T'etroloum-Xoteeringen van de Mak-laars Cantzlwm Schalkwijk ie [{otterdam Zaterdag SU Maarl Tankfust I 7.85 E Maurllev. in 2e hand 17 70 Aprillev. f 7,75. Meilev. 4 7,75. Jtmilev 17,75. Julilev. 17 85 Aug.lev. f7.05. Sept.lcv.f8.05 Sept-Dec. lev. f 8 1U E. bij beperkt aanbod. Uil 'sGravenhage wordt gemeld: Z, M. de Koning •ntving in deze week van twee zijden de eerste Kievitseieren. Toch was een ander dit jaar den koning voorDomela Nieuwenhnis ontving ook dit vorstelijk (eerege- recht van een zijner aanhangers uil 'l Noorden, en een dag vroeger dan de koning op het Loo Me dunkt, dat de leider der socialisten niet moest worden gevierd op de wijze waarop «Ie veraten worden onthaald. Zulk een verheerlij king zou het denkbeeld doen post vatten da de groote socialist toch niet alkeerig is van een eigenaardig soort van koningspellelje. We hebben hier dezer dagen een liefdes roininnetja zien alspelen. Een 15 jarige zwart oogje en zwartharige schoon» in korte rokjes is van de schoolbanken eener instelling van onderwijs alhier naar 't buitenland gevlucht in de armen van haar aanbidder! liet verhelde kind haddoor de onvoorzichtige goedheid eener juffrouw uil de buuri kennisgemaakt meteen jongmensch uit Kleef en vlood naar hem heen. Maar hoe Ze leende eenig geld ging naar 'l bosch en 1-gde daar haar kleeren aan den waterkant, met een naamkaartje er op, om zóó aan een zelfmoord to doen denken en rei-de naar Kleef De bedroelde ouders lieten naar 'ttlijk» dreggen, maar men vond niets. Toen men nu het vermoeden kreeg, dat ze naar haar Romeo kon zijn gegaan informeel de men en jawel'l bleek dal de jonge daine een biljet naar Kleel had genomen en. te Kleefden teeder beminden jongeling niet vindendehem naar Keulen was achtervolgd. Doch toen zij daar aan kwam stond een gemachtigde van den vader aan 't station gereed om het dartele kind onder bescherming d-r politie te stellen, totdal papa haar kwam afhalen. De Staalscouront beval het volgeude besluit: De Raad van Ministers, samengesteld uil de hoofden den minist departementen Yari oordeeldat Zijne Majesteit de Koning builen staal geraakt is de regetring waar te nemen Gezien het advies van de Raad van State van 27 Maart 1889. Gelet op de artiken 38 en 39 van de GrondwetHeelt goedgevonden en verstaan De Slaten-Generaal in Vereen. Vergadering bijeen te roepen op Dinsdag 2 April 1889, namiddags twee uien, met uiinoodiging aan de leden der beide Kamers* zich op dat tijdstip in de Vergaderzaal van de Tweede Kamer der Staten-Gensraal te vereenigen. Alschiilt van dit besluit zal worden gezonden -aan de beide Kamers der Staten Generaal AMERSFOORT 1 April 18*9. Uit Apeldoorn is Zaterdag getelegrafeerd In 's Konings toestand is weinig verandering ge- tkomen. Verdc wordt gemeld De onveranderde toe stand sloopt langzamerhand de krachten die tniel door het gebruik van veel voedsel worden ge- Aolpen en komen ongunstige verschijnselen voor. i)e 1e luit. A .1, P. Meteïerkamp, van de ïtijscheol te Amersfoortdie zooals in No 3804 van 28 Febr. werd gemeld voornemens was, na bekomen machtiging van onzen Minister van Oorlog den cursus aan de Rijschool te Hannover bijlewonenkan aan dit voornemen geen gevolg gevenomdat de Pruisische Regeering voormelde bijwoning niet heelt toegestaan. Ter gisteren gehouden alg. vergadering der Aid. Amersfoort van dc «Alliance Iraélite [Jni- verselle» is besproken het ingekomen voorstel van het Hooidbestuurluidondeom jaarlijks de aftredende bestuursleden niet weder herkies baar te stellenwelk voorstel op de in Juni aanst. te Rotterdam te houden alg. vergad. zal worden behandeld- Tot afgevaardigden der Afd. naar deze ver gadering zijn gekozen de heeren Jacques "Visser cn J. van Vollenhoven te Amersfoort, M. van Mcnk te Harderwijk enS. H. van Aalten te Veenendaal. Wegens woonplaatsverandering van den heer Jacques Visser is, in zijne plaats tot bestuurs lid der Aldeeling Amersfoort benoemd de heer E. L. Visser. «Tout passe; tout cassetout se lassen is in vele opzichten ook van toepassing op de Trans vaal want de tijd dal vooral wij Nederlanders den blik naar dat land gericht hielden, verlan gend daarover min of meer uitvoerige berichten in de couranten legernoelzagen dat alles is voor bij. 