duren. Een wedren tusschen koetsierspiarden besliste over de vorming van bel beroemde lange minis terie Ferry Ditmaal is echter het kabinet extra-vlug met den gez winden Franschen pasgevormd. De ongeduldigen zijn bevredigd hel is den heer Tirard gelukt een ministerie zaamlestellen. De heer Tirard is zeil' als president en minister Tan handel opgetreden de andere portefeuilles zijn als volgt verdeeld binnenlandsche zaken, Conslansfinanciën Rouvier; justitie Tevenot; onderwijs Faillières landbouw Faye open bare werken, Yves Guyol oorlog. De Frey- cinelmarine Jaurès buitenlandsche zaken Spuiter. Petroleum-Noteeringen van de Makelaars Cantzlaar k, Schalkwijk te Rotterdam Zaterdag 23 Febr Standard white f8.E. Zeilend (15 Febr uitgeklaard) 18 E. te koop. Maart f8.E.April f7 75 E. Mei f7.65 E., -Juni .tuli f 7.75 E.. Aug. f7 85 E Sept f8,E. en SepL-Dec. I 8,40 E Uiterst te noteeren. AMERSFOORTSCHE VRIJWILLIGE BRANDWEER De vereenigir.g Ainersloorlsche Vrijwillige Brandweer hield Vrijdagavond in «de Arend» hare jaarvergadering. Daarin werd door den Secretaris verslag over 1888 gedaan, waaruit bleek dat hel ledental in dat jaar vermeerderde met *25, en 4 personen de vereeniging oin ver schillende redenen verlietenzoodal zij op 31 Dec. was samengesteld uit 3 eereleden 5 be sluursleden levens brandmeesters3 comman deurs en 74 gewone leden, tegen 54 in 1887 en 42 in 1886. De rekening en verantwoording over 1888, een batig saldo van 184.06 aan wijzende werd na door eene commissie onder zocht en in orde bevonden te zijn onder dank betuiging aan den penningmeester voor de ^administratie goedgekeurd. De heeien Jac. Knoppers en A. Latenstein van Goorstals nestuursieden aan de beurt van af AreJing werden met nagenoeg algem. st als zoodanig herkozen en in de plaats van den ■heer J M Reinbout, naar elders vertrokken, aan wiens verdiensten door den voorzitter lof werd gebrachtverkoos de verg den heer P. J. Boshuizen tot dusver commandeurdoor wien •da benoeming werd aangenomen. In plaats van den heer Reinbout is in 1888 'de heer G. T Kamp lol commandeur benoemd. De Vereeniging is op de tijdstippen waarop brandalarm geschiedde, uitgerukt en, waar hare help noodigwis, weid deze op de gewone wijze verleend. Dij de branden op 9 Juni en 23 Aug. jl werd door de spuiten water gegeven en inoclu de Ver. hel genoegen smaken, dat haar arbeid niet altijd vruchieloos werd gevergd daar de heeren de Jong Je Co.assuradeuren te Amsterdam, vei tegen wooidigd door de heeren G Jc U I lube I's alhier, de Ver. vereerde met eene premiedie door het Bestuur welwillend en onder dankbetuiging werd aanvaard liet materieel zal. ingevolge verzoek, worden herzien en de Ver. weldra in het bezit zijn van 530 M slangen (voldoende om hel verst uitge bouwde punt in de gemeen ekom ie bestrijken; en de zuigersdie bij branden veel hadden geledenworden dooi prakischer zuigers ver vangen Dajina herdacht de secretaris den heer Rein bout want als ijverig lid kende de Ver. hem ah aangenaam bestuurslid kende hein het be stuur en als actief onderbrandmeesler kenden hem velen, zoodal de secretaris niet inochl na laten te vermelden dat men hel vertrek van van een degelfjk lid betreurt Vervolgens zijn levendige discussiën gehouden grond, maar zij liet hem hare hand. Marie. Langzaam sloeg zij oogen op. «Marie.» Hij wilde de slanke gestalte met zijne armen omvallentoen de jonge vrouw plotseling te rugweek. «Wat scheelt u, Marie, zijl gij ongesteld?» «Nader mij niet, baron, raak mij nielaan.» klonk het duidelijk van hare lippen. «Ik begrijp u niet, Marie.» «Laat mij u raden baron om als gij weer mevrouw uwe nicht bezocht hebteerst uwe jas af te borstelen voordat gij eene andere vrouw uwe lielde betuigt Het toeval kan hel willen, dat bij eene leedere omarming een rood haar zich ongemerkt om een knoop kronkeltzooals bij u geschied is en zulke dingen zijn gewoonlijk onbescheiden verraders. U zult mij zeker wel veroo loeven dat ik mijne kamenier schel om u een kleérenborstel te brengen «Ik dank u voor uwe vriendelijkheid ge nadige vrouwmaar mijn kamerdienaar zal dit wel in orde brengen Hij nam zijn hoedboog zich diep voor haar en verliet bet vertrek. Slot in '(volgend Nummer. over verschillende onderwerpenals volgt Hel Wal voor vele leden onaangenaam dat zijbij den laatslen brand No. 1 op het terrein aanwezig, niet No. 1 in het wa'er geven waren Met het oog op hel voorgelezen jaarverslag deelde de voorzitter mede dal de