zijnen eersten minister. Nu Illicit Bismarck honderd malen beweerd, dat dit behoorlijk was in Pruisen, waar de mi nister niets is dan de dienaar van zijnen koning. Maar een «dienaar» als Bismarck is bijna een meester. Zondagmorgenbij de aankomst van den snel trein van 8.40, te l loeren veenstond de wag gon van de brievenposterij in volle vhm zoo dat aan spoedig blussclien niet te denken viel. Tussehen de beide wanden der bovenbekleeding van den waggon steeg de brandzeer waar schijnlijk door de kachel veroorzaakt, omhoog. De brandende postwagen is achtergebleven. l)e brieven zijn naar den bagagewagen overgebracht. De schade aan den waggon is groot. L>e pak kelten en brieven zijn echter gelukkig beliou den gebleven. De vorige week ontving de stationchef te Apeldoorn het bericht van zijn collega te Win terswijk.dat een 17-jarig Duitscher in zijn vaderland 300 Marck had ontvreemd en ver dwenen was. De wakkere chef had het genoegen dit jong- memch in een trein naar Amsterdam op to merken aan te houden en aan de poliiie al d..ar over te leverendie hem naar Zulphen bracht, van waar hij over de grenzen is gezet. De olficier van justitie te Zutphen heelt daarna den bestolene bericht gezonden, dat het ont vreemde geldbijna nog in zijn geheelbij hem beschikbaar was. Hel stoomschip «Quctta» is in de Torres- straat gestrand en bijna onmiddellijk daarna gezonkenzoodat het totaal verloren is te be schouwen. Tal van raenschenlevens zijn hierbij verloren gegaanvolgens de laatste berichten bedraagt hel aantal verongelukten 104. Do kapitein is met 115 passagiers gered. De «Queila» is den 13den Februari van Brisbane vertrokken en was via Batavia, naar Londen bestemd. Uen 27on vertrok 't schip van Gooklown. Dezer dagen werd te Maurik een paard ver kocht voor 11400. Een hit bracht een niet min der hoogen prijs nl. f 6-30 op. Hoewel men in deze streken dikwerf van hooge prijzen boort, verbaast men zich toch algemeen over deze kolossale sommen. Beide schoone dieren werden het eigendom van den heer baron Van Heemstra te Driebergen. De rechtbank te Utrecht heeft uitspraak ge daan in de zaak tegen H. M., oud 53 jaren, schrijver bij de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegenthans in verzekerde bewa ring beklaagd van moord op zijne echtgenooto W. G. van Zwolin den morgen van 29 Nov, ll., in de Doornboomstraal te Utrechtgepleegd. De rechtbank verklaarde het aan beklaagde ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen en veroordeelde hem lot een gevangenisstraf van 15 jaren. De soldaat C., van het 7e regiment infanterie te Amsterdamis door den krijgsraad veroor. zeide baron Erbach ten laatste «maar ik zou gaarne iets van u vernemen «Zoo en wal dan wel?» vraagde zij onbe vangen. «Of gij nu aan mij, den ouden vrienddan ook eens schrijven zult Zal ik nu ook, evenals uwe andere vriendeneen nieuwjaarsbrief van u ontvangen?» «Ik begrijp u nietbaronhernam zij lachend, «gij verlangt dus om...» «Om een eerlijken nieuwjaarswensch van u in mijn bezit te krijgenwant gij herinnert u nog wel, dat gij mij eens zeidot, dat gij het zoo prettig vondt om yan ganseher harte uwe vrienden hel goede te wenschen.» Lucy was eensklaps ernstig geworden en een donkere bios overtoog hare wangen. «Wilt gij nog een kop thee, mama?» zoo richtte zij het woord tof hare moederdie zich niet in het gesprek mengdemaar zich rustig met een handwerkje bezig hield. Baron Erbach begreep Lucy's bedoeling maar daarmede kon hij zich niet vereenigen. «Of hebt gij vergelendal gij mij destijds verklaarde!, dat ik slechts daarom geen brief van u ontvangen hadt, wijl ik steeds in de zelfde stad ais u was. Of vindt gij het te vrij postig van den oudentrouwen vrienddat hij u dit vraagt Nu eerst wendde zij het lieve, openhartige gelaat naar liern toe en hernam zacht: «Neen zeker nietbaron Erbach. Waarom zou ik u geen nieuwjaarsbrief schrijven, vooral als ik weet, dat ik u daarmede een genoegen ver schaf. Eneerlijk opgebiechtheb ik mama reed* gisteren verteld,dal ik daartoe bet plan bad.» En zoo geschiedde betdat Lur.y zich oude jaarsdag voor fuar schrijftafeltje zette ora haren ouden vriend hare wenschen schriftelijk Je doen. Ochhoe