anderdxh die laat een onderwijzer «uitko inen" legen 100 pond per jaar en alles vrij maar deze neemt nooit een onderwijzer, die «rondloopt,» zooals hij zegt. d. w z naar Alrika komt «au hasard en dil laatste tocli sou men moeten doen als er ouderwijzers dom genoeg zijn om naar den raad van den briefschrijver te lnislcren. Men kan niet le voorzichtig zijn met belich ten uit Zmd-Alrika. Zoo alood er in het U. D van verleden week. onder de rubriek Amersfoorteen bericht van iemand die benoemd was lot de titel was beel mooi. met I2400 tractement Wie zou daarnaar niet waterunden 7 Men zou zoo in eens wel naar de Transvaal willen gaan. Maar die f 2400 is 200 pond een tractement waar mede een vrijgezel fatsoenlijk armoede lijdt. Mijn salaris was 300 pond boven kostinwoning en bewasschingen ik hield niets over.» Een aangenaam denkbeeld van Parijsche straat- toestanden geelt hel volgende bericht van de FigaroDen algeloopen nacht verliet de bij eene courantdrukkerij werkzame mevrouw Bertha M. tegen 12 uur hare woning oin zich naar het werk te begeven. In de avenue Cloch werd zij plotseling door een man aangevallen. Maar hij was aan liet verkeerde kantoor. De vrouw die met eene revolver gewapend en door een grooten dog vergezeld wasloste terstond een schot op hein. De man sloeg op de vlucht, maar de deg haaide hem in korten tijd in, wierp hein op den grond en verhinderde hem op te staan totdat mevrouw B. van de naaste wacht terug gekeerd was met een politieagentdien zij daar Jewekl had. De misdadiger werd gearressteerd en e vrouw kon ongehinderd haren weg vervolgen. De dd. Schutterij te Vlissingen heelt zooveel Kist in hal schieten dat er onder hen elke week een concours wordt gehoudenwaarbij tlinke prijzen aan de winners worden uitgedeeld. Onlangs werden le Marseille dertig uil Algerië aangebrachte struisvogels in een spoortrein ge plaatst om naar Parijs vervoerd te worden. Een man beproelde een der vogels een paar vederen uil te trekkenmaar hij moest die poging duur bekoopeu. Hij kreeg een zoo hevigen slag van den struisdal hij onmiddellijk dood op den grond viel. De Raad van Justitie te Seroarane deed uil- spraak in de misdrijfzaak van Th C. Doeleman, laatstelijk algemeen ontvanger te Madioen thans zonder beroep wonende le Madioen beschul digd van de misdrijven van het als ontvanger verduisteren ol aan haar beslemming onttrekken van een geldsom boven de drie duizend gulden, welke gelden uilhoolde van zijn betrekking zich in zijn handen bevonden en het als openbaar ambtenaar begaan van twee valschheden in authentieke geschriften door verandering der •eten en hel desbewust gebruik maken van die bescheiden. De Raad verklaarde hem schuldig aan hel hem ten laste gelegde en veroordeelde hein des wege tot tuchthuisstraf voor den tijd van vijl jaar en een geldboete groot f 0000benevens ^ier boelenelk van f 50. moedwillig, wispelturig spel ie beginnen, maar «en ernstige blik was voldoende om haar daarmede le doen ophouden. Waarom zou zij ook dat ge lukkige uurtje niet ten volle genieten dacht zij bet keerde waarschijnlijk niet zoo spoedig terug wellicht nooit weerwantals zij zich in Pauls gezelschap bevonddan was alles zoo geheel anders Mevrouw von Raven wachlle ongeduldig op Elma 's terugkomst Zij had haar met Fernau den tuin zien verlaten en haar lang toeven veront rustte haar. Wat zoo Paul wel zeggenals hij vernam, dal zij alleen met Fernau wandelde! Zij vond 'a meisjes gedrag zeer ongepast en besloot om haar eens duchtig de les te lezen. Toen Paul hel echter hoorde werd bij volstrekt niet boos jahii lachte er zelfs om tot ont lening der waardige dame En het was weer de oude geschiedenis, want, nadat Elma alles verteld had hoe prettig de prolessor haar alles uitgelegd hadhoe hij haar steed< de schoonste plekjes had weten aan te wijzen kon mevr von Haven niet de juiste woorden voor hare boet- predicatie vinden en zij wilde trouwens ook niet dadelijk het gesmaakte genoegen van hare lieveling vergallen. Bovendien scheen Paul met •des tevreden la zijn wijl hij lachend Elma 's verhalen aanhoorde en middelerwijl veelbetee- kenend Fernau's hand drukte, hem toefluisterende: «GH zijl een wonder rnensch». Op dien avond volgden dagenwelke daarop gelei :en Fernau verkeerde in de gelukkigste stem ming hij zocht voortdurend Elma 's gezelschap en zelfs wanneer zij hem ontweek, wist hij haar echter spoedig door eene bemerking ot een schertsend woord in zijn nabijheid