Ier bordering vao Nijverheid. SUIMS PROVISIE. AMERSFOORT.Ion 12. April 18*8. Voor liet Heemraadschap de rivier de Rem Deken enz. zijn geschied, wegens periodieke allredingen de verkiezingen van 1. twee Hoofdingelanden voor hel 3e district te Hoogland op eergisteren Dinsdag 1U April Toen zijn uitgebracht 137 stemmen waarvan verkregen de heeren II Tolboom 136 G van 'l Klooster Gzu 94, II. M baron vanTuijlvan Serooskerken 27 A van Weerhout 8 en I' llilhorst 5 stemmen: zijnde alzoo de heer Tol boom herkozen en de heer van 't Klooster gekozen; 2. een llooldingfland voor het 4e district op heden Donderdag 12 April te Haam Toen zijn uitgebracht 235 stemmen en is de altredende Hooldingeland de heer W. van de Ruinder Ie Eemnesbuiien met 228 van de 235 uitgebrachte stemmen herkozen. Donderdag 3 Mei aanst. zal het 25 jaren zijn dal de lieer J. J. Jacobs als di. acteur van het Hijkslelegraaibureau te Ainersloort werkzaam is en door welwillendheid en dienstvaaidighcid zich veler genegenheid en achting heelt verworven, zoodat zijn zilveren jubilé zeker veler aandacht en belangstelling geniet (In een ander blad stond abusievelijk 8 Mei). Dinsdagavond jl. is de jaarvergadering van de «Vereeniging tol Werkverschaffing» te Amersfoort gehouden. Daarin weid verslag uitgebracht der werk zaamheden in 1888 Toen is geschied het hard maken van hel verlengde gedeelte van de Gaslhuislaan van af de Heek lot den lleiligenbergw.g. Ruim 20 personen hebben hieraan gedurende drie a vier weken gewerkt, doch niet alien den ganschen tijd. De bestuursleden de heeren E. L. II. van Lanschot llubrechl en G. Prins werden herkozen. De h« er H Vogelsurnumerair ten poslkan- tore te Amersfoortheelt met gunstig gevolg examen als commies der posterijen 4e klasse afgelegd llij genoot zijne opleiding van den heer H. J. Lellink, commies 3e kl. aan dat postkantoor. Bij Kon besluit van 1 Maart jl. zijn de statuten goedgekeurd der «Veieeniging lot instandhou ding der le Ainersloorl bestaande Anna Pau- lowua bewaarschoolvooral voor kinderen van behoelligen.» Bij het ihans le Utrecht gehouden examen Ier verkrijging van de acte voor onderwijzer zijn o. a. geslaagd de heeren A. G Nijholf en J. Westraleerlingen van de Ryks-Nonnaalin- richling te Amersfoort. Dinsdag morgen werd het nieuwe en fraaije gebouw ingericht voor de Meisjesschool alhier, in gebruik genomen deze plechtigheid werd bijgewoond door de commissie van toezicht op hel lager onderwijs; door den Noorziter van dit College werd een hartelijke toespraak lol de kinderen en onderwijzeressen gericht. De leerlingen der openbare school aan den Soesterberg hadden Maandag en die te Soest Dinsdag het jaarlijksch schoolexamen. lleldage- lijksch bestuur was aanwezig en ging belang stellend de vorderingen der kindeivn na. Aan allen die getrouw de school bezochten werd een prijs uitgereikt, terwijl aan vier leer lingen van den Soesternerg en aan twaall van Soestdie uit de hoogste klasse de school ver lieten namens burgemeester en wethouders der gemeente een getuigschrift werd uitgereikt dal zij het onderwijs met ijver en nauwgezet heid hadden gevolgd. Natuurlijk dal de gebruikelijke chocolade en 't krentebrood niet achterwege bleven. De heer G van Esveld te Stoulenburg heeft bedankt voor zijne betrekking als Commissaris van den Hessenwegdat is de straatweg van de zoogenaamde «Tweede Steeg» tol aan de grens der gemeente Rarneveld. Ruim dertig jaar heelt hij die betrekking met lust en ijver waar genomen waarvoor de ingezetenen van Stonten- burg hem steeds met dankbaarheid zullen ge denken. Tol leden van de Tweede Kamer zijn thans gekozen: in hel district Steenwijk mr. Bealaeits van Rlokland (anlt-rev.) met 1400 stemmen; Mr. W. II. de Beaufort (lib bekwam f 1184 stem men te Breda