ËEEN LAGER BIER „VOLLENHOVEN" fl2r Origineele Siogsr Naaimactimss f 12.- voldoet xoo goed als het Merk LET VOORAL OP HET ETIKET. erkrijgtxiar te Amersfoort, bij J. V l/V H MERSVELU h rommestranl "SS. De naaimachine? van de SIN'GKRM AATSCI1 \PPIJ te New York zijn de volmaaksie en goedkoopste naaimachines van den tegenwoordigen tijd Alle echte Singer Naaimachines worden desverkiezende op proel ge leverd en onderricht 6RAT1S verstreklnpdat ieder zich van de voor treffelijke kwaliteit kan evtrluigen vóór dat hij koopt. Ook op afbetaling van tl.per week, contant hooge korting, uitsluitend voor AMERSFOORT en OMSTREKEN bij: G. VAN EDE, I.angsirnal liock Kloorctlraal GUVMI-TOCIITBAN» en verdere G M M I - A R T I K K L K N. Eene Groote NooizikelLjkti9id All hei bloed doortrokken is Tan nnjuiverheden of verarmd door nlcchte spijsverteringüuilensporiglieil of andere oorzaken diu worden deze zuiverende Pillen aanbevolen als een onmiddellijk tegengif. Tenzij men de to-vlugt neme tot deze versterkende ge- ■Betsraiddelon zal de gezondheid spoedig verkwijnen en de seest verslappen. Hollowi.v'a Pillen zuiveren het bloed volkomen re nigen de longen volledig geven hernieuwde kraelit aan verzwakte o 1 ge- ichnkte werking der zenuwen vrilerknu de spieren en verhelderen de hersenen Deze uitmunt-nde Pillen worden bijzonder aanbevolen aan alle p-rsonen die ziltende bezigheden in besloten vertrekken hebben De zenuwachtigsien de .om gebrekkige spijsvertering lijden der. ea ia twaicste mciischen lallen een groot nut trekken van het gebruik dezer uitmuntende medicijnen zonder eenige verzwak- veude pritielende of aaiare unaangeaamt nitwerksalen te oadar Hoor hel vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgtDoosjes Pillen en Potjes Zalf a f0,80, il 1.85f 3.00I «.75113 50 I 20.50. Zijn op trance aanvraag a conlant U Jaekoin^n bij alle aanzienlijke Apothekers en Drogisten in de beschaafde wereld alsmede in iProiessor Holloway's etablissement te Londen 78 New Oxforristr-eeL DAGELIJ KsCIIE WATERSTANDEN van de Luntersohe beek en de rivier do Eem. Da- Rooting U a a>| Ovtn' boven beneil. ♦.«il ♦.69 ♦.70 ♦.60 5,00 5,'la ö.OS 2.08 3.02 2.S# S3 - 5.2» 4,70 5 00 3,17 2,78 1,60 0.55 Gemeenteraad van Amersfoort. Ter zi ting van den Gemeenteraad van Amer- foort van Maandag jl,, gepres'deerd door den lieer burgemeester Jhr. Mr. T. a. J. van Asch van Wijckwaren aanwezig 13 leden en af wezig de heer Vermolen. (1 vacature.) Aan de orde was: voorstel van B. en W ten aan zien van het verleenen van concessie voor den aanleg en de exploitatie eener drinkwaterleiding. Het voorstel is een uitvloeisel niet enkel van de coneessie-aanvr. v de heeren H. L. Geveke Sc Co., die den 1ü Jan. jl. inkwam Reeds sins geruimen tijd werden onderhandelingen gevoerd met den directeur van de Ulrechtsche waterleiding-maat schappij. die laatstelijk den 3 October jl. wederaan- hangig zijn gemaakt. Hangende de besprekingen die met de beide aanvragers weiden gevoerd is nog een derde aanvrage ingekomen, van den heer P. Langeveld Pz. ie llardinxveld. Bij alle bespre kingen vroeger en nu laatstelijk gevoerd is door B. en W. steeds op den voorgrond gesteld, dal er voor Amersloort geen noodzakelijkheid bestond voor eene waterleidingal werd de wenschelijk- heid ten volle erkend. De renlegsrantie van de ge meente kan daarom altijd slechts van weinig be tekenis zijn. Tevens hebben B. en W. zich steeds verklaard tegen een voorloopige concessie zonder duidelijke omschrijving dar voorwaarden: bij het verleenen van eene concessie moet er zekerheid zijn voor de ui', voering niet alleen, maar ook moet men weien waartoe men zich verbindt. Wal de drie aanvragen betreft, die thans aan hangig zijn. mecnen B en W .dat alleen bij 'l ver leenen van concessie aan de LJtrei hsche waterlei- -maatscb. zekerheid b al van uilvoering omdat de andere aanvragers zich een termijn voor behouden voor de aanvaarding der concessie en eerst dan een waarborgsom storten. De financieele gevolgen van de drie aanvragen worden door B en W. aldus samengetrokken Concessie der Utrechtsche waterleiding-maat schappij: Garantie