Donderdag 26 Januari 1888. M 3687. Uitgever H. VAN CLEEPP te AmerafoorU Dit blad verachijnt Maandtf poat ƒ1.15. AdTert«'itifn I plutiroimta roor raadea aalara axtra iiirigl.af j-aehiadl hoipra prqil,»r#k«»:i( L**aU •fflcieale au onteigen A-It per ra#»! 15 Cta Reclame, p.r te<tl J» Cm. Aft. aummfi 10 CM nOOK kortesracttt WIJK 8u i Tindiritjmiid*! Aboaa.iacat f* regel, fl'i Cu. alk. rcg.l me. S aiaandta f 1.--. Fran u par 10 Cm grimt» ltlMrs aaar Bureau HUDRHUIZKN Kennisgeving. Hondenbelasting. TV BURGEMEESTER cn WETHOUDERS van AMERSFOORT brengen den ingezetenen in herinnering de navolgende bepalingen der ver ordeningen lot Iterfing en invordering van de HON DESBELASTING. Voor de helling dezer belasting word" als eige naar ofbezilleren mitsdien als belastingschuldige gehoud-n bet hoofd van het huisgezin waarin de hond gelimiden wordt, onverschillig of die hond meet bijzonder aan een der leden van hel huisgezin mochl belmoren. Personen op zich zelvcn bij anderen inwonende zijn persoonlijk de belasting verschuldigd. De jaarlijksche belasting bedraagt voor eiken hond drie gulden. Verwisseling van honden gedurende den loop van het dienstjaar bij dcnzellden belastingschul dige heefi gecne vermeerdering van belasting tengevolge. liet bedrag der belasting wordt op de helft •erminderd voor honden, uitsluitend gehouden wsn dienste van den landbouw o! eenig bedrijl Ion nijverheid of ter bewaking van gebouwen »f erven. De belasting ia niet verschuldigd voor 1°. honden beneden den leeftijd van twee maanden 2°. honden gehouden op vaartuigen door daarop wonende schippersniet wonende doch slechts tijdelijk in de gemeente verblijvende mits de honden het vaartuig niet verlaten 3°. honden, toebelioorende aan personen buiten de gemeente wonendevergezeld van hunne meesters of geleiders en niet langer dan drie dagen binnen de gemeente verblijvende. Bij langer verblijf binnen de gemeente is daarvoor de belasting verschuldigd die echter wordt teruggegeven overeenkemstig de bepaling van art. 10 der verordening op de invordering dezer belasting indien de honden niet langer dan 1-4 dagen binnen de gemeente verblijven. Het belastingjaar loopt van 1 Januari tot en met 31 December. De aangifte moet geschieden ten kantore van den Gemoente-ontvanger in den loop der maand .lanuaii op een aldaar kosteloos verkrijgbaar biljet. De volle belasting is versrhuldicrd voor honden aangegeven vóór 1 Juli. Rij aangifte na dien lijd is slechts de halve belasting verschuldigd. Het is verboden de honden waarvoor de hellt der belasting is verschuldigd op den openharen weg te laten komen op andere wijze dan door een persoon begeleid en vastgphouden aan epn touw of ketting dan wel bij het hoeden van schapen vergezeld van den herder. De belastintrschiildigen zijn verplichttot ver zekering van het toezicht op de belasting hunne honden zoolang deze zich op den openbaren weg bevinden, het door Rurgemeester en Wet houders va-tti stellen kenteeken. behoorlijk zicht baar aan een halshand bevestigd Ie doen dragen, en het naafloop van het dienstjaar in de daarop volgende maand weder intelevcren bij den Gemeente ontvanger. Honden waarvoor de helft der belasting is verschuldigd moeten voortdurend van dit ken- teeken zijn voorzien. liet is verboden dit kenteeken aan anderen aftegeven ol in gebruik te geven gelijk het almede verboden isaan eenieder die zich niet heeft aangegeven als belastingschuldige zijne honden van zoodanig kenteeken onhevoegd te voorzien Gedaan te Amersfoortden 23. Januari 1888. