EXTRA-TREIN Beurtschipper B. SCHÖLTE Ontbinding; Vennortischsp Blijkens akteondershands geteekend, is door de Hoeren BERN-Vilt) VAN LEER, koopman vroeger wonende te Antwkrpkn thans te Nrw-York en DAVID IIEIJMANS koopman wonende te Am k os poort met in gang van 1 Juli 1S90 OIItlXHKlcn de tusschen henonder dk firma B. VAN LEERte Amkrsfoort bestaan hebbende Vennootschapwelke ten doel had het fabrieeeren en verkoopen van Tapijten. Deze ontbinding is geschied met be paling dat de Contractant IIEIJMANS gerechtigd is de door de Vennootschap gedreven zaken met een Commanditair vennoot voort te zetten onder de tinna D. HEIJMANS Co. en achter die tinna to laten volgen de woorden „vrorgiér B. van Lkbr." Namens partijen I>. I1ËIJ.T1418. Ter gelegenheid «tor UritKCHT^CHK Kfiunis zal op A v rBKÜ lG 26JULI A. S. een loopen roi»r reizigers 3c o n 3c klasse, van UTRECHT naar AMERSFOORT, ver trek 13 uur's nachts. Gewo ne-cu rctourbiljetten geldig. ligt thans in lading te ROTTERDAM tot Morgen, Dinsdagavond 33 Juli, hoopt door prompte bediening, zich ieders vertrouwen waardig ie maken. ExpediteurP. BBEÜEBOÜDE Wijnstraat Rotterdam Verrolt; der berichten. Donderdagnamiddag en avond jl. heeft in bijna alle deelen des lands een hevig onweder gewoed. Hieronder vindt men enkele gevallen uit vele van ziine gevolgen Te Goes sloeg de bliksem in het huis van een 80jarige weduwe. Hij kwam den schoorsteen in en ging de deur weer uit. De aangerichte schade is gering. Te Arkel sloeg het vuur in den schoorsteen van het rijks-stoomgemaal aan den Arkelschen Dam en deed hem over groote lengte harsten. Een 21 jarige boerenknecht, die zich met ten paard in een weiland onder Vrijenban be vond werd door den bliksem ge treffen. Man en paard werden gedood. Te Bokstel sloeg de bliksem op drie plaatsen in. 0. a in de telegraafdraden aan het station doch daar de batterijen waren afgeslotenge lukkig zonder onheil te stichten Verder in eene boerderijwaar veel schade aangericht werd doch ook hier zonder brand te veroorzakenen eindelijk in een huis de dat geheel uitbrandde. Iluis en inboedel waren laag verzekerd. Aan den Haarlemmerweg onder Halfweg werd een paard door den bliksem gedoodterwijl aan den Amsierdamsr.hen straatweg 5 telephoon- palen werden getroffen en geheel gespletea. Op de Spaansche kade te Botterdam werd een boom van circa 30 cM. middellijn bij den wortel afgebroken en tegen de huizen geworpen. Per soonlijke ongelukken zijn niet te betreuren. Op het eiland Wieringen sloeg de bliksem in een groote boerenhofstede^ie geheel door ie vlammen werd vernield. Onoer Eg mond aan zee werd een vischkotter getroffen. De mast werd geheel afgeslagen. Uil Vuchl wordt gemeld Nabij het wachthuisje no. 10 van het Ooter- spoor stond de vrouw van den haanwachter Langerhan op post, wegens het passceren van eeo treiozij werd doo- den bliksem getrofïen en bleef op de plaats dood Haar man en haar zoondie buiten aan 't werk warenvonden slechts haar lijk. Zij laat zes kinderen na. Douderdagnainiddag is te Goriochem een 23- jarige molenaarsknechtGilliam genaamd die met twee andere personen aan den ingang van di.n molen op den wal stond door een blik semstraal getroffen en onmiddellijk gedood. Te Oosterhoul is een boerenarbeiderdie aan 't hooien w.is, door den bliksem gedood. Zijn haas, die naast hein stond kwam met den schrik vrij. Te Grauw zijn '.wee schippers door den bliksem getroffen. "Beide" ongelukkigen bleven op de plaats dood. In den watermolen to Dalem is oen kind door den bliksem doodelijk getroffen. Ook te BrusselGent, Hijssel enz heeft Don derdag een hevig onweder rnet stormwind ge woed zoadat de tcleplionisclte gemeenschap in de verschillende steden en tusschen Parijs en Brussel gestoord werd. In laatstgenoemde stad is op verschillende plaatsen de bliksem ingeslagen. In de vergaderzaal des Senaats was het zoo donkerdal het gaslicht moest worden ontstoken. Een oogenblik ontstond er in deze doorluchtige vergadering zekere opschudding doordien men meende dat er brand was. In de vergadering der