terwijl zij even uitrustten op een bank drukte hij haar in den loop van hel gesprekeen kiis op liet rozemondje. Oh nu was kwaad in de oogen der strenge Monirealsehe overheid. Zoodra liet teil gepleegd wasverscheen er oen politieagent, die het paar in hechtenis nam en meevoerde naar hel bureau berst na verloop van eenige uren weden zij do u' tusselienkomst van eenige vrienden bevrijd. De jonge dame was door den doorgestanen angst en schrik on gesteld geworden. De rechter, voor wien daarna de zaak ge bracht werdveroordeelde den jonkman lot eene boete van 15 en de jonge dame tot een van 10 dollars. Dit is wel erg, maar niet zóó als het geval van den scheepskapitein van wien men ver haalt die een paar honderd jaar geleden in Massachusetts werd opgehangenomdat hij van een reis terugkomende op Zondag zijn vrouw op straat had gekust. Het is een vrecselijk en geheimzinnig onge luk waarvan verl. week honderdlwintig mijn werkers te Saint Elienne de slachtoffers zijn geworden Men heeft het aanvankelijk toege schreven aan eene onvoorzichtigheid. Dat is gemakkelijk gezegdmaar geenszins bewezen eene vciligheidslampdie geopend gevonden werdis geen aldoend bewijs bij eene cala strophe, die alles vernielde. «Het is het geheim van de natuur.» zeide een jmijn-ingenieur wien men naar de waarschijnlijke oorzaak vroeg. De ingenieurs zijn knappe lieden in Frankrijk «n eldersmaar hier schijnen zij machteloos te zijn. Het aantal ontploffingen van mijngas noemt steeds toe. In '71 doodde eene ontplof fing in de mijn Jabin 72 personenlater had in dezelfde mijn weer eene ontploffing plaats die aan tweehonderd mijnwerkers het leven kostte. In '87 eene nieuwe ontploffing en 90 dooden tc Chatelus, verleden jaar in Juli een andere te Verpilleux en tweehonderd slachtoffers. Een arbeiderdie in den mijnput afdaalde maakte de opmerking; «Het weer is juist als bij de ontploffing te Verpilleuxloom en met on weer dreigende» De man daalde met zijne kameraden in de mijn af. Plotseling een doffe slag, een verstikkende zware rook die als een zuil opsteeg neersloeg en het tooneel van de ramp als met een zwar ten sluier bedekte, liet ongeluk was geschied. Intnsschen was de bevolking toegeschoten met de vrouwen en de kinderen. Er hadden vreese- lijke tooneelen plaats, toen de eerste slacht offers aan den rand naar boven werden ge bracht. Helaas! ook menschonteerende too neelen Het is nauwelijks te gelooven en toch is het waardat schurken misbruik maken van de verwarring van den schrikvan het leed. Ook nu als vroeger waren er rooversdie zich hadden zwart gemaakt en zooveel mogelijk als mijnwerkers gekleed en onder voorwendsel van te helpen redden de horloges en portenionnaies der dooden en zwaargewonden stalen. De New-York medical Record deelt een geval medewaarbij 24 personen door roodvonk wer den aang. tast na melk te hebben gedronken die geleverd was door een melkverkooperten wiens huize die ziekte voorkwam liet is bij nauwkenrig onderzoek gebleken dat al de door roodvonk aangetasten deze melk hebben gedron ken terwijl geen enkele van hen die hunne melk van elders kregen, daardoor werd aangetast. Op het oogenblik gaat weer door de pers het verhaal der mishandeling van een Duitschen werkman door de Russische autoriteiten. Hij .was sedert elf jaren te Riga gevestigdgehuwd, vader van twee kinderen. De vrouw overleed en «le man trok zich dal zoo aan dat hij ziek werd. Men bracht hem naar 't hospitaal. Toen hij ge nezen waswerd hem medegedeelddat hij onmiddellijk Rusland moest verlaten omdat hij de vleiendste bewoordingen zijne daad ver meldden hij kon niets meer vernemen ca de wanhopige vader klonk het als ironie. Hel gereilde meisje was hel dochtertje van den professor deze had dadelijk zijn huisdokter gezonden en dringend bevolen dal hel den zieke aan niets ontbreken mochtja had zelf meermalen de portierswoning betreden en met Crispin aan hel ledikant gezeten. Hij beloofde dezen, dat hij voortaan voor Willy's toe komst zou zorgendat hij hem als Lola's broeder zou beschouwen, doch wat baatten al die verzekeringen 7 De schoone genadige vrouw had op wcnsch baars echigcnools ook ecnige minuten hij Cris pin doorgebracht Zij scheen ook innige deel neming met den bck).igenswa<*irdigen knaap te gevoelenhad de h-md op zijn brandend