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester T. A. J. VAN ASCII VAN WIJCK. De Secre aris W. L. SCHELT US. Politieke Revue. De Köln Ztg bevestigt het vroeger meege deeld berichtdat een legerkorps dezen winter uit den Kaukasus zal opbreken om de troepen aan de westelijke grenzen van Rusland te ver sterken. Wanneer rnen overweegt, wat over den toestand der daar gekanlonneerde troepen wordt geschreven zou men geneigd zijn aan te nemen dat het bedoe.de corps slechts moet dienen om hel leger aan de grenzen voltallig te bonden Sedert lang heerschten onder dal leger typhus en andere ziekten. Wie iets weet van de stieken waar thans 250,000 man moeten word°n gehuisvest en gevoed zal er niet aan twijfelen, dat de Russische soldalen daar ellende en gebrek lijden. De schaarsche bevolking is doodarm en onbeschaald de woningen zijn slechler dan elders in Europa de geringste stallen en voedselslecht en ongezondis nauwelijks voor de inwoners voldoende Aan de Oostenrijksche zijde der grens is het niet veel beter gesteld en dit is zeker een van de redenen waarom de Oostenrijksche regeering w»*l alles heelt voorbereid oin in kortst mo- i gelijken lijd troepen daarheen te zenden maar i zich heelt gewacht hare soldaten aan gebrek en ellende door een langdurig verblijf bloot te stellen. Het Duitsehe wetsontwerp tot nieuwe rege ling der dienstplichtigheid is door de commissie van rapporteurs in twee zittingen bij de eerste lezing aangenomen de meeste artikelen met algemeene stemmenterwijl er geene wijzi gingen van eenige beteekenis in zijn gemaakt. Een groep revolutionnairen heeft te Paiijs eene vergadering gehouden om te handelen over de middelen ter verkrijging der sociale revolutie Zulke bijeenkomsten zijn geen zeldzaamheid en het zou dus niet der mo-'ite wiard zijn er gewag van te maken ware het niet dat Henri Rochefort, die zich zoo verdienstelijk meent te maken jegens de revolutionnaire partijdoor een der sprekersden citoven Thév^nin ga- ducht werd aangevallen. Volgens dezen moet al het schrijven en wrijven van Rochefort slechts dienen om aan zijn blad l'Intransigeant eene grootere oplaag te bezorgen. Thévenin wilde den FEUILLETON. TOONCEL en WERELD. 3-4) door S. «Neen.» hernam hij somber, terwijl hij de stoolleuning krampachtig omknelde, «neen. zij is voor mij verloren. Indien zij mij nu zells nog hare liefde wilde schenkendan zou ik deze niet verlangen!* «Welnu, mijn vriend, daar het tussrhen u beiden nooit tot eene veieeniging kan leiden waarom rondt gij dan niet gelukkig met eene andere vrouw kunnen worden Geloof mij. die smart die teleurstelling komt men op uwen leeftijd te hoven als een lielhebbend wezen u trouw ter zijde staatFerdinand. Ik vertrouw tl gerust mijne dochterin het streven om haar gelukkig te makenzult gij zelf eindelijk het geluk vinden.» «Maar Annie heeft recht om van harenecht genoot liefde te eischen.» bracht de jonge man in. «Dat mag het geval zijn, jonge vriend, zoo redeneert de jeugd maar ouderen van dagen beschouwen alles uit een geheel ander oogpunt. Annie moet een echtgenoot hebben, die haar steunttot wien zij kan opzien wiens ernst haren overmoed wal tempertkortom jonge vriendik herhaal liet nogmaalsgij en gij alleen /ijl de manaan wien ik gerust Annie's ga- luk Annie's toekomst vertrouw medeverzekerd zijnde, «lat eene vereeniging met haar ook het uwe grondvest. Denk eens kaltn over mijne woorden na. sla Annie eens nauwkeurig gade. spreek zelfs eens met haar en geloof mij dat mij eenigste wensch hier op aarde is om