S840. tweede BLAD 1889 Donderdnar 25 Juli KENNISGEVINGEN. Uitgever H. VAN CLEEFP to Amersfoort. Dit verschijnt Maandag en Donderdagmiddag. Abonnement per 3 maanden ƒ1, Franco per nat ƒ1,15. Advertentie» 1—(1 regels 60 Cts. elke regel meer 10 Ct«. Groote letters naar Plaatsruimtevoor muilen en andere extra inrigting geschiedt honger prijsberekening. Legale ofttcicCleen onteigen. Adv. per regel 15 Cts. Iteelaroos per regel 45 Cte. - Aft. mummrrt 10 C'ls. h06k KOrtGgr&Cht Wijk B 60 Bureau MUURBUIZEN H UISN U MMERING De BUDGKMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Overwegende dat do wijkletters on nommors van porcoolon in deze go- meente door da eigenaren niet in be hoorlijken siaat worden onderhouden; II.ergon bij deze in liennin-i in» de deswege in hel op don 2 Augustus I85(ialgekondigde Alge meen poli'ic-regl» inent de/er gemeente vooi ko mende bepalingen di». luiden als volgt 1. Binnen twee maanden na de invoering van deze verordening zullen de wijklctiers en nom mors, vanwege liet gemeentebestuur duidelijk in zwarte olieverf aan de poslen van 'Ie hoofd ingangen der gehouwen en getimmerten ge plaatst worden, en zullen zij vei der, ie allen tijde, door de eigenaars in behoorlijken sla til moeten onderhouden worden. 2 Wanneer, door aanbouw of verandering van gebouwenvermeerdering of vermindering van perceelcn plaats heelt, zal de eigenaar, na afloop daarvan I innen acht dagen Ier Secretarie der gerii ïenlc hiervan kennis geven, opdat de vereischle wijziging in de huisnum mers kunne gemaakt worden 3. Elke overtreding van of weigering van vol doening aan eene dezer bepalingen wordt gestraft met eene goldbooto san ten hoogste zovou gulden Burgemeester en Wel houders nnodigen de betrokkenen uil, aan voormelde bepalingen ge volg te geven teneinde zich te vrijwaren voor nadoelige gevolgen die uil liet cinslaleeren van overtredingen hij hot nazien van do huisnummoring. waarmode eerstdaags zal wordoii aangevangen zouden kunnen voortvloeien. Gedaan te Amersfoort, den 24 Juli 1889. Burgemeester en Wethouders voornoemd lie Burgemeester T A. J VAN ASCII VAN W1JCK. De Secretaris W.'L SCIIELTUS. Aangifte van verhuizing binnen de gemeente De BURGEMEESTER en VVETilOUDEBS van AMEBSFOOBT Overwegende dal dc bepalingen der door den gemeenteraad den 2D Mei 18ti*2 vastgestelde verordening regelende de verplichting lol het doen van aangifte vin <le verhuizingen binnen de gemeente, niet behoorlijk wo'dcn nageleeld Herinneren den ingezetenen de op hen rus lende verplichting tot het doen van aan gifte van vorhuizing binnen de ge ineonto en brengen daartoe hij deze te hun ner kennis de bepalingen van gezegde verorde ning welke luiden nis volgt 1 De Hooiden van huisgezinnen of afzonderlijk lovende personen binnen de gemeente van woning veranderendezijn verplicht daarvan binnen éóno maand ten raudliuizc aan den Ambtenaar, belast mot liet hijlnuden van hot bevolkingsregister, anngille te doen. 2 Zij die hot voornemen hebben te kennen ge geven om de gemeente te verloten ,eu dien tengevolge oen getuigschrift van veroudering van werkelijke woonplaats hebben ontvangen, zijn vet plicht, indien zij van dat voornemen olzien daarvan ter plaatse on aan den Amb tenaar in art I vermeld binnen éér.e maand na de (lagteekcning van het algegeven ge- tuigsehrilt, kennis te geven. 3 Do overtreding van elke der bepalingen van deze verordening wordt gestraft met eene gold booto van ten hoogste zovon gulden. Gedaan te Ainer.