gedurende vijl jaren van water gebruik door particulieren en gemeente tot een bedrag van I 1000 met vrij gebruik van 4000 M3 water voor publieke doeleinden gedurende den duurder concessie; vrij gebruik van water bij brand en plaatsing door de Mij op hare kosten van brandkranen op 200 meter uit elkander. Concessie Gevekeverplicht watergebruik tot een jaarlijksch bedrag van 1500, 'l water berekend legen 12 ct. p M1, I 10 van iedere brandkraan; de brandkranen te plaatsen op kosten der gemeente Concessie Langeveld geen garantie maar be taling van de le plaatsen brandkranen met vrij watergebruik en betaling v. 10 ct. per Ma voor het waterdat voor publ. doeleinden gebruikt wordt B. en W. geven de voorkeur aan de voorwaarden der Utrechtsche waterleiding maatschappij die zij voor de gemeente zeer aannemelijk achten De verlangde garantie van waterverbruik van f 1000 gedurende 5 ja1 en zal zeer spoedig zijn bereikt, zooal niet ten volle in het eerste ol tweedejaar. Als grondslag voor het tariel, waarnaar 'i water zal woi den geleverd aan de gemeente en aan de in gezetenen heelt de maatschappij voorgesteld de' thans te Utrecht geldende tarieven. B. ea W. kun nen zich melde tarieven in beginsel wei vereeni gen, zij achle:; die voor Amersfoort aannemelijker dan de andere aangebodene. Eenige wijzigingen zijn -ceds verkregen in hel meter-abonnement voorts zijn nog eenige wijzigingen in uitzicht ge steld in het waiermeter-larieften einde dal zooveel mogelijk in overeenstemming le brengen met hel in Arnhem geldende. Omtrent den duur der concessie der Ulrechtsche waterleiding-maatschappij is bepaald, dat wanneer op uit. December 1932, het tijdstip waarop de concessie eindigt, die de maatschappij bezit van de gemeente Utrecht, Utrecht de waterwerken over neemt en niet genegen is water aan Amersloort te leveren de concessionaris de bevoegdheid heelt de buizen op te nemen of wel ze over le doen aan de gemeente Verlengt Utrecht de concessie, dan is de maatschappij bevoegd de concessie in Amers foort te behouden op de oude voorwaarden ge durende nog tien jaren. Hel voorstel van B. en W om d<* concessie aan de Ulrechtsche waterleidingmaatschappij te ver leenen vond in den raad warmen steun bij den heer van Zijsldie 't builen twijfel acntle dal van de drie aanvragen, die v. de U W. M. de voorkeur verdiende. Vooreerst omdat van haar de prise d' eau bekend is, verder ook om de gunstige bepa lingen, die het door haar aangeboden ontwerp be vat omtrent bet kosteloos gebiuik van water bij branden tol een maximum van 4000 Msvoor publieke doeleinden terwijl zij ook den aanleg van braudkraaen voor hare rekening wil nemen. Le bepaling omtrent de garantie levert eenig bezwaar; maar Spi\ was bereid daarover heen le slappen omdat bij 't ve. leenen van de concessie op de door de U. W. M. aangeboden voorwaarden achtte te zijn een daad in 'tbelang der gemeente. De heer van Lanschot Hubrechlzich hierbij geheel aan sluitende vroeg inlichting of het watergebruik builen de kom der gemeente in mindering zou strekken van de garantie door de gemeente. De Voorzitter antwoordde hierop, dat zoowel de woorden als de bedoeling van '1 ontwerp contract duidelijk lijn: de npl.iengst «en het jeheelo waler- veibr.nk ttoowel linnen els buiten de bebouwde kom zal in mindering komen van de lom. die do gemeente gedurende de eerste aren garandeert. De voorzitter verklaarde o«engens. dat ook hel da- oelijkscli hes'uur gaarne het lol stand ko.nen van de zaak wenscht; hij betuigde dank aan de raads leden die B. en VV bij de voorbereiding van deze zaak hebben bijgestaan en hebben medegewerkt dat zij nu rijp is voor beslissing De artikelen bij welker lormuleenng eene in erne andere gemeente, waar de U W M ook wu ter levert, werkende concessie tol grondslag 1- ge- nomen gaven slechts lot enkele opmc kingen van ondergeschikt belang aanleiding He voorwaa, den van c.mrcssio wei-den bij de eindstemming met al- gemcene slerninen vaslges'eld Ingevolge eetl besluit, in de silling van ï8 Nov. 1887 door den raad genomen, zijn door B en VV. pogingen aangewend bij het dep van waterst., om te geraken lot de overdracht aan de gemeente van hel gedeelte van den Naaiderstraalweg van den Ulrechlsclienstraatweg lot aan de Korte Bergslr. De uitvoering van dit besluit is vertraagd, doordal op de rijksbegroo ing voor 1888 geen geld voo> dit werk beschikbaar was; thans i- echter eene over eenkomst me' den slaat gesloten waarbij de ge meente .