Donderdag" 18 April 18M) DE «HE WIEME. 4 M 3818. Uitgever A. H. VAN CLEEFF te Amersfoort. Dit blad rerichijot Matndtf en Dënderdëgmiddëf. Abonaemeak per S etaaadea f 1,franco pe: poat Advertentie1—8 rrgel» 80 Ct». elke regel meer 10 Ct». Groot» letten na» plaatsruimte; voor raudea ea andere axtra inrigtiag geschiedt booger prijiberekening. Legali officie»!» en onteigen Adv per regel 16 Ct». Reclame» per reg»l 16 Ct*. Aft. nummert 10 Ct». Bureau MUURHUIZEN hoek KortegrachtWijk B 80 SPAARBANK. Hel Beduur zal uithoofde van den Kerke- lijkcn feestdag <>p Maandag, 22 April 1889 zijne eerstvolgende zitting houden op Dinsdag, 2.'} April e. k., des namiddags van 12 lot 1 uur. A. J. BOSSecretaris. HULPBANK te AMERSFOORT. Tot liet geven van gulden ter leen zal eene Commissie uit het bestuur op DINSDAG, den 2.1 APRIL aanslaande 's namiddags van halftwee tot halfdrik zitting houden in een der loeiden van hel Raadhuis, alwaar de be langhebbenden zich kunnen aanmelden, ook voor hel teruggeven van gelden. HKRM». P. V N IIASELEN Secretaris-Penningmeester. H e n ti i s a, e v in g. Do BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Gelet op a ril. 0. 14 en 27 der wet van den 2. Juni 1875 (Staatsblad No 95) Brengen ter kennis van bet publiek dal een door hel bestuur dier gemeente aan Gedepu teerde Maten der provincie Utrecht ingediend verzoek met bijlagen om vergunning tot het uitbreid n van de inrichting lot verzameling en verwelking vin mest en meststoffen op het perceel alhier geleg»*n buiten den Kleine Koppel genaamd «de Zandhoopen» bij het kadaster bekend onder sectie DNo. -^pop Secreta rie der gemeente ter visie ligten dat op Dinsdag, den ."30 April aanstaande des vooriniddags te elf uren gelegenheid ten raadhuize wordt gegeven om ten overslaan van bet gemeente bestuur ot van een of ineer zijner leden be zwaren tegen de uitbreiding van de inrichting inlebrengen. Amersloorl, den 16. April 1889. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester T. A. J. VAN ASCII TAN WIJCK. De Secretaris W. L. SCHELTUS. 5) Vrij gevolgu naar 't Engelsch door S HOOFDSTUK 11 's Middags maakte zij een rid te paard in de omstreken en het was reeds vijl uurtoen zij er eerst aan dacht om huiswaarts te gaan «Wij moeten ons haasten, Bryan,» zeide zij lol den gtoom die haar vergezelde«ik ver trouw die donkere wolken daar in hel westen niet.» Zij zag nietdat er achler het geboomte een man stond, die haar nastaarde, zelfs toen zij reeds lang uil het gezicht verdwenen was. Hij glirnlactite even, mompelende: «Mijne vrouw! Er mag op den naam eener hooggeboren vrouw geen smet rusten liet ver moeden daarvan is zells voor sommige karakters voldoende om hen de veerkracht te ontnemen en hunnen weerstand te breken. En zoo zal het ook 't geval zijn met u, schoone \ivienne. Zij zul dan eindelijk wel in mijne armen zinken.» En met een honend lachen dal door de echo herhaald werd, verdween hij haastig in 't krcupel- büoch «Ik ben blijde, mijn kind, dal ge weer te huis zijlzeide mevrouw Leicester lot hare nicht toen deze een hall uur later de eetzaal betrad «Ik ook, tante, maar Bryan zegt dat het nog wel eenige uren duren kan, vootdal 'ton weer losbreekt.» En 'lbleek, dat deze voorspelling waarheid Wegens het PAASCHFEEST wordt dit num mer in plaats Maandag 22 A pril, gedrukt en uitgegeven Zaterdagavond 20 April. In ondingen ,advertentiën, enz worden spoedig mogelijk verzocht, uiterlijk tot Zater dagmiddag 4 uren. Politieke Revue. Boulanger