CACAO GROOTES J. VAX POELGEEST, een ZIT so SLA1PEAHER De Opperwachtmeester Hoefsmid W KAMERBEEK betuigt ook namens de familie zijn hartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling ondervonden bij gelegenheid van zijn zilveren Jubiléalsmede voor de prachtige souveniers hem aangeboden door H. H. Hoofd- en verdere officieren en onder officieren. Auirsfoort 17 Mei 1890. De rangschikking van sGhuldei schers in het faillissement van W. VAN GINKELbroodbakkerte Hooglandmet de daarbij behoorende bescheiden is ter griffie van de arrondissements-rechtbank te Utrecht nedergelegdten einde aldaarter inzage van een ieder, gedurende veertien dagen te verblijven. De Curator in dit faillissement C E L O S 3 E. Procureur te Amersfoort. De schuldeischers in het faillissement van A. J. VOORNsteenhouwer te Amers foort worden opgeroepenom te verschijnen op de 2e verificatie-vergaderingwelke op Dinsdag: 3 Juni 1SOO, des voorraid- dags ten '/210 uur zal gehouden worden in een der localen van het Paleis van Justitie te Utrecht. De Curator in dit faillissement, CELOSSE. Procureur te Amersfoort. VERGADERING op Zaterdag 24 Mei 1890 in de achterzaal van AMICITIA. Om twee uur van het BESTUUR Om half drie uur van de LEDEN. 1 boek Hof en Zevenhuizen. Ontvangen: Versobe Krlmpzalm, levende Stoof- en Bakpaling, versobe gerookte Z ALM en ELFTgerookte PALING, van af 50 cents per 5 ons PAL ING en ELFT in gelei. Alsmede GELDER^CHE HAMMETJES van p. m 3 en A kilo a 40 cents per 5 onsSAUCIJS DE BOLOGNEgerookt RUNDVLEESCtlenz. enz. V ZOO SPOEDIG MOGELIJK TE HUUR GEVRAAGD voor een heer z. b. b. h. h. Br. fr. letter V., Bur. Nijierksche Courant NIJKERK (Vel.) BUDDINGH Arnhem. KONINKLIJKE FARRIEH van WEE6 EN MEETWERKTUIGEN- BECKER zijne dochters en de geëngageerde artisten hun brood spaardenom maar voor de paarden voedsel te hebben. Erg was dit echter niet want welke kunstrijder zou niet eens voor zijn paard hongerig naar bed zijn gegaan maar het werkt toch zeer ontmoedigend voor ledige ban ken en met eene ledige maag te spelenals bovendien nog de ijzige Decemberwind over den circus veegt, en in de kleedkamer zelfs de brandstof ontbreekt. Al zijne hoop zette de ongelukkige directeur ep den laalsten Zondag voor Kerstmis op welken dag eene «buitengewone gala-voorstelling met geheel nieuw pograrama ter benefie der zoo zeer geliefde miss Anita Bellini» gegeven zou worden. Een enkele goede voorstelling kon alles wear goed maken wij hielden dus met inspanning van alle kracht lot Zondag onze hooiden boven water. Onze pelsen en horloges onze sieraden kortom alles wat waai de hadwas reeds verhuisd naar de bank van leeningwier eigenares hel nog oooil zoo druk had gehad. Wordt vervolgd. 333,t8 Staats-Loterij. VIJFDE KLASSE. Eerste week. Trekking van Vrijdag lü Mei (700 loten.) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende nummers te beurt gevallen: Prijzen vail 1 70. 7777 en 135G7. Zonder prijs zijn uitgetrokken: 1457 7480 7711 7800 119-10 11931 11970 13582 13601 18650 eü 14402. Volgende trekkingen geschieden 203 27—30 Mei en 3-7 Juni. Behalve prijzen van f 4001 200 f 100 en^ f 70 zijn nevens de premiën van 1.10,000 en 13,000 INGEBLEVEN de hoold prijzen van f i 00,000150,000 f 25,000 110,000f 2,000 3 van f 1500 en 45 van f 1000. Luien zijn nog verkrijgbaar. In de vorige opgave is no. 7426 ook vermeld onder de nieten, moet zijn no. 7420. AMERSFOORT, 19 Mei 1890. Heden ochtend viel het zevenjarig zoontje van een bewoner van het Havik in het water en werd gered door den schuitenvoerder Ph. Manné in dienst bij den heer P. Schimmelbuiten de Koppel. Na het houden eencr proefleswaarbij de Arr.-Schoolopziener en Burgemeester en Wei houders tegenwoordig waren is de voordracht voor den te benoemen onderwijzer te Hoogland opgemaakt. Zij bestaat uit de heeren D. Bos te PultenJ. de Bruyn te Renswoude en K. In 't Veld te Nieuw Beierland. Eenige notabele ingezetenen van 's-Gravenland moesten zich onlangs voor den kantonrechter verantwoorden ondat zij na besloten tijd in een herberg waren geweest, 't Bleek echterdat er vlak tegenover gezegde herberg een brand had gewoed en dal de bewoners met pak en zak aldaar waren overgebrachten dientengevolge natuurlijk ook de brandweer en eenige belangstellenden aldaar aanwezig waren geweest. Drank werd er niet gebruikt. Allen zijn thans vrijgesproken. De ijverige po litiedienaar een jachtopziener uit Kortenhoef die het proces-verbaal opmaakte is intus- schen verplaatst. De bladen maken melding van eene groote ramp. welke de Siberische stad Tomsk ge troffen heeft De Tom is buiten hare oevers- getreden, heeft den omtrek mijlen ver over stroomd en groote verwoestingen aangericht. Een groot aantal menschen zijn verdronken. Ook is een deel der stad door brand vernield. Een schrikkelijke ontploffing had plaats bij Aviglianain Italië, en wel in eene fabriek van oorlogsmunitie. Eene schuur, waarin het zoogenoemde «ballistiet» werd vervaardigd is in de lucht