le lokken. Aan den te Dortmund op 16 dezer gehouden internationalen wielerwedstrijd namen drie Neder landers deelnl. de lieeren lluijaserTrikranen en Bruinier. De heer lluijsser won een Islcn prijs op den hoogen tweewieler en sloeg daar bij met gemat ade Duit-che rijders Bovendien verkreeg Iiij in een volgend nummer als leidings- prijs een prachtig geborduurde sjerp. De heer Tiakranen verdedigde zijn goeden naam op den driewieler op schitterende wijze en behaalde eveneens een 1«ten prijs, terwijl liet den heeren Bruinier en Trikranen op een twee-peisoons diiewieler gelukte een iden prijs te behalen olschoon een tweepersoons twee wieler ook mocht mededingen Een dame le Amsterdam heeft zich beklaagd dal zij in de Kalvertnraat door een dienstmeisje met een kwasje roode wrijfwas besmeerd ten gevolge waarvan een nieuw co-tuum van f70 totaal was beschadigd. Dal is echt Amslerdamscli 1 Men meldt uit Weenen aan het Journal de De bats, dat met liet oog op het mogelijk spoedige atslervea van onze Koning, de Prins Arenberg een der aanzienlijksten uil hel Groot-Hertogdom Luxemburg, le Rome is aangekomen, waar hij verscheidene malen een onderhoud had mei den herlog van Nassauvermoedelijk opvolgers in Luxemburg. Voor de vacante betrekking van hoold der school te Noord Schermerwaaraan eene jaar wedde van f 800 verbonden ishebben zich 28 sollicitanten aangemeld Eenige jaren geleden meldden zich voor dezelfde betrekking niel meer dan 4 sollicitanten aan. De luchtreiziger Baldwin is Donderdag II. le Londen weder te aaoschouwe van een lallooze volksmenigte opgestegen en heeft zich. toen hij 6000 voel hoog wasmei een parachute laten vallen. Hij kwam behouden ncér toen hij dicht bij den grond wasraakte de parachute echter in een boom verward. Hij moestom op den vasten grond te komen, de parachute laten varen en naar beneden klimmen. De verwoestingdoor het on weder en de slagregens in Andaluzie (Spanje) aangericht zijn ontzettend. Alleen in de provincie Almeria zijn 49 personen om het leven gekomenen nog laat zich de geheele omvang der ramp niet bepalen daar veTe plaatsen ten gevolge van het wegspoelen der bruggen en hel vernielen der verbindingswegen bj het afzenden van dit bericht nog gansch en al van de buitenwereld afgesloten waren. Tal van huizen zijn ingestort. Na Almeria heeft de provincie Grenada het meest geleden. De regeering heeft tot leniging van den nood SO,(MX) pesetas toegestaan. Terwijl de metselaars en timmerlieden bezig waren aan liet bouwen van een huis le Limido (Italic), brak een ooweder los en sloeg de blik sem weldra in hel steenen geraamte Zes werk lieden werden gedood en vijl zwaar gewond De fundamenten bewogen zich als liad er een aard- heving plaats. De schoonheid*wedslrijd te Spa trekt steeds veel toeschouwers. Honderden komen naar het Casino om de schoone mededingsters in beloo- verende balkleeding le zien rondwandelen. Eiken avond kan men de vertegenwoordigers van den Zijn ernstig Maar freule Elma blijf nog of evan» of «neen, gij moogl nog niet gaanwaren daartoe dikwijls voldoende Vaak gevoelde zij lust om hem legen le spreken, maar ach, dan vond zij hel weer zoo heerlijk om hem le ge hoorzamen o n zich voor hem te buigendal zij elke gedachte aan verzet opgaf. Zij gevoelde zich innig gelukkig en met eene zekeren angst dacht zij aan hel oogenblikdat Fernau ver trekken moesthetgeen spoedig gebeuren zou enwas zij immers niet Pauls bruid behoorde Zij hem niet toe 7 Doch waarom aan de toekomst te denken als bet Hedenzoo schoon was I Haar gedrag len opzichte van Paul was schier zonderling le noemen evenals hel zijne tegenover haar. Zij vermeden elkander zichtbaar; Elma kwelde bem meer dan ooit mei stekelige op en aanmerkingen nu eens zeide zij hamdal zijne tegenwoordigheid haar hoogsl onaange naam was dan weer begreep zijdal zij le ver gegaan was en zocht het dooreen paar schert sende woorden weer goed te inaken. De jonge man duldde die wispelturigheid met eene goedheidwelke Elma 's ouders ernstig bezorgd voor het geluk van hun kind in de toekomst deden zijn. De overste had berouw dal hij zoo spoedig zijne toestemming lot die verloving gegeven had. Hij wilde dagelijks met beiden een ernstig woord sprekendoch hij stelde dat telkens uitzoodat de jongelui niet vermoeddenwelkens storm hun boven het hoold hing. Wordt vervolgd. Belgischen adel en voorname Engelsrhen 84 Amerikanen met de dames-zien walsen i»e jury wordt overladen met bloemen en kleine drie hoekige papiertjes. Wat daarin staal is n.tun-bjk onbekend maar het doel is ongetwijfeld dj bari.