gebreken die tijdens dien brand aan de spuit waren weldra zullen worden hersteld en de Ver met eenige ambitie voortaan ook No 1 in water geven kon zijn Over de wenschelijkheid door den Pijpvoerder te kennen gegeven om een bepaald aantal leden te zijner assistentie aanlewijzen zegtna eenig debat, de secretarisdat hij zich niet in de Ver hoopt te bedriegenindien hij gulweg ccnige namen durft te noemen van ledendie volgaarne den pijpgast in zijne moeielijke iaak zullen assis teeren. Doch uit eigen beweging meldden zich zeven flinke jongelieden aan die in elk geval op zich nemen hel werk van den pijpvoerder, bij voorkomente vergemakkelijken Na afloop der werkzaamheden bracht de heer van Santbrink hulde aan de Ver.zijnde hem in deze vergad. geblekendat er hoe langer hoe meer eenheid onder de leden komtzij ook begrijpen welk doel de Ver. heelt en welke n u l t i g e instelling deze onder de corporation la Amersfoort is. Onder dankbetuiging aan de leden voor de wijze, waarop zij welen medetewerken lot eene goede zaak in Amersfoortonder dankbetuiging aan het Bestuur voor de wijze waarop het den leden wederkeerig het vertrouwen weel inteboe- zemen, uil hij den wensch, dal de «Amersl. Vrijw. Brandweer» in bloei moge blijven toenemen, dèar, waar zij geroepen wordt, zal loonen dat een dracht macht maakt en door onderlinge samenwerking slechts kan worden bereikt datgene waarvoor de Vereeniging is opgericht. Het bovenst, verslag, 'twelk getuigt van den toegenomen bloei der Vereeniging, gaarne plaat sendelaten wij daarop nog volgen dat het Bestuur bestaat uil de heeren J. A. Schotei man, voorzitterHerms. P. van Haselen secretaris Jacs. Knopperspenningm., A. Latenstein van Voorst en P. J. Boshuizen. Uit 's Gravenhage wordt gemeld Wij zijn druk bezig mei bals naasqués. Ook in ons Gebouw voor Kunsten en Weienschappen ïal er de volgende week weer een plaats hebben. Ik hoordal er eenige clubjes zich hebben ge vormd, die reeds in andere vereenigineen grooien opgang hebben gemaakt met qen optocht van celebriteiten en die zich voorstellen ook ons groot carnevalsbal te komen vervrolijken. Van de vrolijkheid gesproken niemand is meer in zijn schik dan ons llaagsche hondenras, dal sedert eenige dagen weer vrij en onge- muilkorfd langs 's heeren straten mag loopen zonder in eiken politie agent een beul te zien en zonder zich te geneeren nu en dan eene dame met sleepjapon in de kleeren te bijten Een olficier van ons garnizoen die sedert lang reeds geen vrede meer scheen te hebben met zijn positiehad zich voorgenomen zoo mugelijk in Pruisischen dienst over te gaan. Zijn familieeen goed Hollandsche familie trachtte hem te vergeels daarvan terug te hou den hij bereidde zich voormaakte zich met de taalde leger organisatie de reglementen kortom met al de eischen van 't Duilsche olfieiers- le ven vertrouwd en dezer dagen zou hij zijn uniform voor de Pruisische verwisselen Maar ziethij kwam weldra terug en moest heel kalm weer in de gelederen plaats nemen van ons legertjewant hij was in Pruisen afge keurd Het gevaar van onvoorzichtig ingestoken haar spelden is dezer dagan uit een treurig voorval te Cherveux (België) gebleken. Een 20-jarige jonge dame die in een gemakkelijken stoel met een kindje zat te spelen wierp daarbij hel hoofd achterover en bleef plotseling onbewegelijk liggen. Een haarspeld was haar in den schedel ge drongen en had haar zóo ernstig gewond dat lij na verloop van twee dagen overleed. Te Londen is een «club van 13» gevormd in navolging van New-York met het doel om den 13e van elke maand een diner te organiseeren voor 13 personen. Hei oogmerk is natuurlijk de onderdrukking van het bijgeloofdat hel getal 13 ongeluk in zich zou verbergen. In de Leeuw. Cf Komt eene formeele uitda ging voor, door Wiebe de Vries gericht tot den amateur-schaatsenrijder Pander. De strijd moet loopen over de baan van 160 meter. De Vries looft f 100 uit als zijn tegenstander minder dan 10 meter na hem aankomtdoch verlangt in het andere geval zelf ook f 100. Geruimen tijd zocht de politie te Parijs naar zekeren F die verscheidene malen had gezondigd tegen hel voorschrift «Gij zult niet sielen Men wist. dat hij zich io 'tquarlier Saint Antoine ophield doch ofschoon men in 't bezit was van zijn signalementden handigen dief kon men niet vangen Zaterdag wandelden een paar -.genten do or do slro.il Charenton toen hun andach werd getrokken door een wandelaar, die zeer veel op den gezochte