Maandag1 HOOGERE BURRERECBOCL Garaizoens Kleeding-Magazijn. ELBEDINS5TÜSEEN. ATTENTIE EAÜE5! M 3849. VVoensday ill Juli Tanklust f 8,80 Geïmporteerd fust 18,85. Sept -Ocl.-Nov -Dec -levering f 8,95. Alles Entrepot. De markt was heden vast. AMERSFOORT den 1 Augustus 1889. Op morgen Vrijdag den 81 en verjaardag van II. M. de Koningin wordtnaar wij vernemen, parade gehouden door hel garnizoen op hel ter rein bij de kazerne nabij de Nachtcgaalsteeg. Wij maken het publiek opmerkzaam, dal met lieden 1 Augustus liet telegraafkantoor te Amersfoort op Zon- en algemeen Christelijke erkende loesidagen op do volgende uren wordt •opengesteld: van 8'J uur 's voormiddagsvan 12 uur en van 78 's namiddags. Zondag had te Haarlem de 4e jaarl. algemeens vergadering plaats van den Ned. >chulterijkader- bond en werd toen tot eere voorzitter benoemd de heer A. M. Tromp van Holst majoor com mand.uit der dd. Aincrsf. Schutterij. Rij dcu wedstrijduilgeschreven door den Ned. Sclmlierijkad-rbond in het Duin bij O ver veen gehouden zijn prijzen behaald ook door •onderstaande heeren Wedstrijd K Donateurs le kl. schutters: li. W. Menrsing Wllz. particulier ie Raarn 2e prijs imu 04 punten Wedstrijd F. Donateurs 2e kl. schuttersG. J. RuysIe luitenant-adjudant te Amersfoort7e prijs met 48 punten. Wedsirijd G Leden 1e kl. schutters; A. L. van Achterberg!», sergeant majoor le Amersloort, 18e prijs met 08 punten. Wedsirijd II Leden 2e kl. schuttersA. Vonk, sergeant te Amersloort19e prijs met 5(1 punten Wedstrijd K. Donat en leden; 15U M A. Vonk, sergeant te Amersloort, Se prijs, met •88 punten. Wedstrijd L. Iedereen200 M. H. W. Meursing W Hz., particulier te Baarn, 6e prijs met •81 punten. Wedstrijd M ledereen, revolver. II W. Meur sing Wllz., particulier te Daarn le prijs met 22 punten. Hel landelijk zomerleesthetwelk zoo veeljarig telken jare een hooggeacht «n weldadig stadge noot den weeskinderen van het Amersloortsche burgerweeshuis deed genietenhad gisteren te ■Lensden plaats. Zij vertrokken daarheen 's ochtends 9 uren in rijtuigenwerden gul onthaald brachten cenen aangenatnen dag door en keerden 's avonds tegen 9 uien in rijtuigen naar hel weeshuis terug. Wij hopen dal deze goedhartige kindervriend en inénschenvriend in gezondheid en levensgenot eenen zeer hoogen ouderdom moge bereiken. Dat een hen jong eieren kan leggenblijkt uit het volgende: De houthandelaar J. van de Brug te Amers foort heelt twee hennen, die 19 Maart jl.^ zijn uitgebroed. Een daarvan legde reeds op 17 Juli een ei en na dien datum ook bijna eiken dag. Wij vermelden zulks, omd.it dit zelden voor komt. Hen en eitjes zijn tc bezichtigen. Uit Bunschoten wordt gemcldt De hooioogstdie nu nagenoeg algcloopen is, kan dan ook over 't algemeen gunstig ge noemd worden De landbouwers hebben daarom geen reden lot klagen de hoeveelheid is vol doende en de hoedanigheid (kwaliteit) van het hooi laat niets lo wensehen over. De handel in hooi was tameljk vlug, hoe wel de prijs van hel hooi aanmerkelijk lager was dan vorige jaren. Dit kon ook niet anders, want overal was overvloed De veestapel bleef gezondhoewel menig landman door de ge vreesde varkensziekte aanmerkelijk schade leed. Heelt liet landbouwend gedeelte van Bunschotens inwoners alle reden lot dankanders is het met de visschcrij. Zij heelt niet le roemen op voorspoed. De harinvangst beteekende weinig De ansjovisvangst was minder dan vele jaren te voren zoodat bijna niets verdiend word deze beide «neringen» moeten hel doen, zal de vissclier brood hebben. De botvangst geelt ook