'lis nu veeleer de Argentijnsche republiek, die menigeen hel land van belofte toeschijnt, Zoo gaal hel met allen en alles I ««eden is deze de held En morgen ruimt hij voor 'nunder l veld. Maar todh koesteren velen nog levendige belangstelling voor dien Zuid- Alrikaansclieii staal, te oordeelen ook naar bel talrijke publiek tl.it Donderdagavond in «Volksheil» de lezing van Dr Jonkman over de Transvaal bijwoonde. 't Feil, dal de geachte Spreker deze streken heelt doorreisd droeg daartoe zeker ook bij geen wonder dlusdat de voordracht met on verdeelde belangstelling werd gevolgd In korte duidelijke trekken gal hij een overzicht van de ligging en het ..klimaatwaarbij eene kaart zorgvuldig geteekend door een dar leerlingen van de II. 13. onder toezicht van den heer F. Wesseling leeraar aan die inrichting goede diensten bewees De zeden en gebruiken der in woners werden vorder levendig geschetst, terwijl de beantwoording der vragen: «wie moet er emigreeren en wat wacht den landverhuizer daar,» getuigde dat Spreker met den geest des tij'ls rekening hield. Een daverend applaus dankte hem ten slotte voor de wijzewaarop hij anderen het nuttige met het aangename wist te doen genieten. De Ie luitenants J. T. 11. Mingels en II L. A. Mathon worden van Amersfoort naar Venlo over- geplaalst en de paardenarts 2e klasse A. Frc- deriksedie drie maanden naar Utrecht was gedetacheerd, is Vrijdag naar Amerslöorl terug gekeerd. De voordracht ter benoeming van eene on derwijzeres aan de op. meisjesschool te Amers- loort bestaat uit de dames J. R, Bruijn ie De Steeg L. Nauta te Arnhem en C. C. A. van Dorp te Groningen Tot leerares aan eene burgerschool voor meisjes te Goriachem is benoemd Mej. L. A, A. Albers te Amersfoort. Ds. A. Wartenapredikant bij de llerv. Ge meente alhier, korat voor op het drietal te Groningen. De heer Ds. H. W. lalfT alhier komt voor op het viertal voor predikant bij de Remon- strantsehe Broederschap te Amsterdam. Aan de veemarkt waren Vrijdag ongeveer 80 runderen aangebracht. De handel was ge animeerd. Yele kooplieden waren aanwezig. Yoor kalveren werd f 25 tot f 55 bestead; voor kalivaarzen f70 ii 120. voor kallkoeien 1100 a f180, voor guste koeien f70 a f150 en voor vel vee f130 a (200. Voor den aanvoer en verkoop van het grootst aantal runderen ter markt van den 22. dezeris de premie van f10 toegekend aan A. Bosch te Nijkerk en die van 15 aan H. M. van Beek te Amersfoort. De premie van f 10 voor den aankoop van hel grootste aantal runderen aan Jac. van Herwaarden te soest en die van f5 aan A. Bosch te Nijkerk. Woensdag jl. was aan de kinderen der Chris telijke school een aangename dag bereid. De heer Hasper hoofd dier schoolvierde dien dag zijnen verjaardag en onthaalde de kleinen op verschillende versnaperingen welke door spelen werden afgewisseld. De kleinen amuseer den zich recht aangenaam en keerden zeer vol daan en dankbaar huiswaarts. Op den vierden Donderdag der maand Mei moeten als leden van het Kiescollege der llerv. gemeente te Amersfoort aftreden de heeren Jhr. Mr. T. A. J. van Asch van Wijck C. Bauer, J. J. Berends, E. S. Bijtelaar, II. J. Cruijff, J. van Haselen W. Kreikamp wz.Jhr. Mr. A. M. C. Sandberg en J. Zandijk Jr. Op Dinsdag 7 Mei zal voor deze periodieke altreding de verkiezing plaats hebben en tegelijk voorzien worden in drie vacaturen één bij de altredenden in 1889 en twee voor die in 1890. Ter Zaterdag jl. in Amicilia gehouden jaarl. alg. vergadering van aandeelhouders der Amersf. Beierschbierbrouwerij is besloten geen dividend over het boekjaar 1888 uitlekeeren. Donderdag middag 28 Maart had alhier de schietwedstrijd dor dd. schutterij plaats onder begunstiging van goed wederook werd door de vereeniging van 's lands weerbaarheid «Een dracht maakt