-n der beoordeelaars le winnen. Zij zijn echter on- verm urwbaar. Ken alles behalve prettig fainilie-lafereelije heeft deze week le Rotterdam plaais gehad Ken jeugdig paartje zou naar de kerk gaan om liet huwelijk kerkelijk le doen inzegenen Dil scheen den vader echter niet le bevallen en van de afwezigheid van de lainilie rnaakle lui gebruik oin den inboedel in de kaïner van liet jonge paar stuk le slaan. Met een bijl gewapend sloeg hij alles kort en kleinwaarbij hij zichzelf nog aan het hoold verwondde en toen bijna geen stuk meer heel wasging hijbebloed als hij was op het nieuwe bed liggen. Men kan zich den schrik van het bruidspaar en de vrienden voorstellen toen zij thuis kwa men. Hel einde van de zaak was dal papa door de politie werd ingetekend terwijl de vrienden, die op een prctligen avond gehoopt hadden stil naar huis konden gaan. De rechtbank le Amsterdam uitspraak doende in zake de valsche munters, overwegende dat Mevius opzettelijk valscli geld heelt uitgegeven en lloll en Smitshuijsen valsch geld hebben ver vaardigd en uitgegeven veroordeelde mitsdien J. 11 Mevius tot 5 jaar. A K lloll tol 6 jaar en W. F. binilshuijsen lot 7 jaar gevangenisstraf Ter zitting van den Gemeenteraad van Amers foort van heden. Maandagnamiddag, gepresideerd door den heer Burgemeester. Jhr. Mr T. A. J. van Asch van Wijck waren aanwezig 12 leden en afwezig de heeren Eyck van luylichem Visser en Zandijk. Aan de orde wasrekest van W. Brouwer, om ontheffing van boetewegens le late op levering van aangenomen werk met praeadvies van B. en W. Dienovereenkomstig is met 9 tegen 3 stemmen de boete verminderd op f7,50 Rekest van smeden om vermindering van weekmarklgeld met p. a. van B. en W. Ter secr. nedergelegd ter inzage van de leden. Rekest van A. Luijendijk om eervol ontslag uit de betrekking van onderwijzer aan de school 1a soort voor jongens. Eervol ontslag werd verleend legen 1 Dec. Benoeming van leden des Commissie bedoeld bij art. 166 der gemeentewei. Herbenoemd de heeren Celosse en v. Zijst. Uit 's Gravenhage wordt gemeld Het verheugt mij bij vernieuwing en ditmaal op grond van de verzekeringen mij gegeven door personen die Z M. in den jongsten tijd hebben bezochtte kunnen verklaren dat do laatste sporen van de raltharnle aandoening waaraan Z. M voor eenigen tijd leed zijn ge weken en dat de koning weder even wèi is als in de eerste dagen van zijn komst op hel Lno. Zelfs is de eigenlijke kwaal die hem tot groote ingetogenheid en voorzichtigheid dwingt, inde laatste weken weder in een phase die Z M. toelaat zich gemakkelijker te bewegen en te ver plaatsen De koning is dan ook de g<-heele week reeds gekleed in zijn studeervertrek aan liet werk geweestheeft verschillende personen ont vangen allerlei zaken afgedaan en gebruikt we der geregeld de thee met de koningin en het firinsesje. Dal Z M niet uilgaalondanks liet leerhjk weder, vloeit voort uit de hem ten strengste aanbevolen voorzorgen tegen koude; want alleen daarvoor koesteren de genecsheeren de grootste vrees een nieuwe catthnralc aan doening zou een complicatie sijnwaarin voor het ergste ware te vreezen Voor het oogenblik evenwel, dit herhaal ik is er hoegenaamd geen aanleiding tot bezorgdheid. Zoowel de ministeriëele openingsrede als de door den minister van financiën gehouden mil- lioenenspeech zijn er op berekend om de rech terzijde voldoening le schenken op een paar punten om in schijn anders le regeeren dan de liberalenmaar feitelijk wordt er niets es sentieel rlerieaals in toegezegd. Een wijziging van sommige bepalingen der onderwijswet kon ieder een verwacfileneen splitsing van de meer voudige kiesdistricten moest volgen er is boven dien een breede stroom van de liberale partij, die niets liaver wen<cht Een vraag is het of de heer de Rochemont tegenover de brochure van den luit.-kol. Ver slege een juiste houding aannam. De bijeenge roepen raad van ridders der Militaire Willems orde en andere mannen van eer hebben beslist dat hij had behooren te duelleeren De heer de Rochemont deed dal nietmaar diende een aan klacht wegens laster in Mij komt dit voor zeer correct te zijn. De bedoeling der brochure was duidelijk den heer de Rochemont in de beri- beri-commissie onmogelijk te maken door «Ie meegedeelde beschouwingen eu grieven van zeer

Amersfoortsche Courant | 1888 | | pagina 2