kngelwonden zijn geheel hersteld doch hel lin kn-oog is verlorenterwijl zij lol behoud van hei andere oog een bril moei dragen. Zakkenrollers hebben ook deelgenomen aan de Delftsche leesten. Althans er komen eenige berichten ler oore van personen, die hij deze gelegenheid eene gouden horloge enz. verloren Zoo heeft de heer A. uil Rotterdam zijn gouden horlogeketting in Delft moeien achterlaten een an der werd een porlemonnaie met ruim f13 ge rold enz. De Haagsche correspondent van de «Zaanland selie Courant» schrijlt omtrent den heer Okma: «liet is een leil van publieke bekendheid dat niemand in de Kamer zich met hem heelt willen inlaten; dat zijne parlijgenooten hem builen hunne gelederen sloten en hel recht van toetreding tot hune parlijvergaderingen hebben ontzegdin afwachting van 's Konings beslissing.» Een verschrikkelijke ramp heeft Kimberley in de Kaapkolonie getroffen. Door hel ontstaan van brand zijn in den diamantmijn De Beer 800 menschen belet geworden de mijn te verlaten. Men vreestdat 500onder welke vele blanken zijn omgekomen. Onder de gemeente Groesbeek heeft eene grens scheiding plaats gehad. De Duitsche douanen meenden, dat zekere K. van zijne schuur, die op Nederlandsch grondgebied slaatin zakken rogge bad gesmokkeld naar zijn huisdat op Pruisiscben bodem staat. De douanen die al lang op den loer hadden gelegenpakten hein nn op lloliandsch grondgebied aan en wilden hem medevoeren waartegen K. zich verzette. Een van de douanen bedreigde hem met het geweer en hiel' de kolf ''eeds omhoogtoen plotseling een Groesbeeker te voorschijn kwam, -die hun dit belette 7 personen zijn door den burgemeester van Groesbeek gehoord, van wier getuigenis proces verbaal is opgemaakt. «Duizend minnebrieven en geen bruiloft zóó luidt hel inotiet der aanklacht, door miss L Maud Way de 22jarine dochter van kapitein Way te Bristolbij de rechtbank van gezworenen aldaar ingediend. Zes jaar geleden had Robert Browsezoon van e,en bierbrouweraanzoek om hare hand gedaan. Sinds dien tijd heeft hij haar 500 minnebrieven geschreven waaronder eenige in dichtmaatwel geene oorspronkelijke po-.'zie maar daarom niet mindere gloeiend terwijl hel in zijn proza een zijnrgelie I koosde theorieën was dat wanneer hij krankzinnig werd, zij liet ook moest worden, om hem in het krankzinnigenhuis gezelschap le kunnen houden. Zij had hem insgelijks 500 brieven ge schreven en in het vooruitzicht op haar huwelijk het aanbod voor eene betrekking als actrice afge wezen. Ten laatsie heelt hij op verlangen zijns vaders zijne betrekking met haar algeb oken en daarom werd hij nu als schuldig aan verbreking van trouwbelolteveroordeeld tol eene schade vergoeding van 250 pond sterling. Het is een booze wind zegt een Engelsch spreek wooid die voor niemand uil den goeden welke gij den armen pedlarden vreemdeling, hebt bewezen. Maar dat is toch niet allesik moet nog iels zeggen.» «Ik weet hel», antwoordde zij kalm, «gij moet nog iets zeggen.» En dan zeidc zij zeer zacht, bijna fluisterend: «dat gij mij bemint!» Hij knikte eenvoudig. Zij was beurtelings rood en bleek geworden en zag stijf voor zich heen. Dan ging zij als 'l ware werktuigelijk voort«Ik geloof, dal ik u ook bemin.» Erik beefde Hij wilde opspringen maar zij strekte afwerend de hand uit en zeide«blijf een oogenblik zitten. Ik heb ook nog iels te zeggen. Weder eene kleine pauze. Beiden haalden diep adem. «Ik heb het zien komen,» zeide zij toonloos, «langzaam, maar zeker, als iets onvermijdelijks. Ik acht en waardeer uja ik zeide zooeven dat ik u bemin. Dal is een feitik gevoel het, en mijn hart liegt niet. Maar ik nel weigeren het gaat niet. Tracht mij te vergelen.» «Maggieriep hij. «Ja.» zeide zij, «vergeten, dat is het juiste woord. Het was een dwaling een droomen het is tijddat wij ontwaken. Gij past niet voor onze betrekkingen voor onze familie ook onze denkbeelden en gewoonten scheiden ons. Wat zou vader de lieve oude man zeg gen Wat alle anderen? Naar uw Duitschland kan ik niet gaan daar pas ik niet in uwe kringen in uwe familie, en hier staat gij op vreemden bodem. Gij zoudt altijd heimelijk naar de plaats uwer kindsheid verlangen er zou altijd iets tnssehen ons staan iets dishar- uiouis4.fi'twdk ik niet zou kunnen verdragen.» Wordt venvljd. I hoek wuuil. Een hoedeniragazijn in den Noo>"d Anierikuanschen staat Norfolk werd onlangs door een cycloon bezocht. Maar