blijft nog altijd de politieke clown van den dag. De Senaat gaat voort met de inslruelie der zaak tegen Boulanger Dillon en Rochefort. De commissie van onderzoek benoemde tot baren voorzitter den lieer Merlin volgens art. 8 van de «el op deprocedure is het de president, en niet de commisiie die de inslruelie voert. Dat ia den heer Merlin best toevertrouwd hij was vroeger advocaat aan eer hof van appèl. De commissie heelt besloten dat een schild wacht met de bajonet op het geweerdag en nacht post zal houden voor de deur der kamer, waar de commissie vergadertom de stukken te bewakendie daar berusten. Zij hebban be trekking op de drie voornaamste beschuldigingen: lo. het overhalen van 'officieren en soldaten, om den generaal te onderateunenbij voor komende eventualiteiten 2o. de geldzaken han delingen door Boulanger tijdens zijn minister schap bedreven 3o. houding van generaal Boulanger in eene vergadering den dag voor de dag voor de verkiezing van den president Carnot gehouden. Boulanger en graaf Dillon hebb°n Maandag avond op een seirée bij den heer Somzée een ware paniek veroorzaakt. Te midden van hel feest verschenen beiden en niemand was gewaar schuwd. De Belg ministers zochten goed heen komen en de nieuwsgierigheid was zoo groot dat vooral de daines op de stoelen en sofa's klauterden om den wondermensch te zien. De heer Edouard Jacobs, anders aan zegepralen gewoon, liet in wanhoop zijne violoncel in den steek maar liet zich na eenigen lijd door mevr. Somzée over halen oin hel gestoorde concert te hervatten waarna de generaal hem beloonde door hem grooten lol toe le zwaaien. Vervolgens vertrok deze met den «graat» en de soirée werd voort gezet. De ministers echter waren en bleven weg. In het huis der afgevaardigdeu van Oostenrijk heeft de minister van justitie graaf Schönborn, bevattetoen de duisternis gevallen was, bleef het nog steeds even drukkend en benauwd in de natuur. «Wat zijl ge toch heden avond rusteloos, Tivienne,» merkte mevrouw Leicester aan, daar Tivienne zich voor de derde maal aan de piano zette, om zich wederom na eenige oogenblikken op de sofa te werpen. «Ja tantedal ben ik altijd, wanneer het zulk warm weer is. Bovendien gevoel ik me zeer vermoeiddus daarom ga ik liever naar mijne kamer.» Mevrouw Leicester verzette zich niet tegen haren wensch en eenige oogenblikken later be vond Vivienne zich op hare kamers, die in een ander gedeelte van het landhuis gelegen waren. Het jonge meisje verwisselde hare japon met een wit ochtendgewaaddat in losse plooien hare prachtig gevormde gestalte omhulde, terwijl het weelderig goudblonde haar ongedwongen op den rug hing. Zij begal zich naar haar boudoir, en nadat de kamenier zich verwijderd had maakte de zelfde rusteloosheid zich weer van haar meester. Zij wierp zich op de sofa en beproefde te lezen. De letters dansten haar voor de oogen en zich niet langer trachtende te verzetten tegen de loomheid welke haar overmande lag zij het schoone hoold op de sa'ijnen kussens en weldra kondigde hate ademhaling aan dat zij inge slapen was. Daardoor hoorde zij niethoe het onweer eindelijk losbrak hoe de regen tegen de glas ruiten kletterde hoe het venster der kamer dat toegang gal lol hel balcon. voorzichtig ge opend werd en een man daardoor klom. een ontwerp van een nieuw wetboek van straf recht ingediend, dat aanmerkelijk afwijkt van't bestaande. Tol nog toe gold bijv. dat bij bedrog en diefstal reeds misdaad was gepleegd, als de schade f25 bedroeg en dat