nauwgezetheid steeds zijn taak als constitutioneel Koning heeft waargenomen en die te midden van leed en smarten wanneer de omstandig heden het toelieten als zijn eerste wensch kenbaar maakte dal Hem de Staatsstukken werden gezonden om die 'e behandelen Ik vertrouw dat ieder zal billijken, dal de Regeering niet eer is overgegaan lol dezen gewichligen slap dan nadal zij de overtuiging had verkregen dat Z M. in de eerste tijden zich niet bezig zal kunnen houden met s lands aangelegenheden. Zij grondt dit vertrouwen op de uiterst be scheiden wijze waarop het Ned. volk en de Ned dagbladpers besproken hebben de maatregelen die tengevolge van de droevige omstandigheden door de noodzakelijke staking van het bestuur des lands geboden werden en waarvan ik hier met dankbare waardesring meen te inogen mel ding maken. De Voorzitter zegt dal de Kamer met diep leed wezen de mededeeling heelt vernomen wat te ■meer klemt naarmate de overtuiging is van de noodzakelijkheid van den arngekondigden maat regel Hij dankt de Regeering voor de gedane mededeeling. Petroleum-Noteenngen van de Makelaars Cantzlaar it Schalkwijk te Rotterdam Woensdag 27 Maart Tankfust I 7.85. Aprillev f7,65. Mei-Aug.lev. i7,75. Sepl.-Dec.lev f 8Alles Entrepot. De markt was heden vast De gelijkmaking van het kazerneterrein aan d«n Leusderweg is thans nagenoeg geheel ver richt. De ettelijke hectaren grond verleden jaar nog met houtgewas en veldvruchten bezet, hier hoog, daar lage gelegen, zijn nu herschapen in eene groote vlakte, waarop de woningen voor gehuwde militairen als het ware in het niet •verzinken. Van af den Leusderweg geniet men thans een prachtig vergezicht op den Amers- ioortschen bei g, dat in den a. s. zomer verrukkelijk schoon belootl te zijn wanneer duizende scha* keeringen door evenioovele soorten van houtge was en planten teweeggebrachtkunnen worden waargenomen Thans reeds lokt hetbij goed weder, velen tot eene wandeling uit. Hel terrein, dat een omvang heeft van een kwartier gaans, is aan de zijde van den weg naar Leusden al- gezel met een zeer smaakvol ijzeren hek, en wordt aan den achterkant en de beiden zijden met palen, dour ijzerdraad onderling verbonden omgeven. In het midden van het ijzeren hek bevindt zich de hoofdtoegang tol de toekomstige kazer negebouwen aan weerszijde van welken toe gang een schilderhuisje zich bevindt Die schil derhuisjes schijnen als bewijs te moeten dienen, «dal, wanneer eenmaal Amersfoort een infanterie- garni-oensplaate is geworden zij oat ten eeuwi gen dage zal blijven Want die huisjes zijn, zou men zeggen, onvergankelijk. Fier en flink op getrokken worden ze gedekt door een hard- steenen dak dal den aanschouwer zegtdat èn hel fundament èn de bovenbouw zeer dege lijk samengesteld zijn Ze kosten te zamen dan ook ong-veee 1 lOüO, die schilderhuisjes De Leusderweg is aanmerkelijk veihoogd zóó zells dal een vijltal huisjes die vroeger gelijk met den weg stonden thans als het ware even met de aakgool daarboven uitkijken Het riool van af de kazerne-terreinen tot de brug aan de voormalige Slijkpoort is ook gereed. De werkzaamheden aan de verbreeding en verdieping van de weste lijke buitensingelgrach verbonden vorderen naar wensch. Men is thans bezig langs het «Kalfsveld», waar de oever aan de zijde van dal terrein hoofdzakelijk met rijshout wordt verbeterd De geulen aan b ide zijden van de algemeene be graafplaats zijn gedicht, en de daardoor aange wonnen grond bij die begraafplaats aangetrok ken. Gedurende den ganschen winter hebben deze twee «werken» aan onderscheiden perso nen gelegenheid verscliafl om in hun onderhoud en in dat van hunne gezinnen te voorzien. In een Duitsch blad leest men het volgende: Wie nog een reuzenslangetje noodig heeft wende zich tot Hagenbeek te Hamburgdie er onlangs een bezending van 218 stuks ontving in alle grootten van vijf tot twintig voet. Ze werden expres voor hem gevangen in Engelsch-Indiëde waarde van dit partijtje vrouw, ondanks haar zelve, niet langer twijfelen kon of zij was hem volkomen onverschillig. Inden kleinen tuin die achter hel eenvoudige huisje lag liep Ella Peters peinzend heen en weer Sedert twee jaren stond zij alleen op de wereld haar vader was reeds gestorven toen 2ij nog een klein meisje was en onlangs had zij hare goede