Gassclin door list er toe bewogen te hebben haar tot eenige erfgename te inakenen zelts verklaarden de deskundigen hel eigenhandig geschreven testament voor valseh De rechtbank verklaarde echter het testament voor wettig zoodat Annette llenrion die 30 jaar bij de heer Gasselin in dienst was, thans in het bezit van het uiillioen is gesteld. Te Weenen stond dezer dagen de 60jarige bankier Von Rendier terecht wegens verduiste ring van 2 millioen florijnendie hem waren toevertrouwd en welke som hij gedeeltelijk ten eigen bate deels tot dekking van ongelukkig geëindigde speculatiën besteedde. De beklaagde, indertijd consul-generaal voor Zweden in de Oostenrijkse he hoofdstadwerd tot 7 jaren celstraf veroordeeld. Een neger uit Milwauken (Tereenigde Staten) heeft 250 dollars schadevergoeding van de di recteuren van het Bijoulhéatre ontvangenwijl tij weigerden hem op hel parterre toe te laten, waarvoor hij een toegangskaartje had gekocht. De directeuren zijn van dat vonnis in appèl g ekoraen, In Duitschland worden tegenwoordig strenge maatregelen genomen om de duels onder de studenten tegen ie gaan. Zoo zijn dezer dagen le Straatsburg vier studentenverenigingen voor een jaar door de overheid geschorstdaar zij «enige studentendie geweigerd hadden te duelleeren onteerd verklaard en in den ban gedaan hadden. Oude zusjes 1 Op het eiland Tessel wonen vier zusters, allen weduwendie met elkaar maar eventjes 328 jaren oud zijn. Een zeer eenvoudig en toch, gelijk uit de genomen proeven gebleken isuitstekend ge neesmiddel bij het voorkomen van diphtheriiis {besmettelijke keelziekte) werd dezer dagen door de Manchester Examiner medegedeeld. Het bestaat in sap van een ananas. De in de moerassige streken van Louisiana wonende negers februiken dit middel steeds met het beste gevolg, zoodra de diphtheriiis zich onder hen vertoont. Het sap is zoo sterk en bijtenddat het de branderige huid van slijm geheel zuivert. Niet alleen kleurlingetjesmaar ook een menigte blanke kinderen zijnzells in bedenkelijke ge vallen door dit eenvoudige raiddel genezen. Om le voorkomendat herstelde winter handen in den volgenden winter weder last veroorzaken is het raadzaam om ze den ge- hellen zomer door dagelijks en bij komend koud weder minstens 2 maal 's morgens en 's avonds met goede spiritus te wasschen en droog t« wrijven. Sterke Eau de Cologne doet natuurlijk denzelfden dienst, maar is veel duurder. Men beweert ook dat het 's avonds inwrijven met aardbezi<msapzoolang dal le krijgen is, goede diensten doet. De czaar heeft een belangrijk huwelijksge schenk gegeven aan de dochter van den Rus- sischen gezant te Parijs baron Ton Mohrenheim die met een Fransch infanterie-luitenantgraaf De Sezeis verloold. Deze graaf is een achter kleinzoon van den verdediger van Lodewijk XVI en schertsenderwijze wordt deze verloving de «kleine FranschRussische alliantie» genoemd. De ongelukkige weduwe van den gefusileerden majoor Panitza heeft zich met den revolver van haar man willen doodschieten. Het eerste schot trof niet doodelijk en men kon haar nog juist hel wapen ontrukken toen zij het ten tweeden male tegen zich zelve richtte. Te Zurich zal 11 Augustus e. k. een* con ferentie worden gehoudentol samenstelling van het tarief voor het internalionael rondreis- verkeer, waaraan ook de Nederlandsche Spoor wegmaatschappijen zullen deelnemen. Te Brussel wordt in het Musée Caslan een tentoonstelling gehouden van.... aanplakbiljetten. Frankrijk, Engeland, de Vereenigde Staten, DuitschlandItaliëZwitserland en België zijn door dc zeldzaamste exerapL vertegenwoordigd. De heer Manrico Dupont, wiens vader, die millioenen bezitte Wilmington in Noord- Amerikawoontdacht er over om te gaan trouwen, maar gruwde van de gedachte, dat hij eene vrouw zou kunnen krijgendie hem enkel om zijn geld nam. De jongeheer zocht dus niet in de kringen van zijn omgeving maar trokalsof hij een heel eenvoudig man netje washel land door. Op die manier kwam hij ook in het kleine stadje Queenstownwaar hij in een kleine herberg afstapte en zich voor een reizend en trekkend kleinhandelaar uitgaf. In de gelagkamer werd hij door de allerliefste Dorothea Sullivan bediendin wier mooie donkere oogen hij deu eersten dag reeds zoo diep keekdal hij het niet