voor- noold g"legd en hein allerlei hartelijke woorden toegefluisterd ro»»r ook zij was heenge gaan de ongelukkige vader alleen bleel on staarde met ürauderidc oogen naar zijn lieveling! Wordt vervolgd. werd beschouwd als zonder middelen van beslaan. Hij mocht niet eens van zijne kinderen en zijne schoonouders afscheid neinenhij mocht niet tülegrafecren naar zijne welgestelde ouders aan den Rijn om hem geld le zenden. Hij werd van de eene gevangenis naar de andere, gesleept en bij Memel over de grens gezet. In den Haag is een man in arrest genomen, die op ongeëvenaard brutale wijze in den laatsten tijd verschillende diefstallen pleegde. In voorname stadswijken belde hij aan de woningen, zeide aan de dienstboden dat hij op het dak de maat moest nemen voor eenigc hem opgedragen reparatiën en wanneer inen hem dan, niets kwaad vermoe dende naar boven liet gaandoorsnuffelde hij de meiden-, logeer- en slaapkamers en nam weg wat van zijne gading was bij voorkeur horloges en sieraden. Een slimme schouwburgdirecteur. Eenigen tijd geleden bevond een directeur van een ope- retlengezelschap le Mokeinoleff zich in eene pijn lijke positie Het publiek had zijn eerste zangeres, die hij met opoffering van groote kosten had geëngageerduitgefloten Hij durfde haar niet voor de tweede maal laten optredenwant hij voorzag, dat er dan nog grooter kabaal ge maakt zou worden. Op een gegeven oogenblik viel hem een kostelijk idee in dat hij ook tot uitvoering bracht. Door middel van groote affiches met «chocoladeletters» maakte hij aan het publiek bekend, dat hij erin geslaagd was eene overeenkomst te sluiten mei een negerin, een zwarte Patlidie wat hare stem aanging, volstrekt niet voor hare blanke zuster behoefde onder te doen. De list gelukte. De schouwburg stroomde volzoodal op den dag der voor stelling al de plaatsen waren besproken. En gedurende eenige achtereenvolgende dagen re gende het geld in de kas van den directeur die op den gelukkigen inval gekomen was zijne uitgefloten zangeres te hebben laten zwart maken. Dc heer Maxime Lecomle te Parijs heeft een voorstel ingediend tot het heffen eener belasting van 10 fr. per piano. Het voorstel heelt veel kans te zijner tijd le worden aangenomen. Aan het «Journal des Débats» wordt uil Mont- pellier gemelddat er zich le Saint-Guilhein le-Désert, niet ver van Aniane een geval van hevige cholera heeft voorgedaan, liet is eene van buiten gekomen vrouw die er door aan getast werd. Na eenige uren is zij overleden. Ook te Parijs zou iemand overleden zijnnaar de verklaring van den geneesheerdie hem behandeld heeft aan de cholera. Ook te New-Y'ork is dezer dagen een geval van melaatschheid voorgekomen. De patiënt is een jong Mexicaan die de krijgsschool te Chester bezocht heeft en nu met zijne ouders naar New- York kwam. Men kan volstrekt niet nagaan hoe hij aan de ziekte gekomen is. De onge lukkige jongeling is in afzondering gebracht op een eiland bij de stad. De wapenwet. Te Maastricht werd deze week een schutter, die nog geen uniform had ontvangen en zich naar het •xercilieplein begaf, door een agent van politie gesommeerd zijn geweer naar huis tc brengenals zijnde het dragen daarvan in strijd met de wet. De schut ter. tusschon wet en plicht moetende kiezen, voldeed aan de wet en kwam zonder geweer bij de oefeningen. Te Berlijn werd dezer dagen op straat een jonge dame door een jongman plotseling om armd terwijl hij haar onder veel kussen ver zekerde«Nu heb ik je eindelijk weer. Emma, en niets zal ons nu meer scheiden De jonge damedie vreeselijk schrok van deze liefkoozing van een geheel onbekenderiep de hulp van voorbijgangers in. Met groote moeite gelukte 'taan eenige heeren de dame te bevrijden en den jongen man meester te worden. De onge lukkige die voor eenige dagen zijn meisje door den dood had verloren, bleek krankzinnig te zijn. In het begin van hel vorige jaar had te Breda lusschen eenige militairen en burgers eene hevige vechtpartij plaatswaarhij een burger zoodanig werd verwonddal de dood spoedig volgde. De vermoedelijke daderde artillerist v. P., geboren te Ginnekenwerd in verhoor genomen en de bewijsstukken waren zóó overtuigeuddat de krijgsraadhoewel de man zijn onschuld bleef volhouden hem tot eenige jaren gevangenschap veroordeelde. Deze zaak heeft