BIJVOEGSEL. Ma and a 2' 26 Augustus 1889. M 3853. KENWÏSSHVIMGEKT. Uitgever H. VAN CLBEFF ta Amersfoort. Dit bind vernehijnl Maandag en Donderdagmiddag. A bon tenant per S niaiind.n iiml /1.15. A.lv'ertentitu 1 0 ragela 00 Cts.elite rnjjel meer )0 Cm limitnruiir.tevoor raniim en andere eitrn inrigtieg g-achicilt hunger prijut ilfieie*!ren uiitriRea. Adv per re^el 15 Cte. UvcUmes per ri-gel 25 Cti - dfi note letten nn-.i 'nkenieg. Laf-.li nummers 10 Cti. Bureau MUURHUIZEN hoek Korteeraeht, Wijk B 60 HUIS NUMMERING. De BURGEMEESTER on WETHOUDERS van 1 AMERSFOORT Overwegende dat de wijklettors on tionimers van peroeeieri in deze go meonte door de eigoriarea niet in bo hoorlijlcon staat worclou onderliouiea. Brengen »»ij deze in herinnering de deswege in i het op den 2 Augustus 18,06 afgekondigd Alge meen politie-reglement dezer gemeente voorko mende bepalingen die luiden als volgt 1. Minnen twee maanden na de invoering van deze verordening zullen de wijkletters en nom- uiers, vanwege het geim-onlo,bestuur duidelijk in zwarte olievetf aan de posten van de hoofd ingangen der gehouwen en getimmerten ge plaatst worden, en zullen zij verder, te allen tijde, door de eigenaars in behoorlijken slaat moeten onderhouden worden 2. Wanneer, door aanbouw ol verandering van gehouwenvermeerdering of vermindering van peiceclen plaats heeltzal de eigenaar na afloop daarvan binnen arlil dagen ter Secretarie der gemeente hiervan kennis geven opdat de vcreischte wijziging in de huisnum mers kunne gemaakt worden. 3. Elke overtreding van of weigering van vol doening aan eene dezer beulingen wordt ge straft met eene geldboete van ten hoogste zeven gulden. Burgemeester en Wethouders noodigen de betrokkenen uit, aan voormelde bepalingen ge volg te geventeneinde zich te vrijwaren voor nadeelige ecvoleon die uit het conslaieeren van overtredingen hij hot nizton van do huisnummoriiig waarmodo eorstdiags zal worden aaugovangonzouden kunnen voortvloeien. Gedaan te Amersfoortden 23. Augustus 1889. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester T. A. J. VAN ASCII VAN VVIJCK. De Secretari* W. L. SCHELTUS. Aangifte van verhuizing binnen d9 gemeente De BURGEMEESTER en WETHOUDERS vnn AMERSFOORT Overwegende dal de bepalingen der door den gemeenteraad den 20 Mei 1862 vastgestelde verordening regelende de verplichting tot het doen van aangifte van de verhuizingen binnen de gemeenteniet behoorlijk worden nageleefd; Herinneren den ingezetenen de op hen rus tende verplichting tot het doen van aan gifte van verhuizing binnen do ge meente, en brengen daartoe bij deze le hun ner kennis de bepalingen van gezegde verorde ning welke luiden als volgt 1. De Hoofden van huisgezinnen of afzonderlijk levende personen binnen de gemeente van woning veranderendezijn verplicht daarvan binnen ééne maand ten ïaadhuize aan den Ambtenaar, belast met het bijhouden van hel bevolkingsregister, aangifte te doen. 2. Zij die het voornemen hebben te kennen ge geven om de gemeente te verlaten, en dien tengevolge een getuigschrift van verandering van werkelijke woonplaats hebben ontvangen, zijn verplichtindien zij van dal voornemen afzien, daarvan ter plaatse en aan den Amb tenaar in art. 1 vermeld, binnen ééne maand na de dagteekening van het afgegeven ge tuigschrift. kennis te geven. 3. De overtreding van elke dor bepalingen van deze verordening wordt gestraft met eene geld boete van ten hoogste zeven gulden Gedaan te Amersfoort, den 23. Augustus 1889. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester T. A. J. VAN ASCII VAN WIJCK. De Secretaris W. L SCIIEI/rUS. Aangifte van vertrek uit en van ve3tigin? in de Gemeente. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT G let op het koninklijk besluit van den 27 Juli 18X7 (Staatsblad n°. 141) regelende de verplich ting der ingezetenen tot hot doon van aan gifte voor do bevolkingsregisters; Herinneren den ingezetenen de op hen rustende verplichting tot liet doen van aangifte van vertrek uit en var. vestiging in de gemeente en brengen daartoe hij de/e le hunner kennis de bepalingen van gezegd koninklijk besluit, welke luiden als j volgt 1. Zij i'ie op den dag der volkstelling in den vreemde j of in eene der koloniën ol over/.eesche beziüin- gen van het Rijk hebben vertoefd geven binnen j ééne maand na hunne terugkomst hiervan ken nis aan liet gemeentebestuur. Zij die hij die telling zijn overgeslagen, geven binnen ééne maand na den dag voor elke telling bepaald, van dit verzuim kennis a ui hel bestuur hunner werkelijke woonplaats. Voor de leden van huisgezinnen rust de ver plichting lot kennisgeving op het hoofd van elk huisgezin. 2. Zij die uit eene Nederlandsche kolonie. eene overzcesche bezitting of uil den vreemde hunne woonplaats overbrengen in e<ne gemeente binnen bet Rijk doen hiervan eene verklaring aan het gemeentebestuurvergezeld van hel gebruikelijke getuigschrift voor hen die uit de koloniën ol bezittingen, van een paspoort of reis- verblijlpas of andere door de politie deugdelijk erkende bewijsstukken voor hon die uit den vreemde komen. Deze verklaring geschiedt binnen ééne maand na hunne aankomst in de gemeente. 3. De kennisgeving in de twee vorige punten vermeldt, gaat vergezeld van de noodige op gaven om in de bevolkingsregisters le worden ingeschreven. 4. Zij die hunne werkelijke woonplaats binnen het Rijk verlaten om die over te brengen naar een Nederlandsche kolonieeene over zeesche bezitting of naar den vreemdedoen hiervan eene verklaring aan het bestuur der gemeente welke zij verlaten. 5. Zij die hunne werkelijke woonplaats vit eene gemeente van het Rijk naar eene andere ge meente overbrengen doen hiervan eene vei kla ring aan het bestuur der gemeente die zij ver laten en waar zij in het bevolkingsregister zijn ingeschreven, met opgaaf der gemeentewaar zij wenschen zich te vestigen Zij ontvangen een kosteloos getuigschrift van verandering van werkelijke woonplaats. 6. Tor plaatse, waar zij hunne werkelijke woon plaats overbrengen, doen zij uiterlijk binnen ééne maand na hunne aankomst eene verkla ring aan het Gemeentebestuurmet overlegging van het getuigschrift in het vorige artikel vermeld. 7. Elk hoofd van een huisgezin geeft uiterlijk bin nen ééne maand kennis aan het Gemeentebe stuur van ieder lid dat in het huisgezin wordt opgenomen of daai uitgaatinwonende dienst en werkboden daaronder begrepen. Omtrent die kennisgeving geldt het bij sub 3 bepaalde. Dezelfde kennisgeving geschiedt door afzon derlijk lerende personen wanneer zij andere peisonen iti hun huisgezin opnemen. Bestuurders van instellingen gestichten en inrichtingen, niet staande onder bestuur of toezicht van bet openbaar gezagwaar perso nen onder eenig bestuur samenwonen, geven maandelijks aan liet Gemeentebestuur kennis van alle personen die in de samenwoning zijn opgenomen ol daarvan zijn uitgetreden. De verplichting vervalt wanneer langs een anderen weg do vereischte kennisgeving voor het bevolkingsregister gedaan is. 8. Onverminderd de bovenstaande voorschriften is een ieder door het Gemeentebestuur daar toe opgeroepen verplicht tol het doen der opgaven die vereischt worden om de bevol kingregisters in te vullen. 