ïlaarÈgsciie Yischhandel J. VAM POELGEEST, i UTDSVAAIJ ZONEN in volgende regelen neer: «Het is wcebleekcrig grijs Hel regent wal De wind zingt een arme wijs De dalem zijn nal. Menschen gaan langzaam aan Noemen het werken Ernstig dagelijks gaan Zonder te merken. O om een lichte bleeke meid Die nu opbloeie Wat weeïege lelieheid, Wij warme, mooie.» Wie er meer van begrijpt dan dat het «wat» regent en da daken nat zijnverdient een medaille AMERSFOORT, den 27. Februari 1800. De burgemeester dezer gemeentede heer Jhr. mr. T. A. J van Asch van Wijckheelt, met mevrouw zijne echlgenootede reis naar Transvaal aanvaard. Aan hel spoorwegstation werd hen uitgeleide gedaan door de beide wet houders en den secretaris en eenige andere autoriteiten. Bij voldoende inteekeningop de circuleerende inteekenlijst zal Dinsdag 11 Maart e. k. in Ami- cilia te Amersfoort door hel Amsterdamsche Tooneelgezelschap der heeren Gebr. A. van Lier worden opgevoerd 't voortreffelijk Tooneelspel Het gouden Kalf, naar het iloogduiisch van Robert Kohlrauschwelk stuk te Amsterdam en elders buiicngewonen bijval van het talrijk opgekomen publiek genoot. Hoofd- en andere rollen in dat stuk worden vervuld door de dames Róssing, Weslerhoven Albrcgt en van Kuijk en door de heeren van KuijkAndré, Tartaud enz., die bekend slaan als uitmun tende actrices en acteursonder wie vooral Mevrouw Róssing eene eerste plaats bekleedt en die nog nooit in Amersfoort is opgetreden. Beduidende inleekening op de lijst is derhalve hoogst wenschclijk omdat anders deze looneel voorstelling niet zal kannen doorgaan. Onze stadgenoot de heer G Rubers Civiel Ingenieur is benoemd lot Adjunct Ingenieur der Ned. Zuid-Alrik Spoorweg-Mij. Naar wij vernemen zal hij aanst. Woensdag naar de Transvaal veitrekken Eene voorspoedige reis wordt hein gaarne loegcwenschL In de vorige week werd in het kerkgebouw der Christelijk Gereformeerde Gemeente de 14e, jaarvergadering uchoudcn der Christelijke jonge- dnchtersvereeniging Bij onstenlenis van Ds. de Visser die oin een sterfgeval in zijne familie alwezig waswerd deze feestelijke bijeenkomst geopend en geleid door den heer van Rotten burg die naar aanleiding van Handelingen 9 vers .36 tol 4.1 een zeer ernstig wooid sprak. Behalve door dezen spreker werden voor drachten geleverd door do heeren Liinpers, Kijf- tenbelt en enkele leden der aanwezige jonge- gelingsvcreeniging. De voordrachten werden afgewisseld door Psalmgezang. Veertien jaren lang heelt de jongedochters vcreeniging de schoone taak der Chr.lieldadigheid beoefend en honderde schamelen gekleed. God geve haar lust en krachtom op den inge slagen weg ijverig voort te gaan. De afdeeling Amersfoort van de Nederlandsche maatschappij lot bevordering der toonkunst, telde op 11 December jl. 87 ledenhare zang vereniging 40, waarvan er 28 levens aldeelings- leden zijn. De muziekschool lelde op voormeld tijdstip 72 leerlingen. Dank zij de bekwaamhe den en de toewijding van directeur en leeraren bloeit de schoolen kunnen bij vermindering van de nog op haar rustende lastende baten steeds meer aan de inrichting ten goede komen. Een sprekend bewijs van den geleidelijken vooruiigang van het klassikaal muziekonderwijs zijn wel de alleszins voldoende localcndoor de muziekschool in bezit genomen bij den aan vang van den cursus 1889.90. Zij bieden boven dien voldoende ruimte voor de wekehjksche oefeningen van de zangvereniging. Met het geven van kosteloos zangonderwijs aan onver mogende kinderen van de beide openbare lagere scholen, op de daarvoor vastgestelde dagen en uren wordt geregeld voortgegaan. Een 50tal kinderen van icdcro school neemt aan dit onder wijs niet zonder vrucht deel. Een boertje uil Maarsbcrgendat Zaterdag misschien wel voor hel eerstper spoor een reis naar Utrecht had gemaaktom zijn zoon een milicien een bezoek te brengen zeidc met het leukste gezicht van de wereld tot den con ducteurdie zijn kaartje voor de terugreis