-loortden 24 Juli 1889. Burgemeester en Wethouders voornoemd Dc Burgemeester T. A. J. VAN ASCII VAN NVIJCK. De Secretaris W. L. SCIIELTUS. Aangifte van vertrek uit en van vestiging in de Gemeente. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMEBSFOOBT Gelet op het koninklijk besluit van den 27. Juli 1887, (Staatsblad n°. 141regelende de verplich ting der ingezetenen tot het doen van aan- gifto voor de bevolkingsregisters; Hei innei en den ingezetenen da op ben rustende verplichting tot hel doen van aangilte van vertrek uit en van vestiging in de gemeenle en brengen daartoe bij deze te hunner kennis de bepalingen van gezegd koninklijk beal.. welke luiden als volgt: 1. 7 ij dieopden dag der volkstelling in den vreemde ol in eene der koloniën ol ove zeesche bezittin gen van het Rijk hebben vertoeld, geven binnen ééne maand na hunne terugkomst hiervan ken nis aan liet gemeentebestuur. Zij die hij die telling zijn overgeslagen, geven binnen ééne maand na den dag voor elke telling bepaald van dit verzuim kennis aan hel be>luur hunner werkelijke woonplaats. Voor de leden van huisgezinnen rust de vor- plichling lol kennisgeving op hel hoold van elk huisgezin. 2. Zij die uil eene Nederlandsche kolonie eene overzcesche bezitting ol uit don vreemde hunne woonplaats overbiengen in eene gemeente binnen hel Rijk. doen hiervan eene verklaring aan hel gemeentebestuurvergezeld van het gebruikelijke geiuigsch'ifl voor hen die uit de koloniën ol bezittingen van een paspoort of reis- en verl. lijf pas ol andere door de politie deugdelijk erkende bewijsstukken voor hen die uil d n vteemde komen. Deze verklaring geschiedt binnen ééne maand na hunne a.uikomsl in de gemeente. 3. De kennisgeving in de twee vorige punten vermeid gaal vergezeld van de noodige op gaven om in de bevolkingsregisters te worden ingeschreven. 4. Zij die hunne werkelijke woonplaats binnen hel Rijk verlaten om die over te brengen naar eene Nodcrlandsche kolonie, eeneover- zeeschc bczilling ol naar den vreemde, doen hiervan eene vetklaiing aan hel bestuur der gemeente welke zij verlaten. 5. /.ij die hunne werkelijke woonplaats uit eene gemeente van lu-l Ihjk naar eene andere ge meente ovcibiengendoen hiervan eene ver klaring aan hel bestuur der gemeente die zij vertalen en waar zij in het bevolkingsregister zijn ingeschreven met opgaaf der gemeente wane :ij wenschen zich le vestigen. Zij ontvangen een kosteloos getuigschrift van verandeting van werkelijke woonplaats Ter plaatse, waar zij hunne werkelijke woon plaats overbrengendoen zij uiterlijk binnen eene maand na hunne aankomst eene ver klaring aan hel Gemeentebestuur, met over legging van het getuigschrilt in het vorige artikel vermeld. 7. Elk hoofd van een huisgezin geeft uiterlijk binnen eene maand kennis aan het Gemeen tebestuur van ieder lid dat in het huisgezin wm dl opgenomen of daar uitgaatinwonende dienst en wei kboden daaronder begrepen. Om trent die kennisgeving geldt hel bij sub 3 bepaalde. Ikzcl/de kennisgeving geschiedt door afzon dei lijk leeeiule personen, wanneer zij andere personen in hun huisgezin opnemen. Bestuurders van instellingen gestichten en inrichtingenniet slaande onder bestuur of toezicht van het openbaar gezag waar per sonen onder eenig bestuur samenwonen, geven maandelijks aan het Gemeentebestuur kennis van alle personendie in de samen woning zijn opgenomen of daarvan zijn uit getreden. De verplichting vervaltwanneer langs aen anderen weg de vereischle kennisgeving voor hel bevolkingsregister gedaan is. 8. Onverminderd de bovenstaande voorschriften is een iederdoor het Gemeentebestuur daar toe opgeroepen, verplicht tot hel doen der opgavendie vereischt worden om de bevol kingsregisters in te vullen. 