Provinciale Staten moest wegens het geweld der donderslagen en hot rumoer van den wind de zitting geschorst worden. Een hevige hagelslag vernielde 's avonds te 9 uren eene menigte glasruiten. Ook te Gent stak men reeds te iiallvier overal wegens de plotselinge Egyptische duisternis het gas op. De Eerste Kamer heeft, de Spoorwegovereen komsten waarbij de Bhijnspoorwegmaatschappij door den Staat wordt gekocht en bijna al de spoorlijnen komen in handen van de Hollandsche Spoorweg-Maatschappij en van de Exploitatie- Maatschappij aangenomen met 22 tegen 17 stemmen. Jeanne Lorclte heeft, zooals men zich nog wel herinnertharen minnaarde Japannees Sakuradadoor een pistoolschot van hel leven beroofd, en werd daarvoor tot slechts drie jaren gevangenisstraf veroordeeld die zij echter ten volle onderging Weder vrij keerde zij naar Brussel terug waar. zij betrekkingen aanknoopte met Jules Boen, die in 1883 wegens poging tot moord op eene vrouw vervolgd was en een jaar in een krankzinnigengesticht was verpleegd up raad der doktoren die hem ontoerekenbaar verklaarden. 2 Dec. van het vorige jaar vertrok Boen plot seling naar Monacomet zich nemende 8 aan- deelen en 7 bankbiljetten van 100 francs, aan Jeanne Lorette toebehoorende. Toen Jeanne lol de ontdekking van den diefstal kwamstelde zij er de politie mede in kennismaar weldra had zij spijt over hetgeen zij had gedaan. Tot driemaal toe weigerde Jeanne Lorette als getuige ter terechtzitting te verschijnentot zij er eindelijk toe gedwongen werd. Ten slotte moest zij wel erkennendat Boen inderdaad den diefstal had begaan. Tevens deelde zij mede, dat hij haar 250 francs uit Monaco toegezonden had en dat hij de zaak had willen doodzwijgen. De rechtbank heelt Jules Boen tot twee maan den gevangenisstraf veroordeeld. Binnenkort zullen er in de Zuiderzee gemeen schappelijke oefeningen der oorlogsschepen ge houden worden Te Amsterdam zijn daartoe reeds bijeen 3 monitors de «Bloedhond»«Cer berus» en «Panter»henevens 4 sloomkanon- neerbootende «Sperwer», «Freyr», «Fret» en «Baai», terwijl aan die oefening ook door eenige torpedobooten zal worden deelgenomen. Aan de Straits Independent van de vorige maand is het volgende ontleend Den 11 dezer heeft te Edi een hevig en be slissend gevecht plaats gehad, waar door de Hol landsche troepen al de benlings veroverd werden, welke de Atjehers hadden opgericht. De Hol landers hadden een verlies van 23 gewonden waaronder 2 officieren, de luit. ter zee Van der Hegge Spies en de luit der inf. Swart. De Atjehers daarentegen lieten 80 dooden in hunne handen en leden bovendien groote verliezen in gesneuvelden en w onden. Na het eerste gevecht en toen alles rustig scheelspeelde de bataljonsmuziek het Neder- landsche volkslied in een der veroverde benlings plotseling echter vielen eenige schoten afkomstig van Atjehers, die zich verborgen hielden in de loopgraven, welke zij ia de onmiddellijke nabij heid van die benting gemaakt hadden. De com mandant van de landingsdivisie van da prins Hendrik gaf dadelijk bevel tot den aanval en luit. Van der lleu'ge Spies stelde zich aan het hoofd zijner manschappen en viel op dc Atjehers aan. Een hevig gevecht van rnan tegen man was hiervan het gevolg, en al de Atjehersdie zich in de loopgraven bevondenwerden afgemaakt. Gedurende dit gevecht sprong een Atjeher met een klewang gewapend op luitenant Van der Hegge Spies toe die den voor hem bestemden houw met zijn sabel pareerdedit wapen werd echter bijna in tweeën geslagen en wondde hem door den terugslag aan het voorhoofd. Algemeen wordt de houding en moed van dezen officier zeer geroemd. Do Atjehers, die aan het bloedbadontkomen waren vluchtten in de remboeh waar zij door de troepen vervolgd werden. Twee der aanzienlijkste bewoners van Urk zijn door een deurwaarder bijgestaan door vijf Bijks-veldwachtersin de gijzeling gebracht. Zij haddenmet een aunial Urkersrogge van een in de nabijheid van het eiland ge zonken schip geborgen en konden bet over het bergloon met do Assurantie Maatschappij waarbij