wa» ongetwijfeld een ramp was voor den eigenaar bleek een zegen voor de bewoners van Medfield op tien mijl al- stands Honderden hoeden werden derwaarts ge dragen op den adem van de wind om daar zacht kens neder le dalen als een welkome hemelgave. Liefde is blind Zondags der vorige week ging zekere II. v. 0., lapper en logementhouder le Nijmegen melden pleiziertrein naar Rotterdam en hleel tot den volgenden dag uil. lntussclien wist zijn ineid huishoudsterzekere Maria V.die liefdesbe trekkingen met zekeren B W.te Duisburg woonachtig had aangeknooptuil welke plaats deze voor een paar dagen tot bezoek zijner beminde naar Nijmegen was overgekomenvan die gelegenheid gebruik te maken om een groot aantal meubels kleedingslukken lalcl en keuken- benoodigdhedenbenevens gouden en zilveren sieraden uil baars meesiers woning met behulp van haren minnaar le ontvreemden en per meu belwagen naar Duitschland te vervoeren wer- waarts zij ook Maandagmorgen vertrok het lo gement onbeheerd achterlatende. Kerst echter sloot zij de deuren en ramen. Aan hel grens- kantoor te Wyler, in Pruisen werden de meu bels door den" ontvanger van liet kantoor opge houden wijl B. W.. die den wagen vergezelde geen document kon toonentot ongehinderden vrijen invoer in Pruisen De politie te Nijmegen wist de meubels te Wyler te handen te krijgen en naar de woning van den bestolene terug le brengen, waarna ook B. W., die zich een paar dagen later tol afdoening van eenige zaken nog le Nijmegen durfde ver- loonen weid in hechtenis genomen en naar de gevangenis te Arnhem overgebracht. De ontrouwe huishoudsterdie zich te Duisburgwaar men met hel geroofde een huishouden dacht op te richtenveilig waandewerd ook weldra aldaar in hechtenis genomenen zal ongetwijfeld aan de Nederlandsche justitie worden uitgeleverd. De hr. G E. Gourant te Londen een vriend van Edisonheeft voor eenige dagen met de fost den eersten phonographischen briefdien dison door middel van zijne verbeterde pho- nograaf vervaardigd en over den Allantischen Oceaan gezonden heeftontvangen. Bij den spre kenden brief was gevoegd de toestel, in welken de briefplalen gesloten moeten worden, om haren inhoud tc kunnen overnemen Ue vergadering te Londen in welke die brief werd ten gehoore gebrachtwas verbaasd over den uitslag. Men hoorde elk weord duidelijk met de stein van Edison en van den dichter Powers, die de nieuwe vinding bezong. Ook briefplalen met muziek waren bij de zending. Alles gelukte volkomen. Hoe een visilekaartje aardig terecht kan komen. Eenigen tijd geleden werd in Den Haag een visite kaartje met een adres ter bestemming naar Den Bosch ter post bezorgd. Dit kaartje teisdeom Den Bosch te bereiken eerst naarPenang (Ned. Indië), van waar hel 1 Juni vertrok om eergisteren te zij ner bestemming (via Brindisi) in den Bosch te arri- veeren. Het port was door deze reis niet ver meerderd en het 1 cent postzegeltje scheen vol doende. Een ontslagen ambtenaar van de staatsspoor wegen wendde zich tol den minister van water- staal met verzoek in aanmerking te komen voor plaatsing bij den waterstaat Waarschijnlijk als aanbeveling voerde deze ambtenaar allerver- makelijkste argumenten aan. Zoo o a. dat toen hij 1, salaris van 1780 had, hij genoodzaakt was schulden te maken wilde hij behoorlijk kunnen leven dat hij toen hij f 1200 tracloment genoot, nog slechts het hoogst noodige kon bestrijden dat hij sinds 1871 28 maal had moeten ver huizen, hetgeen hem op ongeveer f700 waste slaan gekomenwaarvoor hij geen vergoeding had ontvangen dat hij na zooveel jaren dienst eenvoudig aan den dijk werd gezetterwijl een militair in dat geval nog eene medaille ontvangt, «waarvoor hij niets heeft gedaan dan oppasser spelen;» dal er wel enkele collega's van hein geplaatst zijndoch op een liinrnei manslracte- ment van f75 'sma?nds, en ten slotte dal hij dooi al zijne superieuren geacht werd hetgeen z i. de reden was dat men hem niet reeds elders in betere conditie had geplaatst. Een jong persoon te Gouda maakte kennis mei een dame te Londen welke kennismaking tot een huwelijk zou zijn overgegaan indien de ouders van den jongeling daar geen schotje voor gescholen hadden. Zij lieten hun r.oon in de ouderlijke woning wederkeeren maar men had buiten den waard gerekend doordat de lady Gouda met een bezoek vereerde ook nam zij haar intrek in een hotelen maakte met haar Engclschen dog