Kennisnet- in S, ei». HÜISNÜMMERING. De BURGEMEESTER en WErilOÜUERS van AMERL'OORT, Overwegende dal de wijklotters en nom- mers van perceolen in deze gemeente door de eigenaren n 1 e t in behoorlijke staat worden onderhouden; Brengen bij deze in herinnering de deswege in hel op den "2. Augustus 1856 afgekondigd Alge meen politie reglement dezer gemeente voorko mende bepalingen, die luiden ais volgt; 1. ltinnen twee maanden na de invoering van deze verordening zullen de wijkletters en nora- mersvanwege het gemeentebestuur duidelijk in zwarte olieverf aan de posten van de hoofd ingangen der gebouwen en getimmerten ge plaatst wordenen zullen zij verderte allen tijde door de eigenaars in behoorlijken staat moeten onderhouden worden. 2. Wanneer, door aanbouw of verandering van gebouwenvermeerdering of vermindering van perceelen plaats heeft, zal de eigenaar, na atloop daarvanbinnen acht dagen ter Secretarie der gemeente hiervan kennis geven opdat de vereischle wijziging in de huisnum mers kunne gemaakt worden. 3. Elke overtreding van of weigering van vol doening aan eene dezer bepalingen wordt ge- strafl met eene geldboete van ten hoogste zeven gulden. Burgemeester en Wethouders noodigen de betrokkenen uit, aan voormelde bepalingen ge volg te geven teneindezich te vrijwaren voor nadeelige gevolgen die uil het constateeren van overtredingen bij het nazien van de huisnummeringwaarmede eerstdaass zal worden aangevangen, zouden kunnen voortvloeien. Gedaan te Amersfoortden 9. Juni 1890. Burgemeester en Wethouders voornoemd Burgemeester W. A. CROOCKEWIT. De SecretarisWeth., 1°. Br. W. L. bCHELTUS. Aangifte van verhuizing binnen de gemeente. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Overwegende dat de bepalingen der door den gemeenteraad den 20. Mei 1862 vastgestelde verordening regelende de verplichting tot het doen van aangilte van de verhuizingen binnen de gemeente niet behoorlijk worden nageleefd; Herinneren den ingezetenen de op hen rus lende verplichting tot het doen van aan gifte van verhuizing binnen de ge meente. en brengen daartoe bij deze te hun ner kennis de bepalingen van gezegde verorde ning welke luiden als volgt i. De Hoofden van huisgezinnen of afzonderlijk levende personenbinnen de gemeente van woning veranderende, zijn verplicht daarvan binnen ééne maand ten raadhuize aan den Ambtenaarbelast met hel bijhouden van het bevolkingsregister, aangifte te doen. 2 Zij die het voornemen hebben te kennen ge geven om de gemeente te verlaten, en dien tengevolge een getuigschrift van verandering van werkelijke woonplaats hebben ontvangen, zijn verplicht, indien zij van dat voornemen afzien, daarvan ter plaatse en aan den Arab- tenajr in art. 1 vermeld, binnen ééne maand na de daguy' ening van het afgegeven ge tuigschrift kennis te geven. 3. De overtreding van elke der bepalingen van deze verordening wordt gestraft raeteene geld boete van ten hoogste zeven, gulden. Gedaan te Amersfoort, den 9. Juni 1890. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, W. A. CROOCKEWIT, De SecretarisWeth., 1°. Br. W. L. SCI1ELTUS. Aangifte van vertrek uit en van vestiging in de Gemeente De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Gelet op het koninklijk besluit van den 27. Juli 1887, (Staatsblad No. 141), regelende de verplichting der ingezetenen tot het doen van aangifte voor de bevolkingsre gisters Herinneren den ingezetenen de op hen rustende verplichting tol hei doen van aangifte van ver trek uit en van vestiging in de gemeenteen brengen daartoe bij deze te hunner kennis de bepalingen van gezegd koninklijk besluitwelke luiden als volgt 1. Zij die op dag der volkstelling in den vreemde ot in eene der koloniën ol overzeesche be zittingen van het Rijk hebben vertoefd geven binnen ééne maand na hunne terugkomst hiervan kennis aan het gemeentebestuur. Voor de leden van huisgezinnen ru<l dever- plichting lot kennisgeving op bet hoofd van eik huisgezin. 