MUZIEKSCHOOL. roem der voderen in Kunsten en Handwerken te doen herleven en hierbij verdient /.ij zek«-r «den «leun van allen die in de Ireiteving der •oude Kunslnijvci heid en in de weivaart der natie belang stellen Door den lieer lluet werden de heeren van hel llootdh namens de aanwezige leden be dankt zoowel voor hun aanwezigheidals ook voor hun belangrijke mededeelingen. In de volgende week zullen de leden lot eene kunstbeschouwing van albeeldingen uil hel Museum van Kunstnijverheid worden hij- eengeroepen vervolgens zal op verzoek van hel llooldb. hel onderwerp «llookvrije ver branding en Sleenkolengas lol verwarming en drijfkracht" in eene lezing behandeld worden een onderwerpdal ook voor onze gemeente in vele opzichtenalgemeene aandachl waardis. Thans teil het Dep Amersfoort 20 leden; eene groolcre aansluiting slaat echter binnen kort nog te wachten. De reeds toegezegde kunstbeschouwingen en lezingen zullen belangt ijk genoeg zijn om den leden gezellige avonden te verschaffen, waarbij aan belangstellenden door introductiede gelegenheid is opengesteld de vergaderingen bijtewonen. Moge de spreuk dien de oprich ters der Maalsch. in 1877 kozen, ook voor het Dep. Amersfoort gelden: Kén hart, één doel. AMERSFOORT, den 16. Februari 1888. Z. M. heelt benoemd tot kapitein bij bet 3e reg veslingart. de le luit. M. J. baron van Doelzelaervan hel corps pontonnièrsen op zijn verzoekeervol ontslag verleend uit den mil. dienstaan den in actieven dienst herstelden ritmeester der car. F. M. baron van Lijnden lol dusver op non-activiteit. De openbare verhuringvoor zes jaren van eenentwintig perc. bouw-wei- en hooi landgelegen onder de gemeenten Amersfoort. HooglandDuistBaarn en Bunschoten op heden door het Gemeentebestuur van Amersfoort in Amicilia gehouden, heeft f2410 opgebracht; in 1882 f 3534. Ter Dinsdagavond in Amicitia gehouden en talrijk bezochte vergadering dei nieuwe liberale kiesvereeniging le Amersfoort «de Grondwet" is behandeld het ontwerp-reglement en definitief hel reglement vastgesteld waarvan art 1 luidt l)e Vcr> eniging heeft ten doel de verkiezingen voor he: Staata- en Provinciaal beiluur in het kiesdistrict Atnrrafoort voor t« bereiden door het atelleu van candidaten, van wie men de handhaving en ontwikkeling van de bcgiuselen der Uroadwel ia vrijiiDoigoa geent kun verwachten. Waaronder zij uitdrukkelijk terataat o. het vau overheidswege verkrijgbaar stellen van goed en goedkoop dea noods kosteloos openbaar lager onderwijs. 4. Uitbreiding van het begrip «teckrneu van geschiktheid» zooala dat voorkom! in Art. 811 der Grondwet tot een capaciteiten stelsel bij de toekenning van het kiesrecht. e. verbetering van de inrichting onzer levende strijdkrachten door de iovoering der persoonlijke dienstplicht. d. Uitbreiding der wethoudende bepalingen omtrent den kinderarbeid en invo-rieg van wettelijke voorschriften aangnande den duur van den arbeid in fabrieken en werkplaatsen van jongelieden en volwassenen van beiderlei kunne e. Herziening van het belastingstelsel in dier voege, dat de te hellen belusliugen zooveel mogelijk in overeenstemming komen met de draagkracht der belastingschuldigen Daarna zijn tot bestuursleden gekozen de heeren II. W. A. v. d. Wall Rake J. Baak, M L Celosse en A Herschel Bzn te Amersfoort, die de benoeming aannamen, en de heer J. B de Beaufortburgemeestei van Wouden berg wien van zijne benoeming kennis zal wor den gegeven De heer Mr. J. van der Leeuw had vooral le kennen gegevenom voor hem over wegende redenen geen benoeming tot bestuurs lid te kunnen aanvaarden. Tot voorloopig candidaat voor de Tweede Kamer werd met 28 van de 37 stemmen ge kozen de heer Mr. 11. J II. baron van Boetze- laer van Ooslerhout, burgemeester van Leusden en Sloutcnburg die des gevraagd bad bericht geen bezwaar te maken tegen de aanvaarding dercandidaluur van eene kiesvereeniging welke de biervoren gemelde beginselen in haar vaan voert. Aan zijne enndidatuur