der kogels min o( meer waren afgeplat of mis vormd i? door den Minister van Ooi log bepaald dat Dij die geweien het scherpe gedeelde van den rand der kamer ter hoogte van de ligplaats vóór den uitwerper. met behulp van ecu smallen scherper hakbeitel, zóóveel zal worden weg genomen. De portier van de loods der studenten-roei- vereeniging «Nercus» te Amsterdam staat loc deelt het Vliegend Ulad mede zeer in de gunst van de jongelui. Toen dezer dagen zijne vrouw hem verblijd had met een nieuwen wereldburger, zag hij den volgenden dag lot zijn verwondering een Iraai rijtuig voor zijne woningwaarin twee bestuursleden der roei- vereeniging, die den gelukkigen vader verzochten in te slappen en mede le rijden naar het stadhuis, waar zijn spruit werd ingeschreven met da namen «Nercus, Gerril, Hendrik.» Dit is zeker de eerste maal dat de eerste naam in de registers van onzen burgelijken stand prijkt. De jongelui verrasten bovendien het echtpaar met een geschenk van ruim 10 gld. voor den spaarpot van den zeer welvarenden «Nereus.» Dit is nog eens een jongendie een kapitaaltje mee ter wereld brengt. Een vreeselijk ongeluk gebeurde dezer dagen te Yölkershausen in Duilschland. Zeven knapen speelden in eene schuur en rooklen o a.waar door in de schuur brand ontstond In hun schrik ea uit vrees ontdekt te zullen worden vluchtten zij naar den zolder, ten gevolge waar van 5 hunHer, 7 lot 10 jaren oud den dood vonden 8n de beide anderen zware brandwonden be kwamen. De schuur en twee slalgebouwen brandden af. Het grootste station. Het grootste station is dat te Franklort aan de Main, dat den 19 den Augustus jl. is geopend. Het beslaat een opper vlakte van 31,248 vierkante meter. De grootste stations waren tot nu toe het St. Pankras-slation te Londen met 15,500 vierkante meter en het Silezische slation te Berlijn met 12,100 vierkante meter. De brug over het Kanaal, waarvoor Fransche inpeneur» concessie zullen vragen zou op kaap Griznez op Franschen en le Folkestone op Brit- sclien bodem komen te staan. Bij de afdeelings-beraadslagingen der Tweede Kamer over Hoofdstuk II der Staatsbegroting (Hooge collegiën) werd er op gewezen dal bij het verleenen van decoratiên niet langgeleden el'* lijke fouten hebben plaats gehad. Ridderoid-.o werden verleend aan personen die daarmede reeds waren begiftigd en aan personen die reeds waren overleden Worden, vroeg men. ter kan selarij geene lijsten aangehouden ;be treffende de gedecoreerde persod- r. /oo ja. dan zijn loutcn als de genoemde voor ooveel betreft de bo- noeminp van reeds uïk Ie orde begiftigden door raadpleging van de lijsten wel le voorkomen, terwijl het voordragen van reeds overleden per sonen niet dan aan onoplettendheid kan wordea toegeschreven. Men wenschte hierop de aandacht der Begeering le vestigen. liet Israéiietisch consistorie te Parijs 'is bij eengekomen om een opvolger te kiezen voor wijlen den heer Isidor, die opperrabbijn van Frankrijk) was. Voor die gelegenheid zijn aan het centraal consistorie te Parijs, dat uit twaalf leden beslaatonder voorzitterschap van baron Alphonso de Roth schild, "24 gemachtigden toe gevoegd gekozen door de twaalf disiricts-con- aistorién (met inbegrip van Algerië). Met eenparige stemmen is de heer Zadoc Kahn opperrabbijn te Parijstot opvolger van isidor gekozen. In eene zitting van het Comité van straten enz. le Londenis de elektrische verlichting weer op het tapijt gekomen. Hel comité was ervoor, dat van de vijf inschrijvers de London Electric Supply Co.» het oostelijk deel, de An1 o teleurelelling lagen op ile gelaatstrekken van de. eene groep te lezen de andere, moeder en zoon «tra aide van bevred.ging en trots. Maar teen ving het leven digste debat aandat misschien ooit in deze ver trekken gehoord was. Verdediging en bestrijding van de echtheid van hel document waaraan ten «lotte echter door niemand mei recht getwijfeld kon worden. in het bewustzijn van de toekomstige slotvrouw verliet mevrouw v. Walden aan den arm van haren zoon de bibliotheek, en tien minuten later reed een rijdende bode naar bet naburige spoorwegstation om een telegram t« verzenden aan den notaris en gevolmachtigde van den ouden vrijheer, in welk tel«-gram gene verzocht werd den volgenden dag te komen De teleur gestel den trokken zich eveneens in hunne v;trekken terug, de komedie