2. Zij die uil eene Nederlandsche kolonie eene overzeesche bezitting of uit den vreemde hunne woonplaats overbrengen in eene gemeente binnen hel Rijkdoen hiervan eene verklaring aan het gemeentebestuur, vergezeld van het gebruikelijke getuigschrift voor ben die uil de koloniën of bezittingenvan oen paspoort ol reis- en verblijl'pas of andere door de politic deugdelijk erkende bewijsstukken voor hor die uit den vreemde komen. Deze verklaring geschiedt binnen ééne maand na hunne aankomst in de gemeente 3. De kennisgeving in de twee vorige punten vermeld gaal vergezeld van de noodige op gaven om in de bevolkingsregisters te worden ingeschreven. 4. Zij die hunne werkelijke woonplaats binne het Rijk verlaten om die over te brengen naar eene Nederlandsclie kolonie eene over zeesche bezitting ol naar den vreemde doen hiervan eene verklaring aan het bestuur der gemeenle welke zij verlaten 5. Zij die hunne werkelijke woonplaats uil eene gemeente van het Rijk naar eene andere ge meente overbrengen doen hiervan eene verkla ring aan het bestuur dei gemeente die :ij ver laten en waar :ig in het bevolkingsregister zijn ingeschreven met opgaaf der gemeente waar zij wenschen zich te vestigen. Zij ontvangen een kosteloos getuigschrift van verandering van werkelijke woonplaats. 6. Ter plaatsewaar zij hunne werkelijke woon plaats overbrengendoen zij uiterlijk binnen eene maand na hunne aankomst eene verkla ring aan het Gemeentebestuur, met overlegging van het getuigschrift in het vorige artikel vermeld. 7. Elk hoofd van een huisgezin geeft uiterlijk bin nen ^êne maand kennis aan hel Gemeentebe stuur van iedei lid dal in hel huisgezin wordt opgenomen of daar uitgaatinwonende dienst en werkboden daar oude r begrepenOmtrent die kennisgeving geldt hel bij sub 3 bepaalde. Dezelfde kennisgeving geschiedt door afzon derlijk levende personen wanneer zij andere personen in hun huisgezin opnemen. Bestuurders van instellingen gestichten en inrichtingenniet slaande onder bestuur of toezicht van het openbaar gezagwaar perso nen onder eentg bestuur samenwonen geven maandelijks aan het Gemeentebestuur kennis van alle personendie in de samenwoning zijn opgenomen of daarvan zijn uitgetreden. De verplichting vervaltwanneer langs een anderen weg de vereischle kennisgeving voor het bevolkingsregister gedaan is. 8. Onverminderd de bovenstaande voorschriften is een ieder, door het Gemeentebestuur daar toe opgeroepenverplicht tot het doe.n der opgaven die vereisch'. worden om de bevol kingsregisters in te vullen. 9. Overtreding dezer bepalingen wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste honderd gulden. Gedaan te Amersfoortden 9. Juni 1890. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester W. A. CROOCKEWIT, De SecretarisWeth., 1°. B'. W. L. SCHELTUS. NEDERLANDSCH METTRAY. Te Zutfen had de gewone algemeen verga dering van de vereeniging «Nederlandsch Met- I trayi plaats, onder voorzitterschap van don I heer Mr. J. E. H. baron Van Nagcll van Ampsen. Het verslag van commissarissen wees op een j bevredigenden toestand. Wel toonde de ontvan gen contributie eenige vermindering aan maar verscheidene legaten werden aan de vereeniging vermaaktdie tot vermeerdering harer inkomsten leiden. Het jaar 1889 begon met 148 en eindigde met 145 kweekelingenzoodat de bevolking weinig van het vorige jaar verschilde. De gezondheidstoestand was over 't algemeen zeer goedalleen overleed in den aanvang des jaars de smidsbaas aan typhus. Met September vertrok de adjunct-directeur die eene betrekking had aangenomen te Leeu warden m3ar in den heer J. H. Rigtering is een opvolger gevondendie niet minder dan zijn voorganger nauwgezetheid en orde op prijs stelt en van wiens goede diensten gunstige verwachtingen worden gekoesterd. Over hel gedrag der jongens was de directeur zeer tevreden en slechts overtredingen van min deren aard kwamen voor, ook was de alge- meene geest onder de bevolking te roemen. Het verslag eindigde met de rapporten over de kweekelingen die in de laatste 4 jaren nadat zij hunne belijdenis hadden gedaande' kolonie hebben verlaten welke rapporten over verreweg het meorendeel gunsiig waren. Daarna werden de rekeningen en begrootingen behandeld en vastgesteld. in de vacature van de hoofdcommissie werd voorzien door de benoeming van den heer P. J. Suringar te Leeuwardenen de aftredende commissarissende