werd een voorloopig karakter gegeven ten einde vóór definitieve proclamatie geschiedt, in overleg deswegens met de kiesvereenigingen le Zeist en te Baarn te treden. Op 't candidatengros stonden mede de heeren v. d Wall Bake le AmersfoortMr. W. H. de Beaulorl le Leusden en K. W van Gorkum te Baarn. Gisteren is een 10jarige jongen in de Singel- gracht nabij hel Huis van Bewaring te Amers foort gevallen en werd hij daaruit gered door A. Poth die als onderste op eene ladder met nog anderen den jongen uil hel water haalde. Op de lijst der hoogstaangeslagenen binnen de prov utrecht in 's Rijks dir belast., ver kiesbaar Afgevaardigden ter Kerste Kamer voor 1h88 komen voor de volgende sladgenooten Mr. I! J. II Ra ron van Doelzelaer van Oos terhout voor f 1916 10 G. J. Baron van Har- denbroek van Ammerslol voor f 637.57, Jhr. Mr. H. J L. van Sasse van Yssell voor f 758.77 en A. M. Tromp van Holst voor f U51.U9. Dinsdagavond had in de lokalen van «de Arend" de toonee!voorstelling plaats vjh dè ondcroffioiersvcicenigieg «IJniias ten voordcele van het londs voor gep. onderolfic. en min deren Voor eene goed bezette z.ial werden de heide stukjes vlug en Rink algespeold waarna een groot gedeelte der toeschouwers aan het gemaskerde hal deelnam. Onder de maskers waren enkele zeer aardig bedachte costumes. Er lieerschle een opge wekte vrolijke loon en nog na het demaskeeren, hetgeen precies le 12 uur ges hiedde en lot menige verrassing aanleiding gal', werd hel hal geruimen lijd voortgezet. De netto op brengst wordt later vermeld. ODe vrouw van den timmerman 0 te Breda heeft haren lieven man op eenmaal met drie welgeschapen zoontjes verrast Een groot klokkengieter te Weenen heeft te Conslanlinopel een klokkenspel van twaalf klok ken afgeleverd van verschillende grootte De klokken zijn bestemd voor den harem van den Sultan waar alles mdilairement gaal. Zoo heelt men de klok voor hel opstaan voor het naar bed gaan voor de maaltijden enz. enz. Ingevolge bevel van den Sultan moeten de vrouwen van zijnen harem winter en zoiner gedecolleteerd zijn. Hij is op de kiezerslijst geplaatst Bij vonnis der Arnh. rechtbank is het verzoek van den luit. der inf. N. Houwink van Nes aldaar om op de schatting*- en bij voldoen aan de eischen op de kiezerslijst le worden geplaatst, daar hij negen maanden vóór den bepaalden termijn had gewoond op kamers die 't zij dan gelegen in verschillende per- ceelen aan de eischen door de wel gesteld voldeden toegestaan. De rechtbank overwoogdat de oplossing der quaeslie moet worden gezocht in art 1 lelt. e der kieswetniet in hel Kun. besluit. Uildagingen tusschen de studenten van Bern en hun collega's van Zurichhebben daartoe geleid dal die van Zurich twintig hunner beste duellisten hebben gezonden. De ontmoe ting heelt plaats gehad in een koffiehuis le Schönau. Eerst te middernacht hielden de rapierduels op en aan den trein van Zurich kwamen in een vijftiental rijtuigen vijftien gewonden met misvormd gelaal met doeken bedekt. Sommige der duellisten zijn onkenbaar door de wonden die zij bekomen hebben. Bij het hoofdbestuur der posterijen is in over weging de emolumenten voortvloeiende uit de levering van couranten, enz door de post- en hulpkantoren al te schaften en de jaarwedden der ambtenaren bij wijze van schadeloosstelling, te verhoogen. William Finlay verliet den 18n der vorige maand met een kruiwagen Glasgow met hel doeldit voertuig voorlkruiendenaar Rome le gaan. In Juni meent hij te Rome en bin nen ell maanden le Glasgow teruggekeerd te zullen zijn. De politie commissaris Stempeluit Molsheim, 's avonds van een dienstreis naar Lützelluusen terugkeerende, is bij Urmall door twee kogels getroffen, waarvan een slechts zijn manl«;l raakte, doch de andere in het rccluerbeen beneden de knie drong. De onbekende dader is gevlucht. De wond is niet gevaarlijk. Te Hal heeft de stationchef bij ongeluk bij het schoonmaken van een revolver zijn eigen dochter doodgeschoten. Men