wai uit. echter niet met c«u bevredigend slot voor hen. Wordt vervolgd. American Brush Corporation* hot midden on de «Metropolitan Electric Supply Association» het westelijk deel zou toegestaan worden. liet totaal lampen ad 39*> zou omstreeks 26 pd. st per jaar en per lamp kosten, de contracten liepen over 2 i jaar. De voorzitter was vóór dit voorstel, doch daar er verscheiden leden tegen tegen waren is ook dit voorstel tot nader onderzoek ter zijde gelegd. Marius Suffren te Marseille had drie zusjes, aan wier plagerijen hij onophoudelijk blootstond. Om die te doen eindigen, nam hij een geweer, liet eenige keeren den haan op en neer gaan om zich goed le overtuigen dat het wapen niet geladen was, en legde toen lachend aan op zijne rusier Rosa. Plotseling weerklonk een schot en onder het uiten van een kreet zonk het meisje ter aarde. Dol van smart, ging haar broeder op de vlucht. Des avonds had men hem nog niet terugge vonden en men vreest dat hij een einde aan zijn leven heeft gemaakt. De tentoonstelling te Parijs zalnaar men verneemt, een overschot van acht millioen francs afwerpendie verdeeld zullen worden tusschen den Staal en de stad Parijs. De heer Alphand directeur der tentoonstellingsgebouwen, zal voor stellen die som aan te wenden tot behoud der paleizen van de Arts libéraux en de Arts déco- ratifs, de maehinegalerijenz. Terwijl de jagers in de streek van Wijhe al gemeen klagen over het weinige wilddat er aangetroffen wordt, hadden tweehunner.de hh. 0. en S. alhierdezer dagen een buiten kansjedaar zij in Broekland onder die gemeente drie reeën opjoegenwaarvan zij er elk een schoten. Zuster Klaraeen der populairste en meest geachte vrouwen te Keulen vierde Donderdag, onder de ondubbelzinnige blijken van belang stelling uit alle rangen en standen van Keulen haar gouden jubileum als ziekenverpleegster. Zuster Klara was ,aren lang assistente van dr. Fischer in het burger-hospitaal te Keulen. Zij is thans 68 jaren oud en neemt met nog jeugdigen ijver haar vaak moeielijk ambt waar. Op de tentoonstelling te Parijs raken heel wal kinderen verloren. Er worden dagelijks minstens tie >or de politie naar het buraau gebracht, orr ,e «achten tot dat zij aan de ouders en ■-•f-an'-u uitgeleverd kunnen worden. Velen die zich verheelden «gevangen ge- "e zijn maken er een jammerlijk mis- zij'n me*, te'rooiten, ondanksde vader lijke pogingen, dn beambten daartoe aanwenden. Ee bekende stierenvechter Mazzantini is le Saragossa bijna door een slier gedood Op het oogenblik, dat hij den doodsteek zou toebrengen, stak de stier h«>m de horens tusschen het lijf en den zijlen gotdel en slingerde hem drie meiers ver. Mazzantini stond onmiddellijk op en, hoewel hij een schoen had verloren, hervatte hij den strijd, die een oogenblik later eindigde met den dood van den slier. Dc Londensehe Eiffeltorcn zal met zijn Parij- achen voorganger waarschijnlijk alleen in hoogte eenigszins overeenkomen. De vorm zal ver moedelijk wel van «ie brugpijlersgednante af wijken, daar de maatschappij voor den toren bouw onder voorzitterschap van sir Edward Walkin, een prijsvraag voor het beste ontwerp heelt uitgeschreven. Do mededinging staat voor alle landen open een sanlal bekwame ingenieurs zullen de antwoorden beoordeelen en 2 prijzen van 500 en van 250 guineas zijn voor bet mooiste plan uitgeloofd. De toren zal een hoogte hereiken van 1250 voet en dus nog een goede 100 meter hooger zijn dus die op het Charap de Mars. Uit 'sGravenhage wordt gemeld: De eerste kamer hoeft zich rnet den Franschen slag door 'l kleine werk heengeslagen; volkstelling, uitbreiding der marechaussee, hel grooleschip van f 2 557.000 de verbetering van de rivier de Waal 'i ging alles in een uur tijds onder den hamer door. En nu is de kamer voor een 14dagennaar'k hoor tol den 11den November, gescheiden, orn dan voor 'l veelbesproken con- signatiewetje en voor de onderwijsvoordrachl terug le komen, Ibsen's «Wilde eend», hier deze week op gevoerd zal hen inlusschen niet alleen omdat ïij or niet bij warenmaar ook al waren zij er hij geweest, evenzeer oud laten; hot stuk is hier, met alle waardeering van des schrijvers talent als phiiosoofals een ontooneelmalig wangedrocht gevallen. Ook daarover «preek ik du« niet. Over T geopende casino? Bij gelegenheid zal tueo er zeker wel eens een kijkje