geleek, evenwel met dit onder scheid dat deze zich mocht verheugen m een flinken haardos, terwijl F. een kalen schedel had. De agenten volgden hem in een calé. namen in zijne nabijheid plaatsen ondekten dalliij een pruik droeg Toen men deze ontdekking had gedaan was T lot van onzen pruikdiagenden dief beslisthij werd naar het politiebureau ge bracht en daar herkend Uit Praag wordt gemeld Eduard J linek, een jarig vrijwilliger bij he' llde regiment inlanterie. trad Dinsdagavond om negen uur in den hakkers winkel van S J Kolin in de lleinrichsliasse en vroeg de zeventienjarige, zeersclioone verkoop ster llennine, «»f zij Item beminnen wilde; zij zeide beslist «neen.» waa.op hij zich voorden spiegel plaatste den mantel losmaakte en twen revolverschoten in zijn mond afvuurde, waarna hij terstond dood neerviel. Dit geschiedde in tegenwoordigheid van twee dames die gei ak kochten de dames vielen van schrik flauw en ook de kleine verkoopster was stijf van schrik. Een politiebeambte trachtte haar le verh aren, maai zij kon geen woord uitbrengen De ycr- slagene is de zoon van een vertegenwoordiger van den PiLencr groot lodusiriëel Skoda. Uit Brussel schrijlt men Een gevecht tusschen oen luipaard en een panier had gisteren in de menagerie Wombwell plaats. In de avondvoor stelling had de dierentemmer Cooper drie lui- paards en drie panters in een groote kooi ge bracht om hen gezamenlijk gedresseerdaan het publiek voor te stellen. Plotseling weerklinkt een gebrul de eene panier was een der luipaards op den rug gesprongen en beet zich in z nen hals vast De beide dieren vochten bloedend te midden der vier andere huilende j beesten. Hel publiek was verschrikt lerugge- j wekenCooper had de kooi verlaten en gloeiende l ijzeren stangen laten brengenoin de veelt j lenden te scheiden maar de punter liet niet I lostotdat de dierentemmer weer in de kooi trad en hein met zweepslagen van het lijk van den inlusschen gedooden luipaard veidieel. Hel lijk werd uit de kooi gebracht en Cooper zelie de voorstelling met de vijl'overige beesten voort. Dit was bepaald noodigzeide hijanders zouden zij eik spoor van dressuur vei liezen. Algemeen bekend zijnminstens bij nam de interessante uiergelgro ven in Valkenburg een der grootste aantrekkingspunlen van liet Geuldal in het zuiden van Limburg De hon derden onderaardsche gangen en spelonken in dezen berg zijn niet hel voor brengsel der natuur maar vun den noesten vlijt van eenige bergwerkers, welke daar door het giaven en houwen van harden b .uwsteen die gangen te voorschijn riepen. Nadat een paar jaar geleden in een der gangen een inslor.ing plaats had werd den bergwerkers het verder on gimicn van den berg vanwege het gemeentebestuur verboden, omdat, zoo werd hew eeid de plaats gehad hebbende instorting het bewijs was, dat de berg r.iel sterk genoeg is voor verdere ont ginning. Echter worden des zomers geregeld grooie optochten mei muziek in de mergel groeven gehouden. Vele werklieden zijn thans broodeloos geworden en hebben zich nu ge wend lol de Tweede Kamer o.u haar lusscli<-n- koinstopdat zij opnieuw in den berg hun brood kunnen verdienen. De stad Chartres. in Frankrijk, kwam door een knal als van een kanonschotin rep en roer Eene vreeselijke ontploffing had het post kantoor in een puinhoop veranderd en ook aan naburige gebouwen veel schade aangericht Ge lukkig bevonden zich in de benedenruimte van het gebouwwaar de oniplolling plaats vund, slechts twaalf ambtenaren waarvan vijf zich konden ledden door uit de ramen te springen. De overigen werden zwaar gekwetst. In 'l begin werd vermoed, dat men meteen anarchistisch complot te doen had dal de na burige domkerk, een beroemd bouwwerk, gold. Dit ble k echter niet het geval te zijn en de ooi zaait van de ontploffing is wa .rschijnlijk het ontvlam men van gassen, die uit de riolen van het gebouw waren opgestegen. Die riolen moeien sedert jaren ten zeerste verwaarloosd zijn geworden. Een vreeselijke orkaan heeft in Alabama, Ge orgia en Virginia gewoed. Geheele dorpen zijn van den aardbodem verdwenen In Atlanta voerde de storm een houten boerenwoning waarin het geheele gezin bijeen was, hoog in de lucht en droeg het ruim een kwartier gaans vooil waarop het huis nedersiortte en de ongelukkige bewoners in de val doodde en onder zijn puin heg roei. 4 v Voor eenigen lijd maakte een jongmensch te Bergerac, Meynoi genaamd, bij eeu ontvanger

Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 2