vrees voor het versland van den ongeltikkigen vader. De lynchwet is in de Vereenige Staten nog zeer in zwang en dezer dagen hebben weder een drietal strafoefeningen door het volk plaats gehad In Montana is een man, die zijn beide doch tertjes had mishandeld en nu dezer dagen haar kwam halen denkende dal alles vergeten was, zonder vorm van proces opgehangen. Een dergelijk feit heeft plaats gehad in Texas, waar een Mexicaan een hoer had dood geschoten en een neger in Louisianadie in de gevangenis was opgesloten werd gedurende den nacht door een honderdtal mannen over vallen die hem aan een boom in de nabijheid ophingen Door de gemeente-politic le 's-IIertogenhosch is aangehouden en naar de gevangenis over gebracht de klokkenmaker J v. d. II., wonende ie Dussenals verdacht van hel maken van valsche muntspeciën. Vier valsche vijfentwintig* centstukken werden hij hern bevondenbe nevens de vormdienende tot vervaardiging dier valsche munt. IfiiiMttrlijlt* Slniiil van Amersfoort. GEBOREN: 9 Febr. Jacoba Cornelia, d. van Hendrik Bronk en Mijda de Bice. 10 Febr. Johannes Hendrikusz van Joseph Vial en Antje Wolfswinkel Johannes, z. van Cornelia van Ginkel en Maria Haitman. Hendrik, z van Jacob Roeland Amse en Heintje W.det. Jacobz. van Daniel van Lovercn en Janna Lamberla Ruitenberg. 1l Febr. Johannes, z van Mailhijs van Colinjon en L-entje van Dijkhuizen. 12 Febr. Isaac, van Frans van Keulen en Hendrik? It'edana van Mnuiik. Gijsberta Johanna d van Christiaan Schreu- der en Anna de Vos. 13 Febr Johannes Adrian usz von Pieter Kraan en Wijmpje Woudenberg Johannes Hendrikusz. van Cornells Jacobus van der Veer en Geertruida Mieris. Annad. van Thiinoteus Spijker en Gerarda van de Wetering. Wilhelmina Catrinad. van Gerardus van Keeken en Evertje van de Kuilen. Johannesz van Richardus van der Veen en Everarda Gijsberta van de Brug. ONDERTROUWD: 15 Febr. Anthonij Laban en Anna Maria Pi ins. GEHUWD: 14 Febr. Klaas Kok en Maria Magdalena Taubina Entingh. 15 Fehr. Teunis Dijkhuizen en Gerritje Wels. Leenden van Meeleren en Hendrika van Otterloo. Willem Hendrik Lablans en Hendrika Kroes. OVERLEDEN: 9 Febr. Aartje Kamphorst, 69 j.echtg. van Brand Pothoven. 11 Febr. Maria Gerardina Verhaarcn 41 j echtg. van Lambert Jacob Krederik van derSijp. 12 Febr. Ken levenl aangeg. kd. vr. gesl van Hendrikus Comelis van Riet en Johanna van Keeken. 13 Febr. Hermanns Genii «Ie Vrije. 3 m. 14 Fehr. Maigrielhu Theodora urn Niokerk 1 in. 15 Febr. Allegonda Geertruida Pechtol15 in. ADV ËKTENTIEN. Voor de talrijke bewijzen van hartelijke deelneming ontvangen hij liet treurige verlies van hun geliefden Zoon Echtgenoot en Bioeder, den heer II. G J YERWl IJbetuigen de ondergetekenden hun innigen dank. J VEKWEIJ A. J. VEKWEIJ— vam Wagkningev. Wed. I1.G.J. VEKWEIJ— Neysskl. S. C. J VER WEU. Amersfoort. 15 Febr. 1888 INSCHRIJVING van siei we leerlingen in de klassen voorde eerste gronden der muziek en koorzang, voor solozang, klavier en viool op Dinsdag 21 Februari van 1 tot 2 uur in hel schoollokaal tuinzaal van Concordia (ingang .Muurhuizen). ON DERZOEK voor de indeeling in klassen op Woensdag d. a. v. ten 1 uur 'sav. in hetzelfde lokaal, waarvoor de ingeschreven leer lingen hebben medetebrengen het laatst be studeerde muziekstuk en opgave van beschik bare lesuren. De Commissie. BECKER BUDDINGH Arnhem. KONINKLIJK! FAHHtKMi van WEEG EN MEETWERKTUIGEN. Fen ware schat voor de ongelukkige slachtoffers der Zelf bevlekking (Onanie) en geheime uitspat tingen is het beroemde werk Zl)r. Krimi's ELFBEWARINC Hollandsohe uitgave met 27 aflv Prijs 2 Gulden Ieder, die aan de verschrik kelijke gevolgen van deze ondeugd lijdt, moet het lezende oprechte leering die hel geeftredt jaarlijks duizenden van een zekeren dood. Te verkrijgen hij het Verlags-Magazin te Leipzig. Neumarkt 34, franco legen inzending van het be drag (ook in postzegels)en in eiken boekhandel in Holland.

Amersfoortsche Courant | 1888 | | pagina 3