baron Micluels van Verduynen fkath inet 1945 stemmen de heer van Coolh (lib.) bekwam 596 stemmen te Drulen Mr. J. A. N. Travaglino (Calh) met 1501 stemmen. De wethouders der gemeente Leerdam heb ben hun mandaat nedergclegd oindal een der gemeenteraadsleden de door hen ver-trekte in lichtingen onwaar had genoemd en dit niet door de andere leden was tegengesproken De Standaard kan ten stelligste verzekeren dat de heer Mackay belast met de samenstelling van een Kabinet, «nog in hel geheel niet bij den Koning geweest is.» De onlangs bij het l-ger ingevoerde veldver- bandzakjes, welke besiemd zijn om hij mobili satie aan officieren ond rofficieren en minderen le worden uitgereiktzijn opgelegd in de mili taire hospitalen en ziekeninrichlingen van de garnizoenen waar zich troepen van hat veld leger bevinden To velde zullen deze verband- zakjes worden meegevoerd in een binnenzak van de kapotjas. Te Vlissingen is overleden de gep. opper stuurman 1e klasse bij de Ned. Marine Jacob Hobein, geboren te 's Gravenhage 10 Jan. 1810. De overledene was wel bekend om zijne deel neming aan de krijgsverrigtingen van 1830 en 1831 en heeft zich op 19 Maart van laal.-tge noemd jaar in het gevecht bij Biervliet door eene heldendaad onderscheidendie op zijn verderen levensloop van grooten invloed is ge weest. Hij stelde zich toen vrijwillig beschik baar om eene poging te wagen lot behoud van eene sloep, belto rende tot Zr. Ms. kanonneer boot No 33 die afgedreven was naar de Bel gische kust liet gelukte hemondanks den feilen stroom en hel aanhoudend vuren der Belgen van het fort Isabella na een half uur in het koude wa'er g worsteld te hebben de sloep te bereiken en zoodoende de Nederlandsche vlag te redden Voor die heldendaad werd hij op 8 April 1831 beloond inet de Militaire Wil lemsorde 3e klasse. Hobein maakte in zijn diensttijd vele raizen naar de Overzeesche bezittingen en bracht het op 23 December 1844 tol opperstuurman 1e klasse inet den rang van adjudant onderofficier, llij ontving op 5 Juli 1845 de zilveren medaille voor 24 jaren trouwen dierst bij Zr Ms. zee macht en werd op 11 Augustus 1865 vereerd mpt de groote gouden medaille voor 50 jaren dienst, terwijl bel de Koning behaagde bij be sluit van 18 Februari 1871 Hobein te benoemen lot broeder van den Nederlandschen Leeuw. In Maart 1881 werd le Vli-singen leest gevierd ter herinnering aan zijn beidend iad van '31 en ont ving de jubilaris bij die gelegenheid da zilveren medaille van de Eikenkroon De teraardebestelling zal Zaterdag met vele eei bewijzen plaats hebben. Onder anderen zal de Koninklijke Vereeniging«liet E -releeken voor belangrijke krijgsverrichtingen" door een deputatie van twee leden lijders der Militaire Willemsorde vertegenwoordigd worden. Men had al doozen kisten vazen zelfs hui zen van papiermaar flesschen van papier waren nog niet op het appèl gekomen. Toch hebben de Amerikanen ook die uitgevonden (n Amerika worden thans vele vloeistoffen verzonden in papieren flesschen en met hel beste gevolg. Zij worden vervaardigd van stukken papier machèdat geperst wordttus-chen door stoom verhitte cylinders, en daarna vernist. De fabricatie geschiedt door één machine en zóó vlug dal men hel lellen der vervaardigde tlesschen te nauwernood kan bijhouden. K e ti ii i s s v i u g. De BURGEMEESTER van AMERSFOORT doel te weten, dat op 17. 18. 19 en 20. April e. k. van 's voormiddags 10 lot 1 uur des namiddags door het 5e baiaillon van het 5e regetnetii-Inlanlerie Scliietoeleningen gehouden worden in de legerplaats bij Zeist gelegen links van den straatweg tusschen Amersfoort en U ree liten dal daaidoor het Zuid- en Zuidoos telijk gedeelte dier plaats onveilig zal zijn. Van eene roode vlag voorziene borden zullen het onveilig terrein aanduiden Amersloort, den 12. April 1888. De Burgemeester voornoemd T. A. J. VAN ASCII VAN W1JCK. Onder hartelijken dank maakt de onderge leekende bekend dat bij hem op zijne bede om hulp voor de weduwe inet hare 6 kinderende navolgende giften zijn ingekomen Van J. W. f2.50 A. M. S. f 1,C. v. N. f3,-. K. f2,50 G. f5.