moeder grafwaarts zien dragen. Zuners of broeders bezat zij niet. Ella was nu zesentwintig jaar. Het waas der serste jeugd was wel is wear van haar gelaat verdwene.. maar daarvoor was hare slanke ge stalte volleren krachtiger geworden de groote, blauwe oogen hadden echter dezelfde kinderlijke uitdrukking behouden. Wordt vervolgd. wordt geschat op f15000. Verder heelt hij rijk assortiment van allerlei verscheurende en andere vreemde dieren, tegen civielen prijs. Te Teurne heeft men een ware modeldieven bende ontdekt Zij stond onder bet bevel van twee aanvoerders. Dit gezelschap hield regelmatig boek. In een register werden de feiten van al de leden met getal en omstandigheden geboekt. Een ander register vermeldt de uitgavenen inkomsten Deze twee boeken zijn in handen der gendar merifi gevallen benevens een menigte gestolen goed kleéren enz. Een schoonheidswedslrijd met een leelijk toe getakelde |ury als apotheose had onlangs te Berlijn plaats In een uitspanningslokaal in de Invalidenstrasse gaf de Vereeniging een bal en in de pauze hield men een schoonheidswedslrijd waaraan verscheidene dames deelnamen De jury bestond uil jonggehuwde of verlooide lieeren, en van deze beoordeelaars kende ieder uit op rechte overtuiging ol uit vrees voor bedsermoenen, aan zijn eigen vrouw of meisje een prijs toe. Dit wekte natuurlijk groote ergernis onder de dames, wier cavaliers niet in de jury /.aten en het kwam tot ren gevecht, waarin niet minder dan 10 heeren en 8 dames door de poolen van stoelen, stokken en bierglazen, welke als wapenen werden gebiuiktzoozeer verwond werden dat zij bij een naburigenapotheker verbonden moes ten worden. De President der Verecnigde Staten is voor nemens een proclamatie uit te vaardigen waar bij twee millioen acres land dicht bij de rivier van Canada worden opengesteld welke tol dus ver voor de Indianen waren gereserveerd en dat duizend landverhuizers gereed slaan dit ge bied binnen te rukken, zoodra de proclamatie verschijnt. Zaterdag is eene Engelsche courant voor de eerste maal gedrukt door middel van electriciteit. Deze pioniersier is de East Anglian Daily Times te Ipswich. De stroom wordt aangevoerd uit acumulators aan een centraal dépoten werkt geregeld. Dag en nacht kan er worden gedrukt, eenvoudig door het opstellen van een kraan Na eene poos zullen de ketels en machinerieën der stoomdrukkerij voor oud ijzer worden verkocht. Kennisgevingen De BURGEMEESTER van AMERSFOORT Brengt ter kennis van de ingezetenen dat op Dinsdag Woensdag Donderdag en Vrijdag den 2, 3, 4 en 5 April as, inde legerplaats bij Zeist, door intanterie oofrniimen in het srevechtschiete» worden gehouden dat dit schieten zal plaats hebben van 's voor middags 10 tol 2 uur 's namiddags, in de richting van Noord naar Zuid waarschijnlijk van Noord west naar Zuidoostzoodal het terrein ten Zuiden en Zuidoostelijk van ds legerplaats gelegen op genoemde dagen en uren onveilig isheigeen zal worden aangeduid door palen waarop het woord, «onveilig:», die het terrein omgeven. Amersfoort, den 27 Maart 1889 De Burgenmeester «oornoemd, T. A. J. VAN ASCII VAN WIJCK. De BURGEMEESTER van AMKRSI OOUT Gezien artikel 41 der gemeentewet Brengt te kennis van de ingezetenen dat de Raad dezer gemeente val vergaderen op Maandag, den i. April aanslaande, des namiddags te één ure. Amersfoort, den 28 Maart 1889. De Burgemeester voornoemd T. A. J VAN ASCII VAN WIJCK AMERSFOORT 28 Maart 1889 De StaatsCourant van Dinsdagavond meldt: «Volgens verklaring van de geneesheeren des Konings is in Zr Ms toestand in de laatste week weinig verandering gekomen terwijl de ongunstige verschijnselen aanhouden en eerder toe dan afnemen.» Maandag 1 April aanst., namiddags een uur, zal de Gemeenteraad van Amersfoort eene ver gadering houdenwaarin de punten van be handeling zijn 1 Voorstel van Burg. en Weth. tot vernieu wing van de sluisdeuren aan de Turilonhrug. 2 Voorstel van Burg en Weth. ten aanzien van vernieuwing en aanleg van straten. 3 Rekest van de vereeniging «Flehilé» om den naam der voormalige Slijkstraetthans Arnbemschestraat genoemd, te veranderen in Lausderstraat. 4 Ontwerp-besluit lot afachrijving op aanslagen in den hoofdei, omslag, dienst 1888, wegens vertrek enz. 5 Benoeming van een lid der commissie van toezicht op bet lager onderwijs. 