niemand de volstrekte meerderheid er langd moelende alzoo op 6 Oct. herstemming geschieden voor eene plaatstusschen de heeren J. J. Goselingdie 78 stemmen en D. B. Streefkerk die 62 st. verkreeg en voor de andere plaatstusschen de heeren 11 Swcris, op wien 84 sL en S de Zoeleop wien 67 st. zijn uitgebracht. Aan den heer H. Gerritsen te Amersfoort is, na gehouden openb. aanbesteding de levering gegund van Kampereilandsch hooi ten dienste van Rijks veeartsenijschool te Utrechttot 1 Nov. 1888 voor 167,90 per 1000 kilogram. De miliciens van de lichting 1884 der 5. en 6. batterij van het 1. reg. veld-artillerie te Amers foort, die sedert 19 Aug. voor herhalings oefeningen onder de wapenen waren zijn in detachementen vereenigd weder met onbepaald verlof naar hunne haardsteden gezonden. liet Utr. Dagbl. meldt dat Z.Exc de Com missaris des Konings in deze prov. hij zijne rondreis Vrijdag de gemeente Amersfoort zal bezoeken. De 1e luitenants baron van Boetzelaer en II J. M. C. Schreuder van de Coolwijk van hel 2e reg. huzaren zijn overgeplaatst bij hel 3e reg. huzaren, en wordt laalstgen. officier met 1 Nov. aanst. bij de rijschool te Amersfoort gede tacheerd. De heer J. W. Wentzel te Amersfoort heeft op de Amslerd. tentoonstelling van pluimge dierte eene bronzen medaille behaald voor kemphrnen. De majoor de Pesters die de manoeuvres van het 9e legerkorps in Frankrijk als vertegen woordiger van ons land bijwoonde is tot ridder van het legioen van eer benoemd. De heer Commissaris van politie te Amersfoort wenscht bekend gemaakt te worden met do verblijfplaats van VV. E. Turkhuisvr. van A. J. van Maanen 20 jaar oud; waarschijnlijk is zij niet haar kindje van 8 maanden rondzwer vende in gezelschap met een reizend orgelman. Door den kolonel, commandant van het Ie reg. veldartillerie, woidt thans inspectie ge houden over de tweede afdeeling van dal regi ment te Amersfoort in garnizoen. Hel bestuur der Chr. Nat School te Amers foort heelt met het oog op hel siecds toene mend aantal leerlingen besloten de ondci was krachten te versterken door nog een onder wijzer aantestcllendie spoedig mogelijk als zoodanig optreedt. De 15e colleclelijsl voor de scholen met den bijbel wijst aan (65,384,31 als opbrengst van 375 locale comité s. Daaronder is vermeld Amers foort 1555,74 t vorig jaar 1524,56}) Kampen 1542.51 (l vorig jaar (567.59), Overtoom c. a. f 360,23 t vorig jaar I .*101.60). De Koninklijke familie zal Woensdagochtend aanst. per extra Hhijnspoorlrein te 9 uur 40 ui. uil 's uravenhage naar hel Loo vertrekken. K e ti ii i h n e v i ii j; v ii De BURGEMEESTER en WETROUDERS van AMERSFOORT Gezien art 8 der wet van den 2. Juni 1875 (Staatsblad n*. 95) Brengen ter kennis van hel publiek dal door hen aan E. VAN DE KAMP en zijne rechtver krijgenden vergunning is verleend om eene Slachterij oplerichten in het perceelalhier gelegen aan tiet Lieve Vrouwekerkhof, wijk F, No. 117, kadastraal bekend onder sectie E. No. 3522. Amersfoort, den 26. September 1887. Burgemeester en Weihouders voornoemd De Burgemeester f.1 J. VAN ASCII VAN WUCK. De Secretaris W. L SCHKLTUS. De BURGEMEESTER van AMERSFOORT Gezien artikel 41 der gemeentewet Brengt tor kennis van de ingezetenen dat de Raad dezer gemeente zal vergaderen op Donderdag, den n September aanstaande, des namiddags ten één ure. Amersfoort, den 26. September 1887. De Burgemeester voornoemd T. A J. VAN ASCII VAN WIJCK. Donderdag 29. September 1887namiddags 1 uur zal de Gemeenteraad van Amersfoort eene vergadering houdenwaarin de punten van behandeling zijn 1. Aangehouden voorstel betrekkelijk eene klinkerbestrating van de voetpaden langs c'e Utrechtsche en Naaiderslraalwcgen. 2. Voorstel tot wijziging der voorwaarden van verkoop van grond aan G. Wassink. 3. Voorstel tot wijziging van den termijn voor de aflossing der geldleening van 1875. 4. 1e Aanvullings-kohier van den hoofdelijken omslag, dienst 1887. 5. Benoeming van eene ondei wijzere» aan de schooi 3e soort (Koningstraat). ADV ERTEN TIEN Een GROSSIER in KOLONIALE «Milv «g-- WAREN alhiervraagt I K n A N D de geschiktheid bezittende tot het doen van kleine reizenop nader overeen te komen Condities. Franco brieven onder lelt. B. bij den Boek handelaar. F. M. C. BLOEM Langcslruat alhier.

Amersfoortsche Courant | 1887 | | pagina 2