hh, mr. J. P. Porlielje en H. G. J. Völcker van Soelenwerdon herkozen. De DIRECTEUR van het POSTKANTOOR alhier, maakt bekend dal ingevolge Koninklijk Besluit dato 2 Mei jl. No. 72 van al l Juli e. k. da rochlstreeksche levering door du kan toor, van couranten en lijdsolirillen en het plaatsen van advertenliën alsmede hel geven van Busrecht is vervallen. Echter wordt van af dat tijdstip van R ij k s- wege gelegenheid gegeven 1e. tol het aan dit kantoor in ontvang nemen, door een ol namens den geadresseerde vau de voor hem bestemde stukken legen vooruit betaling van f2.50 per kalender kwartaal. Alleen voor couranten en gedrukte stukken tegen f0.75 per kwartaal. 2e. tot het verkrijgen door tussc henkomst van dit kantoor van abonnementen op Binnen en Buitenlandsche Nieuwsbladen en tijdschriften mede legen vooruitbetaling van den daartoe bestemden prijs. Voor het verkrijgen van een en ander gelieva men zich voor het einde van de 3e maand van elk kalender kwartaal en wat de Buitenlandsche Couranten enz. betreft .voor den 24e van elke gemelde 3e maand aar. dit kantoor te vervoegen. AmersloortDe Directeur 10 Juni 1890. C. SMITT. AMERSFOORT, den 12. Juni 1890. Bij Kon Besl. is benoemd bij hel 1e rcg. vesting artillerie, tot 1e luitenant, de 2e luitenantL. W. baron van Boelzelaervan het korps. Bij Kon. Besl. is benoemd bij bel 1e regiment huzaren, tot le luitenant, de 2e luitenant G. J. A. baron van flardenbroek van Ammerslol van het korps. Aanst. Woensdag 18 Juni zal het 75 jaren zijn geledendat de veldslag van Waterloo werd geleverd tusschen de Franschcn onder Keizer Napoleon I en de Engelschen Neder landers en Duitschers. Indien Napoleon had gezegevierddan zou hij ongetwijfeld ons Vaderland en België weder dadelijk in bezit hebben genomen, wat wederom groote ellende aldaar zoude teweeg hebben gebracht. Mei dankbare herinnering aan de helden, die in dien bloedigen slag streden hel leven lieten of gewond werden moet in de eerste plaats de Nedcrlandsche Natie met innige dankbaar heid vervuld zijn datdoor Gods hulpde macht van den Overweldiger werd vernietigd en daarom vestigen wij de aandacht op nevensst. advertentie, betreffende hel houden van een Dank- en Bidstond aansi. Zondagavond in het Gebouw «Volksheil» te Amersloort ter herden king van dien Veldslag. Aan het in de vorige maand te 's Hage ge houden examen voor postambtenaren in den telegraafdienst werd met goed gevolg deelge nomen door onzen vrucgeren stadgenoot den heer G. BeinsCommies der Posterijenthans werkzaam ten poslkantorc te Venloo. Uit Amersfoort, wordt aan de Oranjeva.in gemeld Thans is door de Friesche Vereeniging tot slichting van een Christelijk Tehuis voor Gym nasiasten alhier benoemd lol Directeur de heer P. N. Gijsman predikant te Zoctcrwoude. Dat eene belooning niet altijd gecvenredigd aan de daarvoor gepresteerde diensten hier van geeft hel volgende een meer dan spiekend bewijs Zaterdagmorgen was een boer uit Bunschoten onderweg om een fraai koebeest te transportee- ren naar de markt te Utrecht. Of het beest er een bepaalden tegenzin in had, om van eigenaar te veranderen is niet uitge maakt maar zeker is hetdat hel zijn geleider ontsnapte en in de rivier de Eemal zwemmende een uitweg zocht. Hoe meer pogingen zij aan wendde, om na door het koude water bekoeld te zijn weer op het droge te geraken hoe meer haar het water aan de lippen kwam. Aan een achttal mannen die kwamen opdagen gelukte het met veel moeite het beest al zwemmende tol «achter den Spijker» le krijgen. Zoodoende werd de koe behouden en de boer voor groote schade bewaard. Uit dankbaarheid gaf hij de acht mannen ieder 12^ cent De luitenant-kolonel Verschoor, adjudant des Konings in buitengewone dienst, commandant van het regiment grenadiers en jagers, alsmede de luitenant-kolonel Verspyck en de majoors Le Bron de Vexela on Weeninkzullen met hun respectieve adjudanten deelnemen aan een van 23 tot 28 Juni te houden kadermanoeuvre in do omstreken van Amersfoortonder leiding van den generaal majoor baron Taets van Amcrongen. In de woning van zijne moeder ontmoette eorgisteren le Rotterdam een inan zijne vrouw

Amersfoortsche Courant | 1890 | | pagina 2