6 Benoeming tan een adviserend lid der commissie voor de gemeente reiniging. 7 Benneniin, ten eene otlderwijzeree aan de op meisjesschool. 8 Benoeming van leden en plaatsvervangende leden der bureaux van stemopneming voor de verkiezingen in 1889 Z. Exc de Minister van Oorlog was gisteren van 11 lol 12 uren te Amersfoort in oogen- schouw nemende hel Militair Hospitaal en bij gelegen terreinen. Naar men veronderstelt staat deze bezichtiging in verband tol eene te bedoelen verbouwing en vergrooiing van liet hospitaal inet liet oog op hel grooter garniz en 'twelk te zijner tijd te Amersfoort komt Z Exc. is van hier naar de legerplaats bij Milligen vet- trokken. Gisteren is door den Eerstaanwezend Ingenieur te Amersfoort aanbesteed 1 het maken van eene brug over de Flierb*ek inet toegangsweg langs de Kazerne voor bereden wapenen naar de Nachlegaalsleeg te Aineisioort (Raming I24<K)> Hiervoor w«s ingeschreven door de lieeren G Prins I 2385W. Salomons I 2328J. G. v d Geest 12202 J II Boks 12230, W v. d Kooij 2215 G Wassink 12179 J. T. Breiner f2165 èn J van Harpen 12146. 2 Hel maken van een lokaal voor secties en kunsibeweikingen in verbinding met den Zie kenstal te Amersfoort. (Raming I 1000 Hiervoor was ingeschreven door de heeren J II Boks f1065W Salomons 1994.30, J. T. Bremer I 980 en G. Wassink I 909. De werken zijn onder gewoon voorbehoud, den minsten inschrijvers, de heeren var. Harpen en Wassink gegund. Ds A Wartena maakte, tijdens de godsdienst oefening van Zondagmorgen aan de gemeente bekend dat in de avondgodsdienstoefening, op den vorigen rustdag gecollecteerd was een bank biljet van I 25 en spoorde daarbij de gemeente aan dit goede voorbeeld le vo'gen Den armen komt zoo'n buitengewone ondersleuning, vooral in deze lijd zeer te stade Nog geen jaar is het geled n dat de Slijkstraat haar onsmakelijken naam verloor en in dien van Arnhemsche straat herdoopt werd en leeds nu worden pogingen aangewend haar andeitnaal een anderen naam te geven. De vereeniging Fletiité n. 1. heelt zich tol den Raad gewend met liet verzoek da' de straal eerst Slijksliaat en Arliemsche geheelenvoor taan Lfiusderslraat heeten zal Het eenige argument, dat zij daarvoor heeft, indien het een argument genoemd mag worden is dat deze naam meer hi tonseh is Wij bet wij le ien zeer, dat de Raad aan hel verzoek van Flehité voldoet Want eerstens toch is het geen bepaald vereischie dat straten een naain hebben, die aan historische personen ol voorvallen herin neren Vooral dan nietals dit geen nieuwe straten geldt. En ten anderen zouden de linau- tieele belangen van de bewoneis dier straat er onder lijden, indien andermaal tot eene naams verandering besloten werd. De meeste bewoners dier straal tochdie neringdoende zijn hebben nog pas op nota's, kwilanlien brieven, enveloppes. prijscouranten, papieren zakken enz. veranderingen laten aan brengen En hel zou wel wal veel van hen gevergd zijn ten gevalle van Flehitéhen daartoe te noodzaken (Oranjevaan Tot tegenschntters te Amersfoort in zake de personeele belasting voor bel dienstjaar 188990 zi|n door heeren Burg en Weth. benoemd de heeren J. B F. Lensing en D. Verbeek. Bij de Dinsdag gehouden stemming voor ecu lid der Tweede Kamer in het hoofdkiesdistrict Dordrecht is gekozen de heer S. M. H. Van Gijn (liberaal) met 1402 stemmen. De heer J G. Van Schaardenburg (anlirevolutionnair) kreeg 1202 stemmen. Het 5e bat. van het 5e reg. infanterie te Utrecht in garnizoen zal Dinsdag Woensdag, Donderdag en Vrijdag 2 3 4 en 5 April, van 's ochtends 10 lol 2 uren 's middags in de legerplaats hij Zeist oefeningen houden in het gevecht schieten. Donderdag 4 April aanst. voormiddags 10 uur, zal te Utrecht in het Te Huis voor Militairen aan het Wed de 15de alg. «ergadering worden gehouden van den Ned. Militairen Bond waai in de le behandelen onderwerpen zijn Opening door den Voorzitterverslagen van secretaris en penningmeester, mcdedeelingen van den vertegenwoordigerhef kiezen van twee bestuursleden; inededeelingcn van hel hoofd bestuur behandeling van voorstellenvrije bespreking over de werkzaamheden en vruchten der Tehuizen Er zal gelegenheid zijn voor gentoenschappo- Iijken maaltijd a f 1,50 de persoon.

Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 2