■Oostolijk Ontario en Quebec zijn door een hevig t>nweder geteisterd. Een aantal huizen en schu ren werden verwoest en honderden paarden en runderen kwamen om. Te SL Louis de Conza- gue verloren kapitein Sauvee met zijn vrouw zijn zoon en een arbeider hel leven. Op een andere plaats werd iemand onder een door den bliksem getroffen boom verpletterd. Elders werd de zoon van een hotelhouderterwijl hij een venster sloot, gedood. Te Chandie trof de blik sem een kano waarmede twee mannen de rivier overstakenbeiden kwamen om. Te Smith's Falls raakte hel logement in brand en sliert de vrouw van den waard van schrik Te Loriginal werd de kerk door den bliksem getroffenzij was vol menschener ontstond een paniek velen raakten onder den voet en werden ern stig gekwetst. In de provincie Beauharnais zijn vijl mannen door den bliksem gedood. De aan gelichte schade wordt op miilioen dollars geschat Eene zonderlinge mode heerschle vroeger in Brelagne. Daar droegen de jonge meisjes aan de lijfjes en rokken van hunne jurkengou den en zilveren JusseB die bij elk meisje de huwelijksgilt vertegenwoordigdenwelke zij te "verwachten had, als zij trouwde Elke gouden lus «old 1006 Irancselke zilveren 100 francs en •ae gehecle, op deze aardige wijze aangegeven •en gemakkelijk te berekenen huwelijksgitt werd ook steeds met de meeste nauwkeurigheid ge- Xeld. Tot leedwezen van de jonge mannenis dit oud gebruik, dat als onze dames het volg den bij menigen heer misschien grooten bijval zou vindenals niet modern bijna geheel af geschaft Jeanne Lorette zal in September e k na expi ratie van haren driejarigen straftijd uit de gevan genis te Arnhem worden ontslagen. De miliciens der lichting 1887 zullen den 13e September a. s. met groot verlof gezonden wor den. Aangezien velen van hen in liet veld weinig werk zullen vindenverwacht men algemeen dal er vden zullen gevonden wordendie ver- ioekeo zullen nog eenige maanden onder de wapens te mogen blijven. Bij een hevig on weder sloeg verl. week de blik sem ie Hhenen langs den toren der herv. kerk. Enkele cijfers van de wijzerplaat waren geheel onleesbaar. De toren een kunststuk van bouworde uil de 15e eeuw, bleef gelukkig gespaard. Te Meenah in N.-Amerika ontstond er brand in een groote papierfabriek waardoor de stoom ketels uiteensprongen de muren van de labriek stortten in en menschen waaronder 12 brand weerlieden werden onder de puinen bedolven De brandweerlieden werden allen dood terugge vonden De materieele scliade bedraagt 10 mi hoen dollars. Te Wailzer in Hongarije is brand ontstaan in de cavalerie kazerne. 45 paarden verbrand den en eenige andere die ontsnapten, vluchtten dol van schrik naar den spoorwegwaar ze door een trein werden overiwden De locomotief en twee wagens van den trein ontspoorden en verscheidene reizigers werden gewond. Tegen Antje Gvrouw van J. B., te II ij kers- milde is proces-verbaal opgemaakt wegens het herliaaldelijk slaan met eeq stok op haar man. vergenoegd de handen. Bolingbroke hield woord, binnen weinige dagen had Mary de geheelc som in handenen kon nu de terugreis naar Wales aanvaarden met de voldoeningdat zij niet alleen haren vader ge red had maar dal ook niets meer aan haar huwelijk met Edward Graham in den weg stond. Nauwelijks kon zij den dag der terugreis al- wachten. Eindelijk zag zij de Gothische torens van Wakerset-house in de verte, hel rijtuig hield stil, en Mary lag in de armen van haar vader, wien zij allés vertelde. De oude baronet was als herboren. Nu kon hij zijne schuldcischers bevredigen en daarmede de caaslropbe, welke boven Wakersel-house dreigde, bezweren. Spoedig daarna was het schoone slot getuige van het huwelijk van Mary met Edward Graham den gardeofficier van koningin Anna Onder de gastendie dit feest bijwoonden bevonden zich ook iadyOaksburn en Bolingbroke, haar broeder. Bij deze gelegenheid werd de oude vriendschap vernieuwddie eens tusschen hem en sir Wil liam had bestaan. En later nog was hij dikwijls de gast op Wakerset houseom van de staats zaken te bekomen boo ze tongen beweerden echter, om zkh voor zijne schuldeischere te verbergen waarvan deze zoo aanzienlijke staals- ma; in zijn geheel veelbewogen leven nooit beviijd h geworden. T« Arnhem overlee.1 op «.'I jarijen leellijil de heer J. Küblevroeger Ie luilonant. versieul mei hel Metalen Krui»hel Kruis ven Verdien- sle en d.i Medaile