BULLETIN UitgeverA. II. VAN CLEEFF. AMERSFOORT, den 8. November 1887. Z. M de Koning heeft op 6 Nov. de wets ontwerpen der grondwetsherziening bekrachtigd. Ter gisterenavond gehouden vergadering der Kicsvereeniging Reent voor allen» zijn tot randidalen voor het lidmaatschap van den ge- uiAenleraad van Amersfoort bij meerderheid van siemmen gekozen de heeren P. Methorst Jr. en G. van Gheel Gildemeester. liet is ons nog onbekend of deze heeren de candidatuur hebben aangenomen. De briefkaarten zullen weldra 2j cent kosten indien de verschillende Kamers van Koophandel een gunstig antwoord krijgen op hun adres aan den Minister, waarin op prijsverlaging wordt aangediongen. De heer Elout van Soelerwoude heeft wegens hoogen leeftijd82 jaarlegen 5 December a s. ontslag genomen als lid der Eerste Kamer. De heer G. Hondiusnotaris te Wageningen heeft tegen 1 Dec. eervol ontslag aangevraagd. Voor de betrekking van hoofd eener openbare hool te Amsterdam hebben zich 96 sollici tanten aangemeld. Waarom niet wat meer Op de kermis te Oud-Beierland heeft een so cialist de ervaring opgedaan dat zijn leerstel lingen weinig instemming en de rumoermakerij geen algemeene sympathie vinden. Toen hij met de verkondiging van socialistische denkbeelden dacht te beginnen werden de gezichten der omstanders zóó dreigenddat de wereldher vormer het geraden achtte de gemeente zoo spoedig mogelijk te verlaten. liet hoofd der school te Slobbegat (Friesland! (minimumlijder) vroeg met oog op de stijgende uitgaven van zijn gezin, verhooging van salaris en gelijkstelling met andere hoofden in de ge meente. De gemeenteraad verwierp dit verzoek, maai legde een pleistertje op de wondein den vorm van een bankbiljet van f25 als... gratificatie voor de huishoudingKruimels zijn ook brood. In het boschgenaamd «de ronde weide gelegen bij Rokanjeis een arend gescholen die eene vlucht heeft van 2£ M. Men hoopt het dier in het leven te behoudendaar het slechts in de wiek getroffen is. Judic schreef onlangs in een der Fransche bladen een prijsvraag uit voor pikante cou pletten de belooning zou 200 frs. zijn en tot de priisrechters behoorde o. a Sardou. De be kroonde coupletten bleken te zijn van een meisje van 14 jaren uit een aanzienlijke familie dat thans in een kostschool is. liet eerste gevolg van haar triomf isdat de directrice van de Kostschool haar niet houden wilde coupletten moeten ver bazend gepeperd zijn. Ken haute nouveauté op hel gebied der hu welijksadvertentie is de aankondiging van een jonggetrouwd paar (in de N. Roti Cl) ter breedte van twee kolommen in sierlijken rand. De echtgenoot is dan ook een «Kaiseriich Deutsche)* Vice Konsul.

Amersfoortsche Courant | 1887 | | pagina 1