(at gedeelte weg. nadat het door den slaat zal zijn in orde gebrachtin onderhoud zal over nemen tegen uilkeetïng van het gekapitaliseeid bedrag der onderhoudskosten In verband met de werkzaamheden die de slaat zal verrichten oin den weg in orde 'c breng- n weid d-mr B en W. voorg' steld een tiool aan ie leggen in dit gedeelte van den weg, aansluitende aan '1 in d'-n Ulrerht- schenstraa'.weg gei gen riool watnoodig is om dit wegvak aldoende le verbeteren en ten einde een goeden toegangsweg te verkrijgen naar het spoor wegstation. Teven- zal langs dit gedeelte van den Naarderstraatweg en langs den ouden Soe.-lerweg een klinkervoetpud worden aangelegd lol aan hel stationsplein B en W. worden gemachtigd om in overleg inet de commissie van fabricage, aan dat voetpad eenige meerdere breedte le ge ven dan anderhall meter zooals aanvankelijk was b'-paald. waarde plaatselijke toestand dit toelaat. Voorts zijn B en \V gemachtigd deze werken on derhands aan te besteden aan den lieer .1 van den Berg. den aannemer van hei in orde brengen van den Naarderstraatweg voor rekening van het rijk, voor een som van 1105354. Door B en W. werd ingediend een voorstel lol het vernieuwen van sluisdeu en aan het Spui en daarmede in verband slaande werken Dp de be groot ing van liet loopende jaar is daarvoor f 1200 uitgetrokken Diesluisdeui en zullen zoodanig wor den ingei icht. dat hel mogelijk blijlt een nieuwe regeling le maken met het Eernc- llege omtrent het spuien door die sluis; de daarover lot dusver gc- voerdeonderliandclingen hebben ni- t tol een resul taat geh id Verder wenschen B en VV levens over te gaan tol vernieuwing van de sluisdeuren aan de Turlionbrug en willen zij van die geh genheid ge bruik maken, om de schutkolken en zijvleugels in goeden r-taal le brengen Voor de gezamelijke wer ken wordt aangevraagd 12000, zijnde 11700 boven hel bedrag op de begrooting van dit jaar uitge trokken voor vernieuwing van sluizen. Deze voordracht, waarvan spoedige behandeling dooi B en W. wordt gewcnschtzoodat de voor zitter aankondigde, dal de raad waarschijnlijk a s. Maandag weder zal wórden opgeroepen, is ter secretarie nedergelegd Dilzellde geschiedde met een adres van het bestuur dervereeniging Flehité, om de voormalige Slijkstraatdie hij raadsbesluit van 28 Juni jl werd herdoopt in Arnhemsche straalnogmaals van naam le doen veranderen en Leusderstraat te noemen. De vereeniging «Flehité» heelt zich tot den gemeenteraad gewend met het verzoek om aan de voormalige «Slijkstraat»die bij raadsbesluit van den 28. Juni 1888 «Arnhemsche straal» werd genoemd, den hisloiischen naam van Leusderstraat te geven. In de toelichting wordt vermeld dat toen Amersfoort nog slechts een buurt of open vlek was er reeds een geregeld verkeer bestond tusschen Leusden en Amersfoort. De kerk te Leusden w.ts ook de kerk voor Atners foort en omstreken Ter vervulling hunner gods dienstige plichten hadden de bewoneis van Amers foort en oinstieken zich zeer dikwijls naar Leusden te begeven. Met dien weg naar Leusden slaat de Slijkstraat in rechtstreeksch verband, en zonderden minsten twijlel is de Slijkstraat toen de stad nog niet door den nieuwen muur omringd waseen gedeelte van dien weg het begin van dien weggeweest Volgens van Bommel, «Beschrijving van Amersfoort», werd dan ook de voormalige Slijkpoort nu en dan Leusderpoort geheelen In oude stukken wordt ook wel de naam Leusderstraat gevonden Daarentegen /egt liet adres dtinteekent de Arnhemsche straatweg uit veel lalcren lijd vormt ook slechts een verbinding met den Leusderweg en neemt dienovereenkomstig een begin op eenigen afstand van de stad Gedrukt IerBoek kantoor- en Courantdrukkerij van A. 11. VAN CLEEFF te AuiertJoork.

Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 4