9. Overtreding dezer bepalingen word' gestmft met hechtenis van (en hoogste, veertien dagen af geldboete van ten hoogste honderd gulden Gedaan te Amersfoort, den 23 Augustus 1889. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, T A. J. VAN ASCII VAN WIJCK. De Secretaris W. L. SC1IELTUS. OPROEPING De BURGEMEESTER van AMERSFOORT Overwegende dat ADRIANUS JACOBUS V\N OS, plaatsvervanger voor den loteling M. II. Mbknaiim, van de lichting 1884. ondnr Nn. der gemeente Kantens, provincie Groningen, hehoorendt; lot de 6e batterij van de lie aldeeling van het 1. regement veldartillerie, die den 22. September 1<v87 zijn korps met groot verlof heeB verlatendoor zonder toestemming van Z. E den Minister van Oorlog langer dan ge durende vier weken zich buiten 'stands te he geven, de bepaling vm artikel 136 der wet van den 19. Augustus 1861 (Staatsblad nornmer 72), betrekkelijk de Nationale Militie, heelt overtreden; Gelet op de bepaling van art. 137 dier wel Roept den hierbovengenoemden verlofganger op om voorzien van zijnen verlofpas en al de voorwerpen van kleeding en uitrusting door hem bij zijn vertiek met groot verlof medege nomen rechtstreeks naar zijn korpsin garni zoen te Amersfoortzich te begeven en aldaar aaniekomen op DINSDAG, den 10 SEPTEMBER AANSTAANDE, vóór 4 uren des namiddags, teneinde gedurende drie maanden in werkc- lijkcn dienst le worden gehouden. Amcrsloortden 23. Augustus 1889. De Burgemeester voornoemd W. A. CROOCKEWIT Welh. k B'. De Amerikanen hebben een groot plan. De Amerikanen dat zijn niet in dezen zin als zoo dikwijls, de bewoners der Vereenigde Staten. Wel is van hen en meer bepaald van hunne republikcinsche partij het denkbeeld uitgegaan. Maar het omval geheel Amerika van het Boven- meervan de Canadeesche grens tot Patagonië. Het plan bestaal om in den herfst, die zijne vroege komst door regens en stormen aankondigt, een congre» te houden. Het doel van dat congres is eene nauwere aaneensluiting dan bestaat, te bevorderen lussehen de bewoners van hel op een na grootste werelddeel. Het denkbeeld is. in den goeden zin, Amo- rikaansch. Het is groot. De Zuid-A mei ikaanscl e staten te bpwegen tot eene aaneensluiting, tot een verbond onder de hegemonieden voor rang natuurlijk, van de grootste republiek dal is eene s'oule poging. De kunstige combinati*"» van de Europeesche staatkunde verdwijnen daarbij vergeleken in het niet. Hier is geen sprake van een verbond lussehen twee. drie statendat ieder oogenblik weer kan uiteen spatten van eene samenwerking tot een bepaald doel van mogendhedennaijverig op hunne macht, jaloersch voo>al op de macht van anderen. Een geheel werelddeel zal door banden van vriendschap voor altijd verbonden worden. Het plan is te meer opmeikeltjk. omdat de Vereenigde Sto'en van Noord Amerika waarlijk niet genoodzaakt zijn naar vrienden en bondge- noolen om te zipo Zij wowlen door niemand bedreigd en men zal zich wel wachten hen te bedreigen Zij zijnlussehen twee oceanen, be schermd door cenc talrijke vlootonaantastbaar. Het ontbreekt hun'I allerminst aan de zenuw van den oorlog en ven zocvele wereldsclie zaken het geld. De ichaikist is overvol. Het plan kan echter waarschijnlijk niet ge- liik' en de Zuid A mei ik. republieken zijn on derling en meermalen in zich xell verdeeld en hare geschiedenis hangt samen van oorlogen, burgeroorlogen opstonden en moordtooneelen. Gedrukt ter Boek-, kantour- en Courantdrukkerij van A. II. VAN CLEEKF te Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 1