koinen nemen. Het zal dan blijkendat liet znaltja heel lief i-, maur wat duister en dat de uitgang (hij een brand of paniek zijn er nooddeursn en zijwegen «li nau" de straal voeren) onder ge- wone omstandigheden veel te klein is om een talrijk publiek le laten passeeren. Wat bijzonder is meegevallenis de acousliek menigeen slaakte de verzuchtingachdal het in ons «Gebouw» zóó ware! Ook 'i decoratief maakt een goeden indruk, vooral het gordijn dat een zoo schrille tegenstelling maakt met 't doek in de opera. O ja dal doek zoo bleek bij de hegrootingsdiscussie in den raad inoel 112110 kosten maar men is overeengekomen bet als e niet al» le beschouwen en de heer Stortenbeker zal T dus in den volgenden zomer afmaken. Ik wensch er hem succes meó. We hebben 'i gezelschap van Mad. Saignard deze week hier gehad dal den ouden Siroolioed (lln Chapeau de paillo d Italië van Labiche) opvoerde; eon aardige kluchtmaar een beetje uit den lijdtoch heelt men zich kostelijk geamuseerd. Petroleum-Noteeringen van de Makelaars Cantzlaah Sc Schalkwijk le Rotterdam Zaterdag 20 Oct Tankfusl f8,50- Geïmpor teerd fust t 8.50 Nov.lev. f8.50 a 18.55. Dec. iev. f 8 55. Jan. Febr.lev. f 8 55. Maarllev. 1 8.45 pnllev. (8.35. De markt was heden vast. Een voegsel van dit nummer heb' 3 kenuisg - ngon 1. Huisnummerii.j .1 K. L- van v. zing binnen de geraee» l. Aj|, gifte van vertrek uil en van vestiging ia de gemeente. AMERSFOORT, den 28 Octobei lo»y. Bij Kon. besl. van 25 October 1889 No. 22 is de heer S. A. K. baron Van Nagellburge meester der gemeente Hoevelaken niet ingang van 15 Nov. 1889, benoemd lot burgemeester der gemeente Warnsveld met toekenning vaa eervol ontslag uit eerstgenoemde betrekking. Door Di. A. Wartenapredikant hij de Ned. Herv. gemeente te Amersloort. is bij de gods dienstoefening van gisterenavond bekend gemaakt, dal hij het op hem uitgebrachte beroep naar de Ned. Herv. gemeente le Gouda heelt aange nomen. Ter verkiezing op gisteren van twee leden voor den Kerkeraad der Ned. Israel. Hoofdsyna goge te Amersloort worden de heeien B. E. Herschel en II. van Gelder herkozen. Donderdag 7 November e. k. zal de ülrechtsche Vereeniging voor Kamermuziek, zijnde de herren Voerman van Adelherg Brinkman en Bouman, in Ainiciti» te Amoisloorl oene uilvoering geven, waarvan dezer dagen de inieekenlijsl in omloop gebracht wordt. Naar wij vernemen waren Maandag Dinsdig, Woensdag en Donderdagavond een groot getal belangstellenden in de bovenzaal van 't gebouw «Volksheil» vergaderd om de kerinisweek op eene gonoegehjke wijze door le brengen. Met 't aanheffen van 'l Wien Neerlands bloed en een openingswoord van de Oud-Hoogleeraar Prol. J. J. P Valeton weid de bijeenkomst geopend. Als sprekers traden op de heeren Prol J J. P. Valeton Da. Wartena Hoogewert en Bolder- dijk welke door hunne voordrachten (scherts, ernst den aanwezigen aangenaam bezighield- n. Ook gaf onze onvermoeide zich verdienstelijk makende Oud Hoogiecraardie noch moeite noch lijd anlziet waar 'tis to arbeiden in God» wijngaard met zijn scioplicon weer eenige ge heel nieuwe voorstellingen waarvan sommige de lachspieren nog al in beweging brachten. Op Dinsdag gal de zanuvoreeniging «Hosianne» op Woensdag en Donderdag die van «Loof de Heer» den aanwezigen eenige hunner liederen te hooien. Muntte de eerste uit door getal sterkte, de l veede daarentegen door zuiverheid van toonen. Olschoon slechts 3 weken tevoren zijnde begonnen te werken beeft zij en haar algemeen geachte directeur den heer Bulderdijk geloondwat men inct een va3len wil kan verrichten. Donderdagavond werden allen door de Ver eeniging «De Blijinaar in Woord en Werk» ont haald op Ghooolade met broodjes. Op T einde dezer gezelligu bijeenkomsten richtte Ds. War tena een woord van dank lol allen, die 't hunne er toe hadden bijgedragen orn de avonden zoo gezellig (mogelijk le inaken, liet vorvolgens zin gen Ps. 68: 10 en sloot deze samenkomst met dankgebed. De 20c lijst van de elide jaarcollccte voorde scholen met den bijhei wijst een totaal aan van f83,716,391, als opbrenst van 500 comités. Voor de betrekking van 1sle, 2de en 3de brug* wachter op de brug over de /aan le Wonner- vecr. waaraan verbonden is een weekloon van I 19 en I 0 hebben zich 080 sollicitanten aangemeld.

Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 2