gevlogen, waarbij 14 man het leven verloren en verscheidene anderen ge kwetst werden. Sommige berichten gewagen van 19 doodenwaaronder de directeur Cinzano. In zekere gemeente werd eene vergadering gehouden, waarbij ook de pers uitgenoodigd was. Er werd o. a. ook een aangelegenheid van zeer teederen aard behandeldhetgeen den voorzitter aanleiding gaf aan de vertegenwoor digers der pers te verzoeken, hiervan in het verslag geen melding te maken. Den volgenden dag stond in een der bladen het feit in al zijn kleuren en geuren vermeld met de mededeeiing «De voorzitter verzocht beleefdelijk aan de vertegenwoordigers der pers dit niet in hun verslag op te nemen.» In het laatste nummer van de Vorwarts uit Buenos Ayres komt het volgende voor «Uit het martelaarsboek der landverhuizers». Van de hoeve Dnramalan schrijft den 19 dezer een zekere Juan Sewell aan de Prensa den vol genden briefDaar ik gehoord heb dat op het landgoed «Cochico» van den heer Mecks bij Guanimeen aantal gezinnen ten gevolge van gebrek aan levensmiddelen en woning zich in de grootste ellende bevinden heb ik bij respec tabele lieden geïnformeerd of deze geruchten gegrond zijn het volgende heb ik vernomen f Ter stichting van de kolonie «Cochico» werden gezinnen derwaarts gezonden. Sedert eenige maanden begonnen de Irolo- nisten aarden wallen te bouwen in de hoop dat men hun de tol opbouw en dekking hunner woningen noodige materialen zou geven maar tot heden heelt men hun absoluut niets gezon denook geen landbouwgereedschap. Terder zijn 55 dezer ongelukkigen bezweken aan een ziektewaarbij het aangezicht bij het sterven zwart wordt. De weinige die daar gebleven zijn zijn de zieken en zij die uit gebrek aan energie en oe noodige middelen niet konden vertrekken. Daar zij in de open lucht leven als wilden en van alle alle voedsel en geneeskundige hulp ontbloot zijn, is het geen wonder dal ze sterven. Deze kolonisten zijn Franschen en Nederlanders. Welke treurige tooneelen zijn daar voorgekomen. Een Nederlan der vertelde dat zijn vader, moeder en zes broeders en zusters hem waren ontvallen. Aanvankelijk deed men de lijken in zakken en werden zij door eenige mannen weggedragen. Thans heeft men een soort van sleden om ze weg te slepen, want hout voor een kist heelt men niet. Zulke schandalen mogen niet bedekt blijven en ik hoop dat de heer directeur het met zijn naam onderteekend zal openbaar maken.» Wie verlangt hier nog koramentaar voegt de redacteur van de Vorwarts hieraan toe. Men zij dus gewaarschuwt legen landverhuizing naar Argentinië. Een jongeling met een vergroeiden ruggegraat te Utrecht viel dit jaar in de loling. Zijne familie verzuimde redenen van vrijstelling op te geven en ook meldde de mismaakte zich niet aan voor de keuring. Het gevolg hiervan wasdat deze persoon dezer dagen een oproeping kreeg om te dienen. Eindelijk moest hij zich nu wel ver- toonen en verscheen dan ook lol groote verbazing van den militieraad. Eenmaal ingeschreven als dienstplichtige, werd hij verwezen naar het mili tair hospitaalalwaar hij meet blijventot hij behoorlijk is afgekeurd. De schoener «Eliza Mary,» op reis naar Au stralië met 79 personen aan boordstrandde onlangs in de nabijheid van het eiland Mallicolo. De inwoners van dat eiland kannibalen van de laagste soortdeden een aanval op het gestrande schip, en maakten 51 passagiers en matrozen gevangen, die door hen werden gedood gebraden en opgegeten. De Amerikaansche regeering is thans voorne mens een oorlogschip naar Mallicolo te zenden, om de kannibalen voor hun wandaad te tuchtigen. Een jong acteur van het OdéonNuma die sous-lientenant bij de reserve wihle worden, na een jaar als vrijwilliger te hebben gediend werd afgewezen op grond van zijn beroepdat, zoo heette hetniet vereenigbaar was met den officiersrang. Groote opschudding en veront waardiging in de tooneelwereld. De directeur van hel Odéon richtte hierover een klacht tot de Regeering en reeds was een interpellatie in de Kamer aangekondigdmaar Freycinet liet onmiddellijk een onderzoek instellen en dit is hiermede afgeloopendat n»r. Hoeriig, als ac teur bekend onder den naam Numabij de eerstvolgende promotie «sous-lieutenant» zal worden. Te Oosterhout is op 61-jarigen leeftijd over leden de gepensioneerde luitenant der infanterie van het 0 I. leger E. E L. De Petitridder der Militaire Willemsorde 4. klassewelke on derscheiding hem werd toegekend ter zake van zijn dapper gedrag bij de krijgsverrichtingen in het Palembangsche inde jaren 1849en 1850 Ter vervanging van den overleden Ingenieur Elfers, is door het Transvaalseh gouvernement de bouw van de groote brug over de Yaalrivier te Standerton opgedragen aan den heer D. E. Wenlinkvan Schalkwijkdie in Februari II. met Jhr. Mr. T. A. J. van Asch van Wijck naar Transvaal vertrok. Onovertroffen KWALITEIT- Alom verkrijgbaar in bussen ▼an I 1.60, f 0.85 en f 0.45. FABRIEK TE WESTZAAN Opgericht 1825

Amersfoortsche Courant | 1890 | | pagina 4