de Citadel. »e overledene was nog een der weinig overgeblevenen van hen, die rich op de ciladel le Antwerpen tij dens liet bombardement bevondenbij welke gelegenheid hij licli lóó dapper onderscheidde 1 dat hem als belooning eene bevordering tol officier ten deel viel. Na de overgave der cil ulo, bracht hij in het noorden van I' rankrijk eenige maanden in krijgsgevangenschap door. De vrouw van een armen daglooner leOud Vosmeer heelt haar man voor de vierde maal een tweeling geschonken. Wat zal die arme drommel blij zijn Den 19en Aug. zijn in den Bosphorus de Rus sische stooiner Costoma en de Oostenrijksche stoomer Mars met elkander in botsing gekomen. De Mars zonk van de 1500 schapen die het schip als lading had werden slechts 16 gered. De Bosphorus was vol van de lijken dezer ver dronken dieren. Bij een 75jarigen grijsaard in de rue Notrc- Dame de Nazareth te Parijsis 300000 francs gestolen. Toen de man van het diner terugkwam, vond hij de chiffonnière opengebroken en zijn schat verdwenen De nummers der effecten zijn bekend. Men is de dieven op hel spoor men zoekt ze te Brussel. Een Antwerpsch koopman was met zijne vrouw en twee kinderen te Brussel hel vuurwerk gaan tien bij de dezer dagen gevierde «nationale feesten.» Terwijl zij opgetogen stonden te kijken, wilde de kleine jongen zijn zakdoek gebruiken maar hij scheen dien vergeten le hebben Zijne moeder wilde hem den haren reiken en be vond dat niet alleen deze, maar ook hare beurs met 200 francs verdwenen was Op helzellde oogenblik bovond de vaderdal men hein zijn gouden herloge met ketting van 300 francs ontroofd had en jammerde zijn dochtertje dal haar zilveren armband weg was De jonge weduwe Sm. van Cz. te Ratibor kwam, uit verveling, op de gedachte oin de kleederen van haren overleden man aanlelrekken en op eenen zondagavond vertoonde zij zich daarmede op een bal onder de dansende jongelieden die echter opmerkten dat zij eene vrouw was en haar toen allerhande al te lieve attenties be wezen zoodal zij zich uit de danszaal verwij derde doch op straat door het janhagel tot aan hare woningonder helsch rumoer, werd begeleid. Die grap had echter nog een naspel daarliet gerecht de jonge weduwe wegens onge past gedrag tol tien dagen hechtenis veroordeelde. Zij kwam in hooger beroep en trachtte te be wijzen dal de vrouw het recht niet ontzegd kan worden om een mannenpantalon te dragen, maar het gerechtshof deelde dit gevoelen niet en verwierp het beroep. Een slotenmakersleeding uit Hamhurg had zich naar Cameron begeven om werk te vinden en was daar ook herhaalde malen werkzaam geweest aan regeeringsgebouwen Bij deze gele genheid werd de dochter van een der zwarte monarchen op hem verliefd en zij had zoo n hartstocht voor den jongen man, dal zij niet van hem wilde afzien. Men kan zich voorstellen hoe groot de verbazing was van de ouders van den eenvoudigen slotenmakersleerlingtoen zij kort geleden het bericht van hun zoon kregen dat hij met eene Afrikaansche Koningsdochter verloofd was. Tegelijk met dit bericht kwamen er afbeeldingen van zijne toekomstige schoon ouders aan, die nu als familieportrettenin de kamer der oude lui boven de canapé hangen. Een mandie een oogenblik vermaard was die eene rolzij het dan ook eene kleinege speeld heefl in de nieuwere geschiedenis van Frankrijk is dezer dagen naar het krankzinni gengesticht te Ville Evrard overgebracht, Hij heel Dncatel. Hij was de man. die den 21sten Mei 1871 aan de troepen uil Versailles den weg wees om zonder bestorming binnen de stad te komen. Ducalel een beambte van de stad Parijs, vertoonde zich op dien datum des middags oin drie uur, terwijl de «Versailles» een hevig vuur richtten op den wal bij de poort Saint Cloud met eene witte vlag op het nabijgelegen bastion 64. De kommandant van den voorpostkapitein Treves, naderde hem en vernain dal de troepen der commune de «gefedereerden» dit punt verlaten hadden. De troepen bezetten da poort Saint Cloud en twee bastionsen waren binnen de vesting. De communisten hadden intusschen Ducatel gegrepen hij zou gefusilleerd worden, toen de komst der voortdringonde troepen hem redde. Hij ontving van de regecring hei legioen van eer en dertigduizend francseen inschrij ving door KelemUsant ten zijnen voordeele ge opend bracht bijna 130000 francs op. Later word hij ontvanger te Milanmaar hier maakte een zijner geëmploieerden zich sehuldig aan diefstal uil 's lands kas. Hij dekte liet le kort maar werd krankzinnig. Tusschen lloogeloon en Duizel werd, in het inidtlcn van den nacht, een veldwachter om drinkgeld gevraagd door een kerel die uil hel kreupelhout op het pad sprong«Ja wel .