meer kon laten. Hij informeerde zich orairent het meisje en toen hij enkel goeds van haar en haar tamilie hoordemaakte hij haar druk het hof en slaagde er in zonder dal zij vermoedde wie hij washaar hartje le ver overen. Dadelijk deelde hij dit zijne ouders mede en de lui te Wilmington die door een toeval van het geval hoordenverheugden zich reeds bij voorbaat in een schandaal-ge schiedenis. Zij dachten reeds aan onterven verslooten ouderlijken vloek, geheim huwelijk, enz.enz.maar niets van dat alles gebeurde. Toen Dupont met zijne jonge verloofde te Wilmington kwam, gingen de gastvrije «leuren der vorstelijke woning van zijn familie voor haar open en een verlovingsfeest werd gevierd dat niet schitterender had kunnen zijnals de lieve Dorothea in plaats van een braaflat soenlijk buffetjuffertjede dochter van een schatrijk president van een bank was geweest. Het meest verbaasd was de jeugdige verloofde, die op dezen dag voor het eerst hoordewie haar aanstaande echtgenoot eigenlijk was. Frankrijk heeft een zijner grootste weldoeners, sir Richard Wallace, door den dood verloren Hij was in 1818 te Londen geboren, en erfde het geheele verinogen van den Hertog van Hertfordwiens natuurlijke zoon hij was en diedaar hij geen wettige kinderen had hem zijn gansche vermogen had vermaaktdat ge schat werd Op 3 millioen pond sterling. In 1870hetzelfde jaar waarin de markies van Hertford stierf, werd de naam van Wallace spoedig te Parijs populair. Na te Neuilly het hospitaal «Hertford» gesticht te hebben voorde te Parijs wonende Engelschen schonk hij aan de internationale Vereeniging tol het verstrekken van hulp aan gewonden in den oo« log eene som van 300,000 fr. voor een ambulance Parijs dankt hem onder anderen een honderd tal allerwege in de stad verspreide ionteinon die zijn naam dragen. Mevrouw begreep het. (liet stukje speelt in den Haag). Een man schelde aan en vroeg of mevrouw ook tapijten had uit te kloppen hij had dit werk over de twintig jaar bij de hand gehad. «Wat kost het uitkloppen van dat tapijt in de huiskamer?» vroeg mevrouw. «Twee gulden.» «Dat is ontzaglijk duurGisteren kwam hier een mandie aanbood hel voor een gulden te doen «Juist, mevrouw. Maar op hoemanier zou hij het doen «Hij had een stok in zijne hand «Jawel. Hij zou het tapijt naar een leeg erf meenemen, niet waar?» «Ja Onze binnenplaats is te klein weetje.» «Juist. Dat is een Brusselsch tapijt, 'tls erg versleten. Er zijn veel gaten in. Hij zou er eene groote vertooning van maken als hij het hier uit en in droeg. Eenmaal op het erf zou hij uw naam zeggen aan iedereen die vroeg van wien dat tapijt was Is dat de manier om zulk een werk te doen «Hoe doet gij het dan?» «Ik draag het tapijt de achterdeur uit. Ik krui het naar mijn huis Ik klop het uit op een erf, door eene hooge heg omringd en als ik het terugbreng, netjes opgerold en met een linnen kleed er overheenantwoord ikals iemand mij er naar vraagt, dat het een fluweelen tapijt voor No. 224 in deze straat is. Vraagt niemand mij ietsdan schel ik aan bij uwe buren aan weerszijdenen vraag of zij een nieuw Smyr na's tapijt besteld hebben. Dan zien zij mij hier ingaan. Bagrijpi u mevrouw Mevrouw begreep het en hij mocht het tapijt uitkloppen. Eene nieuwe hlcam. In de landengte van Tehuantepec is eene nieuwe bloem ontdekt, die de eigenaardige gewoonte heeft des daags van kleur te veranderen. Dei morgens is zij wit; wanneer de zon 't hoogste staat wordt zij rood en 's nachts is zij blauw In een spoortrein van Weenen naar Kreras is gedurende een hevigen storm een portier opengewaaidwaardoor een knaapdie er tegen geleund stonduit den waggon viel. Zijn vader sprong hem na en toen de ontstelde mede-reizigers door noodseinen den trein lieten stilhouden, vond men beiden gelukkig ongedeerd. Door een cycloon werd een geheele straat van SloninPolei, verwoest. 19 personen kwamen om. Baker, de krant spellend: «liet kindje, ons voor acht dagen door Gods goedheid geschonken, is ons heden weer ontnomen.»