hel schip was verzekerdniet eens worden, tengevolge waarvan hun een proces werd aangedaan. De rechtbank stelde ben in het ongelijken veroordeelde hen in de kostenten bedrage van f600 Zij weigerden eeluer te betalen en ook om de rogge af te geven. Dc Urkers verzetten zic.li aanvankelijk kracht dadig legen de inhechtenisneming doelt weken terugtoen de geladen karabijnen op ben werden gericht. Ten bewijze van het gure weer, dat gedu- rende de laatste dagen een gedeelte van Europa heeft geteisterddiene hel volgend schrijven dat de Kölnisehe Zeitung ontvangt uit Um- liausen in het Tyrolsche Oelzdal «Nadat hei hier gedurende geruimen lijd zoo verschrikkelijk had geregenddat de boeten niet in staat waren het hooi binnen te halen heeft het een dezer laatste nacht ten zoo sterk gesneeuwddat het gebeele dal diep onder de sneeuw zit. liet komt hier ineer voor dat in Juii op de bergen sneeuw valtmaar dal het geheele dal insneeuwdedit kunnen zelfs de «oudste menschen» zich niet herinneren. Bogge en vlas zijn waarschijnlijk verlot enen hel vee moet worden binnengehaaldomdat voedsel er voor ontbreekt. Dit kost groote moeite daar vele dieren losbreken om voedsel te gaan zoeken, en men dan licht van de belling valt.» Nabij King's Niells in Ohio is een goederentrein met 16 ton buskruid in brand geraakt, liet vuur verspreidde zich naar een naburig pnlt onenlnbi iek en veroorzaakte daar een verschrikkelijke ont ploffing. De fabrieksgebouwen werden geheel vernield en ook eenige omringende huizen wer den in de asch gel--gd Omstreeks 50 personen werden gedood en 30 gewond. Toen de ontploffing plaats had dacht men te Lovoland in Ohio dat een aardbeving had plaats gehad. Groote gaten werden in een nabutigen heuvel geslagen en stukken ro's in alle richtingen geslingerd terwijl boomen ontworteld werden Witte raven zijn spreekwoordelijk scbaarsch, doch ook witte mollen zijn geen dagelijksche ver schijnselen. Te Oost Graft dijk werd ecliter deze week zulk een ongewone aardbewoner gevangen. Opsporing en aanhouding wordt verzocht en onmiddellijk bericht aan het Departement van Justitie, van: C. Brumund, 3! jaren, timmerman, te Osternburg lang 1.68 meter, haar en knevel blond neus naar rechts gebogen heelt kromme beunen. J. Schinell ol Schmidt, kellncrin, gehot en 20 November 1868, die vroeger gewoond heelt in Café Braun WarmoesMraat 32, Ainsteidam. Fr. Wahl, bergwerker uil Waldenburg gestalte klein heeft loggen gang hij heeft 14 Juli jl. Harderwijk verlaten zich begevende naar Amers foort. Allen worden verdacht van dielstal. De eerste en tweede zullen waarschijnlijk trachten naar Amerika te ontvluchten. Van den eerste is uitlevering verzocht door de regeering van het hertogdom Oldenburgvan de twee laatstge noemden door de Duitsclie regeering. De Parijsche Gemeenteraad heeft zich met 37 tegen 24 stemmen tegen de afschaffing van de openbare prostilutiebuizen verklaard. De prelect van politie had bel voorstel daartoe bestreden en zich ook verklaard voor wederinvoering van de «Service des moeurs.» Nadat reeds drie malen een aanzoek van dien aard ender vorige Ministers en een vorigen inspecteur werd geweigerd, is nu door Minister Lohman toegestaan dal eene vrouwelijke leer ling aan de lessen der H. II. B. S. te Groningen dee! neemt. Vrijdag werd door de politie te Delft aan gehouden en na gehoord te zijn naar hel huis van bewaring ta sGravenhnge overgebracht C. A. S., huisvrouw van J v. B, aldaar, wegens poging lot vergiftiging van haar man door middel van phosphor. Ook de Kamer van Koophandel te Arnhem heelt besloten het adres der Utrechtsche Kamer aan de Tweede Kamer, betreffende de invoering van een verlaagd briefport van 21 cent voor het verkeer binnen elke gemeente, te ondersteunen. Op do mailboot «Prins Hendrik», van Queens- boro Vrijdag te Vlissingen aangekomen werd een Engelscho dame plotseling ongesteld en over leed onmiddellijk Met de dagboot is het lijk naar Loaden teruhgehrachl. Gedrukt bij A. U. VAN CLEEFF te Amersfoort*

Amersfoortsche Courant | 1890 | | pagina 6