weinig zoodat dit deel der bevolking geen blijde en onbezorgde toekomst le gemoet gaat. Ui4 Soest wordt genJeld.: Sedert eeoige dagen hudden op den weg van Jaarn naar hier waterpassingen en opmelingen plaats. Bij nader onderzoek bleken die werk zaamheden te geschieden voor een nieuwe.i paarden tram weg. Dadelijk nadat Z. M. de Koning vergunning verleend had om den tram langs het domein te doen loopenis men aan het werk gelogen. Voorloopig zal de train rijden van den ge- raeentetoren, voorbij Soestdijk, naar het station Daarn. Later, zegt men zal er ook eena lijn naar A mersfoort komen. Tot lieden wordt in de behoefte vrij goed voorzien door eene tramomnibusdie vijfmaal er dag de reizigers van en naar het station aarn vervoert. Het is duidelijk dat die omnibu'sdienst dan wel gestaakt zal wordenwant van concurreeren met den tram kan geen sprake zijn. Koint de Jijn naar Amersfoort tot stand dan wordt er zeker in eene lang gevoelde behoefte voorzien. Dc meeste inwoners lech moetea hunne inkoopen in Amersfoort doen. Ze zijn thans ver dicht als ze geen paard en rijtuig houden een angen weg af te leggen of hunne boodschappen door een vrachtrijder le doen verrichten. Ook voor de kinderen zal er dan gelegenheid zijn om de scholen voor voortgezet onderwijs te bezoeken. We durven gerust voorspellen datèn on dernemers èn de geim enten Baarn en Soest èn de talrijke bezoekers van deze schoone dorpen met dan train ingenomen zullen zijn. Bij de regeering is in bewerking een wetsont werp regelende da eind examens der hoogere burgerscholen. Volgens dit ontwerp zullen die examens voortaan door de leeraren der school ten overstaan van gecommitteerden afgenomen en tot een minimum van tijd beperkt worden. Voorts zouden uil het examenprogramma ge schrapt worden de navolgende vakken staat huishoudkunde slaats-ini ichling cotraographie, boekhouden en leekenen. Het ontwerp kan spoe dig bij de Kamer worden ingewacht. Voormelde leervakken worden echternaar men veneemt, bij hel onderwijs behouden. Een ontdekking van een gedachtenlezer. De gedachtenlezer Cumberland heelt in een visioen den Londenschen vrouwenmoordenaar gezien. Hel gezicht was smal en ovaalschrijft hij. de oogen waren donker. Hel voorhoofd was laag, de kin spits. Hij had een gele gelaatskleuren een sterk gebogen vooruitslekenden neus. De mond was niet duidelijk zichtbaar, daar hij door een zwarten snor werd overschaduwd Een baard droeg de man niet. De gelaatstrekken waren juist niet onaangenaam; toch sp> ak uit de oogen oen vastheid van wildie aantrok en betooverde. Het waren de oogen van een magnetiseur. Hieruit maakt Cumberland de gevolgtrekking, dat Jack the Kipper zijn slachtoffers eerst mag netiseert en dan vermoordt. Zekere Picart te Monlreuil, bij Parijs, 's svonds 'aal thuis komende, gleed op de trap uit, viol en raakte met hel hoold tusschen twee spijlen van de leuning beklemd. Twee uur lang bleef hij zoo liggen voordal men hein opmerkte. Gin hem te verlossen moest een der spijlen worden weggezaagd, waarna de ongelukkige in vrij be- denkelijken staat naar hel hospitaal werd ge bracht. Maandag lag aan de Willemskade le Rotter dam het ijzeren Rijnschip Industrie XVII gietijzer te laden. Plotseling, toen hel de lading bijna in bad, brak het schip doormidden en zonk: het ligt nu mat de masten rechtop. Het schip is reeds een 25 jaar oud, zoodat het vermoeden beslaatdattengevolge van teveel lading in het middenschipin vergelijking tot het voor- en achterschij)hel weerstandsvermogen te ge ring is geworden. Het te San Francisco