9. Overtreding dezer bepalingen wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste honderd gulden. Gedaan te Amersloortden 24 Juli 1889. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester T. A. J. VAN ASCII VAN WIJCK. De Secretaris W. L. SCIIELTUS. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Gezien art, 219 der gemeentewet. Doen te welen dat de REKENING van o n t- v angsten en uilgaven der gemeente over het |aar 1888. door hen aan den Gemeenteraad aangeboden, gedurende veertien dagen te rekenen van heden alle werkdagen van 's voor middags 10 tot 1 uur dei namiddags, op de plaatselijke secretarie voor eenieder ter lezing zal liggen en dal men van voorzegde rekening afschrift kan bekomen, tegen betaling der kosten. Amersfoort, den 24. Juli 1889. Burgemeester Wethouders voor noemd De Burgemeester T. A. J. VAN ASCH VAN WIJCK. De Secretaris VV. L. SCIIELTUS. Vervolg <l©r berichten. Electriciteit in de keuken In het hotel Venina te Samaden werd beproeld met behulp der elec triciteit te koken. De sterke elecirische stroom waarover de aanleg tot verlichting in hel €hótel te beschikken heeftwerd door draadspiralen geleid waardoor laatstgenoemden zoo sterk in gloeiing geraakten dat op zulk een braadpan een prachtig stuk hielstuk kon toebereid worden. De Haagsche politie arresteerde eergisteravond in de Bagijnestraa' aldaar twee «dames» van niet onbevlekte reputatiedie een jongmensch f 600 hadden ontstolen. De knaap, een handels reiziger uil Leidenmoest voor zijn patroon met dat geld verschillende betalingen doen, en had het dus niet medegekregen om er in de Bagijnestraat mede te gaan logeeren. Men schreef dezer dagen uit Scheveningen dat het daar doodsch en stil was en 't aantal badgasten nauwelijks 400 bedroeg. Het Haagsche Dagblad spreekt dit bericht per tinent tegen. «Nooit» zegt het blad «is het om dezen lijdzoolang de badplaats be staat zóó vol van vreemdelingen geweest als thans. De hotelhouders welen geen raad hoe de vreemdelingen te huisvesten die dagelijks aan komen of dievan wie de aanschrijvingen in komen. Het Kurhaus is voldaar zijn op hetl oogenblik alleen 400 gasten gelogeerd. Ilote d'Orange is evenals Hotel Garni Hotel des GaleriesHotel Deulschmann Rauch enz. enz. van onder tol boven bezet. Villa's en kamers zijn schier niet meer te krijgen, 't Is overigens een openbaar geheim, dal het aantal vreemde lingen te Scheveningen dit jaar vooral versterkt wordt door vele buitenlanders, die Ostende mijden wijl zich in die badplaats evenals te Blankenberg gevallen van pokken hebhen voor gedaan.» Te Beaumont, in Normandië, was dezer dagen een bruidstoet op hel punt naar Stadhuis en kerk te vertrekkenalles was gereedalleen een getuige ontbrak nog. Men bracht een man^e met versch geplukte perziken in de kamer; i bruidegom biedt er eene van aan zijne bruid zij bijt in de sappige vrucht en slaakt een he- vigen schreeuw. Eene kleine wesp had hair in het gehemelte gestokengeheel de mond zwol op schrikkelijke wijze op en een uur later slier/ de bruid onder de hevigste pijnen.

Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 5