•ant woordde de veldwachter, en tastte in den zak. De kerel was vol verwachtingmaar koos wol dia hoogst teleurgesteld hel hazenpad toen da veldwachter eenrevolver le voorschijn bracht waarmede hijom den kerel eventjes te waar schuwen een schol in de lucht loste. De oud strijder van Waterloo, G. Broekhuis te Oosterhuizen is op 77-jarigen leeftijd le Beek bergen overleden. Hij was begilligd met hel Metalen Kruisen was als zoovelen een jaar krijgsgevangene geweest in b rankrijk. Vele couranten behelzen dal berichtdoch het kan onmogelijk juist zijn, want 18 Juni 1815 had de slag van Waterloo plaats, dat is 73 jaren geleden en zijn ouderdom word. hier boven vermeld 77 jaren te zijn. Denkelijk was hij oudstrijder in den liendaagschen veldtocht en later tijdens het bombardement der citadel van Antwerpen aldaar in militaire dienst. Voor eenige maanden werd te Haarlem eene vereeniging opgericht van eigenaren van huizen. Zij heelt ten doeldie eigenaren weder zoo spoedig mogelijk in het bezit van hun eigen dom le stellen als soms de huurders niet beta len en door onderlinge bijdragen wordt het geld voor de daaraan verbonden kosten bijeen gebracht Natuurlijk werden er directeuren be noemd Nu kwam hel dezer dagen voor, dal tot uitzetting van een huurder moest worden over gegaan Nu de directeuren zouden dat varkentje wel wasschen Zij maakten zeil de dagvaardiging en gaven haar zeil aizonder te rekenen op den deurwaarder D., die zich op deze wijze niet onder zijn duiven wilde laien schieten en de dagvaarding nietig liet verklaren. Hel mooiste is, dat in hel bestuur der vereeniging niet alleen een zaakwaarnemer maar ook een deur waarder zitting heeft. Uit 's Gravcnhage wordt gemeld Wat men omtrent 's Konings ongesteldheid heeft gemeld deze heeft gelukkig van den beginne at niets hoegenaamd te heteekenen gehad. Z. M. was en is nog een weinig koortsig en hoest walvoorzichtigheidshalve hield hij daarom eenige dagen hel bed. Het bericht dat de heeren Schiinmelpenninck van Nijenbeek en du Tour in aanmerking koinen als commissaris des konings in Utrecht is vol gens thans ingewonnen informationminstens voorbarig vermoedelijk zelf geheel ongegrond en is één ander naain daarvoor genoemd. De nieuwe gouverneur generaal Pynacker Hordijk is incl zijn gezin Zaterdag vertrokken. Aan 'l lioll spoorstation waren veel autoriteiten enz. aanwezig en het alscheid was hartelijk vooral de min. Keuchenius was zeer aangedaan. Voornamelijk om redenen van conciliantcn aard tijdens en kort na de leesten van Maandag 6 en Dinsdag 7 Aug., is tot heden hel plaatsen verschoven van hei onderstaande stuk in onze bureaubrievenbus bezorgd juist toen inden nacht van Zaterdag 4 op Zondag 5 Aug. hel drukken van een bulletin bijna was geëindigd. Mijnheer de Uedncteur Zooeven verneem ik dal door U morgenoch tend een extra-nummer zal worden uitgegeven. Vergun mij daarin eene ruimte van geringen omvangteneinde mijn* dank er voor te beluigen aan het hoofdbestuur van den Nederlandschen Schulterij-kaderbond dat het termen heelt kun nen vinden om onderscheidene winkeliers te dezer slede alsnog met bestellingen van voor werpen op zicht le belasten die als prijzen op de vrije hanen zullen worden verstrekt. Terwijl ik mij over dit feil verheugdewerd mij mede gedeeld dat het hoofdbestuur dit toch zou hebben gedaanzonder dat er op de billijkheid van zoodanige handeling was gewezen. Maar men houde het mij ten goededie bewering wil er niet best bij mij in en ik zou gaarne zien, dat de voorwerpen door A rnhemsche win keliers geleverd niet werden opgenomen in de collectie waaruit de prijswinners eene keus moeien doen. Niet omdat deze voorwerpen van dien aard zijn dat zij de door de Ainersfoorters le leveren prijzen in fraaiheid of degelijkheid verre over treffen maar alleen op grond van de wen- schelijkheia en billijkheid (lal de prijzen uitslui tend door ingezetenen van Amersfoort worden geleverd. Uw dw. dienaar, A VAN SANTBRINK. Amersfoort4 Aug. 1888. Man ii» da eUlaga in dan wiukal van dan hear W. Muja L»nga«lr»»tli. 10.

Amersfoortsche Courant | 1888 | | pagina 2