kuipte: «ik zou nou maar niet zoo hard rijen als van morgenjongwant jo beurt van zoo- voul ongelukken op de spoor, dat het een achandc voor de wereld is.» Betreffende de overstrooming in Arizona wordt nader het volgende gemeld. In de rivier de Hassayampa had eene pakhuismaatschappij «de Walnut Grove Storage Compagny.» twee jaren geleden 5 dammen gelegd, deels tot afschutting van het water, deels tot hel behouwen met pakhuizen Het water was afgedamd voor den aanleg eennr hydraulische inrichting, waarmede de pakhuizen moesten worden bediend. De inrichting was juist met groote kosten gereed gekomen en de volgende week zouden de werk zaamheden worden begonnen. De daindie het water tegenhieldhad eene lengte beneden van 110 en hoven van 400 voet en een «likte van 110 voel heneden en 10 voel boven en vorm Ie een vergaai vijver van 4 8 kilometer lengte 1,2 kilometer breedte en 110 voel diep. Te Phoenix een stad die op geruimen af stand ligt van het tooneel van de rampwerd hel bericht gebracht door een man te paard die zoo snel gereden had dat zijn paard onder hem dood vieltoen hij de stad binnenkwam. Mijlen ver beneden d«;n dam stond zeide hij het land onder water. Dc stroom had zulk een verschrikkelijke krachtdat rotsen werden stuk geslagen en groote brokken meegevoerd. In wijden omtrek was hel donderend geruisch des waters hoorbaar. Men zegtdal heneden de heuvelrijdie zich nabij den doorgebroken dam bevindtgeen enkel menscbelijk wezen in leven is gebleven. In hel lage land wonen vele goudgravers en bet is zeer moeilijk het juiste aantal te schatten van hen die omkwamen. Geneeskun digen en anderen hebben zich naar de plaats der ramp begeven oin zoo mogelijk huip te bieden (Volgens de laatste berichten zijn 40 perso nen bij deze ramp omgekomen.) Wij vernemendat hel ontwerp van wet betreffende den militairen dienstplicht dezer dagen de departementen die daarbij betrokken zijn, verlaten heelt en dat de heerMackaydeze weisvoordrachl nog in zijne qualileil van minis ter van binncnlandsche zaken onderleekend beeft. De Tweede Kamer besloot eergisterenom op Vrijdag 20 Februari a. s. in behandeling te nemen de wetsontwerpen tot regeling van de pensioenen der burgerlijke ambtenaren en lol regeling van de pensioenen der weduwen en en weezen der burgerlijke ambtenaren. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd bij den landbouwer Jan Vellrop te Vossebelt ingebroken Toen de bewoners door de onge wone beweging in huis ontwaaktennam een manspersoon de vluchtdie een kist openge broken en daaruit de som van f500 in verschil lend geld medegenomen ltad. Te Richmond ii opgericht de Colombia Rail way and Navigation Company waarvan het doel is de aanleg van een spoorwegdie geheel Amerika van het noorden tot het zuiden zal doorsnijdentevens met stoombootlijnen ter ver dere vcreeniging van verschillende Staten in Amerika. Hel maatschappelijk kapitaal is groot 100 inillioen pesas. Barnunis afscheid. De bekende Barnum heeft met al de heerlijkheden, waarmede hijdeLon- denaars tot zich heelt weten te trekken thans Londen weder verlaten en is naar Amerika te ruggekeerd. Karakteristiek is het afscheidswoord, dat hij in de Engelsche bladen heelt geplaatst. Het luidt aldus: «Daar mijn «show,» de grootste der wereld, 15 Februari II. gesloten is na een veorbeeldeloos succes succes blijkende uil het feit dat IJ millioen menschen baar in 14 weken bezochten breng ik mijn dankbaren afscheids groet aan het Brilsche publiek en geef de ver zekering dat ik altijd erkentelijk de aangenaam ste herinnering aan zijne welwillendheid en gast vrijheid zal bewarendie ik nog hooger schat dan mijn financieel succes. Ik spreek dit afscheid in de phonograaf V3Q Edison dc laatste van Edisons groote wondervolle uitvindingen, zoodat mijne stem gelijk mijn groote «show» tol toe komstige genei alien zal worden gebracht en nog gehoord worden eeuwen nadat ik zal zijn ge voegd bij de groote en naar ik geloof gelukkige neerderheid. bureau van den President en de plaatsen der stenografen. De stoelen van het bureau van den Voorzitter zijn met bronskleurig fluweel be kleed terwijl de losse stoelendie in de zaal slaan, eveneens bekleeding in die kleur hebben bekomen De draperiën aan de ramen in de zaal zijn mede vernieuwd en hebben een smaakvol aanzien. Het plafond en de muren zijn opnii-uw gewit, terwijl ook de toegangen tot hel cel».