veel aangenamer was hél lock om decld tol één jaa'r gevangenisstraf - en on S gin» van hei .echt om «e.hioendo ,areais mililüir ol militair gee.nploieeido lo wegens .Jielilaldriemaal geploegd.' Een meteoorsteen. ^Niat verre van Tcrni (Italic) is vóór ccnige dagen oen mele°° vallen. liet was middag; de hoeren mmi.n op het punt de velden Ie verlaten men eensklaps door een ge Irn.srhdal ml delu lil kwam en van een helderen vuurschijn ve.bc acid ging, met schrik geslagen werden. Men liep naar de plaats waar de vums den grond geraakt had en daar vond men een halven meter diep in den stcenacllllgen gi" een voorwerp, omtrent 6 kilo zwaar en in een glanzend goudkleurig metaal beslaande. Een kappersgezel tc Marseille was zoozeer in gunst gekomen bij de damesdi« hij bedient e, dat zij, toen hij voor de militie een laag num mer trokdadelijk een inschrijving openden en voor 2800 frs. een plaatsvervanger voor hem kochten. Een wandelaar op de Nieuwe Heerengracht te Amsterdam zag zijn lonkelnieuwcn cylinder wentelen over de zeer onmaagdelijke straal- sleenen. De heer 11. vliegt hem achterna en ziet plotseling... een bankbiljet de lucht invliegen dat hij in de hand had. Een keuze was niet meer moeielijk. Dc cylinder werd prijsgegeven vfor het brielje, dat «aan toonder dezes» het een en ander te vertellen heeft. Maar driemaal wee I Nu hielden hoed en bankbiljet ('twas er een van 1 25) elkaar gezelschap en stortten, broeder lijk vereendin de troebele golven der Nieuwe Heerengracht. De heer 11. sprong onmiddellijk op een schuit en kreeg, na lange en woeste pogingen, zijn geliefden drenkeling terug. Hoe 't met don armen cylinder is afgeloopen, meldt de geschiedschrijver er niet bij. De ontvanger dei registratie en domeinen C. B.tc Hardegarijpis gevangen genomen en naar het huis van bewaring te Leeuwarden overgebracht. Hij wordt verdacht van verduis tering van gelden. De Leidsche studenten die in dronkenschap eenige spoorbeambten te 's Gravenhagc mishan delden zijn door de Haagschc rechtbank tot 7 dagen gevangenisstraf veroordeeld. Yóór eenigen tijd zou in het stadje Maeseyck het huwelijk voltrokken worden tussehen een dikken veertiger uit een der naburige provin ciën en een 18-jarige schoone van goeden huize. De vader der bruid bad slechts zijn toeslemming gegeven onder bedingdal zijn aanstaande schoonzoon die voorgaf weduwnaar te zijn hem de doodacte zijner overleden vrouw zou zenden. De bepaalde trouwdag gekomen zijnde, ston. den reeds een aantal rijtuigen gereed oin he aanslaande paar naar het raadhuis te rijden 1 hem die persoonlijk te kunnen raededeelen. En, wat 'tzonderlingste van alles was, dal zij. hoe veel moeite zij ook deed den rechten loon niet kon vinden. Zij had hem reeds alle nieuwtjes medegedeeld en nog stonden er slechts een twaalftal regelen op 't papier en hoe zij ook nadachtze wist er niets meer bij tc voegen dan dat zij hoopte steeds zijne kleine vriendin Lucy te blijven. Met een onvoldaan gevoel ver zond zij het episteldoch hoe verrast was zij toen den volgenden dag baron Erbach eens klaps in de kamer verscheen. Mama was nog bovenen toen Lucy zich na de eerste be groeting gereed maakte om baar te roepen, hield de baron haar terug met de woorden «Wacht nog even, Lucy. Ik zou zoo gaarne eerst van u willen vernemen of gij nooit meer voor mij worden wilt dan mijne kleine vriendin? Is het te vermetel van mijden veel ouderen man, om de hoop te koesteren, dat gij mij als mijne kleine, lieve vrouw volgen wilt? Zeg mij Lucy, ben ik te vermetel?» «Neen, Eduard,» fluisterde zij. hem de hand reikende «neenwant nu wordt het mij dui delijkdat ik u innig bemin, dat...» maar hij liet haar niet. eindigen daar hij haar met eene haastige beweging in de armen sloot. Toen Lucy hein eenige uren later vraagde wat hem toch wel op het denkbeeld gebracht had om zich zoo eensklaps tol haar te begeven, antwoordde hij vroolijk: «Wel, uw onsamenhangende brief. Indien gij hetzelfde voor rnij gevoeld hadt, als voor allen, aan wie gij geschreven hebt, dan zoudlgij ook voor mij den rechten toon gevonden hebben. Nu deze ontbrakviel hel mij niet moeilijk om daarvan de oorzaak te raden en dat ik mij niet vergist heb zult gij wel niet bestrijdenwel, Lu.