uw naam van Rochefort aan den schandpaal vastge hecht zien naast dien van Jules Ferry. Op een le Havre gehouden vergadering van anarchisten voerde Louise Michel het woord. Een der aanwezenden school op de spreekster «net een revolver. Louise Michel weid aan het hoofd gekwetst, terwijl de tweede kogel het oor trof De voorzitter der vergadering Dumas, vluchtte onmiddellijk Louise Michel bleef koel bloedig. Naar een apotheek in de buurt ge bracht werd zij daar verbonden zij weigerde echter naar het hospitaal overgebracht te worden. Het voorval bracht groole opschudding onder de 2000 aanwezigen. Het rumoer en gedrag was verschrikkelijk toen de politie den dader, Lucas genaamd arresteerde, die hevigen tegen stand bood. De afgevaardigde Hérédia heeft in de Fransche Kamer een voorstel ingediend om het eeuwfeest der revolutie van 1789 waardiglijk te vieren. Met dat doel wil hij in 1889 op het plein der Tuileriën een museum der Fransche revolutie en in alle gemeenten des lands een gedenkzuil opgericht hebben. Een crediel van 6 rnillioen wordt aangevraagd ter verwezenlijking van hel pl. n. Luidens vrij vertrouwbare berichten is een bende Atjehers sterk f»0 man onder aanvoe ring van Nja Oelim de Tamiang rivier overge trokken. Doel nat uui lijk roof en strooptochten in hel Langkatsclie. Ue Besilan-streek ligt nog even open voor Aljehsche coups de main als in het begin van 't vorig jaar. Met de militaire vestiging meer landwaarts in nabij kampong Besitan die de rivier moet beheerschen en da kampong beschermen, is nog niet begonnen en het garnizoen voor die post bestemd zit nog steeds doelloos opgesloten in Fangkalan Siatas. Het lang zame schijnt nog steeds bewonderaars te hebben. Gewaarschuwd dat Atjehers het via Edi op de Oostkust gemunt hadden is anders genoeg. Kampong Besitan is thanszoo hel niet bezet wordt, a la merci van de Atjehers, die den zelfden weg als het vorig jaar slechts te volgen hebben, om wederom in Langkat door te drin gen. Het lieve leventje van «Atjehers op komst" begint dus weer. beider handen in elkaar te leggen Kunt gij dezen echter niet lot vervulling brengen beken het mij dan oprecht dat zal geen invloed uit oefenen op de riendschapde achting en toegenegenheid die ik voor u koester. En wilt gij nu Johan eens schellen om mij naar de slaapkamer te brengenik wil ever. rusten gaan. daar ik mij een weinig vermoeid gevoel.» Dokter Braun voldeed aan zijn verzoek geleidde de professor met den bediende naar de slaapkamer en keerde daarna weer in het ver trek terug, waar Annie middelerwijl binnen getreden was. Zij had zich in een leuningstoel neérgezet en ondersteunde het hoofd met de hand. terwijl zij het slechts een weinig ophief toen dokter Braun zich voor haar plaatste. «De profesaor was moè Annie, en is wal gaan rusten.» «Ja. dat weet ik. de knecht zeide het mij. Papa is toch niet erger Ferdinand.» «Neen, erger is het nu juist het woord niet, doch ik vind hem wel zwakker woiden «Meent ge dal.» vraagde zij verschrikt. «Ja.» hernam Braun ernstig, «ik arht het onverantwoordelijk om u den waren stand van taken te verzwijgen De positie van uw papa is van hoogst r.orgelijken aard die ons tot groote voorzichtigheid aanspoort «Groole God Ferdinand dal vermoedde ik volstrekt niet «Wees bedaard, Annie, als gij zenuwachtig wordtdan spijt het mijdat ik u die mede- deeling gedaan heb Er is niets aan te doen en verdui.-ter door treurigheid niet zijne laatste dagen «Och wal moet er van mij worden als papa

Amersfoortsche Courant | 1888 | | pagina 1