—Gebr. II. f5.— J.J. P. V. f2,—. A. A. W. f I,—. J. A. N. f2.50. v. L. fi,N. N f 10.G. f2.50. N. N. f 1,— J. T. d. T. f2,50. N. N. f2,50 B. f.1.—. W. i. J. f5 P. L f 10,—N 12.50. A. W. f2,50. X. 2 coup f1 231. G C H. f2 50 N. N coup 11.50 Z 12 50. G S E fi.— f5.—. C C T 15.— V. 15.—N M,—.IJ. 12 50 N. f 1.30. V. 12.50 M. f3—. N N. 12,50. D. V. 15—. v d R. f2.-. W. L. S. 15,—. F. V. fi,25. B. fi.... N. f 1. Volgaarne blijll hij zich aanbevelen voor ver dere giften. A. WARTEN V Wijk-predikant. Burgerlijke Stand vaii Amersfoort. GEBOREN: 5 April Grietje, d. van Hendrik Binsbergen en Mapdalena Hendrika Smit 6 April Elisabeth Theodorad. van Jacobus Adrianus Felix en Elisabeth Veenend.ial. 7 April Jacobus z. van Jacobus Jaglenberg en Wilh lmina Brunetta Calrina v.in Die men 8 April Daniel, z. van Barend Genii Rouliuijs en Johanna van Diermen 11 April J banna d. van Teunis van Laar en llikj: Bi.tlje Philippus Johannes z. van Jan-je van dei Pol. ONDERTROUWD. 0 April Johannes Stephanos Cornelisse en Gerarda van den Berg. 12 Apiil Gerardus llolslag en Agailin van Kerneb- ek. Lambarlus Schuuring en Petrouella Geerlruida van der Plaats. Geriii van de Klashorst en Teuntje Antonia de Graaf Jan Uarend Beu ker en Johanna Geerlruida Moens GEHUWD: Alberlus Wuandera en Johanna Janssen. OVERLEDEN5 April Arnolda Maria van Empelen 5 m. Calrina Maria Alijda lluurde- man, Ij. 6 April Rijkje Khing, 26 d. Hen drik van Zuilen 70 j. eeltig van Maria van Roekelen. Arie van Bennekom5 j. 8 April Pieler Johannes van Eldert, 3 j 10 April Antonie Johannes Pechlol 4 j. Gerrit de Ruiter 8 m. II April llendrikus Smink, 67 j. wedr. van llenrica Strik. Albert de Gans 18 m Bernardus Daniel Pijpers 3 j. 12 April Maria Gerardina Wegier. 85 j., ongeh. adveutentibn. Bevallen van eene DOCHTERII. R. E. BOSCHJongha'js. Amersfoort, 12 April 1888. Heden overleed le Slotkx (Friesland) tol onze diepe droefheidna voorzien le zijn der 1111. Sacramenten onze gehelde Vader-, Behuwd- en Grootvader, de Heer J. J. VISSER, in den ouderdom van 81 jaar. Amersfoort, 10 April '88. Uil aller naam A. M. RKY.N, T. J. REYN—Visser. Eenige Kennisgeving. Nederlandsche hiaatschappij Departement Amersfoort. TENTOONSTELLING van toestellen ter ver lichting en verwarming door sleenkolengas op Zaterdag, de- avonds van 7io uur en Zondag van 34 en van 7in de SOCIËTEIT AMICITIA. Tevens zullen le bezichtigen zijn verschillende PLITKA uit hel Museum van Kunstnijverheid le, Haarlem. Toegang vrij. HET BESTUUR. Bij vonnis der Arrondissements-Bechlbank te Utrechtdd. 8 Februari 1888. gewezen tus schen TEUNISJE VAN DEN BRINK dienstbode, wonende te Utrecht ils Eischeresseen HENDRIK JAN OFEIGSSEN zonder beroep wonende te Amersfoort, als gedaagde, is het huwelijk van partijen, den 1. Juni 1887 le Amersfoort gesloten door echtscheiding ont bonden verklaard. De Procurenr der Eischartsse CE LOSSE. Bij Vonnis dei Arrondissements-Rechtbank te Utrecht, dd 4 April 1888. gewezen tusschen JOHANNA KLEIN, werkster, wonende te Amers foort als Eischeresseen HENDRIK WIGGEN- RAAD, schoenmaker, wonende mede le Amers foort als gedaagdezijn partijen verklaard te zijn geacheiden van tafel en bed met al de gevolgen van dien. De Procureur der Eischeresse CELOSSE. Voor den verkoop van Loten tegen ruime provisie wordt voor Amersfoort en omstreken een solied persoon gevraagd Franco offcrien onder letter B, aan 't Bureau van dit Blad.

Amersfoortsche Courant | 1888 | | pagina 3