dagelijks een wandeling door Gouda's straten. De politie trachtte haai te bewegen weder naar haar geboortegrond to gaan en dreigde haar over de grenzen l*i z tten maar heelt daarvoor g"en termen kunnen vinden Gedurende de zitting der Rechtbank te Breda deed zich hetgeval voor, dal iemand, die als getuige in een rechtsgeding tegenwoordig was onder verdenking van meineed gearresteerd en naar de strafgevangenis overgebracht werd. Naar men mededeeltzou bij den Min. van Oorlog hel voornemen hesman om, aanvangende met 188'Jde handgelden af le schallen vo >r de personen, die als vrijwilliger in dienst treden. Voor de rechtbank te 's llertogenboscli stond terecht J. M. van D hoold der school le llerpl, beschuldigd van hel plegen van onzedelijke hande lingen met schoolgaande kinderen, liet 0 M. betoogde de schandelijkheid van liet feitdal een onderwijzer de aan zijne zorgen toevertrouwde kinderen bederft en eisclile dat de rechtbank den beklaagde zal veroordeelen lol 2 jaren ge vangenisstraf en ontzetting van de bevoegdheid om onderwijs te geven. Weder is, door de onverantwoordelijke onvoor zichtigheid van een bewoner van Amsterdam om de dienstbode loelestaan mei het huvenlijl bui ten hel raam gezeten de glazen le lappen een ongeluk gebeurd. Op de Prinsengrachtbij de Hees!raai, is nl. een meisje, toen zij dit ge vaarlijk werk deed op de binnenplaats gevallen en zwaar gewond naar 't Gasthuis vervoerd. Uil den Hoekschen waard wordt geschreven dat de besmettelijke vlekziekte ondei de varkens aldaar is uilgebroken. Reeds zijn eenige vette varkens aan die ziekte gestorven en daarna on der behoorlijk toezicht vernietigd. Het gerechtshof te 'sllnge heeft bevesiigd het vonnis in zake den moord op de Zalmkade le Rotterdam en den pakhuisknecht derhalve ver oordeeld tot 3 jaren gevangenisstraf. De bank van leening te Ostende is door een dievenbende geplunderd. Circa 5U0 panden zijn gestolenmeerendeels beslaande uit gouden en zilveren voorwerpen armbanden kettingen hor loges enz. tol een bedrag van circa 30.00U Ir. De dieven hebben van een stortregen gebruik gemaakt om langs den kelder van een onvol tooid huis in den lombard een vervallen gebouw binnen te dringen. Vervolg Politieke Revue. Boulanger kwam in de Fransche Kamer weder opdagen met zijn bekend voorstel tot ontbinding der Kamer. Natuurlijk verzette de voorzitter zich hiertegen en vond deze daarin steun bij de groote meerderheid. Nu was de baan ge opend voor schandaal. Van beide kanten werden heftige woorden en beschuldigingen gesproken zoo zelfs dal Roulanger den minister Floquet uitschold voor een slecht opgevoeden schooljongen. De voorzitter verklaardedal hij zulk een uitdrukking niet kon toelaten. Boulangervoortgaandezeide dal de minis ter hem persoonlijk lud aangevallen. Tot vier malen toe. heelt hij. Boulanger, hem toegevoegd dat hij onbeschaamd gelogen heelt De voorzitter deed hopelooze pogingen oin de orde le her stellen. «De censuur! de censuur!» werd er nu geroepen. Hel rumoer werd zoo heftig, dat. daar Bou langer bemerkte tiet nu ernst werd met de censuurnam hij zijn ontslag als algevaar digde een beroep doende op het land. De censuur werd uilgesproken. Boulanger verliet de zaal en werd nagejouwd en uitgefloten. Hiermede was dit incident niet algeloopen want later stonden de minister Floquet en Bou langer in een duël tegenover elkander. Er werd woedend met den degen gevochlen. want Flo quet werd licht getroffen in de linkerborst, ter wijl Boulanger een wond bekwam aan de keel en bloedend weggevoerd werd. Volgens een rapport van de genecsheeren is zijn wonde vrij ernstig Floquet evenwel was weder tegenwoordig bij de onthulling van het standbeeld van Gambetlu en werd zeer onstuimig toegejuicht. Uit 's Gravenhage wordt gemeld dat heden de ileden der beidekamers bijeenkomen in ver- eenigde zilting ter behandeling van de voogdij- wet. Van goederhand verneemt men thansdat in het voor te dragen wetsontwerp de raad van toeziende voogden zal worden aangeduid door de qualileiten niet door de namen der hoogc staatsdienarendie in den raad zilting zullen hebben zoodal er eigenlijk van een per- sonen-quaeslie geen sprake kan zijn ik acht dit inderdaad een gelukkig denkbeeld en mri) mag verwachtendal daardoor de afdoening van dit gewichtig onderwerp zal wo den ver gemakkelijkt en bespoedigd. Men deelt mede

Amersfoortsche Courant | 1888 | | pagina 2