eene schade boven de f 300 reeds voor de jury behoorde Het ontwerp be paalt het eerste minimum op f 50 en het tweede op f 1000. De bepalingen over bankroet zijn verscherptmaar overigens zijn de straffen ge temperd. Evenals in Duitschland zal men in Oostenrijk het tuchthuisde gevangenis de staatsgevangenis en de hechtenis hebben. De staatsgevangenis is eigenlijk slechts eene interneering die o a bij persdeheten en duels wordt toegepaster zullen, evenals in Hongarije reeds is geschied afzon derlijke inrichtingen voor moeten worden ge bouwd Overtredingen en misdaden, in strafin richtingen gepleegd hebben straffen tengevolge, die sedert jaren niet meer bestonden. Kettingstraf en het vastleggen aan den ring worden weder ingevoerd. Veroordeeldendie zich goed gedra gen worden voorwaardelijk vrijgesteldmet dien verstande dat de straf als geboet wordt beschouwd wanneer de straftijd is verstreken. De nieuwe organisatie van den landsiorm heeft tot eene nieuwe regeling der verhouding tns- schen de burgerlijke en militaire strafwetten aanleiding gegeven. Eene groole uitbreidirg is gegeven aan de artikelen over strafbare hmde- lingen legen de openbare machten en over land verraad. Geheel nieuw is een hoofdstuk over «strafbare handelingen tegen bevriende stalen.» De vervolging wordt alleen ingesteld op verzoek der betrokken regeering Veel strenger dan thans zal de opruiing tegen volkstammen of godsdieust- belijdenissen worden gestraft. Nieuw is ook de strenge bestraffing van schen ding van hel briefgeheim en het openbaren van private geheimen door advocaten noiarissen, artsen en vroedvrouwen. Letterkundige eigendom wordt beter dan th.ins beschermd. Ook op het gebied der openbare zedelijkheid gaat het ontwerp verder dan de tegenwoordige wet. Uit St.-Petersburg wordt aan de XIX Siècle gemelddat de nihilisten werkzamer worden. Verscheidene gedrukte bedreigingen waaiin dit wordt medegedeeld zijn op geheimzinnige manier in het keizerlijk paleia verspreid. Te Wilna is ten agent van politie gedood. Men Hij sloop naderbij doch bleef toen staan getroffen door het bekoorlijk beeld dat Vivienne in den slaap bood. Plotseling wende hij zich om en draaide den sleutal om. Door dal geluid ont waakte het jonge meisjezij sprong verschrikt op en een hall gesmoorde kreet ontgleed haren lippentoen zij eensklaps Frank Leslie tegen over zich zag slaan. Hare onsteltenis en hareverwondeting maakten weldra plaats voor verontwaardiging en afkeer en dal drukte de toon harer stein ook uil, toen zij hem toevoegde «Gij hier.. in mijne kamer... op dit uur. Hoe hebt gij dit wagen te doen, mijnheer, wat geeft u het recht tot eene dergelijke aan matiging?» «Vivienne, luister naar mij,» begon hij hartstochtelijk. «Gij hebt mij een onderhoud geweigerd. Ik wildeik moest u echter zien en spreken, en daartoe achtte ik in mijne oogen alle middelen gepast. Ik ben hier tot u gekomen om mijne zaak te bepleiten.» Deze woorden wekten haren toorn op en zij antwoordde met eene afwerende beweging dei- hand «Geen woord meer. mijnheer, ik beschouw elk oogenblik dat gij hier nog verwijlt, als eene beleedigingwelke ik u nooit vergeven kan. Niets kan uwe aanwezigheid in dit vertrek ver ontschuldigen Ik weet nu, Frank Leslie, wie en wat gij zijl. Ga verlaat mij of ik roep mijne bedienden om u met geweld uit mijn huis te verwijderen.» «Dat durft gij toch niet,» hernam hij, het jStoJBa-ariiUiaMlMiil nnilflim l»u»«»

Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 1