nu eensklaps een ander aanzien gekregen Een veldartillerist, lij dende aan eene ongeneeslijke ziekte, heeft thans verklaard, dat niet van P., doch hij do dader is geweest van den manslag. Hij heeft nu reeds een verhoor ondergaan. De ontvangsten van den Eiffel toren bedroegen in Juli 123.700 frs., sedert de heropening 395.500 francs. Vrijdagavond heeft fe Fontaine-le-Porl bij Fonloinebleau. een aller droevigst ongeluk plaats geluid Een zestienjir. ige seminaristdie als alle jaren bij den pastoor Léger logeerdewerd hij hel baden in de Seine door den stroom mede- gesleept De zoon van de dienstbode des pastoors een jongmenscli van 22 ja »rsprong hem na, maar verdween op zijne hemt Gelijk lot weder voer den heer Léger (een man van 45)die zich geheel gekleed te water begaf oui de andeicn te- redden De drie lijken zijn gevonden. Tc Terni (Italië) is eene gravin Monghi in hare slaapkamer door inbrekers vermoord. Ver scheidene van haar dienstpersoneel zijn in hechtenis genomen. Eene Fransche maatschappij heeft van de Russische regeering concessie verkregen lol aan leg van een telephoon lusschen Petersburg Warschau en Berlijn Het gebruik van den ver respreker kost twee roebels voor de eerste minuut en 1 roebel voor elke minuut meer. Op de vraagwelke taal hij hel schoonste vond antwoordde keizer Karei V eens «Elke taal is slechts voor bijzondere omstan digheden geschikt. Spreek Spaansch lol God want dal is de welluidendste en verhevenslc taalspreek llaliatnscli met uwe beminde, want dil idioina is hel zoclvloeictulsl en teederst spreek Fransch met uw vrienden want deze taal noopt lot vertrouwelijkheid en intieme kout; spreek het scherpe, fluitende Engelsch inel de vo gels; gebruik hel zware, dikke, roffelende Duitsch in den omgang met uw paard en spreek Hollandsch met den duivelWant ik vraag het u: als de duivel hoort zeggen; «De schout van Scheveningen scheert zijn schapendal het zonde cn schande is.» dan gaat hij bij 'l liooren van die oorlergende keelklanken op de vlucht.» Op school hield de onderwijzer in een na burige gemeente spreekoeleningen met zijn klasse van achtjarigen «Jelui hebt thuis zeker wel kopjes waar wat opstaatniet waar Een drietal antwoordde bevestigend. «Wat staat er dan op jou kopje, Jansje «Voor uw verjaardag» was het antwoord. «En op dat van Hein «Ter herinneringmeester.» «En op dal van Truitje?» Truitje bedacht zich een oogenblikmaar antwoordde toen fluks: «Stations-koffiehuis.» Alle lachten. «Hoe kom je nu aan ccn kopje met zulk een opsehiiit?» vroeg de onderwijzer. «Dat heeft ma verleden van haar reis voor mij medegebracht. Een belangrijke rechtszaak. Met October komt voor de rechtbank te Warschau de zaak der engelenmaakster Skublinskaja beschuldigd van 'l vermoorden van een aantal kleine kinderen iu behandeling. Een lOOtal getuigen is gedagvaard. Augustus sneeuw. In Boheinen heelt hel zoo hevig gesneeuwddat de touristcn vieren twintig uur op de bergen door sneeuw zijn in gesloten. En dat in de maand Augustus K i» ii i s e v i n De BURGEMEESTER van AMERSFOORT Brengt ter kennis van de ingezetenen dezer gemeentedal het door den provincialen In specteur van 's rijks directe belastingen enz in Noord-Holland en Utrecht executoor verklaard kohier van hel PATENTRECHT over hel dienst jaar 1890/91 aan den Ontvanger van 's rijks directe belastingen alhier is ter hand gesteld aan wien ieder verplicht is zijnen aanslag op den bij dc wet bepaalden voet te voldoen. Gedaan en op de daarvoor gebruikelijke plaat sen aangeplakt te Amersfoortden G. Aug 1890. De Burgemeester voornoemd T. A. J. VAN ASCI! VAN WIJCK- 334*te Staats-Loterij. TWEEDE KLASSE. Trekking van Maandag 4 Aug. (500 loten.) Ten kantore van den Collecteur te Amersloort zijn aan de navolgende nummers te beurt gevallen Prijzen van f30. 1023 1043 1074 4034 404G 4G7012545 1 2824 20920 20923 20927 en 20978 Tc zamen 12 prijzen. Trekking van Dinsdag 5 Aug. (500 loten Prijs van f 100 op No. 12553. Prijzen van I'30. 1066 1667 3654 36X4 3690 464912570 I2 .X3 12863 12815 26025 26961 26966 m> 26976. Te zamen 15 prijzen. Trekking van G en 7 Aug. (G00 loten.) Prijzen van 30. 1608 1022 12595 12596 12066 12839 12849 12879 29060 26913 26616 2004H 26935 20964 cn 26975. Te zauieu 15 piijccu.

Amersfoortsche Courant | 1890 | | pagina 2