>uw zijn gerestaureeid. Hel geheel geelt aar. de troonzaal een zeer frisch aanzien. Burgerlijke Slnnd van Amersfoort. GEBOREN90 Febr. Dirkje Janna Album, d. van Eiberlus Boks en Cornelia de Gans. 2.1 Febr. Gerrit, z. van Cornelis .Mulder en Willemina van Keulen Jacob, z. van Al- bertus van Santbrink en Maria Lucia Jacnba van Wermeskerken. 24 Febr. Annad. van Jo hannes Toeter en Willemina Ouwerkerk 25 Febr. Albert, z. van Evert Hendrik van Raven- zwaaij en Jacobjc B.-ijnen 20 Febr. Pieter Wilhelmusz. van Pieter Wilhelmus Vollekoop en llilligp: Hanenberg. Gijsberla d. van Dirk Kraandijk en Barta Beek. Wiihclrnina Maria d van Cornelis Johannes Diedei ik van Eek en VVilhslmina van Eek 27 Pebr. Albertus z. van Willem Manrfersloot en Clasina Kortes. ONDERTROUWD: 96 Febr. Alphonsius de Waal en Geriitje Hermans OVERLEDEN: 20 Febr. Ilenri Johannes Steppé, 2 j. 21 Febr. Willempie Florijn 22 m. Joiianr.a Smit. 71 j wed van Johannes Biar- inans. 22 Febr. Een lev. aang. kd in. p. van Gerrit van Duinen en Hendrika Collet. Ger- ritje de Ruiter, 67 j. wed. van Jacob van Keu len. Adam Veldman 8.1 j. echtg. van Sophie Meijer. 2.1 Febr. Willem Mosterlman 41 j. echtg. van Aarlje'Tameling. Willem Veen 68 j. echtg. van Geertruida Buis. 24 Febr. Christina Vredeling, 33 j. ongeh. Karei van Daal, 7 m. DAGELIJKSCHE WATERSTANDEN van de Luntersche beek en de rivier de Eera. Da ttoudï.n httx ovja Lam- Pot- Ukkkv lui tam bar.. ben.d. mm. OHM. ml». ■ru*. MMI>. Er*. 18B0. 1L M. m. m. M. m. M. M. l6Feb 4,50 4,30 5,05 3,24 2.7S 10 17 - 5,45 4 79 5.03 3,23 2,77 -30 5.16 4 ,;s □,01 3,21 2,77 - 30 IJ 5,45 4,70 5,— 3,20 2,75 1.64 -45 5.13 4 so 5,— 3,13 1.63 0,53 :.o 5,41 4,79 4,98 3,15 2.71 1,63 0.66 35 5,30 4.78 4.98 3,15 2,70 1,61 0,85 10 ADVERTENTIES. hoek Hof en Zevenhuizen Ontvangen: Versche gespeende Zeeuwsche OESTERS nieuwe SARDINES a l'HUILE. ZALM en KREEF TEN in bussen, fijne T.AFELZURKN en MOS TERD. supralijne GENUVOL1E. GEMBER. ROL- MOPS PALING in gelei ."Engelsche SPROT en BOKKING, beste KASTANJES, nieuwe VIJGEN. MANDARIJNEN', beste Valencia SINAASAPPELEN en CITROENEN. 1ST Alsmede beste HAMMETJES van p. m. S a 4 Kiio per 5 ons k 35 centsSAUCIJS DE BOLOGNE. OSSENTONGGEROOKT RUNDVLEESCIIbeste MARGARINE a 40 cents per 5 ons, enz. rut rnrnmnrrrrwm 500 Francs in goud, wanneer Crème CJrollrh niet alle huidon- reiii&heden als: Zoinerapruiten, Lerer- plekken, Zonbrund, Meteters, roode Nemen >t>'. ei<\ berijdigt en don teint tot en het ouderdom blendeud wit en Jeugond- lijk versolt onderhoud. Geen «niijuksal. Prijs- bikroond (ient 1889zilveren staatsprijs, l'srya I8S9-. gouden stostsmednille. lloofd DepotWed. J. Have te Zwolle. mzrzssmrvm vddn' ihhèi üi Mejuffrouw E. Keilende dame die zitting had in dc diverse Amsi eidamsohe Sport-Vereeni- gingen als: «llollandselic Dames Zweinrlub», «Dames Gymnastiek Yereeniging Rrnnjiilde». en «Dames Roei-Vereeniging Thclis» heeft, naar de Nedcrl. Sport vtrneemtzich uil de sportwereld teruggetrokken. De vergaderzaal van de Tweede Kamer was bij de hervatting der zitting gedeeltelijk in een nieuw klcc«l gehuld. De zitplaatsen der leden zijn overtrokken met bronskleurig laken evenals de stoelen der Minsters en der Minislcrslalel, het THEEHANDELAREN te Gorinchem hebben de eer te beriglendal hunr.s bekende THEESOORTEN, afgewogen in pakjes van 1, 2'/i en 5 Hectogrammen, te Amersfoort uitsluitend verkrijgbaar zijnbij don Hoer JOH. VAN OMMEN V- firma D. OCKttUISEN A SI L It S F O it T.

Amersfoortsche Courant | 1890 | | pagina 3