-.1» Zij antwoordde niet, maar vlijde het bewlbgo hoofdje legen zijnen schouder. vrienden en bruiloftsgasten in hun baste plunje ucstokenon lal van nieuwsgierigen wachtten, om getuigen tc zijn van 't huwelijk toen de vader der bruid verklaarde tol dusver do ge- vraagde acte nog niet gezien doch wel uil in formation vernomen ie hebben dat onze Waul- sclie sinjeur zijne vrouw niet door den dood verloren bad, maar dat hij wettelijk gescheiden van haar leclde. Hij kon bijgevolg zijn toestem ming onmogelijk gevenen ook vootal niot voor ccn burgerlijk huwelijkwal zijn aanstaan de schoonzoon maar scheen te wenschen. Onder een luid gejoel en gelier van een groot publiek kon onze bruidegom aftrekken. Na dien lü.l schijnt zijn bruid hem gevolgd te zijn. In den loop der vorige week deed het gerucht in Maeseyck do ronde, dal ons paartje te Luik in den eclit verbonden zou zijn geworden, door een burgerlijk huwelijk. De vader der In nul is nu met den burge meester van Maeseyck dadelijk algereisdom hieromtrent ecu onderzoek te doen daar ge- meld huwelijk onmogelijk was zonder 's vaders toestemmingwijl ons bruidje pas 18 lenle's lelde. Gemoontoroad van Amersfoort. Ter zitting van den Gemeenteraad van Amers foort van Dinsdag jl.. gepresideerd door don lieer W. A. Groockewit. wethouder loco burgemeester, waren aanwezig 12 leden en afwezig de henen Jhr. Mr. T A. J. van Aschvan Wijck, uillandig, Vermolen en van der Want. De heer G J. ba; on v. Hardenhrock v. Ainraer- stolwiens geloofsbrieven in de vorige zitting waren goedgekeurd, werd door den lieer Secre taris binnengeleiden als lid van den Baad na ailegging der veteischle eeden. geïnstalleerd. De reclame van D Sluimer tegen zijnen aan slag in den hoofdelijke» omslag, dienst 1889, met daartoe betrekkelijke ontwerp besluiten werd zonder hoofdelijke omvraag aangenomen. Het 2e aanvullingskohier van don hoofdei, omslag, dienst 1889, werd lol een bedrag van f 158.16} vastgesteld. Daarna werd overgegaan tol benoeming van een lid van den raad voor de lijdelijke waarne ming der betrekking van Wethouder. 1e stemmingde hecron E. L. II. van Lan- schot llubrecht 5 J. Zandijk Jr. 3 E. L. Visser 2J. J. de Koningh 1 en J. J. Kleber 1 slem. 2e stemming de heeren Hubrecbt 5, Zandijk SVisser 2de Koningfi 1 en Klel>er 1 sloin. Bij de daarop gevolgde herstemming tussche n de twee eerslgenoemden verkreeg ieder 5 stemmen en was daarop bij het lol de heer Zandijk de benoemde, die te kennen gal de be noeming niet aanlenemen. (De heeren Zandijk en llubrecht onthielden zich van medestemmen.) Daarna werd bij nieuwe vrije stemming lot lij.lelijkcn Wethouder gekozen mol 7 stemmen de heer Lanschol llubrechtdie te kennen gaf de benoeming aanteneinen. Uitgebracht waren op de heeren Visser 2, Bake 1 de Koningh 1 en van Zijst 1 stem. Vervolgens is de heer Lanschol llubrecht met 11 stemmen lol lij.lelijkcn ambtenaar van den burgerlijken stand benoemd 1 biljet was blanco. De Voorzitter deelt mede, dat bij missive van heeren Ged. Staten van 26 Febr. jlontvang is bericht den verordening op het bewonen van gebouwen welke als schadelijk voor de openbare gezondheid voor bewoning ongeschikt zijn. Aangenomen voor notificatie. Door den heer de Koningh werd de aandacht van B en W., gevestigd op den ongunsligen toestand waarin dal gedeelte van den Soesler straatweg, Hat gelegen is over den spoorweg, len aanzien der verlichting verkeert en hij vroeg ol daarin niet was te voorzien h v. door petroleumverlichting waarop de Vootziller overweging van deze zaak toezegde. Petroleum-Noteeringen van de Makelaars Cantzlaau Scuai.uwijk Ie Botterdam. Woensdag 5 Ma.nl. Tankfust f8.25. Geïmpor teerd lus' f8,35 Scpt.-Dec.lev. 18,35. De markt was heden vast. DAGELIJKSGI1E WATEBSTA.NDEN van de Luntersche book en de rivlor do Eera. Koourn iivah ovru f77" Por- 'JCKUI: - l.ri r l.ornu krm. ohh' «ihi.v aaui). Ent. M. M. M M M m. m. (.,17 *.77 4 I'S 3.11 2.61 l.flii I..SS O'17 IV1 i 08 .1,11 1.H7 u',61 10 ill 1.70 1. «7 1,1.7 i. A 1' V.71 M'7 S..H 1 .At» i s;t2 405 t-.'.i» u t.v* •via -V ij l.t (IHi V;J Mi a.a» «,+0 II,li) -25

Amersfoortsche Courant | 1890 | | pagina 2