aangekomen stoomschip «Belgie» heelt Bijzonderheden aangebracht om trent een brand die de stad Su-Tschou in China, teisterde Dc vlammen verbreidden zich met zoo razende snelheid, dat twaalfhonderd menschen verbrandden en vierhonderd onder de puinhoopen werden bedolven. Niet minder dan 87UU0 huizen werden verwoest en 170000 tnenschen van alles beroofd. De grootste nood heerschte onder hen. Toen de «Belgie» vertrok stierven iederen dag honderd menschen tengevolge van ziekten en gebrek aan voedingsmiddelen. Vorst en vorstin Bliicher von Wahlslndt zijn met groot gevolg in de residentie aangekomen en vertoeven in het hotel «Paulez». De vorst is een kleinzoon van don beroemden generaal- vcldinaarschalk Bliicher. Een Hongaarsch Blad bevat de aankondiging der verloving van «Rothschild Maiiska cn Ar- mnth Sandor.» Het is te hopen, dat het geen ongelukkig huwelijk moge zijn waardoor een juffrouw Rothschild mevrouw Arnmtli (arrnoedej wordt. Op een stembriefje, gisteren te Assen uit de bus gekomen, stond ciskei geschreven: «Ik wasch mijne handen in onschuldDie kiezer had zeker geen water en zeep bij de hand. Burgerlijke Statui van Amersfoort- GEBOREN2r> Juli Jacob» d van Gerard us van Gelder en Gijsbertus Palland. 26 Juli Corne'it Frederilc, z. van Catrina de 'loop. 27 Juli Kngelina d. van Eduard Cornelia Plulippo an llendrika Laurenlia üo«. Ktoasz van Willem van Dijkhuizen en Cornelia Arlar. 1 Aug. Ciliad. van Cornelis Kraaikamp en Hen driks Wijnands. ONDERTROUWD 1 Aug. Machiel Hamers en llendrika Cornelia van lloei. GEHUWD: 81 Juli Albertus Korles cn Wil- Iemijntje van Beek. OVERLEDEN 25 Juli Cornelis Lengers' 78 i. wedr. van Johanna van der Hegden. 29 Juli Catharina Kraan 65 j. wed. van Johannes Groot veld. 30 Juli Jan de Wilde 8 in. ADVERTENT IER. met vijfjarigen CURSUS te A.T1KSSSFOOHT. Het 9» TOELATINGS EXAMEN tal plaats hebben op 31 Aug. en 2 Sopt a 8 Inschrijving van leerlingenschriftelijk zich aan te melden tot 28 Augustus bij den Disecleur fir. F JOXKliAX. Op Vrijdag 23 Augustus 1899, ten 12 uur, zullen in het KLEEDING-MAGAZIJN (Werkhuis) PUBLIEK WORDEN VERKOCHT: eenige groote en kleine buiten dienst gestelde Op dien dag van af 10 uur te zien. De Luitecant-Kolonel Toeziende Chef, A. GREVB. De cursus voor Maatknippen is GEOPEWD ten huize van den Heer G. WIJNANDS inde ARNUEMSCHESTRAAT. Damesdie er gebruik van wensehen le ma kenworden beliefd verzocht, zich er deze week voor aan te melden. Mej. VEENSTRA van Vlissingen. Bij nette BURGERLIEDEN in een TOEHUIS te AMERSFOORT bestaat gelegenheid voor IIEEREN voor KOST en INWONING. Nette bediening en billijken prijs. Voor Vrienden, die gemeenschappelijk willen zijn, is de prijs minder. Brieven worden verzocht onder letter U Bureau Amersf. Couraut, Muurhuizen. Iemand op gevorderden leeftijd vraagt tegen 1 OCTOBER of vroeger te AMERSFOORT of OMSTREKEN Kost, Inwoning, Bew. met huiselijk verkeer en VRIJ SLAAPKAMERTJE. Br. Ir. lelt. D. Boekh. BANNING EÏJLF.RTS, SchippersgraehtAMSTERDAM. THOMSON'S PUDDING-MARSCH. 6e couplet. Een dubbeltje kost slechts 't pak En drie zijn in een doos, Beproef en proef het met gemak Straks neemt gij 'tpoos aan poos. En aan uw vrienden zegt gij 't voort En zegt dan niet te veel Geen kost zoo deeghjk op mijn woord Als Thomson's Puddingmesl. Thomson's Puddingpoeder in 7 smaken a 10 ct. per pakje. Thomson* Vanillesuiker 5clp. pakje. Tafelzout l.ot Huisvrouw (dojije met gaatjes) 10 cl perllacon. Verkrijgb. in alle kruiden- «5c comesl. winkel*.

Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 3