macht» medegedongen De uitslag was leden van Eendracht 1 prijs G. J. Schoterman, 33 punten 2e W. J. van Rhee 33 punten 2c prijs R. de Haas 32 punten 3e prijs kader der Schutterij. G. Muijs 34 punten eerste prijs J. v. Wijland 32 punten 2e prijs Busquet31 punten 3e prijs, Achtenberg met 31 punten 4e prijs, W. Vonk 27 punten 5e prijs en A Vonk 26 punten 6e prijs Gewone schutters hebben in deze volgorde prijzen behaald als Los 1 Bakker 2, Wens 3, Abelman 4, Lablans 5 Coenen 6, Bonhuis 7 H Lablans 8 Wallet 9 van lloeijen 10 E. de Ruiter 11 terwijl .1. v. Meesteren de prijs melde kamer schietcylinder behaalde. Hierna werd door den heer Majoor A. M. Tromp van Holst nog een aanmoedigensprijs uitgeloofd en gewinn-n -W w v"nl- AU,,l,k denzellden schenker de laatste prijs loejrezcgrl aan de schutterij een gouden, een zjlveieri en o -n bronzen medaille en aan de vereeniging Een dracht maakt macht alhier een zilveren en bronzen medaillete winnen in een serie var» 2011 schoten twee achtereenvolgende jaren door denzelldcn schutter om zijn eigendom te worden. De drank brengt hem in de gevangenis Gisteren ontmoette te Gulpen een dronken persoon een grijsaard in de nabijheid deriivier de Gulp Hij pakte den ouden man beet t wierp hem zonder .-enige aanleiding in de lioog- gozwollen rivier. Gelukkig zag de arbeider Jasper» de snoode daad en slaagde er ui den d. enkeling op hel droge te brongen Tegen den woeslaaid s proces-verbaal opgemaakt. liet voorjaar» heeren cosluum schijnt een merk bare wijziging te ondergaan althans 'e Gennep liep in de algeloop.-n week een joiigmeiud» langs de straten tlaneeren gelooid met een damesmantel Van dwaasheid weet (men niet meer wat men doen zal Te rekenen van I April aanstaande wordt de tariefpnj? voor gewone laleg aumvMi in hel ver keer van Nederland mot Grooi-Briiaonië en Ierland van 15 cent per woord tot 10 cent per woord verlaagd, met bepaling nochtans, dut de prijs voor een gewoon telegram of een vooruitbetaald antwoord nimmer minder dan 50 cents zal bedragen. Een bekroonde schoonheid Frau Belly Slu- kart van Weenenzal deze week-in het Circus Carré te bewonderen zijn Bij den schoonheids- wedstrijd te Spain het vorig jaarverwierf die dame een prijs. Zij zal optreden in eene serie bioplaslische heelden. De socialist P. Van der Stadt zal op Donderdag 4 Apiil terechtstaan voor de Rechtbank te Heerenveen, beschuldigd van heleediging H--r Regeering. Zooals men weet heelt hij zii-h io een meeling te Wolvega van de Tweede Kamer sprekendeover deze op hoogst ongepaste wijze uitgelaten wat hein een proces-verhaal bezorgde. Eon reiziger met den locaalspoorweg Apel doornDeventer, die aangevraagd had op de halte Duistervoorde (Twalloo) uit te stappen verzuimde dit toen de trein stilstond. Ken ongen- blik latertoen de trein in bewegingswas sprong hij er uil. Hij kwam met hel gelaat op een der kilomelerpaultjes langs den spoorweg terecht e* werd geheel bebloed opgenomen. Hel 2e Nederlandsch natuur en geneeskundig congres zal op 26 cn 27 April e. k. te Leiden worden gehouden. Op den lijdelijken verkoop, uithol Ulrechtsche Kleederen magazijn vauden heer Eduard Jacobson georganiseerd in «do Arend» te Amersfoort, w«rdt de aandacht der ingezetene» van Amers foort sn environsbewoners gevestigdomdat zijne iirichling, ook vooral wal soliditeit ei degelijkheid betreftgsrust kan worden aan bevolen. ADVERTENTIE N. Bevallen van een ZOON, Mevrouw de BEAUFORT—van Eegiikn. den Treek Leusden 26 Maart 1889. Voorspoedig bevallen van eene DOCHTER, B. W. MATEN—van Vken. Amersfoort, 31 Maart 1889. Heden overleedtot diepe droefheid van mijmgne kinderen en behuwdkinderen mijne geliefde Echtgenoote ALETTA BROEDELET, in den ouderdom van ruim 80 jaren. O. VAN DER ZOO DE JONG. Amersfoort, 30 Maart 1889. Heden overleed onze geliefde I echtgenoot en vader G E R R I T JOHANNES VAN DAM inden ouderdom van 61 jaar. Wed. G. J'. VAN DAM Arkndsen. H. C. VAN DAM. Amersfoort 26 Maart 1889.

Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 2