... «Gossieraijnc wat een slag voor de baker!» !'W Te Moissar vernam)een vrouw die wegens dieislal tol 3 jaren geVaiigeciwsuul wn* v. ruor- deeld, dat zij gratie had gekregen. Van vieugde kreeg zij een slugaderbreiik, tengevolge waarvan zij onmiddellijk een lijk was. Uil 's Gravcnhage wordt gemeld Bleef het in de maand Juli le Scheveningcn nog bijzonder stil er zyn groote hotels met 4 en 8 gasten per dag! in Augustus ver wacht men grooten toevloed van vreemdelingen, De groothertog van Sak>r:n eu zijn dochter de groothertogin van Mecklenburg komen in liet hotel Garni logee ren reeds dit vorstelijk bezoek zal eenig leven aanbrengen Daarenboven wordt ook van de zijde van Kurhaus en Seinpost alles gedaan om het den vreemdelingen aangenaam te maken. Als de ongelukkige spuiings quaestie er maar niet wasMaarondanks liet genomen raads besluit is en blijft ze erf Ik inoet volmondig toegeven dit de houding der voorstanders van de spuiing in de laatste dagen niet fair is; ter wijl de oppositie te Scheveningen zich kalm en gelaten heeft neergelegd bij de gevallen beslis sing, terwijl de directie van 'l Kurhaus nadat de slag verloren wasde wijze partij heelt ge kozen zich niet te laten ophitsen en geen gevolg heeft gegeven aan dein de hitte van den strijd geuite bedreiging der gemeente met een procesgaan de spuiers voort met de be weging gaande te houden en le klagen en te schreeuwen overliet niet spuien. Nu ja, er is sedert eenige dagen weder niet gespuid; hedenavond zal men echter de sluizen wel her openen doch de oorzaak daarvan is eenvoudig dat men de genomen beslissing eerlijk uitvoeren wil tegenover Scheveningcn en dus niet heeft geloosd op dagenwaarop de wind en golf stroom naar de richting van «Ie badplaats waren. Dat is nu misschien le betreuren voor Den Haag ofschoon de onaangename stank daar schier geheel is verdwenen maar het zou in strijd met alle begrippen van loyuuteit zijn om nu het spuiingsbesluit is genomen niet op de gemaakte reserves te letten en op «lie wijze den spot te drijven met de bedenkingen van de badplaatsdie, al zijn ze misschien onge grond of overdreven toch nog niet bewezen zijn alle grond ie missen. Dat is nog in onderzoek. Ons klokkcspel was dezer dagen geheel in de war. Plotseling stond 'l stil en onverwachts be gon het weer te werken, maar zeer ongeregeld De klokkenist wist er niets van en bemerkte eerst later dat men, bij het repareeren van de torenspits hel speelwerk in rust en daarna weèr in gang had gezeL Dit feit schijnt le bewijzen dat er ook onder het nieuwe hooid van onze openbare werken nog niet heel teel samen werking is tusschen de verschillende takken van beheer. Oi stond de klokkenist van den St. Jacobitoren niet «hoog genoeg» voor onzen in genieur-architect om hem kennis le geven van 't voorgenomen werk 7 Ten slotte een doodstijding dc heer Albert J. Bauduin de algemeen bekende en geachte secretaris der Japansche legatie alhieris heden overleden. Door zijn uitgebreide kennis vanJa- Eanin volktaal en zeden bewees hij ons tnd bij menige gelegenheid groote diensten. AMERSFOORT, den 28. Juli 1K90. Woensdag den 30. Juli's namiddags een uur, zal de Gemeenteraad van Amersfoort eene vergadering houdenwaarin de punten van behandeling zijn 1. Verordening vaststellende bepalingendie gelden voor alle polilie-verordcningen waarhij straffen zijn bedreigdvoorzoover daarbij te dien opzichte geene bijzondere voorschriften ge maakt zijn. 2. Definitieve vaststelling der verordening houdende voorschriften in het belang der open bare gezondheid 3. Voorstel van Burg. en Welh. inzake de bestrating van de Kampstraat en het Zand 4. Voorstel van Burg en Weth. tol bestrijding uil onvoorziene uitgaven der kosten van de volkstelling en het verleenen van eene gratificatie aan den Ambtenaar, belast geweest inet den aanleg van een nieuw bevolkingsregister. 5. Reclames legen aanslagen in den hoofde- lijken omslag, dienst 1890, met ontwerp besluiten. 6. Stalen van oninbare posten inzake den hoofde lijken omslag dienst 1888. 7 Verzoek vao Mejuffrouw S. II. E Prins, om eervol ontslag als onderwijzeres aan de open bare meisjesschool. 8. Samenstelling der voordracht tot benoeming van zetters der rijks directe belastingen. 9. Benoeming eener commissie lot onderzoek der gemeente rekening over 1889. De voordracht over het elementair teekenon- derwijsdie Zaterdag te Amersfoort in de gym nastiekzaal van dc hoogere burgerschool door den heer D. Lako, van Zwolle, gehouden werd,

Amersfoortsche Courant | 1890 | | pagina 2